• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Leviathan

letsgodisco

Szakértő
Szakértő
na vágjunk bele :)
akkora tabula rasa van, hogy beteríti a komódot!
már egy éve szedegetem a cuccokat egy 90-es projekthez, és lassan összeáll a dolog, ez lesz a naplója.
ennek a helyén volt korábban a 112l-es fekete ragasztott merevítős akvárium amivel újrakezdtem az akvarizálást, ő most kiköltözött, és átadta a helyét egy sztenderd 90x45x45-ös vagy (opti vagy nem, ki tudja) akváriumnak -- second hand a GA-ból.

Fény: a korábbi 2x24W odyssea helyett itt egy normál 4x24W köré 2x23W kompakt fénycsövel buherált 70 cm-re szélesített ATI lámpa lesz.

Szűrés: A régi Tetratec 1200, és egy Eheim Pro 1000 l/h körüli --- nem vagyok hajlandó megjegyezni ezeket a számkódokat -- mindkettő biológiai szűrőanyagokkal többnyire.

Talaj: használt ADA Amazonia + tropica táptalaj + alá a kábítószernek csomagolt ADA porok (baktérium, meg ezek -- ezt sem tudom megjegyezni)

Víz: ozmó

CO2: na, azt nem sikerült azóta sem elég okosan megoldanom, úgyhogy a másik akváriumból jön majd át, abba már úgysem megy legalább két hónapja, úgyhogy ezt egy jelnek veszem (közben egy teli kétkilós palackot is szélnek eresztett a rendszer, előtte meg egy bedugult atomizerrel szívtam, szóval az az akvárium nem akar co2-t, ez a napnál is világosabb).

Varázslat: Twinstar Nano

Volna még egy hydor fűtő, de azt szerintem nem szerelem rá erre -- a másikon sem kapcsoltam be soha.

És akkor ebben lesz majd valami csoda -- nem nagyon tudom még, hogy mi.

Szereztem halott bonsaiokat, de nem vagyok benne biztos, hogy tényleg akarom is használni őket, meglátjuk majd.

Savazzatok!!
 
Miert nem veszel egy hasznalt ati sunpower?4×39w?Mast nem lehet egyenlore savazni.
 
pic or gtfo! :D
haha, tudtam, hogy ezt fogod mondani! Ezekben a mai fiatalokban már nincs semmi tisztelet :((

na idesüss, megmutatom miért nem tetszik amim van

ad 1) engem nem szoktak elrettenteni az oversize dekorok, ABER:

e863e3181ebadbb11c0a836804dc1454.jpg

erre nem mondom azt, hogy nem tetszik, valahogy lehet, hogy jó, de a lombokat vagy vissza kell metszegetni absztraktabbra, vagy esetleg így hagyni, és csak a talajt növényesíteni -- ennyi lomb mohát csináljon az, akinek két anyja van, és egy munkahelye se:

b7cc674a69f6b7f4a06bc906d4d0587a.jpg
 
Utoljára módosított:
mert már van ez, és kb. fele annyiba kerülhetett. Szertinem jó lesz amúgy, leglább nem világít mellé :D
na jó, egyrészt 75 centi, másrészt meg bedugtam, és az egész kerületben lebaszta az áramot, még mielôtt egyáltalán bekerült volna a dugó. Kétszer.. Ami fura, mert korábban láttam mûködni. Ki tud villanyszerelni? Ilyenkor mi a geronimo van?
 
Háhh...leccgó amit nem használsz fel ,azt nyugodtan postázhatod nekem:eek:.Csudaszépek még igy kopaszon is.Ezekkel szerintem nagyon szép akváriumot fogsz kreálni.A három pici fa nagyon komoly;):)
 
Vagy az első, de felállított akváriummal :)
Vagy a második :) Szépek a bonsaiok akárkinek is kellett rossz tanácsot adni érte, hogy kipusztuljnak. Megérte! :) :D
az állítotton én is elgondolkodtam :D nagyon szép az a fa amúgy, ezen a képen nem jön át annyira.
amúgy meg: anyád, ezek így kerültek hozzám :D:D:D:D
én életemben egy bonsai-t öltem meg, arra sem vagyok büszke :(
az a baj velük, hogy főleg a baloldali az egy ilyen igazi gagyi kínai forma -- nem tudom még. Fogok játszani vele a következő napokban eleget, majd mutatom, hogy merre haladok.
 
amúgy meg: anyád, ezek így kerültek hozzám

Nah mivel ilyen szépen beszélsz :) megmondom mit kellene tenni az óriással.
Fel sem tudom fogni mi pénz volt ez valaha, de most már mind1. :) Feldarabolnám.

Amit @Bandesz mondott nem hülyeség. :) Ha megnézed a fát legjobb lenne kettévágni de ezt nem lehet.
A bal oldalát eldöntve 90 fokban jó kis arányos fás terep lehetne. A jobb részen lévő ágakat szintén csatasorba állítanám.

