• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen szűrőt vegyek? Külsőt, belsőt vagy mindkettőt?

Valószínű már az eheim is kínában készül, de szerintem nem is ez a lényeg már, hanem a tervezés és a minőség ellenőrzés, meg persze a felhasznált anyagok minősége. Elkészítésben a kínaiak toppon vannak, lassan már az usát is leterítik (Kína várhatóan 2030-ra a világ legnagyobb gazdaságává válik)...
 
Valószínű már az eheim is kínában készül, de szerintem nem is ez a lényeg már, hanem a tervezés és a minőség ellenőrzés, meg persze a felhasznált anyagok minősége. Elkészítésben a kínaiak toppon vannak, lassan már az usát is leterítik (Kína várhatóan 2030-ra a világ legnagyobb gazdaságává válik)...

Hát igen erről sokat beszéltünk már. Azért pont a minőségbiztosítás és a piaci pozícionálás miatt a minőségi különbségek továbbra is ott lesznek. Az Aqua Nova is egy más rétegnek készül.
 
Ezt értem. Viszont azt még mindig nem, hogy a JBL szűrőit miért nem forgalmazzátok/szeretitek? Ár/minőség/teljesítményben hozzák a szintet. Bár az új green széria nagyon elszaladt árban ez tény, de a "sima" e széria szerintem még mindig nagyon jó alternatíva...
 
Ezt értem. Viszont azt még mindig nem, hogy a JBL szűrőit miért nem forgalmazzátok/szeretitek? Ár/minőség/teljesítményben hozzák a szintet. Bár az új green széria nagyon elszaladt árban ez tény, de a "sima" e széria szerintem még mindig nagyon jó alternatíva...

Én átkoztam amíg meg volt. Az alkatrész utánpótlás meg katasztrófa, 2.5 hónapig várni egy hülye rotortartó fedélre. Jojo és az én hsz.-eimet keresd meg a szűrős topicban valahol (Kereső segít). Én az e900-at használtam, azt hiszem Jojo is.
 
Ezért kellene valami komolyabb cégnek forgalmazni, mondjuk a green aquának...meg azért sokat javítottak rajta. Nem tudom ti mikor használtátok. Egyékbént meg, ha x ideig nem tudják javítani/cserélni akkor adniuk kell helyette újat, vagy az egész szűrőt kicserélni. Nem tudom pontosan mik a garanciára vonatkozó törvényi szabályok, de a 2,5 hónap enyhén szólva túlzás. Már csak azért is, mert volt hogy kínából rendeltem egy vackot ebayen és 1 hét alatt nálam volt...
 
Sziasztok!

Nemrég egy 54 literes akvárium építésében kezdtem. Sokat olvastam utána, de nem találtam kielégítő választ kérdésemre, így most feltenném itt.
Milyen szűrőt ajánlanátok bele?
Először csak belső szűrőt terveztem, de most már úgy vagyok vele, hogy nem fogok spórolni a szűrésen, így egy külsőt is hozzá csapok.
Növényes akváriumnak terveztem, benne nanohalakkal, garnélákkal.
Fontos lenne számomra a minőség, megbízhatóság és a teljesítmény is. Az ár másodlagos szempont.

1./a Milyen belső szűrőt ajánlanátok bele?
1./b Jót válaszottam?*
2. Milyen külső szűrőt vegyek hozzá?**

*A belső szűrőt már megvettem egy JBL CristalProfi i80 nevében.

** Én is szétnéztem a piacon majd hosszas gondolkodás után az Eheim Professionel 3 -2071 találtam megfelelőnek, mind ár és minőség terén.

Köszönöm előre is a segítséget!

Üdv: Divi


54 literes akváriumhoz bátran merném ajánlani neked külső szűrőnek Atman At-3335 ös -t Ezt megkapod 15.000 ft ért és kb veszel a lávakő mellé ami jár hozzá 1 liter filterlith .-et és 17.000 ft ból van egy nagyon jó szűrésed 54 literre. Erre is kapsz 4 év garanciát és tapasztalatom szerint legalább is nekem és 6 barátomnak a környezetembe akiknek ajánlottam nincs bajuk vele. Hangja nincs szinte semmi. Csapok benne vannak az árba. Minőségre elég jó könnyen szétszedhető összerakható. Kosaras a szűrőtartály.....
 
A szűrő attól még nem lesz jobb, ha a Green Aqua forgalmazza. :) Én 2010 februáig használtam a szűrőt, 2009 augusztusától. Bőven elég volt :D
Melyik szűrőt használjam? | Magyar Akvakertész Fórum
Szűrő választási segítség | Page 3 | Magyar Akvakertész Fórum

(Jól látszik a dátumok alapján, hogy az elején még én is azt hittem, hogy jó a JBL)

Ez ok, de ha nem haragszol nekem egy pártatlan ember tapasztalata hitelesebb. Ezt most megint nem részletezném jobban. Remélem nem haragszol meg érte! ;)
 
Ezt értem. Viszont azt még mindig nem, hogy a JBL szűrőit miért nem forgalmazzátok/szeretitek? Ár/minőség/teljesítményben hozzák a szintet. Bár az új green széria nagyon elszaladt árban ez tény, de a "sima" e széria szerintem még mindig nagyon jó alternatíva...

Jelenleg is egy rakat szűrő van a kínálatunkban. Tetra, Eheim, ADA. Külső belső szűrőkkel épp a minap néztük hogy gigászi készleteink vannak. Szerintem az országban a legnagyobb.
Még egy márkát felvenni és abba vagyonokat ölni, hogy rendes készlet is legyen, majd elmagyarázni a kedves ügyfélnek, hogy miért tartunk ennyi márkát és mi a túró különbség van a forgalmazott kb 30 fajta szűrő között.... ezt most nem látom miért lenne jó.

