• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Lonely Tree

Autó vagy kézi fókusz?
Csak azért kérdem, mert nálam egyik sem működik.
Az autónál kevés a Sigma 18-50 f2.8 fényereje, míg a kézi fókuszhoz totál béna vagyok.
 
Nagyon tetszik Tibi.
A riccia nekem nem jön be a fán, megoszthatnád a növények hogyan váltak be :)
mennyire munka igényes a karácsony moha-parvula kombó? Illetve a pinnatifida mennyire lett olyan, mint szeretted volna? Nyírod rendesen, hogy kis levelei maradjanak?
A Ranunculus a korábbi aggodalmamat eloszlatta, nagyon illik a oda, és nincsenek nagy levelei.
 
Autó vagy kézi fókusz?
Csak azért kérdem, mert nálam egyik sem működik.
Az autónál kevés a Sigma 18-50 f2.8 fényereje, míg a kézi fókuszhoz totál béna vagyok.
Kézi fókusz, az autófókusznál van egy oda vissza mozgatása a gyűrűnek, ami vidinél nem igazán jó.
Amúgy az obival teljesen meg vagyok elégedve, a fényerővel nincs semmi gondom.
Olyan obid van mint nekem (18-50 DC OS HSM) ?
 
Nagyon tetszik Tibi.
A riccia nekem nem jön be a fán, megoszthatnád a növények hogyan váltak be :)
mennyire munka igényes a karácsony moha-parvula kombó? Illetve a pinnatifida mennyire lett olyan, mint szeretted volna? Nyírod rendesen, hogy kis levelei maradjanak?
A Ranunculus a korábbi aggodalmamat eloszlatta, nagyon illik a oda, és nincsenek nagy levelei.
Na akkor az elejétől:
Moha parvula kombónál kb. úgy 2 hetente át szoktam menni egy fogkefével és egy csipesszel, a fogkefével végig fésülöm az előteret, hogy a moha ne uralkodjon el a parvulán, a fogkefével, pedig a parvulába mégis benőtt mohát szedem ki (hanyag mozdulatokkal:p).
A pinatifida-tól féltem mi lesz ha nem él meg, hiszen csak a fa ágai közé helyeztem el őket (semmi táptalaj, úgy mint ha egy anubias-t tettem volna a fára) , de igaz lassan (ezt betudom a melegnek), de átalakult és nagyon jól néz ki, viszont még dúsítani kell, még nem nyírtam:cool:.
A riccia-t lehet leveszem onnan (nagyon rikít), de tudni kell , hogy a fotónál a vízszint úgy is alacsonyabb lesz, ott meg nem fog látszani.:p
 
Olyan obid van mint nekem (18-50 DC OS HSM) ?

A HSM nélküli verzió. Fotózni nagyon jó vele, de videózni csak napsütésben lehet vele. Egy bizonyos fényerő alatt már egyáltalán nem fókuszál:(
Bezzeg az előző ultrazoom gépem. Az minden körülmények között éles videót csinált. Viszont zajos volt.
 
Ígértem pár fotót.:cool:
Ludwigia sp. nyírása előtt
9337385252_2e443b6767_c.jpg

S nyírás után:
9337370744_1c85775ce0_c.jpg
 
Ha azt nézem, hobbi otthoni akvárium lenne, akkor szép a ludvigia benne. Egyébként nem illik oda annyira. Nálam lenne ludvigia, mert nem küldöm versenyre. Sok olyan részlet van az Én akváriumomban, ami ha verseny aki lenne, máshogy lenne, de nekem kifejezetten tetszik :)
A verzió szebb, B verzió ütőseb :)
 
Cecska,erre már nem tudok mit írni,:D(y) nagyon jó többek közt a Te naplóid voltak az inspirációk számomra hogy Én is elinduljak ezen az úton.Köszönöm!
 
Ha azt nézem, hobbi otthoni akvárium lenne, akkor szép a ludvigia benne. Egyébként nem illik oda annyira. Nálam lenne ludvigia, mert nem küldöm versenyre. Sok olyan részlet van az Én akváriumomban, ami ha verseny aki lenne, máshogy lenne, de nekem kifejezetten tetszik :)
A verzió szebb, B verzió ütőseb :)
Egyet értünk!(y)
Ha egyszer elmúlik bennem a versenyszellem, akkor lehet, hogy steames (Nigata, ADA Galériás) akim lesz itthon.:p
 
Cecska,erre már nem tudok mit írni,:D(y) nagyon jó többek közt a Te naplóid voltak az inspirációk számomra hogy Én is elinduljak ezen az úton.Köszönöm!
Megtisztelő, nekem öröm, hogy részese lehettem az akiaimmal, hogy elindulj-e gyönyörű hobbi felfedezésében.:cool:
 
Tibi nézegetem én ezeket a fotókat, s tudod az jutott eszembe, hogy "legközelebb.... aki helyett/mellett.... tanfolyamot nem indítasz? :D "
 
Back
Oldal tetejére