• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nano Dreambox

Zoli83

Főkertész
szép kis nap....gondoltam ráveszem párom menjünk ki GA-ba egy low-cost nano akváriumért....

low cost nem lett, de már most beleszerettem :)

innen indultunk...majd picivel később :)

2013-03-09_13.28.41_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
kov2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


és most ...

Ada_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


nagyobb képek itt: Picasa Web Albums - Zoli Zs - 2013. március 9.

Technikai adatokat később részletesen megírom. Legnagyobb bánatomra a co2-t nem tudom beüzemelni mert Chengék upAqua reduktoromhoz olyan 220 átalakítót adtak ami nem jó :(
 
és akkor

Technikai adatok:

Akvárium: Ada cube Garden Mini - 20L
Talaj: florapol + Amazónia
Szűrés: EHEIM 2032 (500 l/h) - erre kíváncsi leszek :) flow-ra nincs panaszom, elatine eddig 1-2 jött csak fel
Világítás: ADA Solar Mini S 27W

CO2 rendszer - ez nem megy most épp:
95g palack van most
upAqua reduktor + mágnesszelep, diffusor
Tetratec viszafolyásgátló szelep
CO2 Drop Checker

Fűtés: nincs
Hűtés: nincs
Tápozás: Green Aqua Növény wellnes csomag.
Dekoráció: Seiryu kő

Növények:
Előtér: parvula mini, elatine
Úszó: Limnobium, ez most még pihen a másik aksiban, amíg az újoncok megerősödnek
Háttér: "gyári" :)

Élőlények: RC lakóhely lesz, 4 hét és jönnek :)

Világítás 6 órát megy első héten, holnaptól napi 1 nyomás micro-macro, carbot még nem tervezem. Tropica app- szerint fogok vizet cserélni.
 
láthatod is mennyire nem sikerült szèpet alkotnom abból a morzsából amit parlagon hagytál
Ilyen kicsi akiba való nem igazán volt. Én az egész ládát kipakoltam meg vissza, de a végén még így is törnöm kellett.
 
Update: nagy boldogság közepette meg DIY barkácsoltam a reduktorom. Üzemel. Azonban cseng a bubiszamlalóból is üzemkèptelent küldött, kb jó kèt percig hiába vártam a bubikat. Ment a kukába, ìgy most működik.

Cserèbe a flow-val küzdelmes lesz a viszony, kiszedi az amazoniat az aki sarkából. Lehet a mostani szimpla beömlöt esőztetőre kellene cserèlni?
 
Ilyen kicsi akiba való nem igazán volt. Én az egész ládát kipakoltam meg vissza, de a végén még így is törnöm kellett.

Törèssel megoldottam èn is. Úgy se maradt időm válogatni :(
viszont amig láttam nagyon szèpen alakut a scaped, kiváncsian várom mi lesz belőle :)
 
Remélem nem töltötted csurig vízzel?

Nem, nem :) Elszelelt a tömitèsnèl, amit csak vèletlenül abbòl vettem èszre hogy a kezemet hideg èrte miközben kerestem a baj okát. A kapott tömìtőgyűrű adta meg magát amikor ráhúztam. :(
 
Szia Zoli!

Csinálj légy szíves egy közelebbi képet, amin nem látszik az akvárium környezete (felül vízszintig érjen a kép), sötétben mikor nincs természetes fény (és minden mást is kapcsolj le).
Akkor nem lesz ilyen sötét.
Olvastam hogy nagyon egy méretű köveket tudtál venni.
Jó lenne az egyiket aprítani.
Így most kicsit sorminta hatása van az elrendezésüknek.
Ha van lehetőséged, kedved akkor még variálj rajta amíg nem dúsulnak be a növények!

Az ültetés jó lett!

A.ttila
 
Este lövöm a képet. Köszönöm szépen a tanácsokat.
A kövekkel egy baj van. Ahhoz hogy ne lehessen a törés helyét látni és olyan arcát mutassa a kő ami értékelhető, gyakorlatilag félig elástam. :) Azaz ha megmozdítom a hátsó négyből bármelyiket félek az elatine-k tömegesen megadják magukat.

Abszolút igazad van a sormintával kapcsolatban, de a fentiek miatt vélhetően így hagyom. Azzal vigasztalom magam, hogy ez az első növényesem, a következő sokkal jobb lesz és bár nem lesz HAC közönségdíjas a scape, de végülis nekem tetszik :)

Az ültetés komolyan kikezdte a családi békét, gyakorlatilag az egyik doboz elatine végül nem is került be :)

u.i.: a jobb oldali kövem nem olyan mint egy mosolygó arc? :)
 
Tegnap meg volt a vízcsere. Ma megérkezett a gyönyörű Ada hőmérő ! Yippee :) Plusz a béna használhatatlan buborékszámláló helyett beüzemelten egy akrilt (suta kezek közt törik az üveg alapon), így mostmár a Co2 rendszer is tökéletesen üzemelhet. Reggel 8kor indul, du 2-ig nyomja a világítással együtt. (ezen mondjuk lehet változtatnom kellene 14-20-ig és akkor látnék is belőle vmit).

Bár a tervem az volt, hogy libnobium-t is rakok még bele, ezt végül elvetettem. Egyrészt az ideiglenes lakhelyen nagyon durva csigainvázió bontakozott ki és nem akarom áthurcolni a droid sereget, másrészt az arányok miatt nem illene ide.

Hétvégén lövöm a képeket. Addig is reggelente 1 ml bacit kap, viszont micro-macro-t ezen a héten még alig-alig, remélve hogy az amazonia egyenlőre mindent megad.

A mostani diffuzor hamarosan lecserélődik reaktorra, a szűrő ágak üveg lilyre és a technika szinte kész is.

Ja.. és ezt a drop checkert kukázom, amint megjön az üveg :D
 
Back
Oldal tetejére