• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nano Dreambox

Szia Zoli.Gratula az akváriumhoz.
Csak annyit tennék hozzá hogy én már nem használok drop checkert a Nano-hoz mert ebben a kicsi közegben véleményem szerint nem megbízható.Én is co2 szettet használok 95g palackal és a Tropica ajánlása szerint használom a beadagolást.Gond nélkül működik.Előtte amikor a drop checkert néztem és aszerint állítottam be a co2-t rengeteget használtam el belőle.Ebben a felállásban gazdaságtalan a kis palack használata.

Üdv.:Attila
 
Szia Zoli.Gratula az akváriumhoz.
Csak annyit tennék hozzá hogy én már nem használok drop checkert a Nano-hoz mert ebben a kicsi közegben véleményem szerint nem megbízható.Én is co2 szettet használok 95g palackal és a Tropica ajánlása szerint használom a beadagolást.Gond nélkül működik.Előtte amikor a drop checkert néztem és aszerint állítottam be a co2-t rengeteget használtam el belőle.Ebben a felállásban gazdaságtalan a kis palack használata.

Üdv.:Attila

Most 1 bubi/sec-el megy, tul.képp ezt veszem az adagolás alapjául. A drop checkerrel még barátkorom, vélhetően menni fog, az esztétikusabb üveget fogom használni a sarkok körül hogy lássam hogy minden rendben van.

Köszi a tanácsot, megnézem azért mit ír a Tropica :)
 
Eltelt az első hét. Ma gőzerővel elindìtottam a tápozást. Micro+macro 1ml, carbo 0,5 ml per nap.
A fènyt 1 órával tovább üzemelem, úgy láttam az elatine nem bánná :) illetve átstrukturáltam 14től 21ig.
A dropchecker szèp lime mèg este is, pedig csak du 2ig ègett a pilács, holnap állítok rajta.
A vízcsere ezen a héten kèt naponta esedèkes, bacit mèg pár napig adagolom.
 
Segítsèget szeretnèk kèrni. Ha megy a co2 habzik a vìzfelszìn.

Ez mitől lehet? Ès kell vele foglalkoznom ?

Előre is köszonöm
 
Tegnap kezdtem a tápot. A második hèten vagyok, kèt napi vìzcserèvel. Most mèg csak növènyek vannak, nem etetek.

Surface skimmer a megoldás kulcsa?
 
Surface skimmer a megoldás kulcsa?

Inkább a türelem. Egy két hetes akiban még nincs meg a kellő számú baktérium ami a szervesanyagok lebontásához kell és a növények is most váltanak levélzetet ami ugyan csak terheli a vizet. Ha tobb hét múlva is ilyen lesz a víz felszín akkor gondolkodhatsz hogy mi lehet a baj.
 
új nap a Nano életében. Vízcserét megkapta, elláttam minden földi jóval. Sikerült nagyon jól belőni a Co2-t is.

Úgy látom az elatine nagyon jól érzi magát :) mert most vettem csak észre milyen iramnak indult... pedig csak 1 hete indítottam....

A parvulán nincs változás, legalábbis nem látom. garnélák remélem alig várják hogy megérkezzenek :)

IMG_0044.JPG
 
IMG_0056.JPG


1 új kép az aktuális állapotról.

(-) Nyertem pontalgát, és fonalalgát. Ráadásnak a libnobium gyökereken is található barna máz foltokban (?).
(-) A bárányfelhők a vízfelszínen továbbra is co2 bubik, amiket felfog a felszín hártyásodása.
(-) Parvula szerintem meg sem mozdult, pedig ennél többet nem tudok neki adni.
(+) Elatine úgy döntött eláraszt ezt azért nem bánom.
(+/-) Némi mohát raktam ide oda.

1 nyomás micro, macro naponta továbbra is, 0,6 carbo. Naponta kap seachem 1 ml bacit.
27W/20 L.

Hétvégén jól megpucolom, remélhetőleg gatyába rázódik tőle.
 
Új kép, beköltöztek a garnélák.
Az alga helyzet elkeserítő, de nem esek kétségbe, barnának nézem, ami ha minden igaz az első időkben előfordul. A levegőztetés sokat segít, nincs hártya, cserébe komoly kihívás az alvás (váá de hangos). :(

A mohák mennek, amint hazaérek ma (időhiány I love you).
De a gyep egész szép, tudnám mikor kell nyírni az elatine-t...:cool:

IMG_0084.JPG
 
Huha, vkinek van ötlete hogy nano drop checkert hogy lehet megtölteni a Co2 reagensel ha egy nagy adag O2 szorult vákuum szerűen a kis gömbbe?o_O
 
Új nap, új lakók.. :)

- Rövid eszme csere után (thx Cecska) gazdagodott az aki Borneói party arcokkal, alias neon razbórákkal.
- A szilveszteri hangulatról két pár "sárga tűz":cool: garnéla is gondoskodik.
- Egy adag HM bekerült, hogy jobban érezze magát mindenki, plusz a másik akiból egy még nem beazonosított "fű" félét ültettem.
- Megnyírtam a parvulát (I love do'aqua' olló ), rögtön utána mindenhol bubizni kezdett :)geek: ).
- A skimmer nem marad, csak ideiglenesen segít be.
- A nao drop checker jól mutat, szép lime színű. Szeressem.
- Sajnos az új nano difi elég nagy bubikat ereget (a másik ázik superoldatban), amint megtisztult az előző jön vissza.
- A barna alga csak nem múlik :( nem győzőm sikálni.
- Ez a szűrő védő milyen ronda... vkinek nem kell?:wtf:

IMG_0129.JPG
 
Fuu de nem tetszett a tegnapi kép.
Ez a skimmer, szűrővédő, algatenger új képért kiáltott.

Voálá, takarítás (nem tökéletes), kipakolás és mindjárt pofásabb is :)

1) a csipetcsapat makrózva. nagyon szépek, ajánlom mindenkinek!
IMG_0134.JPG


2) A zöldségespult
IMG_0139.JPG



3) és a végére egy total:

IMG_0133.JPG


Ott egy sárga pacni is középen sárgatűzben. :)
 
Back
Oldal tetejére