• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Little shrimp land

Dzsenci

Főkertész
Sziasztok .
Mivel nincs bemutatkozasi topic , itt fogom megtenni :D. A nevem Jenci . 33 eves vagyok es Kolozsvaron lakom a csaladommal . Na de terjunk a lenyegre :D
Garnellas akvarium : Nem markas , de nem home made 38x30x37 akvarium
Szures : Resun talajszuro+FZN1 osszecsatolva
Feny : Diy ADA tipusu ledes lampa
Talaj : Jbl proscape volcano mineral
Dekor : seiryu kovek es ada branch wood
Novenyzet : Anubias ,2 tipusu moss , Microsorum , Staurogyne ,Hydrocotyle tripartita
Novenytap : Tropica (a zold :D ), EC , Co2 nem szeretnek tenni
Elovilag : Garnallak , kezdetbe RCS aztan majd CRS
Nehany kep :
DSC_00786d422.jpg

DSC_009053c7a.jpg

DSC_0120e8d0e.jpg
DSC_01186615b.jpg

DSC_012471b88.jpg

DSC_012358310.jpg

DSC_0122e6c54.jpg

DSC_01213cb94.jpg

DSC_01194213b.jpg

DSC_0117d5c91.jpg

DSC_0116e3e5c.jpg

DSC_01144547b.jpg


Hat igen a kepek nem a legjobbak , ez van mikor az ember nem tud 1 jo gepet hasznalni .
Kritikakat szivesen fogadok .
Tisztelettel Dzsenci .
 
Sziasztok .
Mivel nincs bemutatkozasi topic , itt fogom megtenni :D. A nevem Jenci . 33 eves vagyok es Kolozsvaron lakom a csaladommal . Na de terjunk a lenyegre :D
Garnellas akvarium : Nem markas , de nem home made 38x30x37 akvarium
Szures : Resun talajszuro+FZN1 osszecsatolva
Feny : Diy ADA tipusu ledes lampa
Talaj : Jbl proscape volcano mineral
Dekor : seiryu kovek es ada branch wood
Novenyzet : Anubias ,2 tipusu moss , Microsorum , Staurogyne ,Hydrocotyle tripartita
Novenytap : Tropica (a zold :D ), EC , Co2 nem szeretnek tenni
Elovilag : Garnallak , kezdetbe RCS aztan majd CRS
Nehany kep :
DSC_00786d422.jpg

DSC_009053c7a.jpg

DSC_0120e8d0e.jpg
DSC_01186615b.jpg

DSC_012471b88.jpg

DSC_012358310.jpg

DSC_0122e6c54.jpg

DSC_01213cb94.jpg

DSC_01194213b.jpg

DSC_0117d5c91.jpg

DSC_0116e3e5c.jpg

DSC_01144547b.jpg


Hat igen a kepek nem a legjobbak , ez van mikor az ember nem tud 1 jo gepet hasznalni .
Kritikakat szivesen fogadok .
Tisztelettel Dzsenci .
Szia!
Nagyon tetszik! Talán az Anubias-t tenném csak hátrébb, mert ebbe az akváriumba egy ici-picit nagynak tűnik. De ezt kérlek ne kritikának vedd! A lámpa is szép munka, gratulálok! Szabad megkérdeznem milyen LED szalagot használtál, és, hogy nincsenek-e a melegedéssel gondok?
 
Koszonom a kritikakat . A bemutatkozasi topik valahogy kimaradt , nem lattam . :).
Ami az anubias-t illeti majd leszeretnem cserelni anubias nana petitre , mert ez csak siman nana ,igy telleg nagy . Ezt az anubiast 1 masik akibol szedtem ki .A mikrosorumot is majd lecserelnem , mert ha jol ertettem , letezik ennek a tipusnak is kisebb fajtaja.
A lampaba valami waterproof hidegfeher ledet tettem , meg nem tudnam mondani kod szerint milyen tipusu a led . A labakon csak kivul van tarto , fel nap mukodes utan picit (2mm) megnyilnak .
 
Igy nez ki most az akvarium
DSC_01453f741.jpg



Kozbe megerkeztek valami lakok is , vagy 6-7 RCS es 6 Neocardina davidi var. yellow
 
Utoljára módosított:
Tetszik az aksid elrendezése.
Szerintem nem túl szerencsés összerakni a red cherryket és a yellowkat. Mivel egy faj két színvariációja, jó eséllyel az vad törzsalakra hasonlító utódok lesznek tőlük.
 
Tetszik az aksid elrendezése.
Szerintem nem túl szerencsés összerakni a red cherryket és a yellowkat. Mivel egy faj két színvariációja, jó eséllyel az vad törzsalakra hasonlító utódok lesznek tőlük.


Koszi . nem haragszom meg ha torzsalakra mennek vissza . Van masik akvárium ahol csak pirossak vannak . Majd megprobalom valahogy oket szetvalasztani . de az kerne meg 1 akváriumot :(
 
Nagyon tetszik a világítás megoldásod. Meg az akvárium is persze. Látom nem csak én vagyok ilyen elvetemült, hogy plexiből szeretném megvalósítani a konzolt. Milyen vastag plexit használtál?
 
Orvendek , hogy tetszik az akim .
Sajnos kenytelen leszek valami skimmert tenni , mert a szuro akasztos es nem tudom ugy iranyitani a hullamokat hogy a felszini hartyat osszetorje :(
En 6mm plexit hasznaltam , ez egy 19 colos kepernyo plexi :D . az oldalan azert nem latszanak a plexibol a pottyok , mert annyira pihentagyu voltam hogy felcssiszoltam legyen attetszo :D
 
Update : Most vettem eszre 1 terhes RCS- t is . Nagyon Kiraly . Vegre latom azt hogy a garnélák jol viszik . Lassan a yellowoktol megkene erkezzenek a picik is .
Na meg ha meg ma nem kaptak kajat akkor csoportos kajalas a felszini hartyabol . (Istenem , hogy utalom azt a hartyat , de majd remelem lessz 1 surface skimmer is , ami megoldja a problemat )
DSC_02712bbc7.jpg

DSC_027378ae8.jpg
 
Back
Oldal tetejére