• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen aljzatot?

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni..hogyha csak Amazonia általános talajt raknék a medencémbe,POwer sandet nem..akkor mivel kell számolnom?
HCt és E.tenellust szeretnék főként ültetni.Elvileg a tenellus miatt ugye kellene,de ha rendesen tápozok..akkor kikerülhető a koncentrált táptalaj használata?
 
ZaCK said:
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni..hogyha csak Amazonia általános talajt raknék a medencémbe,POwer sandet nem..akkor mivel kell számolnom?
HCt és E.tenellust szeretnék főként ültetni.Elvileg a tenellus miatt ugye kellene,de ha rendesen tápozok..akkor kikerülhető a koncentrált táptalaj használata?

Működhet. Én a gyors gyepesítés miatt ha táptalajt nem is tápkapszulát biztosan használnék.
 
ZaCK said:
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni..hogyha csak Amazonia általános talajt raknék a medencémbe,POwer sandet nem..akkor mivel kell számolnom?
HCt és E.tenellust szeretnék főként ültetni.Elvileg a tenellus miatt ugye kellene,de ha rendesen tápozok..akkor kikerülhető a koncentrált táptalaj használata?

Szerintem felesleges ADA talaj alá bármit is tenni. A gyökérzet úgy is a felső égetett agyagban indul el, és E. tenellus vesz fel levélen keresztül tápot sőt , szerintem, sokkal szebb levleket hoz ha arra van kényszertva, hogy vegye magához a tápokat, és gyökér pedig csk a kapaszkodást szolgálja. Szerintem elég az amazonia max. egy-két táptabletta esetleg JBL golyó.
 
pfg said:
ZaCK said:
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni..hogyha csak Amazonia általános talajt raknék a medencémbe,POwer sandet nem..akkor mivel kell számolnom?
HCt és E.tenellust szeretnék főként ültetni.Elvileg a tenellus miatt ugye kellene,de ha rendesen tápozok..akkor kikerülhető a koncentrált táptalaj használata?

Szerintem felesleges ADA talaj alá bármit is tenni. A gyökérzet úgy is a felső égetett agyagban indul el, és E. tenellus vesz fel levélen keresztül tápot sőt , szerintem, sokkal szebb levleket hoz ha arra van kényszertva, hogy vegye magához a tápokat, és gyökér pedig csk a kapaszkodást szolgálja. Szerintem elég az amazonia max. egy-két táptabletta esetleg JBL golyó.

hmm.. lehet annyira mégsem felesleges? érdemes időnként átlesni mondjuk a maláj fórumra hogyan használják a táptalajokat, gyökértápokat stb. Tenellus gyepes akinál láttam a múltkor pont hasonlót nanóba.

Szerintem téves megközelítés, hogy mindent levélen keresztül vesznek fel a növények az akiban kivétel néhány böszme faj. key biztos mást mondana, de én ebben hiszek. Kell a jó tápozás és lehet időnként kell a megfelelő talajtápozás is. Anélkül is meglesznek a növényeid, de biztosan sokkal jobban fejlődnek a folyamatos gazdag tápanyagtól.

Most éppen ilyen dologgal kísérletezem itthon. Gyökértáppal parvulázok. Kategórikusan nem jelenteném ki hogy kell, vagy nem kell. De bebiztosítod magad egy gazdag talajjal.

szerk: ahogy nézem Tropica is tápanyagban gazdag talajt javasol a Tenellusnak, a gyors fejlődéshez
 
Ha a tenellusnak meg tolod a vasat extrába akkor ilyen szépen bevörösödik. Ők ADA ECA-t adtak neki. Nálam is ugyanez volt a hatása.

IMG_2683a.jpg
 
Sok mindenben nem értek egyet Key elképzeléseivel spec. ebben igen... ezért is írtam, hogy szerintem + az Echinodorus fajokra tipikusan jellemző a kettős levél-gyökér tápanyag felvétel + ha szép levélzetet akarunk a szárazföldön is lombtrágyát adunk. Mondom ez az én véleményem.

Rizómás növénynél ( E. parvula ) valóban kell a gyökértáp és a gazdag altalaj, ezt nem vitatom, de E. tenellus-ról volt szó.

A Tropica nem EI szerint tápoz. A Tropica tápozási módszere szerint valóban kell a gyökértáp, hiszen közel sem nyom be az akiba olyan mennyiségben tápanyagot mint az EI.

Mondjuk ezért is szép ez az egész mert több út vezet az igazsághoz.... csak éppen könnyen megzavarjuk az elindulókat.
Én tavasz óta olvasom a fórumot előtte mind két blogot olvastam ( Nigro+Viktor ), ősszel léptem fel. Az első akit nyáron indítottam, lassan össze állt az út amit követni akarok, és szerintem sikeres lesz. Ezt javaslom mindenkinek : SAJÁT ELKÉPZELÉS, és kitartani mellette, hinni benne, hogy működni és akkor működni is fog.