Anno kinéztük a legjobb szűrőfajtákat, a visszajelzések alapján finomítottunk a kínálaton és a készleten és úgy érzem erre a piacra több már nem fér bele.

Lehet időközben fejlődött a szűrő, lehet, hogy több jó visszajelzés is megjelent, de a jelenlegi márkáinkkal nagyon kevés problémánk van és igyekszünk megfelelően ellátni a forgalmazásukat.

Remélem megválaszoltam :) Van sok cég még a magyar piacon nem lehet, hogy mindent mi vigyünk.
 
Ez ok, de ha nem haragszol nekem egy pártatlan ember tapasztalata hitelesebb. Ezt most megint nem részletezném jobban. Remélem nem haragszol meg érte! ;)

Dani látod ennyi :) Hiteltelen vagy :D

Korábban a fórumon is volt több negatív kritika a márkát illetően. Szerintem keresőbe meg is lehet találni.

Én még sosem használtam.
 
Egyébként most józanul gondolkodva idejön egy kezdő. Belenéz a fórum topikba. Segítséget kér. Rázúdítjuk a márka áradatot, amikor legtöbbször nincs is képben, hogy mi mi. Nem olyan mint az autóknál, hogy tudod mi a Dacia és mi a Volkswagen.

Elolvassa még kinek milyen nyűgje van a szűrőkkel. Elázott nappalik, gyenge technikák.

Ott van 50 féle szűrő a különböző márkától. És még mindig nem tudja mit válasszon. Lehet abba is hagyja az egészet, mert már egy ilyen egyszerű kérdésre sincs válasz. :D

Minden márkára vannak jó és rossz tapasztalatok. Lépjünk ezen túl. Akkor lenne értelme beszélni róla, hogy ha a forgalmazók átfogó adatot közölnének a meghibásodásról, ami sosem fog megtörténni, mert ártanának maguknak.

Úgyhogy próbáljunk kína nem kína, olcsó vagy drága szűrőkből megfelelő ajánlatokat adni.
Hogy a beérkező kérdésre érkező 10 válaszból dönteni tudjon.
 
Ti pénzt kaptok azért, hogy megvédjétek az Eheimet bármi áron?
Ha én vagyok a "Ti" akkor elárulom, hogy vannak kedvezményeim az Eheim-nél ;) pl várhattam majd 2 hónapot egy zárófülre a 2080-hoz. Ja a nyomóoldali Install szett is vele jött mert éppen nem volt Mo-n.
De az igaz, hogy csak Eheim van itthon és ezért le sem szoktam szólni más gyártmányokat csakis az Eheimet, de azt időnként nagyon.
Tulajdonképpen csak mint tényt közöltem, hogy az említett Lengyel cég mindent csak a saját nevére szitáztat....nézd meg a nevük alatt futó belső szűrőket, lámpákat is.
 
Bár az új green széria nagyon elszaladt árban ez tény, de a "sima" e széria szerintem még mindig nagyon jó alternatíva...
Magyarországon lehet, hogy elszaladt, máshol az EU-ban alig van különbség árban a kettő között.
Ha esetleg nem dobjátok ki a linket Viktor..........az 1500 még 4 fonttal drágább is ugyanannál a forgalmazónál:
JBL CrystalProfi e1500 - Aquarium external filter
http://www.reptilica.co.uk/JBL-CristalProfi-e1501-greenline-Aussenfilter_(en_23313).phtml
 
Azért a lengyelektől messze vagyunk, pl. Diversa, Aquael, Aquanova. A lengyeleknél recesszió sem volt, a sáros nyomukba nem léphetünk, ha kína, ha nem: sokat lehetne tőlük tanulnunk. Nekünk mikor lesznek ilyen gyártóink és most csak 3 komolyabb akvarisztikai terméket gyártót említettem, de aszem a tropical (halkajákat gyártanak) és az aquaszut is lengyel...
 
Mindez igaz, csakhogy Lengyelország 38 116 000 lakosával a nyolcadik legnépesebb állam Európában. A népsűrűség: 122 fő/km2, területe 322 575 km2.


Ezzel szemben Magyarország:
  • Népesség: 9 938 000 fő
  • Népsűrűség: 106,8 fő/km2
  • Terület: 93 036 km2
Sajna ezt mind figyelembe kell venni........és azt is, hogy említett gyártók nagyon kevés saját gyártású terméket forgalmaznak, egy csomó mindenük OEM gyártótól származik.
 
Nem is tudtam, hogy ezt a Purigemet lehet regenerálni. Én azt hittem, hogy cserélgetni kell minden első - második szűrőtisztításkor és akkor már kuka.
Ketté fogom szedni és úgy használom. :)

A JBL-eket is nézegettem. 32eFt ér láttam e901 (Greenline szériát), de nem találtam róla túl sokat. Még a fenti beszélgetésekben is említett alkatrészhiányáról leginkább a Tetránal hallottam, kevésbé a JBLnél, az Eheimnél pedig egyáltalán nem.
Az Aqua Nova hidegen hagy valamiért.

Eheim és JBL között kell választanom, de szerintem Eheim lesz.
Az Atman se tűnik rossznak, főleg, hogy nagyon megfizethető árkategóriában van.

Lenne egy noob kérdésem: Ha még épülőben van az aksim akkor már lehet nyitni naplót, vagy csak akkor mikor már kész van?

Üdv: Divi
 
Nem tudom hol nézted, de 37e-ért már e1500-at láttam és annak már 12 lityós tartálya van 1500l/h lóerővel...
Googléban nálam a 3. találat! :D
 
Back
Oldal tetejére