• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen aljzatot?

ati1980 said:
Sziasztok!

Szeretném átalakítani az akimat. JBL Aqua Basis Plus Növény táptalaj akarok venni, erre pedig marosi homokot szórnék. Kérdés: a marosi homok jó a növényeknek? Most az van benne, de növények nincsenek, más okok miatt. Hajítsam ki és vegyek vmi mást? Sötét vagy szürkés színűt talajt szeretnék bele.
Mit tanácsoltok? Kb 40l az aki. Milyen vastagon kell ezeket szórni? Mekkora mennyiséget vegyek?

A homokot nem szeretjük. Az dekoráció nem talaj. A legtöbb növény nem fejlődik benne rendesen ráadásul nulla a szellőzése. Nincs táp tárolási kapacitása stb.
Van itthon egy 60-as karantén akváriumom. Teleszórtam dekor homokkal. Csak az van benne aljzatnak. Az igénytelen növényeken kívül nem sok minden terem meg benne.
Szóval én lebeszélnélek róla.

Talán azt is mondanám, hogy értelmetlennek tartom a homok alá tápréteget szórni. Pénzkidobás.
 
viktorlantos said:
ati1980 said:
Sziasztok!

Szeretném átalakítani az akimat. JBL Aqua Basis Plus Növény táptalaj akarok venni, erre pedig marosi homokot szórnék. Kérdés: a marosi homok jó a növényeknek? Most az van benne, de növények nincsenek, más okok miatt. Hajítsam ki és vegyek vmi mást? Sötét vagy szürkés színűt talajt szeretnék bele.
Mit tanácsoltok? Kb 40l az aki. Milyen vastagon kell ezeket szórni? Mekkora mennyiséget vegyek?

A homokot nem szeretjük. Az dekoráció nem talaj. A legtöbb növény nem fejlődik benne rendesen ráadásul nulla a szellőzése. Nincs táp tárolási kapacitása stb.
Van itthon egy 60-as karantén akváriumom. Teleszórtam dekor homokkal. Csak az van benne aljzatnak. Az igénytelen növényeken kívül nem sok minden terem meg benne.
Szóval én lebeszélnélek róla.

Talán azt is mondanám, hogy értelmetlennek tartom a homok alá tápréteget szórni. Pénzkidobás.


Köszi a gyors választ!
Mit tanácsolsz helyette? Sötét színben pl? Olvastam, h a bazalt sem igazán jó.. Nem tudom, hogy mi az amit belerakhatok akkor.
 
egedzs said:
Valaki próbálta már a GeX cég talajait: Water Plant Sand, Shrimp Sand?

Nem hinném hogy találsz bárkit. Én is csak olvastam róla.
A GeX is egy ADA klón. Japánban kismillió agyagos talajt gyártanak az ADA sikerei óta. Most mondhatnám az Oliver Knott féle talajt is.
Árban nem olcsóbb mint az AquaSoil, az pedig még mindig etalon a növényeseknél.

Ezek a talajok akkor tudnának elterjedni, ha lényegesen olcsóbbak lennének az ADA-hoz képest és ugyanazt a teljesítményt produkálnák. De mivel kis mennyiségben gyártják őket az ADA-hoz képest, nem tudják gazdaságosan kivitelezni. Ráadásul beutaztatják Japánból és a súly miatt ugyanoda árazódik mint az AquaSoil, de leginkább még drágábbak is.
 
ati1980 said:
Köszi a gyors választ!
Mit tanácsolsz helyette? Sötét színben pl? Olvastam, h a bazalt sem igazán jó.. Nem tudom, hogy mi az amit belerakhatok akkor.

Belerakni bármit belerakhatsz. A végén úgyis a pénztárca mondja ki a végső szót.
Csak ugyanazt az eredményt nem érdemes várni tőle, mint itt sok akvárium a fórumon.
Bazaltra is vannak példák. Ha minden másra figyelsz - tápozás stb - fejlődnek benne a növények, csak nem úgy ahogy kellene. Lassú, és egy agyagoshoz képest a növényeken is látszódik hogy nem olyanok mint kellene.

