• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes my first real world

Vannak szomorú és örömteli pillanatok ebben a hobbiban.
Most éppen egy szomorúról számolok be nektek.
3 hete Úgy gondoltam, hogy hozok 4 db oto-t meg 2 black molly-t hogy lelegeljék a maradék elhalt algákat.
2 hétig bírták is. Múlt héten pénteken elutaztam Párizsba és kedden mikor hazaértem mi fogadott? A 2 db black molly kiugrott az össes oto elpusztult. Garnéláknak semmi baja.
Úgy néz ki hogy valami fertőzést hoztam velük.
Gyorsan megnyírtam a növényeket, csináltam egy 70 %-os vízcserét és mehet minden maxon. Twinstar is fullon működik.
Parvula kerzd sűrüsödni végre. Bazi lassú növény.
Egy képet is hoztam nektek:
Untitled by kisserik93, on Flickr

hétfőn jönni fog 16 darab crs s és majd még 10 darab galaxy razbóra a későbbiekbek, csak szeretném, hogy a crs-ek hamar beszokjanak.
kár hogy a HAC-ról lecsúsztam, de jövőre bepróbálozom valami extrém dologgal
 
A bal hátsó sarok nem tetszik :( valamiért annyira tör az előtér felé az a növény, hogy eltakar mindent :( gondolkodom, hogy kicserélem. Szerintetek mi lenne jo a helyére? :)
 
Pár óra és 16 darab crs s lesz nálam :) utána este 11 ig beszoktatás és mehetnek bele az aksiba :) alig várom :) rakok fel majd képet vagy videót :)
 
Sziasztok,
na itt vagyok egy kis jelentéssel. Bekerült 16db crs s az akváriumba

viszont nem tudom mi baja van az amanoknak, 2 nap alatt 2 pusztult el. mit nézzek meg, hogy milyen vízparaméter rossZ?
 
Sziasztok,
megint eltelt egy hét. Egy hét alatt sikerült kinyírnom 16 darab crs garnélát :( ilyen szomorú még sosem voltam. Lassan kezdem feladni azt, hogy legyen hal vagy garnéla benne mert minden elpusztul.
Nem tudom, hogy melyik vízparaméterek a rosszak,de a mostani mérések alapján
GH- 6
KH- 0
PH- 6,5-7,0 között, de nekem ezek a csepegtetős tesztek nem túl egyértelműek.
Most is ködös a víz, olyan mintha tejet öntöttem volna bele

kivettem a bal hátsó nagy bozót képződményt, mert nagyon nem jött be. annyira sok helyet elfoglalt és még terjeszkedett, hogy meguntam.
egy mai lelombozó kép:

Untitled by kisserik93, on Flickr
 
Szerintem a kh 0 az okozhat bőven problémát, kéne kicsit keményíteni a vizet...Azért várjál meg mást is, de vedlési probléma lehet, túl lágy a víz, valamennyit vissza kéne keményíteni. Másik két érték jónak tűnik. De jó lenne a többit is mérni. Főleg hogy most ezek szerint gond van.
üdv és kitartást
kac
 
Visszapötgettem de nem láttam (vagy csak figyelmetlen voltam) hogy mivel tápozol. GA vagy ADA? Foszfát megy külön vagy nem? Többeket az tréfált meg. A kh 0 nekem is furcsának tűnik mivel a napló elején azt írtad visszasózol. Azt nyomod még?
 
Visszapötgettem de nem láttam (vagy csak figyelmetlen voltam) hogy mivel tápozol. GA vagy ADA? Foszfát megy külön vagy nem? Többeket az tréfált meg. A kh 0 nekem is furcsának tűnik mivel a napló elején azt írtad visszasózol. Azt nyomod még?
Hát dr Garennel kezdtem. Aztán elfogyott, úgyhogy a ga-s tápra áltam át. Foszfát nem megy. Visszasózok igen, csak múlt héten bee shrimp mineral gh+-al sóztam vissza, az előtt, meg aquarium mineral gh/kh+-al és azt hittem hogy ez volt a baj, de akkor is volt elhullás.
 
