• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Minano (7,5)

daszabo

Főkertész
Sziasztok!

Nagyon kicsi... ez jut eszembe folyamatosan, amikor arra az üvegre gondolok, amiben garnélákat fogok tartani hamarosan. Gondolkozom azon, hogy egy garnélás akváriumba kellene-e törekednem arra, hogy a növények/dekorkövek/gyökerek is kapjanak-e szerepet vagy pont elég egy minimál moha és egy-két üreg, ahová elbújhatnak "költeni a tikok"...

20x15-ös alapterület és 25-ös magasság, ez nem sokat enged, de azért próbálkozni ér. Scape-ről még később.

Amit erről a projektről tudni kell, hogy igyekszem alacsonyan tartani a költségeket, amit vagy elősegít az, hogy kínából rendeltem lámpát/szűrőt vagy pont nem:) Majd meglátjuk.

RO nincs otthon, talán nem is lesz egy darabig, viszont havonta egyszer van lehetőségem akár egy 30 literes hordónyi vizet beszerezni, hazahozni. Ami miatt ez most nekem dilemma az az, hogy igényes (és drága) garnélára nem költenék sokat, de lehetséges, hogy a CRS pont jó pálya lenne az meg annyira nem vészes ($) Illetve nem tudom, hogy a vízcserékhez szükséges víz nem romlik-e meg a hordóban..

CO2 nem lesz.

Ami lesz:
- kínai led
- kínai miniakasztós

Ami van:
- maradék dekorhomok
- maradék Amazonia
- lávakő (kisebb-nagyobb)
- weeping moss, buce, anubias

Eldöntendő tehát, hogy RO vagy nem RO és hogy minimál vagy kiserdő...

Ha az igényesebb növényesítés mellett döntök akkor azt hiszem úgy lehetne működőképes a miniakvárium, ha a teljes berendezés lávakővel/redmoorral/növénnyel együtt kivehető lenne egy mozdulattal, persze figyelni kell, hogy garnéla ne maradjon rajta/benne. Ebbe az akváriumba a kezem is alig fér bele, tisztítani nagyon nehéz lenne úgy, hogy a dekoráció is benne marad. Ezt tehát úgy lehetne megvalósítani, ha ragasztom a köveket, kötözöm a gyökereket és beleültetem az egészbe a buce/anubias töveket. Túl sok helyet nem szabad elfoglalnom ebben az amúgyis kicsi akváriumban, mert úgy gondolom, hogy pár db garnélánál többet így sem bír el a dolog.


Nos, ha megjöttek a cuccok kínából akkor folytatom!
Dávid

UI: egyébként, ahogy eddig tapasztaltam a vége úgyis az lesz, hogy lecserélem az üveget, a szűrőt és a lámpát is, de addig azért ezt a szettet csak kipróbálnám:) :) Kína bizonyíthat, ez a méret meg amilyen kicsi, olyan nagy kihívás:)

UI2: Apró/letört redmoor ágacskákat szívesen fogadok, ha valakinél az felesleges lenne. Segítene a gondolkodásban és talán a döntésben is:)
img_3077-jpg.10585.jpg
 
Utoljára módosított moderátor által:
Sziasztok!

Nagyon kicsi... ez jut eszembe folyamatosan, amikor arra az üvegre gondolok, amiben garnélákat fogok tartani hamarosan. Gondolkozom azon, hogy egy garnélás akváriumba kellene-e törekednem arra, hogy a növények/dekorkövek/gyökerek is kapjanak-e szerepet vagy pont elég egy minimál moha és egy-két üreg, ahová elbújhatnak "költeni a tikok"...

20x15-ös alapterület és 25-ös magasság, ez nem sokat enged, de azért próbálkozni ér. Scape-ről még később.

Amit erről a projektről tudni kell, hogy igyekszem alacsonyan tartani a költségeket, amit vagy elősegít az, hogy kínából rendeltem lámpát/szűrőt vagy pont nem:) Majd meglátjuk.

