• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Lonely Tree

Cecska

Moderátor
Moderátor
Legjobb napló
Szóval a Forest Lair pályafutásának a tegnapi nap folyamán (nagy nehezen) vége lett!!

Az okot már attibva leírta, az ELOS cég "megvett":LOL:, na jó csak vicceltem, nagyon nagy megtiszteltetés, hogy az ELOS cég megszponzorálta a következő akváriumunkat, így a saját akváriumunkal tudjuk reklámozni az ELOS termékeket, persze most semmi titkolózás, szigorúan dokumentálni kell a fejlődést!! :cool::D

Az elrendezés már készen áll a bevetésre, csak még a dekoráció ázik, a képeket megpróbálom folyamatosan tolni, és remélem tetszeni fog nektek is az új elrendezés, most nincs rá 1-2 hét, itt most 2 nap volt rá!!:D

folyt. köv. majd bővítem a témát
 
Tibcsi, azért remélem nem haragszol rám, hogy szétbombáztattam az ország idei legjobb akiját :):p

Mentségemre legyen mondva, hogy a legszebb pillanataiban szerintem decemberben volt. És nagyjából sikerült is elkapni ezt a momentumot. Ha egyszer lehet majd mutogatni biztos sok embernek lesz Nr1.

De annak kifejezetten örülök, hogy végre aktív naplózóként is visszatérsz. (y)
 
Tibcsi, azért remélem nem haragszol rám, hogy szétbombáztattam az ország idei legjobb akiját :):p

Mentségemre legyen mondva, hogy a legszebb pillanataiban szerintem decemberben volt. És nagyjából sikerült is elkapni ezt a momentumot. Ha egyszer lehet majd mutogatni biztos sok embernek lesz Nr1.

De annak kifejezetten örülök, hogy végre aktív naplózóként is visszatérsz. (y)
No para, már úgy is kezdtem unni az erdős lakot:cool: , legalább most egy kicsit felpezsdültem, hogy egy új akit rakhatok össze!!:cool:
 
Igen, végre tanulhatunk is majd, nem csak irigykedhetünk! :D :D

Ezt a topicot is megfigyelés alatt fogom tartani! :)
köszi, köszi, de amit attibvanak írtál az helyes, még egyikünk sem használt ELOS termékeket, szóval ez a talaj, tápozási rész nekünk is új, de azon vagyunk, hogy kitapasztaljuk és a mi tapasztalatainkat veletek megosszuk. ;-)
 
No para, már úgy is kezdtem unni az erdős lakot:cool: , legalább most egy kicsit felpezsdültem, hogy egy új akit rakhatok össze!!:cool:
Szerintem mindenkire igaz,de Rád különösen,hogy újjá születsz,ha végre új akváriumot építhetsz!:LOL:
 
köszi, köszi, de amit attibvanak írtál az helyes, még egyikünk sem használt ELOS termékeket, szóval ez a talaj, tápozási rész nekünk is új, de azon vagyunk, hogy kitapasztaljuk és a mi tapasztalatainkat veletek megosszuk. ;-)
Az nem én voltam. :D:ROFLMAO:
De ettől függetlenül kíváncsi vagyok pl a tápozásra.
Mindketten azonos setuppal vágtok neki, vagy esetleg az egyik kicsit lightosabb lesz? Gondolok pl a tápozásra, amit már Viktor írt az Elos topicban, hogy van egy inkább tropicára és profitora hajazó rendszerűk és egy micro/macro kategóriás tápozás. Vagy mindketten önteni fogtok bele mindent, ami csak van? :D
Jah, és a szűrőanyagot, bacikultúrát is tesztelni fogjátok?

Kíváncsi vagyok, főleg azokra a dolgokra, amik nem a pénztárcába nyúlósak, mert Viktor azt is írta, hogy vannak ilyen termékei is a cégnek.
 
Az nem én voltam. :D:ROFLMAO:
De ettől függetlenül kíváncsi vagyok pl a tápozásra.
Mindketten azonos setuppal vágtok neki, vagy esetleg az egyik kicsit lightosabb lesz? Gondolok pl a tápozásra, amit már Viktor írt az Elos topicban, hogy van egy inkább tropicára és profitora hajazó rendszerűk és egy micro/macro kategóriás tápozás. Vagy mindketten önteni fogtok bele mindent, ami csak van? :D
Jah, és a szűrőanyagot, bacikultúrát is tesztelni fogjátok?

Kíváncsi vagyok, főleg azokra a dolgokra, amik nem a pénztárcába nyúlósak, mert Viktor azt is írta, hogy vannak ilyen termékei is a cégnek.
Azonos setuppal nem indulunk, mind ketten saját ízlésű elrendezést rakunk össze, szerintem ez az utóbbi időben rendesen látszik/ott kinek melyik "irányzat" jön be.
A tápozásról személyemnek még fogalma sincsen, kaptam 4 fajta tápot a növények etetésére, de még nem bonyolódtam bele rendesen, tudni kell , hogy én ADA-hoz vagyok szokva, szóval rögtön meglátom, ha valami nem stimmel:D.
GH-KH buffert, vízelőkészítőt kaptunk még a folyékony tápok és a talaj, talaj tápok mellett és rengeteg víztesztet, sajna szűrőanyagot nem, de lehet ügyesek leszünk és majd kapunk azt is!
De most komolyan, ezt a fajta reklámozási módot az ELOS-ban becsülöm, nem csinál drága reklámfilmeket, hanem kiadja a termékeit az akvakertészeknek, hogy ők "reklámozzák" , így szerintem sokkal életszerűbb az egész, hiszen a tapasztalt kertészek a saját akváriumukon tesztelhetik az ELOS-t és tapasztalatból tudnak beszélni, hogy mennyire vált be, miben kellene változtatni stb.
 
