• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Milyen fát, gyökeret használhatunk

A vicc, hogy épp azt terveztem, hogy alapos főzéssel megszüntetek benne garantáltan minden életet, aztán a kis mérete miatt ment volna a radiátorra, újabb forrázás, újabb radiátor és így talán egy hónap alatt akár jó is lehetett volna.
Így viszont ezzel már nem kell fáradnom...
A lényeg, hogy még időben kiderült és senkinek nem lett baja:)
 
Srácok,
Mi van akkor, ha az akváriumba szánt fát beáztatjuk műgyantába? Egy "Seal all pro" nevű cuccba, ami a betont vízzáróvá teszi. Építőiparban használnak ilyesmit.
Szerintetek meggátolja azt, hogy a fa elszínezze a vizet? Illetve lehet-e valami káros hatása a halakra, növényekre?
Használt már valaki ilyet?
 
Srácok,
Mi van akkor, ha az akváriumba szánt fát beáztatjuk műgyantába? Egy "Seal all pro" nevű cuccba, ami a betont vízzáróvá teszi. Építőiparban használnak ilyesmit.
Szerintetek meggátolja azt, hogy a fa elszínezze a vizet? Illetve lehet-e valami káros hatása a halakra, növényekre?
Használt már valaki ilyet?


Én is gondoltam már erre,de ha száraz fára felvitt műgyanta vagy lakk miatt a fa nem fogja felszívni magát vízzel és nem fog elsüllyedni. A nedves fára meg nem hinném, hogy tapad bármi is.
 
Én is gondoltam már erre,de ha száraz fára felvitt műgyanta vagy lakk miatt a fa nem fogja felszívni magát vízzel és nem fog elsüllyedni. A nedves fára meg nem hinném, hogy tapad bármi is.
Az ilyet vízzel szokták keverni, és abban áztatnánk a fát. Akkor elvileg megszívja magát vízzel is, nem?
 
Az ilyet vízzel szokták keverni, és abban áztatnánk a fát. Akkor elvileg megszívja magát vízzel is, nem?
Ha nem bánt senkit és semmit, akkor inkább már csak akkor használd, ha a fa elsülyed, így nincs gond azzal, ha a pórusokat tömíti.
Bár ha rám hallgatsz, inkább színezze kicsit a vizet, mint hogy mindenféle (mű)anyaggal "preparáljuk" a fát
 
Ha nem bánt senkit és semmit, akkor inkább már csak akkor használd, ha a fa elsülyed, így nincs gond azzal, ha a pórusokat tömíti.
Bár ha rám hallgatsz, inkább színezze kicsit a vizet, mint hogy mindenféle (mű)anyaggal "preparáljuk" a fát
Nem nekem lesz, csak a "kliens" türelmetlen, és neki azonnal kell bele a fa :)
 
Nem nekem lesz, csak a "kliens" türelmetlen, és neki azonnal kell bele a fa :)
Milyen fát szemelt ki az ártatlan?
Írták itt többen is, hogy -ha jól emlékszek- Seachem Purigen segít a színezés csökkentésében/megszüntetésében. Azt kellene kipróbálni, vagy csinálni a kliensnek egy fekete vizes akvát, az meg ráadásul még biotóp irányba is mutat...;)
 
Milyen fát szemelt ki az ártatlan?
Írták itt többen is, hogy -ha jól emlékszek- Seachem Purigen segít a színezés csökkentésében/megszüntetésében. Azt kellene kipróbálni, vagy csinálni a kliensnek egy fekete vizes akvát, az meg ráadásul még biotóp irányba is mutat...;)
Fogalmam nincs, messze vagyunk most egymástól (unokatesóm egyébként a "kliens :) ), szerzett valami fát a helyi folyóból. Kifőzni a mérete miatt nem tudja, áztatni meg nem szeretné sokáig, mert most rendezi be az akváriumot. Ezért merült fel a műgyantás áztatás.
 
Ha a folyóból beszerzett uszadékfa, amiről szerencsés esetben a kéreg már leázott, akkor az nem nagyon fog színezni.
Én hoztam haza több uszadékfát már évekkel ezelőtt is (akkor éppen ancik tenyésztésével szórakoztam, hogy a sok sügér ne legyen monoton) és nem volt gond velük.
Sikálja le alaposan gyökérkefével, majd körömkefével és ha men mállik, akkor indulhat a berendezés.
 
