• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Leves-Kocka

Mi a véleményed az indításról?

  • szuper lesz

    Votes: 10 52.6%
  • elmegy

    Votes: 5 26.3%
  • kukába vele

    Votes: 1 5.3%
  • menjek inkább péknek

    Votes: 3 15.8%

  • Total voters
    19
Megjelent az üvegen a zöld szőr, valószínűleg a 2x3 órától van, ezért visszaállítottam az 1x5,5 órát (ezt már nem merem megbontani, az nagyon kevésnek tűnik pl. 1x2,5 majd 1x3 óra....) viszont az ecset minta kihaló félben lenne. Kezd eltűnni szinte mindenről. És beköltözött 2 brutál méretű amano (talán a halakat nem bántják:LOL:).
Lehalásztam a rucaörömöt és a békalencsét, helyüket Limnobium laevigatum vette át, mert elegem volt, hogy a garnélák folyamatosan beforgatják a vízbe a békalencsét/rucaörömöt.
Gyökértáp is kerül minden tőhöz, kipróbálom a Neptun filléres gyökértápját, "Aquaplant" névre hallgat. Meglátjuk. Ma vízcsere, takarítás, és talán fotó.:)
 
Kisebb fordulópont lehet a tegnapi az akvárium életében. Elég ganés volt a szűrő, pedig nemrég takarítottam, és jött az ecset ismét. A szűrő töltetét átmostam, kicsit variáltam: szivacs, 0,5l matrix, 0,5l substrat pro, perlon. Kapott új csöveket, és üveg be- és kiömlőket. Fűtőt kivettem, lassan jöhet a hűtés. A felszabadult helyre került egy adag Myriophillum mattogrossense (@Trappista , mondtam, hogy sok lesz a wabiba, még így is maradt. De tetszik, ezúton is köszönet érte! :)). A HM-et megnyírtam, a Monosoleniumot megtéptem, így előkerült az anubias és kap fényt a crypto lutea hobbyt. Kapott az akva még 4 db gyökértápot, tetszik a növényeknek.
Tápozással átállok a napira, ha már a másikba úgyis naponta megy, 0,1 ml/nap Seachem Flourish. Kapja a Carbo-t is, napi 0,5ml az EL családból.
Képet este hozok a "nagytesó" karbantartása után.
 
A hétvégén módosítottam a tápozást: 2017.05.20. (szombat) óta 0,2-0,2 ml Seachem FLourish általános és Green Aqua Macro tápot kap az akva 2 naponta (vízcsere továbbra is kétheti rendszerességgel 15%), figyelem a változásokat.
 
Tegnap megvolt a szokásos 2 heti vízcsere. TDS érték vízcsere előtt 210 ppm. Tápozás 2 naponta 0,2-0,2ml Green Aqua Macro-Flourish, és szolídan Easy Carbo (0,5ml). Pozitív változásokat látok a növényeken. És nyomtam még 5 db gyökértápot is bele.
Palustrist és brevipest vágtam 1-2 szálat, és mohát. (És a másik akvából bacopa és lindernia került ki hasonló mennyiségben, ha valaki igényt tart rájuk, szívesen odaadom, de tényleg csak 1-2 szál!!!)
Szerintem jól alakul, bár még az ecsetet nem sikerült likvidálni, bár már jóval kevesebb van.
Hoztam pár képet is nem megszokott nézetből:
DSC_3301.JPG

DSC_3313.JPG
DSC_3315.JPG
DSC_3324.JPG
DSC_3326.JPG
 
Ez is megvan, kisebb működési rendellenességek vannak, de kezelhető.
Az ősz beköszöntével egyre laposabban süt a nap, így több fény éri az akváriumot is. a 6 óra világítási időtartamból vissza kellett vennem, mert elkezdett szőrösödni az üveg, növények... illetve jelentős volt a növénymassza is, ezért kicsit megkurtítottam.
Egy kép előtte:
DSC_4244.JPG
Egy kép utána:
DSC_4250.JPG
És ami a sűrűből előbújt:
DSC_4252.JPG
 
5,5 órát világítok, így normalizálódott a zöld szőr helyzet, lényegében eltűnt az alga. A hátsó 2/3-a jól meg van tömve, de ezek a ruby tetrák igénylik is...:shifty: Csak a 3 kis galaxy úszkál a nyílt vízen (illetve a bébi kékszemű is itt nevelkedik) :) Íme a hét eleji állapot:
DSC_2299.JPG
 
Megint nyírni kellett, Hm veszettül nő! Elég szépen be van durranva az akva, lassan gyökértápozni is kell.(vagy nem?)
DSC_4427.JPG
Lakók is jól érzik magukat:
DSC_4440.JPG
DSC_4462.JPG
Ezek a "csíkos hátúak" nekem különösen tetszenek:love:
 
Utoljára módosított:
szép algamentes.... egész tökélyre fejlesztetted a módszert :) szinte el sem hiszem, hogy lowtech..
 
szép algamentes.... egész tökélyre fejlesztetted a módszert :) szinte el sem hiszem, hogy lowtech..
Köszi, ráadásul táptalaj nélkül, manadoban, elég szélsőséges fényviszonyok mellett. Én sem hittem volna hogy egyszer eljut idáig, párszor megfordult a fejemben a "kivágom a francba" gondolat, de most jó visszanézni a régi képeket (mondjuk elég sokat kell visszalapozni, most november végén volt 1,5 éves). A végeredményhez elég sokat kellett tapasztalni, rengeteg növény cserélődött, szűrő, világítás, ráadásul évszakonként változóan éri közvetlen napfény is. Garnélakálvária volt fél éves korában (elég sokat "megemésztett"), halak is változtak. Mostanában a hártya lett állandó vendég, meg alga is van (egy kis zöld pont, meg időnként zöld szőr), de hát ettől szép a hobbi. Most ez az akvárium a lakás dísze.:)
 
Back
Oldal tetejére