Egy reszrol sajnalom a regi akit, (na meg, hogy a medves kepet nem csinaltad meg) :) masik oldalrol viszont orulok, hogy ujra bepillanthatunk egy precizios gepezet fogaskerekei koze. :eek: azaz naplozol rendesen.
Ati mar tett fel kepet, szoval lemaradasban vagy! :)
 
Egy reszrol sajnalom a regi akit, (na meg, hogy a medves kepet nem csinaltad meg) :) masik oldalrol viszont orulok, hogy ujra bepillanthatunk egy precizios gepezet fogaskerekei koze. :eek: azaz naplozol rendesen.
Ati mar tett fel kepet, szoval lemaradasban vagy! :)
hamarabb fel is vette a cuccot a központból:ROFLMAO:
 
No para, már úgy is kezdtem unni az erdős lakot
De jó neked ,hogy egy ilyen akit unsz,bárcsak én mondhatnám el ezt magamról:).Nagyon szép volt ,rettentően tetszik ez a fajta elrendezés,de hát semmi sem tart örökké,igaz?Hajrá,hadd lássunk egy újabb remekművet tőled(y)
 
Szevasztok kertészek!!

Szóval összeraktam az akit, kicsit másabb hangulatú, mint a Forest Lair, de addig pakolgattam a dekorokat, míg úgy láttam, hogy ez előtt is el tudok tölteni pár órácskát mondjuk egy pohár bor mellett!!:D
Szóval az technika nem változott, de kezdjünk akkor neki:

Akvárium: 60x45x40 (8-as opti üvegből)
Világítás: Giesemann Refflex nano 150W
Talaj: ELOS TerraBlack, ELOS TerraZero, ELOS AquaUno
Szűrés: Eheim 2075
Co2: 5kg-os nagynyomású rendszer a jól megszokott Atomizer in-line diffúzorral
Dekor: Talawa fák és Megkövesedett fa
Tápozás: ELOS
Növények:
folyt köv.

S akkor a képek:
Kezdésnek TerraZero
Ez egy kis golyócskákból és porból álló aljzat adalék amit elsőnek kell beszórni az akváriumba, mint egy első lépcsőfok!:cool:
8655886460_2c14d1dbbb_z.jpg

A második lépcsőfok az AquaUno
Ezt a baktériumkultúrás kapszulát két féle képen lehet felhasználni:
vagy indításnál kibontod a kapszulát és a TerraZero-ra szórod vagy a szűrőbe is beteheted, de akkor nem szabad kibontani!!
8655885544_c92737635f_z.jpg

A harmadik lépcsőfok a táptalaj az ELOS Bottom Mineral.
8655884852_81f218a75c_z.jpg

A negyedik lépcsőfok az általános növénytalaj az ELOS prémium talaja a TerraBlack!
Azt vettem észre ,hogy kísértetiesen hasonlít az ADA Amazonia talajára, de a szemcsemérete az ADA-hoz képest kisebb.
S én a médiumot kaptam, van még a small is az ELOS-nak.
8654779055_7229386878_z.jpg

8654778307_6d222892ac_z.jpg

Majd következett a dekor összerakása.
Itt a GA-ban egy új dekor fát választottam a Talawa fát, amely egy kicsit karakteresebben néz ki, mint a Red Moor (Talawa fa már az első pillantásra megfogott).
8655881768_568d0171d9_z.jpg

8655880772_47fd7ecc07_z.jpg

S egy távolabbi!
8654774265_9f7dc787a8_z.jpg

A növényeket még ki kell találnom, szóval még csak egy hardscape van meg!!
folyt. köv. hamarosan!!
 
Hmmmm... ez a fa naggggyon állat! :)
Nagyon jó kis scape lett. Semmi extra nincs benne, simán csak mestermunka. :D Jó kis japó lesz belőle!
Az aljzatra kíváncsi vagyok, mit fog mutatni, az amazonia nekem kicsit nagy szemű, ez elég jónak néz ki. A bacikultúrás megoldás is tetszik!
Milyen növényeket tervezel?
 
Nagyon tetszik, kíváncsi leszek a növényekre. Kis dekor homok nem lesz? JA meg jól néz ki ez a fa, de ha valami olyan növény nő be közé amit nyírni kell, akkor szerintem a Te kezed nem fér be az ágak közé :) Elég Gyűrűk Ura feelingje van ennek az elrendezésnek, a fák gyűrűjében nem Gandalf pipázik? :)
 
Nagyon tetszik, kíváncsi leszek a növényekre. Kis dekor homok nem lesz? JA meg jól néz ki ez a fa, de ha valami olyan növény nő be közé amit nyírni kell, akkor szerintem a Te kezed nem fér be az ágak közé :) Elég Gyűrűk Ura feelingje van ennek az elrendezésnek, a fák gyűrűjében nem Gandalf pipázik? :)
Nana, Tibi már így is esélyes a magyar Oliver Knott díjra a medvés setuppal! :D
 
felülről nincs egy képed?
Durva jó ez a fa -- nem úszik? Mindig érdekelt, hogy ezek a piszlicsáré kis gallyaid miért maradnak a földön?
 
Back
Oldal tetejére