• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Limnophila sessiliflora nyírása

Muki

Főkertész
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. A Limnophila sessiliflora növénykém lassan kinő az akváriumból, már kanyarban vannak a szálak, de már így is a felső rész a víz felszínén van.

Hogyan kell nyírni ezt a növényt? Az optimális magasságnál elvágom a szárat? Ki fog így alakulni újra a szép felső rész? A levágott szárak újra elültethetőek?

Előre is köszönöm a tanácsot.
 
A L.sessiliflorát gyakorlatilag bárhol kaszabolhatod,gyorsan regenerálódik.A metszést az optimális magasságnál ,közel a levéltőhöz metszd.A metszés helyén egy új hajtást fog hozni,ami egy kicsi vékonyabb lesz,ezért célszerű nem minden szálat egy magasságban elvágni,hanem más más szinten,így nem fog csúnyának hatni.A levágott részek szintén elültethetők,de érdemesebb csak a 6-10 cm felettiekből válogatni.A nagyon megnyúltak nagyon vékony szárúak rosszabbul gyökeresednek.
 
Minél többet nyírod, annál kisebbek, rövidebbek lesznek az új hajtások. Én először viszonylag alacsonyan vágtam, a talajtól 5-8 cm-re. Amióta megnyírtam, azóta már a növekedési üteme is kezelhetőbb. Nagyon szép növény, nálunk az egyik kedvenc.
 
Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat, ma meg is történt a nyírás, el is ültettem pár darab lenyírt növénykét. :)

Remélem kigyökeresednek majd, ezzel is tovább gazdagítva a növényzetet. :)
 
Back
Oldal tetejére