• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Minano (7,5)

*jav = RO LESZ OTTHON:)
Így aztán CRS is lesz otthon. Hacsak nem találok valakit, aki jó áron tud red-tiger garnélát, mert az bizony nagyon tetszik.
Én egy éve sokáig keresgettem red tigert.Nem hogy jó áron,egyáltalán nem találtam!Azért hajrá!
 
Hogy látod,beválik a kínai kütyü(mohafuttató vagy mi)?Én is szemezgetek vele...
Engem még nem győzött meg:)
b34496b670c55e3e9d29f8e16447e5ef.jpg
 
Egy kis update: egy facebook csoportban javasolta valaki, hogy rendo-shrimp nevű külföldi oldalról rendelhetek esetleg red tiger garnélát. Amúgy most nincs raktáron nekik ilyen, de elgondolkodtam rajta. Viszont arra jutottam, hogy bár nem nagy a szállítási költség és ráadásul tudnék valakivel közösen rendelni, tehát feleznénk a szállítási költséget, de talán jobb, ha inkább egy hazai forrásból szerzek be garnélát és inkább CRS-t. Azért jutottam erre, mert kicsit azért tartok tőle, hogy ebben a mini akváriumban nem lesz könnyű megfelelő vízparamétereket tartani, szóval egyelőre nem a szaporítás a cél, hanem az életbentartás. Ehhez elkezdtem már beszerezni a megfelelő garnélás kiegészítőket. Nem rég szereztem égertobozt. (ha valakinek esetleg van tippje, hogy az égertobozt, hol tudom beszerezni a természetből - avagy tudja, hogy hol van égerfa - akkor várom a GPS koordinátákat:)
 
Nos, addig húztam az építkezést, hogy végül nem sok időm maradt az akváriummal foglalkozni. A napokban jön világra a második gyerekünk és most akadt egy szabad délelőttöm, úgy gondoltam, hogy nem lesz se jobb alkalmam, se több időm most egy ideig, viszont év végéig szeretném a garnélákat a helyükön tudni. Így aztán berendeztem ma nekik az akváriumot és most járatom a szűrőt, hagyom, hogy nőjenek a mohák, stb. Finomhangolás, esetleg más növények még jöhetnek, de a forma már nem hiszem, hogy sokat változik. Volt pár apró redmoor ágacskám és lávakövem, igazából semmi sem történt, csak egymásra ragasztottam őket:D Ja és a szűrőre gyártottam egy vékonyka garnélavédő szivacsot.
Ami szerintem egész jól sikerült az egészben, hogy ez egy nagyon keskeny akvárium, így mélységről nem is igazán beszélhetünk, viszont találtam egy olyan lávakövet, ami lapos és magas, azt kiegészítve a gyökerekkel, szerintem sikerült kicsit csalni és így a 15centis mélyés kinéz vagy 20-nak is :D
Amúgy weepinget ragasztottam és helyenként a lávakő lyukaiba dörzsöltem, hátha abból is lesz valami.
Olyan weeping ez, amiben van némi riccia is, de nem izgat különösebben, minimál fényben nagyon jól meglesznek egymás mellett.
Ilyen lett:
Minano_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
minano2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
minano3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Egyébként karácsonyra jön az RO készülék, névnap (dec30) pedig a CRS-t hozza :)
 
...Nem rég szereztem égertobozt. (ha valakinek esetleg van tippje, hogy az égertobozt, hol tudom beszerezni a természetből - avagy tudja, hogy hol van égerfa - akkor várom a GPS koordinátákat:)

Elvileg a városligetben van égerfa, ősszel sokat jártunk oda kutyával, meresztettem a szemem, de nem találtam.
 
