• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Leves-Kocka

Mi a véleményed az indításról?

  • szuper lesz

    Votes: 10 52.6%
  • elmegy

    Votes: 5 26.3%
  • kukába vele

    Votes: 1 5.3%
  • menjek inkább péknek

    Votes: 3 15.8%

  • Total voters
    19
Az akvárium befejezte pályafutását ebben a formában, és bár nehezen, de újra elindult földes alapokon, eddig biztatóan.:)

Ha esetleg valaki illetékes olvassa a bejegyzést, ez a napló mehet a befejezettek közé, köszi!
 
Mivel úgy látom, hogy a napló nem lett áttéve a befejezettek közé, teszek fel egy-két képet az NPT rendszerben üzemelő akváriumról.
IMG_20190130_192130.jpgIMG_20190130_192458.jpg
Hogy egy kis infóval is szolgáljak, az akvárium kezd stabilizálódni, alga még van egy kevés, de fogyóban.
Vizet nem cseréltem még egyszer sem, tápozás nincs, szűrő nincs, fűtés nincs, csak fény, és kertészkedés:)
 
Csak egy info: a minap megmértem a TDS értéket az NPT akváriumban. 600 ppm...:oops: Lehet, hogy részleges vízcserét kellene tolni?:unsure: Előfordulhat, hogy a Manado keményítette fel (bár keménységet nem mértem), mert az indítás óta nem volt vízcsere.
Az élővilág rendben van. :)
 
Csak egy info: a minap megmértem a TDS értéket az NPT akváriumban. 600 ppm...:oops: Lehet, hogy részleges vízcserét kellene tolni?:unsure: Előfordulhat, hogy a Manado keményítette fel (bár keménységet nem mértem), mert az indítás óta nem volt vízcsere.
Az élővilág rendben van. :)

Növények szépen rendben vannak? Ha igen, fogd fel úgy, hogy potenciálisan elég sok mikroelem lehet a vízben :).
 
Utoljára módosított:
Jól látom, hogy manaball van benne?
Tápoznak az élőlények!
Sokaknak full törődés mellett is rosszabbul néz ki.:)
 
Növények szépen rendben vannak? Ha igen, fogd fel úgy, hogy potenciálisan elég sok mikroelem lehet a vízben :).
A növények rendben vannak, szépen nőnek. De van egy másik gyanúm is. A manado nem fedi rendesen a földet (pedig elég vastagon van rajta, de nem a klasszikus kavicsos fedőréteget használtam), és előfordulhat, hogy a kelleténél több tápanyag kerül a vízoszlopba. Azért gyanakszom erre is, mert az MC és HM között előszeretettel fejlődik a (talán) zöld cérnaalga.
 
Jól látom, hogy manaball van benne?
Tápoznak az élőlények!
Sokaknak full törődés mellett is rosszabbul néz ki.:)
Jól látod, a virágföld felett manado van és ennek a tetején 1 cm manaball.
Köszönöm, bár a kép minősége, valamint az algás üveg elég sokat ront a megjelenésen. Élőben szebb. :)
4 db galaxy, 2 urophtalmoides és 2 fiatal black molly van benne algaevés paranccsal. Na meg egy halom sakura és hólyagcsiga (a helenák nagy örömére).
 
Sokaknak full törődés mellett is rosszabbul néz ki.:)

Ilyen akváriumnál a túl sok törődés inkább ronthat a helyzeten :). H2O2, nagy szűrő, folyamatos szűrő és egyéb takarítás, sterilizálás, carbo, stb.
Nálam a karbantartás legmacerásabb része kb 2 havonta szivaccsal letörölni az üveg belső részéről némi biofilmet, esetleg minimális algát.
 
Igen, az lehet, mert belenyúlkáltam azért párszor... növény ki, be, át...
Egyébként önmagában a föld nem okoz gondot, ha kilátszik. Elvileg csak földdel is lehetne akváriumot csinálni, csak halak esetén problémásabb, mivel folyton felkavarnák. Ha csak garnéla van esetleg működhet.

Szvsz kavics mindenképp jobb mint Manado, és talán még jól megválasztott kaviccsal jobban is nézhet ki.

Magas TDS miatt tényleg kár aggódni, lehet, hogy a talajból csomó olyan dolog került a vízoszlopba, ami nem okoz gondot (K, Fe, ...) (bizonyos mennyiségig). Magas TDS az nem csupán Ca és Mg lehet, hanem egy csomó minden más.
 
Utoljára módosított:
Egyébként önmagában a föld nem okoz gondot, ha kilátszik. Elvileg csak földdel is lehetne akváriumot csinálni, csak halak esetén problémásabb, mivel folyton felkavarnák. Ha csak garnéla van esetleg működhet.

Szvsz kavics mindenképp jobb mint Manado, és talán még jól megválasztott kaviccsal jobban is nézhet ki.
Eredetileg bazaltot akartam beletenni, de túl nagynak találtam a szemcseméretet (2-4 mm).
 
Ma cseréltem kb. 5 liter vizet. Tds 670-ről lement 490-re. A víz olyan sárga, mint a pisi. Valószínűleg a kövekből vas oldódik ki, és ez lehet az oka annak is, hogy megjelent pár ecsetcsomó a köveken.
Próbáltam mérni keménységet is, 20 csepp után nem folytattam a mérést...
 
Kíváncsiságból mértem egyet JBL 6in1 csíkteszttel:
NO3 ~10 mg/l
NO2 ~0 mg/l
GH > 21
KH ~15
pH ~7,5
A NO3-ra többet vártam, a keménység valóban magas, de érdekes módon minden(ki) rendben van. Rotala, hygrophila, palustris nagyon csípi a körülményeket, crypto-k is szépen hajtanak. Vas tesztem nincs.

A múltkori vízcserénél az ecset kapott egy kis carbot, elszürkült.
 
Vas tesztem nincs.

Vas akár a csillagos égben is lehet, mert eleinte a víz alá kerülő földből rengeteg oldódhat ki a vízbe. Kemény víz OK, NPT-ben RO-val csak tipikusan az vacakol, aki saját magát akarja sz***tni. (Vagy tényleg nagyon szélsőséges a csapvíz mindenféle szennyezőanyaggal...)
 
Vas akár a csillagos égben is lehet
Azt nem tudom, de a palustris pirosodik.;)

Kemény víz OK, NPT-ben RO-val csak tipikusan az vacakol, aki saját magát akarja sz***tni. (Vagy tényleg nagyon szélsőséges a csapvíz mindenféle szennyezőanyaggal...)
A csapvíz az GERONIMO, szikes, ezért eredetileg RO víz van benne visszasózva (már nem emlékszem pontosan, kb 10-15 NK°-ra), de a manado utókeményített... még pár vízcserét csinálok, szeretném valahol az eredeti tartományban tudni.
 
Back
Oldal tetejére