• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Razor

Halo!

Az elmúlt időszakban sajnos munkám miatt nem tudtam jelen lenni, de most újra nyugi van körülöttem, úgyhogy gondoltam benézek.

Terveztem egy teljes átalakítást az aksin. Ez a Razor layout nagyon sok örömet okozott, de amikor eljött az augusztus, egyszerűen képtelen voltam 30 fok alá vinni a hőmérsékletét a víznek. Szeptemberre szinte az összes mini parvula kiégett, a normál parvula egész szépen megmaradt. Összességében mivel amúgy is őszre terveztem egy átalakítást, így eljött az idő.

Már nagyon sok tervet végigjátszottam a fejemben, lassan kezd letisztulni és már látom, hogy mi lesz az új irány.

Egyelőre elakadtam a kivitelezés tervezésében, és ehhez szeretnem olyanok tanácsát kérni, akiknek van tapasztalata nano növényes akvárium teljes átalakításában.

A visszatelepítéssel kapcsolatban vannak elvi kérdéseim. Ez a művelet így új akvárium indításnak számít és elvileg 2-3 hétig nem lehetne élőlényeket beletenni? Ez az egyik probléma amire kíváncsi lennek ti hogyan csináljátok hasonló helyzetben.
Illetve ehhez kapcsolódik szorosan, hogy akár pár naposan, akár pár hetesen ha visszakerülnek a rákok, akkor a termetesebb amanok az új növényeket mennyire túrjak ki?
Micranthemum Monte Carlo telepítését tervezem.
 
Ha a szűrőd folyamatosan jár átépítés közben akkor az első perctől visszamehet mindenki, az ammóniával megbirkózik a bejáratott szűrő. Ehhez annyi kell, hogy egy másik akváriumba/vödörbe leszívj vizet ebből az akváriumból, oda bedobsz minden állatot és ráakasztod a szűrőt, amíg építesz. DE! Ahogy említetted, a friss növényeket azonnal kiszedik a garnélák, emiatt érdemes várni kb. 2 hetet visszatelepítés előtt, hogy meggyökerezzenek valamennyire, ilyenkor már nem nagyon fogják kipiszkálni, max egy-két csomót. Viszont erre az időre meg kell oldanod a másik akvárium/vödör szűrését, érdemes beletenni egy biotöltetes belső szűrőt. Ha van ilyened, kezdd el az átépítés előtt 1-2 héttel járatni a mostani akváriumban, hogy a bacik megtelepedjenek benne.
 
Örülök, hogy pont tőled kaptam a választ. Nagyon értékelem, így már bátrabban fogom elkezdeni ezt a projektet. Azt mondjuk már most látom, hogy ezek a tényezők miatt, nem lesz egyszerű a történet, de legalább ennyire izgalmas is lesz.

Van egy kb 20 literes gömb akváriumom, még nagyon régen kaptam, sosem volt benne semmi. Illetve egy Eheim 2010-es belső szűrő.
Ezek alkalmasak szerinted arra a 2-3 hétre ideiglenesen, amíg megerősödnek a növények?
 
Persze, tökéletes erre a célra. Annyi, hogy a szűrőbe tegyél valami bio töltetet ha tudsz, akár a mostani szűrődből egy marékkal.
 
Szuper!

Kb egy hét es bele is kezdek, majd megyek hozzátok is pár cuccért.

Szeretném a következő összeállítást is naplózni.
Érdemes arról új naplót nyitni és ezt pedig lezárni?
 
Tisztelt Adminisztratorok! [emoji6]

Koszonom a lehetoseget, szeretnem kerni naplom lezarasat.

(Ha jol tudom, igy kell befejezni egy naplot, de javitsatok ki ha tevednek)
 
Back
Oldal tetejére