• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Milyen világítást használjunk?

Természetesen!
Az első ami nem tetszik, ha beállítok egy automatizált folyamatot, onnantól nem módosítható! Ha módosítani szeretném kezdhetem a teljes beállítását élőről. Természetesen az app kiírja neked az RGB beállítást, de nem jelenítni meg sem a fehéret, amit használtál sem a kelvint! Tehát, ha kíváncsi vagy a jelenlegi beállításodra, akkor érdemes képernyő fotót készíteni, és azon meg tudod nézni. Nincs benne egy komplex fényerő állítás. Tehát csak úgy állíthatod a fényerőt, ha lejebb húzol mindent. Persze a szín keverésnél nem az lesz hogy 20-al lejebb húzod akkor ugyan azt látod de kevesebb fényerővel. Azt hittem én naív, hogy beállítom az RGB értéket, és egy csúszkával tudom állítani a fényerőt. Nekem ez lenne a logikus. Aztán, beállítod az RGB-t, és úgy gondolod most löksz hozzá egy fehéret. Ezt ne tedd, mert mindent elállít! Hiába állítom be a 6500K- az is állandóan csúszkál, de ez is hektikus. Van amikor elcsúszik és van amikor nem. Amit még rühellek benne az a napnyugta funkció. Nem úgy csinálja, hogy elkezdi halványítani a beállított értéken a lámpákat, hanem 30 percig ki be kapcsolgatja a ledeket. Hol teljesen zöldbe látod az akvát, hol teljesen pirosba, gagyi az egész. Most ennyi jutott eszembe, biztos kihagytam valamit. Egy közel 100.000 Ft-os lámpától többet vártam volna. PL. a legtalicskább lámpák is Wi-Fi kompatibilisek. Állandóan azt lehet olvasni, hogy ne nyúlj bele a színkeverésbe ha nem értesz hozzá. Ezzel teljesen egyet is értek, viszont ha megnézed az előre beállított gyári lehetőségeket, össze vissza van huzigálva az összes érték, mintha egy óvodás állította volna be, semmilyen következetességet nem tudok benne felfedezni.
A naplemente tapasztalásod biztos hiba. Ezt nem így kellene csinálnia. Vidd vissza a boltba!
Az “olajosság” pedig attól van, hogy az rgb ledek külön vannak és ez okozza a hatást. A wrgb2 már nem így keveri a színeket (nekem a nappaliban most az van). Ott, ha felülről ránézel, szinte egyenletes a fehér fény.
 
@pexilala sejtettem, hogy egy ilyet fogsz bedobni... akkor magyarázd el nekem, hogy hol is állítasz itt fehéret? de ez egy dolog. mivel manuálisan állítasz így van egy gyári érték. ha ez nem tetszik akkor lemész a fényerő és a kelvin skálához, húzgálod és az is ad egy értéket az RGBhez. tehát ez nem nullázva van hanem egy segítség neked a szín és a fényerőség keverésében. ;)
 
@pexilala sejtettem, hogy egy ilyet fogsz bedobni... akkor magyarázd el nekem, hogy hol is állítasz itt fehéret? de ez egy dolog. mivel manuálisan állítasz így van egy gyári érték. ha ez nem tetszik akkor lemész a fényerő és a kelvin skálához, húzgálod és az is ad egy értéket az RGBhez. tehát ez nem nullázva van hanem egy segítség neked a szín és a fényerőség keverésében. ;)
Bocsánat, hogy bele szólok, de a kelvin állítás felett nem fényerő állítás van!
 
A naplemente tapasztalásod biztos hiba. Ezt nem így kellene csinálnia. Vidd vissza a boltba!
Az “olajosság” pedig attól van, hogy az rgb ledek külön vannak és ez okozza a hatást. A wrgb2 már nem így keveri a színeket (nekem a nappaliban most az van). Ott, ha felülről ránézel, szinte egyenletes a fehér fény.
Chihiros WRGB II 60 cm LED lámpa (60-80 cm, 67 W, 4500 lm) Nekem ez a lámpám van ez elvileg WRBG2
 
@pexilala sejtettem, hogy egy ilyet fogsz bedobni... akkor magyarázd el nekem, hogy hol is állítasz itt fehéret? de ez egy dolog. mivel manuálisan állítasz így van egy gyári érték. ha ez nem tetszik akkor lemész a fényerő és a kelvin skálához, húzgálod és az is ad egy értéket az RGBhez. tehát ez nem nullázva van hanem egy segítség neked a szín és a fényerőség keverésében. ;)
Végülis jogosan gondolhatta, hogy a fehér karika a fehér ledet jelzi (ha már WRGB), ahogy a többi színes karika a többi ledet.
A WRGB lámpánál így van, mert ott külön ledek vannak. Mikor először használtam a WRGB II-t a sima WRGB után, akkor nekem is furcsa volt, jobban mögénézve viszont már érthető.
 

Attachments

  • Screenshot_2022-12-06-16-40-39-563_cn.chihiros.chihiros_magic_new.jpg
    Screenshot_2022-12-06-16-40-39-563_cn.chihiros.chihiros_magic_new.jpg
    64.4 KB · Megtekintések: 26
A naplemente tapasztalásod biztos hiba. Ezt nem így kellene csinálnia. Vidd vissza a boltba!
Az “olajosság” pedig attól van, hogy az rgb ledek külön vannak és ez okozza a hatást. A wrgb2 már nem így keveri a színeket (nekem a nappaliban most az van). Ott, ha felülről ránézel, szinte egyenletes a fehér fény.
Felhívtam a GA-t, és azt mondték azok amiket tapasztalok, nem normálisak. Így holnap beviszem a lámpát és átnézzük közösen. Köszönöm, hogy hozzászóltál, és elvtereltél egy úton!
 
