• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Little shrimp land

Sziasztok. Elég rég nem írtam semmit, de a segítségeteket kérem mert 1 lépésre vagyok attol, hogy ne mutassam meg az akinak a nagykalapácsot:mad::mad::mad:. Az aki több mint egy éve mükszik. Probálom az egyszerü RCSt nevelni, de nem jön össze. :cry::cry::cry: Az utolsó alkalommal 50 darabot vásároltam, amiböl nem tudom ha most van 20. Az első napokba volt vedlés meg szémoltam 11 terhest is, mégis minuszba megyek. Elég lehangoló a dolog.
A mostani mérések Ph-7.3
Kh-3
Gh-4-5
No2-0,05
Nh4-kisseb mint 0,05
Hőmérséklet 28 c
Heti 20 % vízcsere.
Annyi változás van, hgy 3 hete él az akiba 11 Microrazbora Galaxy.
Remélem van valakinek valami ötlete.
 
Én a hőmérsékletet kicsit lejjebb vinném, bár a 28 még bele kéne hogy férjen, de azért ne a határokat teszteljük szegényekkel :)
Keményebb víz is lehet jobban bejönne nekik, meg kicsit nagyobb vízcsere. Milyen vizet használsz, mivel eteted őket?
 
Én a hőmérsékletet kicsit lejjebb vinném, bár a 28 még bele kéne hogy férjen, de azért ne a határokat teszteljük szegényekkel :)
Keményebb víz is lehet jobban bejönne nekik, meg kicsit nagyobb vízcsere. Milyen vizet használsz, mivel eteted őket?
Alacsonabb hőmérsékletnél se volt változás. Amit elfelejtettem megirní az, hogy minden vízcserrénél teszek Crusta Mineralt a Dennerletöl. Kaját http://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-garnelatap-shrimp-king-mineral-45-g-garnelatap.html meg Shrimps natural a seratol. Csapvizet használok, 48 órát áll. A csapvizünk nagyon lágy.
 
Alacsonabb hőmérsékletnél se volt változás. Amit elfelejtettem megirní az, hogy minden vízcserrénél teszek Crusta Mineralt a Dennerletöl. Kaját http://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-garnelatap-shrimp-king-mineral-45-g-garnelatap.html meg Shrimps natural a seratol. Csapvizet használok, 48 órát áll. A csapvizünk nagyon lágy.
Persze lehet hogy egyszerűen csak túl lágy nekik a víz, de
Látható elhullás van?
Foszfát szint nem magas?
Vízelőkészítőt használsz?
Vízcserekor figyelsz a hőmérsékletre?
Galaxykon van szájkosár?
Ufok rájárnak az akváriumra? :)

Tapatalk-kal küldve...
 
Sziasztok. Elég rég nem írtam semmit, de a segítségeteket kérem mert 1 lépésre vagyok attol, hogy ne mutassam meg az akinak a nagykalapácsot:mad::mad::mad:. Az aki több mint egy éve mükszik. Probálom az egyszerü RCSt nevelni, de nem jön össze. :cry::cry::cry: Az utolsó alkalommal 50 darabot vásároltam, amiböl nem tudom ha most van 20. Az első napokba volt vedlés meg szémoltam 11 terhest is, mégis minuszba megyek. Elég lehangoló a dolog.
A mostani mérések Ph-7.3
Kh-3
Gh-4-5
No2-0,05
Nh4-kisseb mint 0,05
Hőmérséklet 28 c
Heti 20 % vízcsere.
Annyi változás van, hgy 3 hete él az akiba 11 Microrazbora Galaxy.
Remélem van valakinek valami ötlete.


Ezek a garnélák nem szeretik a lágy vizet vissza kellene poroznod vagy próbálkozz CRS vagy CBS garnélák tartásával, de a hőmérsékletet mindenképpen lentebb kell vinni. A galxik is jobban szeretik a 22-24 fokos vizet, nálam ilyen hőmérsékletnél csap vízben( KH 15) vidáman szaporodtak.
 
Persze lehet hogy egyszerűen csak túl lágy nekik a víz, de
Látható elhullás van?

Ma kettőt találtam.

Foszfát szint nem magas?

Azt nem mértem mert nem tápozok.

Vízelőkészítőt használsz?