Az a jó, hogy most van kicsi és nagy fád. Ezen az egy nagy bonsaion. Ne sajnáld levágni így egyben max karácsonyfa lehetne de annak meg roki :)
Csapd le az ágait hol egy kis törzs darabbal hol nélküle és építs egy erdőt. Szerintem jobb vége lenne mint a három gráciának az arányok miatt.
 
haha, tudtam, hogy ezt fogod mondani! Ezekben a mai fiatalokban már nincs semmi tisztelet :((

na idesüss, megmutatom miért nem tetszik amim van

ad 1) engem nem szoktak elrettenteni az oversize dekorok, ABER:

e863e3181ebadbb11c0a836804dc1454.jpg


erre nem mondom azt, hogy nem tetszik, valahogy lehet, hogy jó, de a lombokat vagy vissza kell metszegetni absztraktabbra, vagy esetleg így hagyni, és csak a talajt növényesíteni -- ennyi lomb mohát csináljon az, akinek két anyja van, és egy munkahelye se:

b7cc674a69f6b7f4a06bc906d4d0587a.jpg

Igen, ez így elsőre valóan eléggé szovjetes, de nem rossz alapanyag, ha nem félsz fűrészelni. :)
Arra nem gondoltál, hogy veszel valami patent dekorfát és arra rácsinálsz ebből a sok lici ágból gyökér imitációkat? Elég beteg látványt lehetne vele összeütni egy jóféle kővel kombinálva. Ez így ebben a formában neked szerintem túl mainstream. :D
 
Amit @Bandesz mondott nem hülyeség. :)
Ezt kinyomtatom, bekereteztetem és kiteszem a falra az akváriumom fölé (y)... vagy inkább elé. :ROFLMAO:

@letsgodisco, hosszú kávé nélküli percekig kerestem a neten frankó képet kidőlt famonstrumról. Kb. 10 éve német kisváros mellett láttam is ilyen halott fákat "élőben", de ha megőszülök, sem találok róluk normális képeket.
Amikre ráakadtam - utólagos engedelmeddel - mégiscsak ideszemetelem. :notworthy::notworthy::notworthy:

_dicke_tanne.jpg

6159b.jpg
 
Wow,már el is indult a fantáziám,lehet fel kellene adni egy hirdetést kiszáradt bonsai fákat keresek címmel.:D
Bármit is raknál össze (persze akvárium legyen) Én biztosan követem a naplót És örülök neki hogy új akváriummal jelentkezel ;)
 
Nah mivel ilyen szépen beszélsz :) megmondom mit kellene tenni az óriással.
Fel sem tudom fogni mi pénz volt ez valaha, de most már mind1. :) Feldarabolnám.

Amit @Bandesz mondott nem hülyeség. :) Ha megnézed a fát legjobb lenne kettévágni de ezt nem lehet.
A bal oldalát eldöntve 90 fokban jó kis arányos fás terep lehetne. A jobb részen lévő ágakat szintén csatasorba állítanám.

Az a jó, hogy most van kicsi és nagy fád. Ezen az egy nagy bonsaion. Ne sajnáld levágni így egyben max karácsonyfa lehetne de annak meg roki :)
Csapd le az ágait hol egy kis törzs darabbal hol nélküle és építs egy erdőt. Szerintem jobb vége lenne mint a három gráciának az arányok miatt.
Érdekes ötlet, meggondolom. Nekem a félbevágás jutott csak eszembe.
Amúgy tényleg nagyon komoly fa volt, eredetileg Japánból.
 
Ezt kinyomtatom, bekereteztetem és kiteszem a falra az akváriumom fölé (y)... vagy inkább elé. :ROFLMAO:

@letsgodisco, hosszú kávé nélküli percekig kerestem a neten frankó képet kidőlt famonstrumról. Kb. 10 éve német kisváros mellett láttam is ilyen halott fákat "élőben", de ha megőszülök, sem találok róluk normális képeket.
Amikre ráakadtam - utólagos engedelmeddel - mégiscsak ideszemetelem. :notworthy::notworthy::notworthy:

_dicke_tanne.jpg

6159b.jpg
igen, eredetileg én is ilyesmire gondoltam, de valahogy nem adja ki egyelőre -- túl nagy. És ha megszabadítom az aljától, akkor a lényege veszik el. Ma megszabadítom egy kicsit a gyökerét a rákövesedett mindentől, arra is kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz.
Köszi az ötleteket!!!
 
Arra nem gondoltál, hogy veszel valami patent dekorfát és arra rácsinálsz ebből a sok lici ágból gyökér imitációkat?
És végül: de, erre is gondoltam. Elfelejtettem hazahozni a hungarocellt -- de holnap vágok az aljába egyet és akkor elkezdek konkrétabban tervezgetni majd.
 
Amúgy a gyantás fákkal van valami a víz alatt? Régen olvastam erről dolgokat, talán az angol fórumon, és mintha a tanulság az lett volna, hogy végül is nem árt semminek. A nagy fa az egy japán erdei fenyő, a három közül a legkisebb pedig boróka. A másik kettő kínai szil.
 
Amúgy a gyantás fákkal van valami a víz alatt? Régen olvastam erről dolgokat, talán az angol fórumon, és mintha a tanulság az lett volna, hogy végül is nem árt semminek. A nagy fa az egy japán erdei fenyő, a három közül a legkisebb pedig boróka. A másik kettő kínai szil.
Ismerek valakit, aki látott valakit, aki gyantás fát használt és nem volt vele gondja, de linket most sajna nem tudok fejből.
 
Back
Oldal tetejére