Bocsánat, hogy bele szólok, de a kelvin állítás felett nem fényerő állítás van!
beállítod a kelvint és használod 1% - 100%-ig. (fogyasztás) alacsony/magas dimmelés... ha 1-gyen gyenge fényű és 100-on erős vagy arányosan csuszkáltatom akármerre, akkor nekem az nem más.
 
Végülis jogosan gondolhatta, hogy a fehér karika a fehér ledet jelzi (ha már WRGB), ahogy a többi színes karika a többi ledet.
A WRGB lámpánál így van, mert ott külön ledek vannak. Mikor először használtam a WRGB II-t a sima WRGB után, akkor nekem is furcsa volt, jobban mögénézve viszont már érthető.
Igen az 1-nél volt, hogy W- megvolt jelölve rajta, és mikor a 2-t vettem furcsáltam is, hogy azon nincs és akkor miért Wrgb a neve....
 
Sziasztok!

Elég sokat olvastam vissza, de nem lettem okosabb illetve hatarozotabb sem a választásban :D
Új akvárium lesz. A választásom egy 60x45x45 OW üvegre esett végül. Ehhez kellene világítás, de bizonytalan vagyok.

WRGBII Pro 60cm vagy Vivid2 Mini?
Voltam ma az üzletben, beszélgettem sokat egy kollégnővel, de továbbra sem tudok dönteni 🤷‍♂️ Megnéztem @danyi03 videóját is a GA youtube csatornán. Abból talán arra tudok következtetni, hogy a Vivid mini ugye szélesebb mint a wrgb, tehát a 45 centi mélység miatt jobban szórja majd előre, illetve hátra a fényt. Kérdés viszont hogy oldalirányba jut-e majd elegendő.

Van egy remek kuponom és fel kell használnom ma 23:59-ig :X3: :ROFLMAO: @viktorlantos segítenél kérlek? :)
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Elég sokat olvastam vissza, de nem lettem okosabb illetve hatarozotabb sem a választásban :D
Új akvárium lesz. A választásom egy 60x45x45 OW üvegre esett végül. Ehhez kellene világítás, de bizonytalan vagyok.

WRGBII Pro 60cm vagy Vivid2 Mini?
Voltam ma az üzletben, beszélgettem sokat egy kollégnővel, de továbbra sem tudok dönteni 🤷‍♂️ Megnéztem @danyi03 videóját is a GA youtube csatornán. Abból talán arra tudok következtetni, hogy a Vivid mini ugye szélesebb mint a wrgb, tehát a 45 centi mélység miatt jobban szórja majd előre, illetve hátra a fényt. Kérdés viszont hogy oldalirányba jut-e majd elegendő.

Van egy remek kuponom és fel kell használnom ma 23:59-ig :X3: :ROFLMAO: @viktorlantos segítenél kérlek? :)

Azt tudom mondani, hogy eleinte mi is tartottunk tőle, hogy egy ilyen WRGB vagy Pro képes e széltében megoldani egy 45-ös akváriumot. Kapásból kettőt mondtunk volna korábban high-tech akváriumhoz.
De pl a növénytankok felett tökéletesen üzemelnek most már elég sok ideje. Szóval én elengedném ezt a 45-ös parát :)

52782655437_10985945a1_k.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

A vivid minivel kapcsolatban nekem kevesebb a tapasztalat, de ezt inkább kisebb méretű akváriumhoz mondanám. Főleg ha a karral használod mint itt

51809878716_f05140813e_k.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr
 
Azt tudom mondani, hogy eleinte mi is tartottunk tőle, hogy egy ilyen WRGB vagy Pro képes e széltében megoldani egy 45-ös akváriumot. Kapásból kettőt mondtunk volna korábban high-tech akváriumhoz.
De pl a növénytankok felett tökéletesen üzemelnek most már elég sok ideje. Szóval én elengedném ezt a 45-ös parát :)

View attachment 175359Green Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

A vivid minivel kapcsolatban nekem kevesebb a tapasztalat, de ezt inkább kisebb méretű akváriumhoz mondanám. Főleg ha a karral használod mint itt

View attachment 175360Green Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr
Függeszteném a Vivid mini-t egyébként. Ennek ellenére is inkább a WRGB II 60 centiset ajánlod? :)
 
Sziasztok!

Mikor utoljára cseréltem a lámpámat a 60 x 40-es alapterületű akváriumom fölött, akkor sajnos nem volt a GA-ban Onf Flat One ebben a méretben. Nagyon tetszett annak a lámpának a fénye. Vásároltam helyette Chihiros WRGB II 60cm-es led lámpát. A mai napig nem tudom úgy beállítani a lámpát az ONF színeihez hasonlóra. Most alkalmam lenne vásárolni egyet az ONF-ból. Szerintetek visszalépés a Chihirossal szemben? Van valakinek tapasztalata az ONF lámpákkal?

Köszönöm
 
Sziasztok!

Mikor utoljára cseréltem a lámpámat a 60 x 40-es alapterületű akváriumom fölött, akkor sajnos nem volt a GA-ban Onf Flat One ebben a méretben. Nagyon tetszett annak a lámpának a fénye. Vásároltam helyette Chihiros WRGB II 60cm-es led lámpát. A mai napig nem tudom úgy beállítani a lámpát az ONF színeihez hasonlóra. Most alkalmam lenne vásárolni egyet az ONF-ból. Szerintetek visszalépés a Chihirossal szemben? Van valakinek tapasztalata az ONF lámpákkal?

Köszönöm
Ez a felfüggesztős, vagy a talpas verzió?
 
Back
Oldal tetejére