48 óra pihi, más semmi. A nagy akiba direkt nyomok be 30l csapvízet.

Vízcserekor figyelsz a hőmérsékletre?

48 óra alatt felveszi a szobahőmétsékletét.

Galaxykon van szájkosár?

Csipeszből etetem őket. Megvannak azok nevelve, még azt mondják róluk, hogy félénkek.

Ufok rájárnak az akváriumra? :)

:eek: Néha láttam valami fényeket jönni-menni, valjon az lett volna? Én meg azt gondoltam, hogy buliznak a kicsik.

Tapatalk-kal küldve...
 
Ezek a garnélák nem szeretik a lágy vizet vissza kellene poroznod vagy próbálkozz CRS vagy CBS garnélák tartásával, de a hőmérsékletet mindenképpen lentebb kell vinni. A galxik is jobban szeretik a 22-24 fokos vizet, nálam ilyen hőmérsékletnél csap vízben( KH 15) vidáman szaporodtak.
Próbáltam 16 db CBS/CRS 22 foknál és sajnos azokat is elvesztettem :cry::cry::cry::cry:
 
Ha csapvízet használsz, akkor a vízelőkészítőt javaslom. Ilyen alacsony keménység mellett szerintem egy kis Gh+ is kell. A galaxy csak tőled fél, a bébi garnéláktól nem. Az ufók ellen meg az alufólia sisak használatos... ;)

Tapatalk-kal küldve...
 
A csapvízhez beszerzünk valami kezelőt. A keménységhez vegyek Gk/Kh+ vagy csak Gk+ és meddig növeljem meg. Bébi garnélát nem látok mert petés anyukát sem :(. Alufólia sisak beszerzésébe kérek még segítséget, azt nem tudom honnan lehetne.
 
Elsőre maradj szerintem a neocaridináknál.
Szerintem is keményítsd a vizet, meg ha van rá mód néhány fokot vidd lejjebb a hőmérsékletet.
A saját elképzelésem is az volt, ha sikerül ezeket szaporítani léphetek 1 szintet. A hőmérsékletet meg lejebb viszem proci ventikkel.
 
Szerintem:

- mérhető nitrit? mérhető ammónia?
- meleg a víz, nagyon, nem határon van, hanem felette, nálam a 26°C-tól már autoszelekció van :)
- ööö mi az az RCS? "red crystal shrimp", vagy "red cherryS"? :D Komolyan kérdezem... ha utóbbi, akkor szimplán lágy a víz, ha előbbi, akkor meleg van, magas a pH és magas a Kh
- galaxy eszi a kicsiket
- kapnak szépiát? montit? vagy bármilyen ásványt? Eltűnnek csak simán, vagy találsz tetemet is? Ha igen, akkor hogy néz ki? Fotót tudsz csinálni?
 
Szerintem:

- mérhető nitrit? mérhető ammónia?
- meleg a víz, nagyon, nem határon van, hanem felette, nálam a 26°C-tól már autoszelekció van :)
- ööö mi az az RCS? "red crystal shrimp", vagy "red cherryS"? :D Komolyan kérdezem... ha utóbbi, akkor szimplán lágy a víz, ha előbbi, akkor meleg van, magas a pH és magas a Kh
- galaxy eszi a kicsiket
- kapnak szépiát? montit? vagy bármilyen ásványt? Eltűnnek csak simán, vagy találsz tetemet is? Ha igen, akkor hogy néz ki? Fotót tudsz csinálni?
-nitrit 0.05, ammónia 0,05 alatt
-23-24 foknal se volt jobb a helyzet
- Red cherry. Nállam 2-3 Kh jön a csapból.
-nincs terhes, nincs kicsi :(
Crusta Mineralt a Dennerletöt ezt kapnak vízcserénél. Látom a tetemeket, volt olyan amit észrvettem idöből volt olyan amit már eléggé megettek.
Holnap megpróbálok fotót készíteni azokrol amik bent vannak, hátha látszik valami rajtuk.
 
-nitrit 0.05, ammónia 0,05 alatt
-23-24 foknal se volt jobb a helyzet
- Red cherry. Nállam 2-3 Kh jön a csapból.
-nincs terhes, nincs kicsi :(
Crusta Mineralt a Dennerletöt ezt kapnak vízcserénél. Látom a tetemeket, volt olyan amit észrvettem idöből volt olyan amit már eléggé megettek.
Holnap megpróbálok fotót készíteni azokrol amik bent vannak, hátha látszik valami rajtuk.

