• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Melyik az igaz?


Mindkettő igaz.

Idézet a GA oldaláről az ADWA TDS mérő leírásából: EC és a TDS kapcsolata: Az EC mértékegysége a mS/cm (milliszimensz/cm) vagy az ezerszer kisebb µS/cm (mikroszimensz/cm). Egy mS/cm megközelítőleg 500-700 mg/l (vagy ppm ) sótartalomnak (TDS) felel meg. Azért ilyen pontatlan a meghatározás, mert a mérőműszert ismert sótartalmú oldattal kalibrálják, viszont a mért oldatban lehetnek más anyagok is. Például, leggyakrabban használt kalibráló a NaCl (vagyis konyhasót) tartalmazó oldat. Ebben az esetben, 1 mS/cm vezetőképesség megfelel 500 mg/l (vagy 0,5g/l, vagy 500 ppm) sótartalomnak. Vagyis az ilyen oldattal kalibrált műszerrel pontos méréseket végezhetünk a konyhasó-tartalmú oldatokban.

A kék eszköz így van kalibrálva.

A fehér pedig KCL-dal 746 ppm-re. Innen adódik a kb. 30%-os eltérés a két mérés között.


Mindkettő használható, a fórumon általában az 500 ppm-re kalibrált értékere szoktunk hivatkozni. (Mint pl. a 120-as TDS-re való visszasózás)
 
Mindkettő igaz.

Idézet a GA oldaláről az ADWA TDS mérő leírásából: EC és a TDS kapcsolata: Az EC mértékegysége a mS/cm (milliszimensz/cm) vagy az ezerszer kisebb µS/cm (mikroszimensz/cm). Egy mS/cm megközelítőleg 500-700 mg/l (vagy ppm ) sótartalomnak (TDS) felel meg. Azért ilyen pontatlan a meghatározás, mert a mérőműszert ismert sótartalmú oldattal kalibrálják, viszont a mért oldatban lehetnek más anyagok is. Például, leggyakrabban használt kalibráló a NaCl (vagyis konyhasót) tartalmazó oldat. Ebben az esetben, 1 mS/cm vezetőképesség megfelel 500 mg/l (vagy 0,5g/l, vagy 500 ppm) sótartalomnak. Vagyis az ilyen oldattal kalibrált műszerrel pontos méréseket végezhetünk a konyhasó-tartalmú oldatokban.

A kék eszköz így van kalibrálva.

A fehér pedig KCL-dal 746 ppm-re. Innen adódik a kb. 30%-os eltérés a két mérés között.


Mindkettő használható, a fórumon általában az 500 ppm-re kalibrált értékere szoktunk hivatkozni. (Mint pl. a 120-as TDS-re való visszasózás)
nekem is van ugyanilyen kínai (fehér) tds mérőm. ezt vettem anno először postával együtt 6,99 ercsiért. Talán 3 éve használtam amikor a fórumon láttam egy komolyabb adwa készüléket :) jó áron volt megvettem újonnan 15k jelenleg. Ezután teszteltem őket és jött a feketeleves... 1 tds eltérés volt a mérések között XD 3 akváriumban és az Ro vízben próbáltam őket XD szóval amennyiben a fehér ketyere jól volt kalibrálva én simán biznék benne!
 
Köszönöm a hozzászólásokat, sajnos nem érzem okosabbnak magam... :)))))) Akkor igy igazából csak a változás detektálására tudom igy használni ezeket. Viszont észrevettem, hogy Pityke85 mérőin eltérő a hőmérséklet....
 
Köszönöm a hozzászólásokat, sajnos nem érzem okosabbnak magam... :)))))) Akkor igy igazából csak a változás detektálására tudom igy használni ezeket. Viszont észrevettem, hogy Pityke85 mérőin eltérő a hőmérséklet....
mert nem várta meg még beáll nak. A kínai tds mérőnek több idő kell a hőmérsékletet lemérni :)
 
Köszönöm a hozzászólásokat, sajnos nem érzem okosabbnak magam... :)))))) Akkor igy igazából csak a változás detektálására tudom igy használni ezeket. Viszont észrevettem, hogy Pityke85 mérőin eltérő a hőmérséklet....
Sebaj. Mi tudjuk, hogy okosabb lettél, hiszen @evavigh leírta a "miért"-et, @Tommi pedig a "hogyan"-t, @Pityke85 demontstrált.
Ennél többet erről nem kell tudni!
 
A hehér ceruzán tudsz váltani tds és vezető képesség között? Nem lehet, hogy tévedésből EC-t mutat? Amiatt akadtam meg rajta, mert a két érték közötti váltószám elvileg 1,56 és ha vissza osztom a 202 ppm értéket, akkor az 129 ppm, ami eléggé közelít a másik ceruza 128 ppm értékhez.
Természetesen lehet, de azt külön jelzi, kiirja, hogy EC és a mértékegységgel.
 
Back
Oldal tetejére