• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nano Dreambox

Azt hiszem nekem tetszene a háttérben pár tő Blyxa! Mondjuk a sziklák mögött végig... Nézted már ezt a növényt?

Persze, az egyik kedvencem, mindig vadászom de Ga-ban nem kaptam, viktorlantos :) szerint pedig nyáron nem is fog jönni. Ha találok vhol biztos veszek.
Egyèbkènt jó az ötlet, az az ismeretlen jövevèny a hm mellett úgy is megy, keresek neki a nagyban helyet ès akkor lesz hely a blyxanak is. :)
 
Ha tudsz várni egy kicsit, én szerzek neked :)! Attila haveromnál nő mint a dudva :D! Szólok neki, hogy ki ne dobja ha megint ritkít, szerintem max 1 hónap!
 
Sajnos az aki kezelhetetlenné vált, az elatine teljesen bebarnult/elmállott, majd -vélhetően- co2 problémák miatt az alga is elárasztott.

Úgy döntöttem resetelem az akit, ezért ma teljesen robbantottam.

Összegezve a hibákat amit elkövettem:
1) a szivóág közelébe nem szabad stem növényt rakni. Elkapkodtam egy hm ültetést, így ez folyamatos problémát jelentett, beszívta a szívóág.
2) co2,co2,co2. na ez nálam állandó ingadozásban volt technikai gondok miatt.
3) a hardscape lehetett volna jobban átgondolt, kicsit elkapkodtam.
4) bár stemet ne rakj szívóág közelébe, viszont mindenképp kell. Nálam sokáig csak elatina és parvula volt, utólag azt gondolom segített volna ha már az elején van.
5) Rázd fel a vízelőkészítőt !!! kb 3 hét eltelt mire vhol véletlenül olvastam hogy rázás nélkül semmit sem ér... előtte csak átlátszó löttyöt szívtam fel a fecskendővel, utána már rendben volt. Nem csoda hogy a bacikat minden vízcserével leöltem, így csak elég soká tudott beállni az aki.
6) a kevesebb néha több, nem kell annyi talaj, olyan buzgó voltam, hogy túl töltöttem.

Nagyjából ennyi. Sokat tanultam, megérte, a következő remélhetőleg már sokkal jobban fog menni :)

Új naplót nem nyitok, az új formája már kész, épp tisztul a víz, ültettem minden újdonságot amit beszereztem, folyt. köv itt az új formában :)
 
Mivel a nano teljesen más formát kap úgy döntöttem új naplóban folytatom.
Köszi dreambox :)
tudnám, hogy kell a befejezett akik közé átrakni ?o_O

lszi ha vki erre jár és van hozzá jogosultsága, tegye meg :)

köszi
 
Szerintem kär kapkodni,ez a hobbi a türelemröl,a folytonos tanuläsrol,es a termeszet szereteteröl szol;).Az elejen mindenki követ el kisebb nagyobb hibäkat.ezert erdemes naplokat olvasni,hogy tanulj mäs hibäibol.Tudod az okos ember mäsebol okul;).Sok sikert a toväbbiakban.De mindig adj idöt a növenyeknek.Bocs,hogy igy beleokoskodok!!
 
Back
Oldal tetejére