• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Lonely Tree

Én anno sokalltam a 180 ezret a Sigma 18-50mm f2.8 HSM -ért, de lehet megérte volna. A HSM nélküli verziót vettem, de állítólag a HSM-es jobb valamivel.
Azért kíváncsi lennék egy Sigma Tamron pártatlan összehasonlító tesztre.
 
Daninál az obi nem volt egy hetet. :)
A képe gyönyörű a Tamronnak, de nem tudtam megbarátkozni vele, ennek ellenére lehet teszek vele még egy próbát. Kicsit az nem tetszik, hogy a zoom gyűrű nem jár olyan finoman, mint a kitobié.
Az a gond, hogy 100e környékén nincsen jó alapzoom. Szóval muszáj lesz megbarátkoznom vele.
 
Én anno sokalltam a 180 ezret a Sigma 18-50mm f2.8 HSM -ért, de lehet megérte volna. A HSM nélküli verziót vettem, de állítólag a HSM-es jobb valamivel.
Azért kíváncsi lennék egy Sigma Tamron pártatlan összehasonlító tesztre.
Azt hiszem az előbbi írásomban röviden tömören leírtam, hogy a Tamron az f2.8 fixével jobb a kép minőségben a Sigma 18-50 f2.8-4.5-nél.
Kezelhetősége a Sigmának jobb, szépen finoman lehet a fókusztávolságot állítani a HSM miatt a fókuszmotor is jóval csendesebb mint a Tamron, de a Sigmamban van képstabilizátor is, így kézből is elég könnyen lehet fotózni, ellenben a Tamronnal , mert ami nálam van az képstabi nélküli , így a kézből fotózás nehezebb dolog (lehet megtartom a stabi. miatt a Sigma-t).
Lehet, hogy ami hozzám került annak, de a Tamronnál feszesebben és nehezebben lehet állítani a fókusztávolságot és a fókuszmotorja is inkább a Canon kitt obijához hasonlóan zajos.
Viszont ezek elnézhető dolgok ahhoz képest milyen éles képeket lehet készíteni evvel az obival.
A Sigma vs. Tamron már egy régi , de még nem lefutott meccs, mindig lesznek Sigma imádok és Tamron imádok, én azon szerencsések közé tartozok akik összehasonlíthatják melyik a jobb, de én többre nézem a kész képet és ott , most a Tamron kapott egy pontot. ;)
 
A mai nap fotózgattam egy kicsit, mert szeretném az AGA 2013-on elindítani ezt az akit, lőttem pár biztonsági fotót (lesz egy éles majd jövőhéten, ha minden igaz:)) .
Egy rosszabban sikerültet megmutatnék, itt a halak, nem igazán vannak együtt , ennél van jobb is :p.
9438518670_da3cacbaf5_h.jpg

Nagyban:
https://farm4.staticflickr.com/3723/9438518670_f413d73fa1_o.jpg
S van egy jól sikerült garnis kép is.
9438532652_3b2d7f6953_h.jpg

Nagyban:
https://farm8.staticflickr.com/7434/9438532652_f8e59bb505_o.jpg
 
Betolok még egy képet, ezen egy kicsit már sötétítettem és több kontrasztot adtam rá.
Azért volt érdekes számomra a tegnapi fotózás, mert az átlagos fotózáshoz használt technika mellett (Giesemann 150W + 2x39W + 1x18W) bevetettem egy kis külső vakut, amit a 150W-os HQI-val egyszerre használtam.
Soha sem dolgoztam még külső vakuval, ezért izgalmas volt bejátszani azt a vaku fényt ami nem égeti ki a háttér világítást, mert ekkor a háttér sötét marad.
9439673567_7b8309d611_b.jpg

Nagyban:
https://farm4.staticflickr.com/3719/9439673567_53b9db7e1c_o.jpg
Akit érdekel itt vannak a fotó adatai:
17mm
ISO 400
Zársebesség: 1/125
Rekeszérték: f7,1
 
Gondoltam már csak likeolgatom a képeket mert már nem tudok mit írni ezekre képekre meg az akváriumra sem.
És még mielőtt félre lenne értve nem azért mert hidegen hagy,hanem egyszerűen már a kollégák mindent leírtak róla és több dicsérő szó már nincsen a magyar enciklopédiában :D(y)
 
Nem győzök elveszni a részletekben. Példa értékűen és magas fokon műveled a hobbyt! Csodálatos ez az akid is! Festeni sem lehetne szebbet :)
 
Visszatértem Tibcsitől. Az akvárium zseniális volt mint mindig. Egy pár órán keresztül fotózgattuk és készült vidi is. Most már csak át kell rágnom maam a gigákon.
De mivel nem IAPLC fotózás volt, hamarosan láthatjátok az eredményt.

Tibcsinek is mondtam, hogy bár ELOS demoakinak indult, egész jó kis verseny akvárium lett a végén. A vidik és a fotók sem adják vissza a helyszín varázsát, de örülök, hogy legalább megörökítettük az utókornak. És most megyek lightroomozni!
 
Mondjuk úgy hogy mindenki örül. Tibcsi mert majdnem mindent megkapott a mostani setuphoz. Az ELOS a reklámért. Mi pedig azért, hogy megint egy szép akvárium lett a fórumon ;)(y) Erre mondják, hogy win-win

egyetértek és jó lenne dobozokon/reklámanyagon viszontlátni (y)
Más országokban is futottak ilyen projektek?
 
egyetértek és jó lenne dobozokon/reklámanyagon viszontlátni (y)
Más országokban is futottak ilyen projektek?

Jelenleg németeknél, lengyeleknél, portugáloknál, mexikóban futnak hasonló projektek. Ha jól rémlik az angol is most indul.
Nem csak a reklám a célja ezeknek a projekteknek, de a tesztelés során ez a spec csoport minden országban visszajelzéseket küld a tapasztalatokról, ami alapján finomhangolják időnként a fejlesztéseket.
 
Egy pár kép, hogy Viktor nem beszél a fellegekbe és tényleg ma volt a fotózás.
Iszonyat nagy cuccal jött, már azt hittem itt is alszik:D
9488686674_a27bba7d60_c.jpg

Majd megkértem, hogy lájkolja már le az akvakertész oldalt!!:ROFLMAO:
9485884827_04929cfca8_c.jpg
 
Back
Oldal tetejére