• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen szűrőt vegyek? Külsőt, belsőt vagy mindkettőt?

Nekem JBL e700-as szűrőm van. Hasonlítani nem tudom más tipushoz mert még nem használtam más fajta szűrőt. Nálam 1,5 éve teszi a dolgát ,tökéletesen és hangtalanul. Egyszerű takarítani a szűrőt (az előszűrővel) és a csöveket is.
Ha ennél is könnyebb az eheim szűrők használata akkor le a kalappal. De magamat ismerve a következő szűrő amit vásárolni fogok (ajiba jobban szeretném :) ) tuti eheim lesz és akkor majd tudok hasonlítgatni.
 
Nem tudom hol nézted, de 37e-ért már e1500-at láttam és annak már 12 lityós tartálya van 1500l/h lóerővel...
Googléban nálam a 3. találat! :D

Megnézem akkor azt a e1500-at is. Biztatónak tűnik a vödörmérete. :)

Levente77:

Köszi az infókat, jó hallani azért néha személyes véleményeket is. Mekkora akváriumot szűr?

Üdv: Divi
 
OFF: most látom, hogy Gyöngyösi vagy? Sürün járunk oda vásárolni (is)...közel van! :D OFF vége.
 
Sziasztok! JBL CrystalProfi tulajdonos segítségét szeretném kérni. Elnyúlt az a négyszögletes tömítőgumi a 900-as szűrőmön, ami legfelső kosár és a rotorfej között van, és megakadályozza a beáramló és kiáramló víz keveredését. Fogalmam sincs, hogy hívják, illetve hogyan keressem a neten, mert állandóan fejtömítéseket dob ki a gugli, ez pedig nem az. A katalógusában ráadásul nincsenek gyáriszámok. Ha van tipp, hogy keressek rá, köszi!
 
Sziasztok! JBL CrystalProfi tulajdonos segítségét szeretném kérni. Elnyúlt az a négyszögletes tömítőgumi a 900-as szűrőmön, ami legfelső kosár és a rotorfej között van, és megakadályozza a beáramló és kiáramló víz keveredését. Fogalmam sincs, hogy hívják, illetve hogyan keressem a neten, mert állandóan fejtömítéseket dob ki a gugli, ez pedig nem az. A katalógusában ráadásul nincsenek gyáriszámok. Ha van tipp, hogy keressek rá, köszi!
XIX.ker-be van egy üzletbe, vagy van webshopjuk is 630 péz dobj pübe emailt és dobom a linket
 
Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy érdemes e venni 28 literes nano akváriumhoz külső szűrőt? Úgy olvastam, hogy 10x-es vízforgatás kell, tehát nekem elég lenne egy 280l/h -ás de a külső szűrők ennél nagyobb teljesítménnyel kezdődnek. Ha nagyobb a teljesítmény akkor az lehet e rossz bármi okból, növényes akváriumról lenne szó. Előre is köszi a válaszokat!
 
Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy érdemes e venni 28 literes nano akváriumhoz külső szűrőt? Úgy olvastam, hogy 10x-es vízforgatás kell, tehát nekem elég lenne egy 280l/h -ás de a külső szűrők ennél nagyobb teljesítménnyel kezdődnek. Ha nagyobb a teljesítmény akkor az lehet e rossz bármi okból, növényes akváriumról lenne szó. Előre is köszi a válaszokat!

Helló
Nekem a 27 literes nanómban egy Tetra ex 600-as dolgozik,szerintem probléma nem lehet,szűrőanyag is fér bele bőven.:)
 
Akkor szerintem én is veszek egy Tetra ex 600-at :) Köszi

Azt azért még megemlíteném,hogy a gyári biolabdákat érdemes lecserélni valami komolyabbra,illetve a hozzá való esőztető és befolyó eléggé nagyok egy nano-hoz.:)
 
És milyen átmérőjű esőztetőt és befolyót használsz, ahogy nézem 9,10,13,17 mm-esek vannak, én ebből a 13-asat néztem ki, az elég széles, hogy megfelelő legyen a teljesítmény? Te milyet használsz?
 
És milyen átmérőjű esőztetőt és befolyót használsz, ahogy nézem 9,10,13,17 mm-esek vannak, én ebből a 13-asat néztem ki, az elég széles, hogy megfelelő legyen a teljesítmény? Te milyet használsz?

A 600-as Tetrá-hoz 13 mm-es való.Üveg kifolyót és lilly-t használok.
 
Még egy utolsó kérdés, :) Milyen hangos a Tetra 600-as? Neked meddig szokott bekapcsolva lenni?
 
Back
Oldal tetejére