Sokáig én is a sötét aljzatot kergettem. De ha pl teljesen benöveszted növénnyel egy idő után nem is látszódik majd az aljzat. Akkor meg lehet érdemes lenne gondolkodni egy Manado-n. Persze ez nem minden esetben működhet.

Sötét aljzatra sajnos nincs nagy választék. Amíg nem volt Aqua Soil, addig mindenki bazaltot, festett kavicsot használt. És ahogy nézem ez azóta sem nagyon változott.
 
viktorlantos said:
Belerakni bármit belerakhatsz. A végén úgyis a pénztárca mondja ki a végső szót.
Csak ugyanazt az eredményt nem érdemes várni tőle, mint itt sok akvárium a fórumon.
Bazaltra is vannak példák. Ha minden másra figyelsz - tápozás stb - fejlődnek benne a növények, csak nem úgy ahogy kellene. Lassú, és egy agyagoshoz képest a növényeken is látszódik hogy nem olyanok mint kellene.

Sokáig én is a sötét aljzatot kergettem. De ha pl teljesen benöveszted növénnyel egy idő után nem is látszódik majd az aljzat. Akkor meg lehet érdemes lenne gondolkodni egy Manado-n. Persze ez nem minden esetben működhet.

Sötét aljzatra sajnos nincs nagy választék. Amíg nem volt Aqua Soil, addig mindenki bazaltot, festett kavicsot használt. És ahogy nézem ez azóta sem nagyon változott.


Valószínű, hogy kompromisszumot fogok kötni és a mocskos anyagiak miatt a Manado lesz bele. Milyen vastagon illik szórni ezeket, a táptalajt és a sima aljzatot? 33 cm magas az aki és kb 40l
 
Táptalaj 0.5-1cm, de nem kell mindenhova csak ahol növények is lesznek. A talaj fedőréteg ha táptalaj is van minimum 4 cm. Különben felhős lesz az akid a felszivárgó anyagoktól.
 
viktorlantos said:
Táptalaj 0.5-1cm, de nem kell mindenhova csak ahol növények is lesznek. A talaj fedőréteg ha táptalaj is van minimum 4 cm. Különben felhős lesz az akid a felszivárgó anyagoktól.
Köszi! Remélem, hogy hamarosan hozzá is jutok a talajokhoz!
 
Most tervezek egy 200 literes akváriumot, Rotala rotundifolia, bacopa monieri, Ceratopteris thalictroides, Anubias nana, Eleocharis parvula, és egy kis jávai lesz benne. Milyen talajt lenne érdemes bele rakni? Ez is a minimalista dolgokat követi mint a kis 40 literes.
 
Hali!

A táptalajnak még legolcsóbb JBL Aqua Basis Plus , ha meg nem akarsz drágább talajt venni, akkor meg arra ott a sima mezei kétszerrostált sóder.Nekem a kicsi így van berendezve, semmi gond nincs vele.Nem fülled be, nem rohad be. Van benne P.helferi, glosso, H.C., HC.cuba, Rotala m., valisneria, Lilaeopsis brasiliensis.
 
Sziasztok!

ha u2es bazalt aljzatot rakok az aksiba, az rossz az anciknak? felsértheti őket?
neonos akvárium lesz, de a két öreg cimborától nem szeretnék megválni ha nem muszáj.

válaszaitokat köszönöm:)
 
anouk22 said:
Sziasztok!

ha u2es bazalt aljzatot rakok az aksiba, az rossz az anciknak? felsértheti őket?
neonos akvárium lesz, de a két öreg cimborától nem szeretnék megválni ha nem muszáj.

válaszaitokat köszönöm:)