Ok, akkor kezdjük előröl :) CSinálj fotót az akváriumról, és írj egy kicsit róla. Talaj, szűrés, kaja, tápozás, CO2, carbo, dekorok? Van-e fém az akváriumban, vagy fém szerelvény? Milyen a csővezeték, ahonnét jön a víz? Öreg/fiatal ház? Rézcsap/rézcső? A víz vezetékes ivóvíz, vagy fúrt kútról jön? Szépen meg lehet ezt csinálni, csak végig kel venni mindent.

A Kh nem számít, a Gh igen. Keményíteni kellene, ha ilyen lágy víz folyik a csapon, erre DIY megoldás is van, de a SaltyShrimp GH+ nagyon jó szolgálatot fog tenni. 10°nk-ig kellene keményíteni. A többi fotók után :)
 
Megöl a fotózás :mad: de ez más téma.
Az akva 38x30x38 méretekkel rendelkezik. Resun talajszürő van ráhötve egy Aquael FZN3-ra. A talaj http://www.greenaqua.hu/hu/jbl-proscape-volcano-mineral-taptalaj-9-liter.html , van belolle néhány liter. Lámpa Diy.Kövek seiryu, a fa assze valami ADA Növények nem sok, nem tápozok semmivel,nincs co2, néha 1ml EC az ecet ellen, de az is nagyon ritkán. A vizcere hetente megy 20-30% amihez hozzáadok Crusta Mineralt. Sima csapvízet használok amit 48 órát pihentetek.'73-ban épült panel lakásban lakom, tehát régi vizcsövön jön, iható és nagyon lágy Kh2-3 . Kaját http://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-garnelatap-shrimp-king-mineral-45-g-garnelatap.html és a Seratol valami shrimps natural, meg a 11 Microrazborátol lepotyog http://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-color-booster-100ml-42g.html .
Catappa levelet meg tobozt is használok. A moss wall rozsdamentes acélra van felfogva
Ma is találtam 1 kisebb garnélát amit éppen ettek a nagyok.:cry: Egy gyors népszámlálásnál kb 30-at számoltam.
Jöjjön néhány nem a legjobb kép.
27697723480_fa110e6995_b.jpgDSC_1114 by Joo Jeno-Istvan, on Flickr
27363684133_2ab33c5fd0_b.jpgDSC_1107 by Joo Jeno-Istvan, on Flickr
27697723530_0ce6952351_b.jpgDSC_1101 by Joo Jeno-Istvan, on Flickr
 
Na, valahogy sejtettem. Ez - szerintem - egyértelműen vedlési probléma. Ha tévedek, bátran cáfoljatok meg! :)

Ezt használod?

Hogy adagolod? Beleteszed a tálkájukba, vagy szétszóród a vízben? A szétszórást helytelennek tartom, mert a montmoriollit szépen duzzad a vízben, egy része talán oldódik is, és ha a garnéla nem talál elég ásványt, akkor nem tud vedleni. Egy vékony csővel (pl. 16 mm-es PVC MÜV II cső) a tálkájukba szórd az adagot, illetve adj nekik hetente 2x, lehetőség szerint a koplalónapokon, hogy a kaja ne vonja el a figyelmüket az ásványi anyagtól és gyorsan bepuszilják.

Valamint próbáld ki a szépiát is. Kisállatboltban kapsz, csőrkoptató néven, csak figyelj, hogy ne gipsz legyen, hanem valódi szépiacsont! Ez fontos.

