• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen szűrőt vegyek? Külsőt, belsőt vagy mindkettőt?

Sziasztok!
Remélem jó helyre írom a kérdést, ez a téma passzolt a leginkább :D
Mostanában érkezik meg egy 100l-es akváriumom. A mostani 50l-esbe néhány hete állítottam üzembe egy tetra ex800+ külső szűrőt (egyenlőre gyári töltettel, de ezt majd nyilván fejlesztem) + a beállása idejére még megy az akváriumban egy régebbi Immersible HX-1000A belső szűrő (180l/h)
Az lenne a kérdésem, hogy a nagyobb akváriumot elviszi- e egyedül a tetra, vagy rakjam bele a belső szűrőt is.
Ha kell a belső, milyen szűrőanyagot érdemes rakni bele (nem túl nagy a térfogata)
Köszi! :)
 
Szia!

Megoszló véleményeket fogsz hallani. A 800-as határeset egy 100 literes akiban, tartaléka nem sok van. Reaktort biztos nem fogsz tudni hozzá kapcsolni, viszont így vásárolhatsz egy gyönyörű diffit.
Függ, hogy mennyi lakó lesz benne, s főleg mi. Két márványsügér messze több szmötyit termel, mint 20 db. rc.
Első megérzésre elviszi kényelmesen, én nem vacakolnék két szűrővel. Látványnak sem szép, s helyet is foglal a belső, ráadásul akármilyen jó, zajos.

A Tetrához:

Alsó kosár ok, úgy ahogy van.
Második, harmadik: dobd el a "bioball"-t, egy tálca szivacsot, s tegyél bele matrix-ot. 2 liter elég lesz bőségesen, még marad is.
Negyedik egyenlőre ok, de az aktívszén helyett gondolkozz el a Purigenre váltáson. egy zacsi elég lesz.
 
Köszönöm szépen! :) mikor érdemes cserélnem a szűrőanyagot? Cca 2 hete megy a szűrő a gyári töltettel. Várjak még, h elszaporodjanak a bacik, vagy cseréljem ki mihamarabb? :)
Az aktívszenet már az elején purigenre cseréltem, elképesztő, mit csinál a vízzel :D
 
A baciknak kell 3-4 hét, én mihamarabb cserélném, hogy már azon alakuljon ki a szűrés… Vagy B opció: a gyári gyolyóbist benthagyod még, és a 3. tálca 2 fura szivacsa helyére raksz be 1 liter valamit, majd később, ha már azon kialakult a szűrés, a gyári labdacsos tálcában cserélsz.
 
Szerintem az utóbbi lesz, úgysem tudom mikor tudok szűrőanyagot venni :) meg szeretném hamar kivenni a belső szűrőt, összezilálja az áramlást :D
 
Egyébként a 4. tálcába (alulról felfele) is fér még töltet, ha jól emléxem oda is bemegy cirka fél liter pl. SubstratPro + Perlon + Seachem Purigen. A 800+-t jól meg lehet pakolni :) (mármint nálam így van, lehet nem fél liter csak 0,4 L, ilyesmi, most nem szedem szét :) )
 
Nekem a prof 3-asban, csakis biológiai van (na meg persze a Seachem Purigen), a legalsóban is ;) semmi kerámiagyűrő vagy hasonlók :). Igaz ennél a típusnál van szivacs előszűrés, de megkockáztatnám, hogy enélkül se lenne gond a Tetraban.
 
Back
Oldal tetejére