• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Minano (7,5)

Nem ilyen kellene neked?
_vyr_180Nevtelen.jpg
viszont ez csak a csatlakozót alakítja át a feszültséget nem hiszem.
Ebből is tüzijáték lehet ha 110V-os a szürő, nem?
 
Szerintem be kell menni egy szakboltba, és meg kell kérdezni egy szakit. Egy sima átalakító trafó nélkül izgalmas játék. :)
 
Nehezen hinném el, hogy legalább az aukciós portálon a termék adatlapján nincs feltüntetve ez a tulajdonsága (hogy 110, vagy 230 V-os).
Sok elektromos készüléknél - ahol nem menüből választható - azt szokták alkalmazni, hogy figyelmeztetnek, hogy ha más csatlakozóval kéred, akkor írásban jelezd, vagy USA szabványt küldenek. Mindezt az apró betűs részben.
Szerk: ohh látom, mindenki túlaggódta :)
 
Nehezen hinném el, hogy legalább az aukciós portálon a termék adatlapján nincs feltüntetve ez a tulajdonsága (hogy 110, vagy 230 V-os).
Sok elektromos készüléknél - ahol nem menüből választható - azt szokták alkalmazni, hogy figyelmeztetnek, hogy ha más csatlakozóval kéred, akkor írásban jelezd, vagy USA szabványt küldenek. Mindezt az apró betűs részben.
Szerk: ohh látom, mindenki túlaggódta :)
Úgy is van. Csak az átalakitó nem úgy jött, ahogy kellett volna. Nem lesz itt semmilyen gond:)
 
Ha már ennyire megpörgettük a kütyük/átalakítók/adapterek és villásdugók témáját ebben a topikban akkor gondoltam ide tartozhat barátom válasza arra a kérdésre, hogy érdemes-e levágni a hülyeformájú villásdugót és bekötni egy Magyarországon is szabványos villásdugót.:)

"ha az adapter csak a villásdugó formáját alakítja EU konfortra, akkor nincs nagy baj, mert az eszköz képes lesz elviselni az 1,21 gigawattos teljesítményt (vissza a jövőbe láz)

Az usában 110 voltos váltakozó feszültségű hálózat van, Ez egy villamos energiát hasznosító eszköznél nagy gondot (is) okozhat. De általában ezeket a készülékeket úgy tervezik, hogy ne legyen vele probléma.
Ugyanis az európai 230 V (nem 220) egy efektív érték, ami azt jelenti, hogy ekkora feszültségű egyenáramot helyettesít.
Valójában -325 V és +325 V között szinuszosan váltakozó periódikus jelről beszélgetünk, (majd elmesélem, hogy miért 325 , egyébként gyök 2-vel kell szorozni)
az 50 hz a frekvencia, vagyis azt jelenti, hogy 1 sec alatt 50 szer ismétlődik a jel, könnyen beláthatod, hogy egy jel lefutása 0,02 sec alatt történik meg.
ha tovább megyünk akkor a az is látszik, hogy a 325 ös csúcsérték az nagyobb mint a 155 ös, ezért kérdéses, hogy mi történik a készülékkel.
A feszültségszabályozást már általában belül elekrtonikával oldják meg, ezért nem valószínű, hogy gond lesz.
Szombaton megnézem, de nagyon olcsók az ilyen átalakítók, amik a feszültséget is kezelik."

Izgalmas téma, talán egyszer működni is látjátok majd a lámpát/szűrőt :D
 
Megjöttek az átalakítók! Tegnap az akvárium kapott is egy kis amazonia ágyat, lámpa fényereje pont megfelelőnek tűnik, szűrő jópofa.
Némileg átalakítottam a szűrőközeget. Képek érkeznek egy-két napon belül:)
A dekor még alakul. Egyelőre lávakőből ragasztottam egy kisebb buckát, csak hogy legyen valami az akváriumban, ne csak üresen járassam. Növény még nincs az akváriumban, szóval tényleg csak az amazonia "szellőztetése" a célom azzal, hogy most elindítottam a technikát.
 
Na tehát. A szűrőben lévő szivacsot ketté vágtam és így hasznosítottam:
(substrat pro van a szűrőben)
sz_r__www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Első feltöltés után:

indul_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ez a kis hegy most az első ragasztgatások eredménye, nekem egyébként tetszik a formája, de kicsinek érzem. Talán egy fokkal lehetne még növelni a méreten, de nem akarok túl nagy dekort, inkább szellősre venném valahogy a figurát.
Növényesítéssel csak utána fogok foglalkozni, de valószínű, hogy főként a weeping moha fog dominálni. Van még a tarsolyban buce is, de nagynak érzem őket.

Korábbi postban mutattam ezt a kínai kütyüt, amiben lehet mohát nevelni. Na most egyelőre nem érzem, hogy ebből valami fantasztikus dolog lesz, de jelenleg így néz ki:
mohak_p_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
A lávakövekhez milyen ragasztót használsz?
Kíváncsi leszek a növényesített kinézetre!
FBS nevű szilikon ragasztót használtam. A lyukacsos felület miatt nehéz egymáshoz illyesteni a köveket, de amennyire kell, annyira azért megfogja a ragasztó.
 
Back
Oldal tetejére