RO nincs otthon, talán nem is lesz egy darabig, viszont havonta egyszer van lehetőségem akár egy 30 literes hordónyi vizet beszerezni, hazahozni. Ami miatt ez most nekem dilemma az az, hogy igényes (és drága) garnélára nem költenék sokat, de lehetséges, hogy a CRS pont jó pálya lenne az meg annyira nem vészes ($) Illetve nem tudom, hogy a vízcserékhez szükséges víz nem romlik-e meg a hordóban..

CO2 nem lesz.

Ami lesz:
- kínai led
- kínai miniakasztós

Ami van:
- maradék dekorhomok
- maradék Amazonia
- lávakő (kisebb-nagyobb)
- weeping moss, buce, anubias

Eldöntendő tehát, hogy RO vagy nem RO és hogy minimál vagy kiserdő...

Ha az igényesebb növényesítés mellett döntök akkor azt hiszem úgy lehetne működőképes a miniakvárium, ha a teljes berendezés lávakővel/redmoorral/növénnyel együtt kivehető lenne egy mozdulattal, persze figyelni kell, hogy garnéla ne maradjon rajta/benne. Ebbe az akváriumba a kezem is alig fér bele, tisztítani nagyon nehéz lenne úgy, hogy a dekoráció is benne marad. Ezt tehát úgy lehetne megvalósítani, ha ragasztom a köveket, kötözöm a gyökereket és beleültetem az egészbe a buce/anubias töveket. Túl sok helyet nem szabad elfoglalnom ebben az amúgyis kicsi akváriumban, mert úgy gondolom, hogy pár db garnélánál többet így sem bír el a dolog.


Nos, ha megjöttek a cuccok kínából akkor folytatom!
Dávid

UI: egyébként, ahogy eddig tapasztaltam a vége úgyis az lesz, hogy lecserélem az üveget, a szűrőt és a lámpát is, de addig azért ezt a szettet csak kipróbálnám:) :) Kína bizonyíthat, ez a méret meg amilyen kicsi, olyan nagy kihívás:)

UI2: Apró/letört redmoor ágacskákat szívesen fogadok, ha valakinél az felesleges lenne. Segítene a gondolkodásban és talán a döntésben is:)

Próbálj keresni mini eszközöket, szerintem lehetnek kimondottan erre a méretre valók.

Várom az első képeket:)
 
No, lámpa megjött, nekem való villás vége még nincs meg hozzá, de megoldjuk.
DSC_0008_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Egy érdekes kütyüt szereztem még be:
napl_k_p_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
542276606DSC_0011_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ez egy "mohanevelő" A műanyag részek összecsavarozhatóak és a bogyóval töltött rész és rácsos rész között van pár miliméter, ahová mohafélét lehet szorítani/telepíteni. Kipróbálom, jópofa.
Így állunk.
 
Mik azok a golyók? Vagy mi ez?!

Carry filters - ezt írja rá a gyártó. Állagát/súlyát tekintve talán porcelán lehet, de ha baci lennék lecsúsznék a felületéről olyan sima... Inkább talán csak az a szerepe, hogy lent tartja a kütyüt a fenéken.

"Aquarium DIY Decoration Filter Material Sink Plants Moss Ball Holder Stand Base" - ezen a néven találod meg az ali-n. Ilyen lesz, aztán eltűnik a műanyag a növény alatt:
minta_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
hát ezek a kínaiak mit ki nem találnak jódolgukban:))
nagyo jópofa, az ötlet is jó, gyakorlatilag bármilyen formát akár rézdrótból is meg lehet csinálni, és kész is a moha dinoszaurusz:) mohaszaurusz

Carry filters - ezt írja rá a gyártó. Állagát/súlyát tekintve talán porcelán lehet, de ha baci lennék lecsúsznék a felületéről olyan sima... Inkább talán csak az a szerepe, hogy lent tartja a kütyüt a fenéken.