Boldog Karácsonyt! RO víz csöpög:) Égertoboz pedig durván befestette a vizet. Seachem Purigen lenne a megoldás - vagy az, ha nem dobálnék minden sz@rt a vízbe - de ebbe a kis szűrőbe biztosan nem fér már el, így megbarátkoztam a sárga/barna vízzel, gondolom egy idő után már nem fogja engedni a színét. Na akkor dobok bele majd egy másikat :D
 
Csak 8-an. Ha lenne szaporulat akkor nem lesz más választás, az ötven literesbe is lágy víz fog kerülni.
 
Egy kis helyzetjelentés: a garnélákhoz kapott víz valamivel 80tds fölött volt. Én CRS-eknél 100-150 közötti értéket olvastam minden forumon, így valamivel 100 fölöttire lőttem be a vizet. Úgy látom jól érzik magukat, jönnek-mennek, csipegetnek, elvannak.
A kínai szűrő a beszívó ágra húzott szivaccsal meglehetősen gyenge. A sűrű szövésű szivacs gyorsan eltömődik, szóval azt cserélni kellene valami okosabb megoldásra. A kis lámpa viszont szerintem egész jó. Ehhez a nagyon kicsi akváriumhoz bőven elegendő. Ezt abból is gondolom, hogy a weeping moha szépen fejlődik.
Tettem az akváriumba ricciát, hogy a mohatömegben tudjanak kolbászolni a garnélák. Ezen a növényen látom a gyengülés jeleit, de azt annak tudom be, hogy high-tech környezetből hoztam a mohát, itt meg semmit sem kap meg ami a fejlődéshez kellene neki, de szerintem simán alkalmazkodni fog a környezethez, csak idő kell neki.
 
A kínai szűrő a beszívó ágra húzott szivaccsal meglehetősen gyenge. A sűrű szövésű szivacs gyorsan eltömődik, szóval azt cserélni kellene valami okosabb megoldásra.
Én is akasztós szűrőt használok csak másfajtát.
Én apró szemű acélrácsból tettem a beszívóág belsejébe körben egy hengert, és eddig elég jól bevált. Ha érdekel dobok róla egy képet. Úgyis most fogom beüzemelni a következőt úgyhogy egész kis sorozatot tudok majd róla csinálni :)
 
na filter-upgradeltem egyet és csináltam képeket a bébigarnélavédőhálóról :)
De először egy kép hogy az átalakító helyett dugaljat is lehet cserélni, ahogy beszéltünk még az akvárium indításodnál (nem olcsóbb a dugalj mint az átalakító, viszont nincs duplán bedugva):
http://picup.hu/1io1k28.jpg
és akkor a szűrő beszívóágán lévő háló:
http://picup.hu/8v81k29.jpg
http://picup.hu/1bx1k2a.jpg
Másmilyen beszívón is használható szerintem, és egy hosszabb csipesszel gond nélkül ki is tudom szedni belőle így ha nagytakarítás van a rácsot is tudom tisztítani.
 
na filter-upgradeltem egyet és csináltam képeket a bébigarnélavédőhálóról :)
De először egy kép hogy az átalakító helyett dugaljat is lehet cserélni, ahogy beszéltünk még az akvárium indításodnál (nem olcsóbb a dugalj mint az átalakító, viszont nincs duplán bedugva):
http://picup.hu/1io1k28.jpg
és akkor a szűrő beszívóágán lévő háló:
http://picup.hu/8v81k29.jpg
http://picup.hu/1bx1k2a.jpg
Másmilyen beszívón is használható szerintem, és egy hosszabb csipesszel gond nélkül ki is tudom szedni belőle így ha nagytakarítás van a rácsot is tudom tisztítani.
Jól néz ki!!
 
elfelejtettem hozzátenni, hogy teatojás sűrűségű a rács úgyhogy garnélabiztos, meg kicsit előszűri a beszívott vizet, nagyobb növénydarabokat csipesszel le lehet róla szedni :)
Ha kell egy darab rács, írj privátot és megbeszéljük hogy tudnék neked eljuttatni egy darabot ;)
 
Back
Oldal tetejére