Nekem sokáig voltak ancik ilyen aljzaton. Gond nélkül elvoltak, persze állandóan láttam rajtuk a sérüléseket. Illetve a többi talajlakón is. Kergetőzés közben rendre véresek lettek. De ettől nem volt elhullás stb.
 
viktorlantos said:
anouk22 said:
Sziasztok!

ha u2es bazalt aljzatot rakok az aksiba, az rossz az anciknak? felsértheti őket?
neonos akvárium lesz, de a két öreg cimborától nem szeretnék megválni ha nem muszáj.

válaszaitokat köszönöm:)

Nekem sokáig voltak ancik ilyen aljzaton. Gond nélkül elvoltak, persze állandóan láttam rajtuk a sérüléseket. Illetve a többi talajlakón is. Kergetőzés közben rendre véresek lettek. De ettől nem volt elhullás stb.


huhh dejó :) megnyugodtam, köszi :)
 
raggacs said:
"Gond nélkül elvoltak, persze állandóan láttam rajtuk a sérüléseket"

khhhhhmmmmmmmm!!!!!!!!!

? Ezt most nem tudom mire vélni. Nem hiszed ez azt jelenti?
Több mint 10 évig volt ilyen aljzatom 110 literesben, harcsákkal, ancikkal mindenféle hallal ebben az időszakban. Aszem ilyen 3-5mm-es ha emlékeim nem csalnak. A baj az a bazalttal, hogy egy hulladék. Éles szemek amik baromira betömörödnek. És azok a halak szívnak akik természetes módon ásnák be magukat mondjuk a homokba... ha lenne. Ilyenkor jön az hogy a vegyesben kergetik egymást időnként a halak és ezek az éles bazalt szemek simán elvágják a szájukat, testüket a gyors mozgású halaknak. Ahogy írtam több ilyen esetem is volt csak akkor bazalt volt meg sóder, meg kvarchomok.... mást nem igen lehetett kapni.
 
viktorlantos said:
persze lehet nem is erre mondtad ;) :oops:



Arra próbáltam rávilágítani hogy ne ajánljuk senkinek, mert ahogy te is írtad egy hulladék. Sem állatvédelmi szempontból sem akvarista szempontból sem növényfej szempontból nem megfelelő! "Egy hulladék!" És mindezt azért tettem, mert ennyiért kapsz sima "sódert" ami növényfej szempontból még mindig nem megfelelő, de! nem éles, talán annyira nem tömörödik...
 
raggacs said:
viktorlantos said:
persze lehet nem is erre mondtad ;) :oops:

Arra próbáltam rávilágítani hogy ne ajánljuk senkinek, mert ahogy te is írtad egy hulladék. Sem állatvédelmi szempontból sem akvarista szempontból sem növényfej szempontból nem megfelelő! "Egy hulladék!" És mindezt azért tettem, mert ennyiért kapsz sima "sódert" ami növényfej szempontból még mindig nem megfelelő, de! nem éles, talán annyira nem tömörödik...

Hát igen, mégegyszer sorry, ha támadó jellegűnek hatott a bejegyzésem. :|

Egyébként most pl full dekor homok van a karantén 60 literesemben ahol a torocatum-ot tartom. Bár sok növény nem, vagy nem úgy terem meg benne, azért marhajó nézni, hogy a harcsa jól érzi magát benne. Növényeket meg még mindig lehet dekorációra kötözni, fára stb. Szal ha ügyes valaki ilyen aljzattal is lehet szép akit csinálni.
 
Semmi gond!
Biztos azért voltál paprikás mert nem volt hideg a sör! Én meg azért szóltam be mert nekem meg hideg volt és már lecsúszott egy pár mivel jólesett...
 
raggacs said:
Semmi gond!
Biztos azért voltál paprikás mert nem volt hideg a sör! Én meg azért szóltam be mert nekem meg hideg volt és már lecsúszott egy pár mivel jólesett...

:thumbup: :lol:
 
Back
Oldal tetejére