Pht kellene megnezni lehet magas pl este
Ma este 11kor mérek egyet. Utána ha nincs azzal se gond akkor nem tudom mi lyen hiba lehet a rendszerben. Mindenesetre most kb 1 hónapig csak sima csapvízzel növelem a tds-t. Nem sózok. Kíváncsi vagyok mi lesz.
Az environment talaj a kis akváriumba meg olyan vizet csinál hogy csak ámulok. Szinte láthatatlan. Itt meg sztem az amazonia a ludas.
 
Ma este 11kor mérek egyet. Utána ha nincs azzal se gond akkor nem tudom mi lyen hiba lehet a rendszerben. Mindenesetre most kb 1 hónapig csak sima csapvízzel növelem a tds-t. Nem sózok. Kíváncsi vagyok mi lesz.
Az environment talaj a kis akváriumba meg olyan vizet csinál hogy csak ámulok. Szinte láthatatlan. Itt meg sztem az amazonia a ludas.

Akkor mérj mielőtt bekapcsol a CO2.
Azt kellene megnézni mennyit ingadozik a CO2 kikapcs után.
 
Akkor mérj mielőtt bekapcsol a CO2.
Azt kellene megnézni mennyit ingadozik a CO2 kikapcs után.
Most pl a mérés alapján 6,0 és 6,5 között van. de mondjuk nem tudom, hogy hogyan lehetne legjobban megmondani, mert annyira kis mértékben változnak a színek a ph értékeknél, hogy simán belefél az 5,5 be is meg a 6,5 be is
 
most találtam egy darab még élő crs-t. mit csináljak gyorsan hogy életben maradjon ? :) tippeket kérnék



MÁR MINDEGY

egy helyben gubbasztott kezemmel nyultam felé hogy induljon meg a kajához hátha az rendben hozza és kettő nagyot szökkent majd többé nem mozdult. ez mi lehet?
 
Utoljára módosított:
Sziasztok,

na egy kis helyzetjelentés :) ugye élőlény semmi nem marad meg az akváriumban pár amanotól eltekintve :( nagyon szomorú is vagyok miatta, addig nem merem belerakni a galaxikat amig nem jött rendbe. Most valami új alga jelent meg a dekorfán. még kb 1,5 hónap és szétszedem ezt a koncepciót, mert annyira nem sikerült jól, úgy érzem és valami köves fás durvulás lesz :D

JAJ el is felejtettem MINDENKINEK BOLDOG KARÁCSONYT kívánok ezzel a kis képpel :)

Untitled by kisserik93, on Flickr
 
Sziasztok,

na egy kis helyzetjelentés :) ugye élőlény semmi nem marad meg az akváriumban pár amanotól eltekintve :( nagyon szomorú is vagyok miatta, addig nem merem belerakni a galaxikat amig nem jött rendbe. Most valami új alga jelent meg a dekorfán. még kb 1,5 hónap és szétszedem ezt a koncepciót, mert annyira nem sikerült jól, úgy érzem és valami köves fás durvulás lesz :D

JAJ el is felejtettem MINDENKINEK BOLDOG KARÁCSONYT kívánok ezzel a kis képpel :)

Untitled by kisserik93, on Flickr

Szerintem nagyon jól néz ki.Ha neked nem tetszik, told át hozzám, majd a gondját viselem :D :D Szerintem ne szedd szét.
 
Na érkezzen egy kis jelentés. Eléggé elhanyagoltam karácsony környékén a kis akváriumomat és szinte semmit nem csináltam vele. Se vízcsere se tápok stb.... DE annyira nem vészes kép fogadott.

by kisserik93, on Flickr

mostanában megjelent nálam egy alga féle :D
Untitled by kisserik93, on Flickr

mit lehet tenni ellene? :)

illetve még mindig nem tudom, hogy milyen hal legyen az akváriumba mert az oto-k gyalázatos állapotba vannak nálam mindig
 
Back
Oldal tetejére