• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Leviathan

vagy pedig talaj nélkül, így:

0b246a64cb9086306468363e89b2dd28.jpg


vagy egyszeruen csak így

a20255e52205ab1471b9fc74725b7c94.jpg


de a csunya talp ellenére mégis csak kellene talaj bele. Ugyanakkor kábé az orrán-száján fog folyni mindenhova, attól tartok.
 
Nagyon baró a felépítmény, olyan, mint egy kínai festmény. :)
Azt nem tudod megoldani, hogy a fák is a víz alatt legyenek?
 
Éééés megint szétrobbantod az üveget. (y)
Hogy csinálod hogy nem eszi meg a scape-jeidet az ecsetalga?
Egyébként mi a terv? Dekorhomok, fákon kis moha, középen valami bokrosság, kinyúló fákra felfutó zöldségek?
 
Nagyon baró a felépítmény, olyan, mint egy kínai festmény. :)
Azt nem tudod megoldani, hogy a fák is a víz alatt legyenek?
aha, tényleg kicsit kínai :)

nem is igazab akarom, de nem is tudom megoldani h viz alatt legyenek a fak
 
Éééés megint szétrobbantod az üveget. (y)
Hogy csinálod hogy nem eszi meg a scape-jeidet az ecsetalga?
Egyébként mi a terv? Dekorhomok, fákon kis moha, középen valami bokrosság, kinyúló fákra felfutó zöldségek?
dehogyis, ez simán befér!! mindenhova odafér a kezem .... szinte :DD

volt már példa ecsetalgára azért.

a terv kábé ez, igen

szerintetek ez a szavanna gyökér úszik? nagyon nehéznek tûnik, de hátha próbálta már valaki

rendes fénnyel remélem jobb lesz -- így nem is látszik a mitológiai csatajelenet a mylittleponyra támadó sárkányokkal :)
 
na, raktam bele talajt, feltöltöttem minden nélkül
-- hogy elkezdjem járatni a szűrőket
-- hogy kiderüljön, hova omlik össze az aljzat a fák között
-- hogy kiderüljön, hogy úsznak-e a fák (nem)
-- hogy a fák megszívhassák magukat vízzel
-- hogy lássam hol folyik ki a talaj

most kap majd egy-két naponta egy durva vízcserét, így remélem a fa szinezésének egy részét is ki tudom bekkelni mielőtt élesbe fordul a történet.

jelenleg úgy néz ki az akvárium, mint Roxfort valami nagyon baljós alkonyatkor.
 
ehehe :)
nézzünk vízzel egy fotót, jogos.
most épp olyan mint az egyszeri Rúgdosódó Újságíró: zavaros és sötét. De reméljük holnapra már látszik valami. Meg felszerelem a lámpát is, hátha segít :D
 
Utoljára módosított:
Na, hát mindenféle fejlemények vannak.

Ahogy mondtam, feltöltöttem a cuccot próbaképpen. Eredmény: költözés :D:D
A feleségem túl hangosnak találja a két szűrőt és túl fényesnek az ATI fényágyút, és állítólag az ipari/műtős környezehez képest jobban preferálja az ún. polgári stílusú, csendes nappalit. KISpolgárit, teszem hozzá, de amúgy sajnos igaza van, bőven elég az másik akvárium ott, ez már tényleg sok. És akkor még nem is tudta, hogy egy vödörnyi víz is belefolyt a parkettába a tetra szűrőn keresztül az éjjel, LOL.

Na mindegy, lényeg a lényeg, ahogy találok alá valamit, megy az akvárium az irodámba/stúdiómba, vagy bármi is legyen az. Addig is azért tovább áztatom a dolgokat, a parkettát, a gyökereket, meg mindent, hogy legalább ezeken a fataknyolásokon, vízszinezésen stb. valamennyire túl legyünk.

Itt egy kép vízzel, csak odatartott lámpával:

d14dcf539d01374ea9ad46f024cfad7f.jpg


továbbra is dilemma, hogy legyenek-e ezek a kis fák a tetején vagy sem, illetve hogy homok legyen körülötte, ahogy terveztem, vagy esetleg valami gyep.

A hardscape nagyon drámai, furcsa módon hasonlít a Fabulous Decay-re abban az értelemben, hogy a növényesítéssel nagyon sokat kell majd rajta finomítani, de én szeretem a dinamikáját ennek a setupnak is -- van benne valami mitológiai ős-izé. Egy primitív Laokoon csoport, vagy valami ilyesmi.

Szóval ezt előbb utóbb csontig szétszedem, és újraépítem majd: változtatásra van lehetőség. Remélem az árnyékokból el tudok tüntetni majd valamennyit elöl (persze a lámpa lentebb lesz, most csak fölétartottam -- persze úgy remegett a kezem, mint a Hende Csaba tokája a kormányülésen), de a végső megoldás nyilván a sötét lyukak növényekkel való kitöltése lesz.

Szuper amúgy ez a dimenzió, azt érzem akármilyen növényt rakhatok bele, ha akarok, szinte semmi sem túl nagy már ebbe a méretbe.
 
Utoljára módosított:
Eddig valahogy nekem nem jött ät,mit is akartäl kihozni belöle!De ez az utolso kep(scape)nagyon elgondolkodtatot!Erdekes koncepcio,van benne räcio!
 
Eddig valahogy nekem nem jött ät,mit is akartäl kihozni belöle!De ez az utolso kep(scape)nagyon elgondolkodtatot!Erdekes koncepcio,van benne räcio!
örülök, ha átjön :)
előtte azért simára koptattam az ujjaimat a különböző kövekkel Törökbálinton, mire ide lyukadtam ki :) Például @Tibi tuti nem ismerne rá a scapere az alapján amit ott az asztalon látott :D:D
 
Ha sikerül túlélni a pároddal az akvárium okozta feszkót.... :) ... akkor...

továbbra is dilemma, hogy legyenek-e ezek a kis fák a tetején vagy sem

Szerintem ez nem dilemma. Csak így jó :)

illetve hogy homok legyen körülötte, ahogy terveztem, vagy esetleg valami gyep.

Legyen mindkettő. Tiszta homok sok lenne. A full ültetés meg talán elvenne a szépségéből. Inkább olyan kopottas homokos téma. Valami természetes. Erre a monstrumra minden más mesterkélt :)
 
Back
Oldal tetejére