Sziasztok!
Gondoltam megosztom szőlőgyökeres tapasztalataimat.
Egy nagyobb méretű fára volt szükségem, ezért választottam az olcsóbb megoldást. Szőlőhegyen gyűjtöttem szép gyökereket, sajnos egyik sem volt kellően nagy és ágas-bogas, így több darabból legóztam össze a kompozíciót.
Az előkészítést illetően több eljárást is tanulmányoztam, míg végül valamiféle arany középutat választottam.
Megerősítve az előttem szólókat, az egyik legfontosabb, hogy a fa SZÁRAZ LEGYEN! Több különböző korú fát is áztattam egyszerre és az újaknak nincs olyan szép barna színe, ráadásul hamar rothadásnak indultak!
Az áztatási folyamatot felgyorsítja, ha előre ki van főzve egy kicsit a gyökér.
Az áztatás elején elég sok nyálka kioldódott. A fák kb. 1 hét után elsüllyedtek, de kb. 6 hét kellett hozzá (3-4 napos vízcserékkel), hogy kevésbé színezze a vizet. Kipróbáltam a "cserzést" - csersavport kevertem a vízbe - hogy konzerváljam a fákat, de ennek hatását megkérdőjelezném... Pár nap alatt bezöldült a víz és a fát zöld nyálka lepte el. Ártani biztos nem árt, de e nélkül is rendben lett volna. A kéreg leszedésével érdemes várni legalább 2 hetet, amire tényleg annyira megszívja magát, hogy könnyen lejött. Nem érdemes az elején szenvedni vele, elég macerás, amikor csak félig jön le.
Berakás előtt még 1x kifőztem kicsit őket, fertőtlenítés céljából.
A scape összeállítását érdemes még szárazon kipróbálni, mert áztatás után max. néhány órát lehet vele játszani, különben nem süllyed el egyből a fetöltésnél!
Alig színezik a vizet, meg vagyok elégedve velük!
 
Sikerült egy elég mutatós akác gyökeret beszereznem. Ma le lett homokszórva, nagyon szép lett. Ez lesz a következő scape-ben a dekor fa. Van több apró gyökér is de ezeket még most főzöm. Ezután jöhet a "nyúzás" és a szépítés...

20150214_100622.jpg


20150214_100644.jpg


20150208_164424.jpg


20150208_164257.jpg


20150208_164253.jpg
 
Sziasztok!
Egy platán gyökerét tettem az akváriumba. Nincsenek benne halak. Még.
Évekig száradt a szabadban a földből kifordulva. Beáztattam, majd egy műanyag lemezhez csavaroztam (saválló cs.) és beépítettem. A gyökér kar vastagságú és a vége kilóg a vízfelszín fölé. Fehér gombásodás jelent meg a tetején. Mivel kezeljem - mi a megoldás ellene? Vagy neveljek gombákat rajta? :)
(most emeltem a vízszintet - de úgy jobban tetszett, hogy kiemelkedik)
 
Sziasztok!
Egy platán gyökerét tettem az akváriumba. Nincsenek benne halak. Még.
Évekig száradt a szabadban a földből kifordulva. Beáztattam, majd egy műanyag lemezhez csavaroztam (saválló cs.) és beépítettem. A gyökér kar vastagságú és a vége kilóg a vízfelszín fölé. Fehér gombásodás jelent meg a tetején. Mivel kezeljem - mi a megoldás ellene? Vagy neveljek gombákat rajta? :)
(most emeltem a vízszintet - de úgy jobban tetszett, hogy kiemelkedik)

Minden fa gombásodik, csak az nem, amit vízből gyűjtünk be (uszadékfák), a red moor is. Alapvetően ezzel nincs baj, garnélák, csigák, egyik-másik halfaj megpapizza. Az azért kérdéses, hogy a "beáztattam" az mit jelent pontosan? Hetekig tartó áztatást, x naponta cserélt vízben, időnként forró vizes zuhanyt, sikálást, takarítást?
 
Sziasztok!

Fehér fűz gyökérrel esetleg van valakinek tapasztalata?
Előre is köszönöm.

nekem sima faág van bent, semmi baj nincs vele... a vékonyabbak lent vannak maguktól kicsit főztek, sokat ázott, az akvában nem is taknyosodott (sok évet száradt "lábon")
 
Köszönöm a gyors választ, azért kérdeztem a gyökeret mert azok jobban és tovább bírják. Állítólag!
Mennyi ideje vannak víz alatt az ágak?
 
Back
Oldal tetejére