Ez nagyon apostoli volt így visszaolvasva :lol: de azért elküldöm.
 
A JBLs kugeln golyó jó ötlet lehet..gondoltam én is rá..mert a sima Echinoknál nagyon látványos dolgokat produkáltak a növények..mikor azt használtam.
Persze..ez abszolút helyén való gondolkodásmód,Pfg!ÉN is a saját utamat szeretném járni..először meghallgatok minden véleményt..aztán levonom a konklúziót..ami szerintem helyes..vagy legalábbis valami hasonló:D
Arra lennék még kíváncsi..hogy az általános és a táptalajok mennyi idő alatt merülnek ki..vagyis mennyi idő után kell cserélni őket?
A Lilaeopsissal az a problémám,hogy egy nanoba szerintem alaphangon magas,vagyis inkább az aránya nem tetszik..de ez a vasalásos dolog tetszik,Viktor :D
 
ZaCK said:
A JBLs kugeln golyó jó ötlet lehet..gondoltam én is rá..mert a sima Echinoknál nagyon látványos dolgokat produkáltak a növények..mikor azt használtam.
Persze..ez abszolút helyén való gondolkodásmód,Pfg!ÉN is a saját utamat szeretném járni..először meghallgatok minden véleményt..aztán levonom a konklúziót..ami szerintem helyes..vagy legalábbis valami hasonló:D
Arra lennék még kíváncsi..hogy az általános és a táptalajok mennyi idő alatt merülnek ki..vagyis mennyi idő után kell cserélni őket?
A Lilaeopsissal az a problémám,hogy egy nanoba szerintem alaphangon magas,vagyis inkább az aránya nem tetszik..de ez a vasalásos dolog tetszik,Viktor :D

Én úgy tudom hogy egy év alatt merül ki, és akkor bele a táprúd, tápgolyó. Nem érdemes azért szétszedni az akit hogy másik táptalaj kerüljön bele, szerintem legalábbis.
 
Köszönöm a gyors válaszokat, mindenkinek!
Csak a táptalajra kell gondolni kimerülés tekintetében?Már bocsánat,ha logikátlanokat kérdezek..de ha jól gyanítom..akkor az általános talaj nem merül ki?
 
Mivel abban is van valamennyi tápanyag -ezért is okoz pl az Amazonia amonnia spike-ot telepítéskor- az is kimerül, szerintem előbb is mint az altalaj mivel az általában tőzeget meg minden eféle finomságokat tartalmaz, az égetett talajok pedig általában jó esetben csak agyagot.
Szerinten a táptalaj több gondal jár mit ami haszna van akkor már inkább a rudak, kapszulák, tableták, golyók és társaik ezek nyomtalanul tünnek el míg az altalaj, hiába merül ki, ott marad, macerás lesz az átalakítás tőle.
Már az indításkor a bontásra gondolni kicsit kicsavart logika.... :lol:
 
ZaCK said:
Köszönöm a gyors válaszokat, mindenkinek!
Csak a táptalajra kell gondolni kimerülés tekintetében?Már bocsánat,ha logikátlanokat kérdezek..de ha jól gyanítom..akkor az általános talaj nem merül ki?

Az merül ki a leghamarabb, de mivel tárolókapacitása nagy a táptalajból és a növénytápokból raktározni képes. Így itt nem lényeg.
Inkább más jellegű problémák lépnek majd fel évek múlva.
 
És milyen problémákra kell itt gondolni?ami leginkább kézenfekvő számomra,hogy különböző anyagokat különböző mértékben tudja tárolni..vagy valami hasonlóra gyanakszom..helytálló?
 
ZaCK said:
És milyen problémákra kell itt gondolni?ami leginkább kézenfekvő számomra,hogy különböző anyagokat különböző mértékben tudja tárolni..vagy valami hasonlóra gyanakszom..helytálló?

Viktor szerintem a talaj öregedésére, bomlására (szétesés, iszaposodás) gondolt amikor problémát említ.
 
Valaki próbálta már a GeX cég talajait: Water Plant Sand, Shrimp Sand? Tapasztalatok? Érdekelnének még a Shirakura talajjal kapcsolatos tapasztalatok is? Elsősorban az érdekelne, hogy ezek keményebbek, tartósabbak-e az ADA-nál?
 
Sziasztok!

Szeretném átalakítani az akimat. JBL Aqua Basis Plus Növény táptalaj akarok venni, erre pedig marosi homokot szórnék. Kérdés: a marosi homok jó a növényeknek? Most az van benne, de növények nincsenek, más okok miatt. Hajítsam ki és vegyek vmi mást? Sötét vagy szürkés színűt talajt szeretnék bele.
Mit tanácsoltok? Kb 40l az aki. Milyen vastagon kell ezeket szórni? Mekkora mennyiséget vegyek?
 
Back
Oldal tetejére