Én kétféleképpen használtam: felvágok egy szépiát éles (konyhai) késsel kb. 1*1*1 cm-es darabokra. Akváriumonként 1 db-ot pici pohárba 30-40 ml csapvízben beteszem a mikroba, 1 percre, de ez ugye a mikrotól függ. Éppen csak felforr, 2-3 másodpercig hagyom forrni. Puhul és elázik, ami miatt el fog süllyedni. Régen azt csináltam, hogy csővel (16 mm-es PVC cső) és egy ebbe szoruló tölcsérrel kézzel szétmorzsoltam, és néhány ml vízzel a tölcsérről bemostam a csőbe, szépen lesüllyedt a por a tálkájukba. De ezt abbahagytam a lágyvizes akváriumokban, mert nagyon gyorsan feloldódott és elvitte a víz pH-ját, és kicsit a keménységét is. Helyette most azt csinálom, hogy a mikro után egy hagyományos borotvapengével nagyon vékony, kb. 1 mm-es szeletekre vágom, és ebből kapnak 4-6 db-ot hetente 1x. Nem oldódik, így napokig tudják fogyasztani. Hónapok óta nem volt vedlési elhullásom egyik akváriumban sem. Montit csak a 2 heti vízcsere után adok (csővel, egy kupacba).

A másik: szerintem vegyél egy flakon vízelőkészítőt és használd azt is. Ki tudja, hogy mennyi réz jön ki a csapból. Hozzáteszem, hogy nem feltétlenül igaz az, hogy a régi csővezeték rossz! A kora előnyére is válhatna azáltal, hogy már kellőképpen "kiázott". De kár ezen agyalni, pár ml vízelőkészítő csodát tehet.
 
Na, valahogy sejtettem. Ez - szerintem - egyértelműen vedlési probléma. Ha tévedek, bátran cáfoljatok meg! :)

Ezt használod?

Hogy adagolod? Beleteszed a tálkájukba, vagy szétszóród a vízben? A szétszórást helytelennek tartom, mert a montmoriollit szépen duzzad a vízben, egy része talán oldódik is, és ha a garnéla nem talál elég ásványt, akkor nem tud vedleni. Egy vékony csővel (pl. 16 mm-es PVC MÜV II cső) a tálkájukba szórd az adagot, illetve adj nekik hetente 2x, lehetőség szerint a koplalónapokon, hogy a kaja ne vonja el a figyelmüket az ásványi anyagtól és gyorsan bepuszilják.

Valamint próbáld ki a szépiát is. Kisállatboltban kapsz, csőrkoptató néven, csak figyelj, hogy ne gipsz legyen, hanem valódi szépiacsont! Ez fontos.

Én kétféleképpen használtam: felvágok egy szépiát éles (konyhai) késsel kb. 1*1*1 cm-es darabokra. Akváriumonként 1 db-ot pici pohárba 30-40 ml csapvízben beteszem a mikroba, 1 percre, de ez ugye a mikrotól függ. Éppen csak felforr, 2-3 másodpercig hagyom forrni. Puhul és elázik, ami miatt el fog süllyedni. Régen azt csináltam, hogy csővel (16 mm-es PVC cső) és egy ebbe szoruló tölcsérrel kézzel szétmorzsoltam, és néhány ml vízzel a tölcsérről bemostam a csőbe, szépen lesüllyedt a por a tálkájukba. De ezt abbahagytam a lágyvizes akváriumokban, mert nagyon gyorsan feloldódott és elvitte a víz pH-ját, és kicsit a keménységét is. Helyette most azt csinálom, hogy a mikro után egy hagyományos borotvapengével nagyon vékony, kb. 1 mm-es szeletekre vágom, és ebből kapnak 4-6 db-ot hetente 1x. Nem oldódik, így napokig tudják fogyasztani. Hónapok óta nem volt vedlési elhullásom egyik akváriumban sem. Montit csak a 2 heti vízcsere után adok (csővel, egy kupacba).

A másik: szerintem vegyél egy flakon vízelőkészítőt és használd azt is. Ki tudja, hogy mennyi réz jön ki a csapból. Hozzáteszem, hogy nem feltétlenül igaz az, hogy a régi csővezeték rossz! A kora előnyére is válhatna azáltal, hogy már kellőképpen "kiázott". De kár ezen agyalni, pár ml vízelőkészítő csodát tehet.
Igen pont azt használom. Én úgy szoktam csinálni, hogy minden vízcserénél beoldok 4 kanálkával.
Vízkezelésre a tegnap asszonyka bevásarolthttp://www.greenaqua.hu/hu/jbl-biotopol-250-ml.html csak a Plus-t. Ma megérkezett a http://www.greenaqua.hu/hu/saltyshrimp-bee-shrimp-mineral-gh-90g.html?nosto=nosto-page-search1. A kérdésem, mennyire nyomjam fel a Gh-t ?
 
Back
Oldal tetejére