"Aquarium DIY Decoration Filter Material Sink Plants Moss Ball Holder Stand Base" - ezen a néven találod meg az ali-n. Ilyen lesz, aztán eltűnik a műanyag a növény alatt:
minta_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Na a kis kínai kütyük megjöttek, szerintem egész jól néznek ki:

IMG_20151026_190649_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



A gond csak azzal van, hogy a képen látható adapter totál használhatatlan, nincs ilyen formájú konnektor magyarországon:) Szóval kipróbálni még semmit sem tudtam... ez van, majd lesz átalakítóm is valamikor.
Na meg látható az akváriumhoz már szereztem nano méretű redmoor-t is. Azzal még legózom és tervezem, hogy némi lávakövet is összetörök kalapáccsal, hogy az akvárium méretéhez igazítsam.
 
az én kínai akasztós szűrőmhöz is nem túl eu villásdugó adaptert mellékeltek. De ha 220V-os szűrőt vettél akkor csak vágd le a zsinór végét és tegyél rá egy bármilyen villásdugót. Én ezt tervezem csak még nem jutottam el odáig hogy vegyek. Talán egyszerűbb megoldás mint adapterekkel szórakozni.
 
Ha az amcsiknak gyártott kínai cucc ez, akkor a 220-ba dugással megvárnám a szilvesztert. :D
Na de komolyra fordítva...nagyon nézd meg a kütyüt...sanszos, hogy ez nem EU-s motyó...;)
 
Ugyan ilyen lámpám nekem is van. Ez az a 3W-os két irányba kapcsolható? Nekem jó adapter volt hozzá gyárilag, vagyis az előző tulajának. Bár neked ez nem vigasz, de reménykedhetsz :)
 
Ha az amcsiknak gyártott kínai cucc ez, akkor a 220-ba dugással megvárnám a szilvesztert. :D
Na de komolyra fordítva...nagyon nézd meg a kütyüt...sanszos, hogy ez nem EU-s motyó...;)
én is csak a 220V-osra mondtam a megoldást :)
ahogy látom van a szűrőn matrica, azon talán rá van írva hogy hány voltos.
 
sanszos, hogy ez nem EU-s motyó...
Biztos ,hogy ez nem EU-s motyó Roli.
A bayen van egy csomó olyan termék amiknél vásárláskor ki lehet választani a csatlakozó szabványát,hogy US,EU,vagy a náluk szabványos villás dugós legyen e .;)
 
Biztos ,hogy ez nem EU-s motyó Roli.
A bayen van egy csomó olyan termék amiknél vásárláskor ki lehet választani a csatlakozó szabványát,hogy US,EU,vagy a náluk szabványos villás dugós legyen e .;)
Itt nem volt választás, alapból küldték volna az adaptert. A lámpához nem jött, a szűrőhöz meg a képen látható akármi.
 
Itt nem volt választás, alapból küldték volna az adaptert. A lámpához nem jött, a szűrőhöz meg a képen látható akármi.
Azt az akármit (adapter) én is használtam amerikában, pl. elem- és telefontöltésre az EU-s 220-as eszközeimhez. Ez a fordítottja lehet, 110V-os eszközre transzformál 220V-ot. Nem vagyok villamos emberke, de elképzelhetőnek tartom. Szerintem még itthon is kapsz hozzá trafót...
 
Itt nem volt választás, alapból küldték volna az adaptert. A lámpához nem jött, a szűrőhöz meg a képen látható akármi.

Lámpát rendeltem én is pont ugyan ilyet. Úgy oldottam meg, hogy a dugalj végén van két lyuk, arra csavartam egy kéteres kábelt, majd jó vastagon szigszalaggal körbe tekertem.

Azt az akármit (adapter) én is használtam amerikában, pl. elem- és telefontöltésre az EU-s 220-as eszközeimhez. Ez a fordítottja lehet, 110V-os eszközre transzformál 220V-ot. Nem vagyok villamos emberke, de elképzelhetőnek tartom. Szerintem még itthon is kapsz hozzá trafót...

Az elméletedben lehet valami, mert így a fenti módszerrel elég gyengusz a fényerő.

Amúgy a lámpa eleve úgy érkezett, hogy 3led nem világított...
 
A mágnesszelepemhez jött ez is.Én tudtam mellé EU-s szabványt is választani.Persze ez termékfüggő gondolom.
32a6fbf16730dba5f5ae07cfc679afe9.jpg
 
Back
Oldal tetejére