• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Leves-Kocka

Mi a véleményed az indításról?

  • szuper lesz

    Votes: 10 52.6%
  • elmegy

    Votes: 5 26.3%
  • kukába vele

    Votes: 1 5.3%
  • menjek inkább péknek

    Votes: 3 15.8%

  • Total voters
    19
A keménység lejjebb ment, de nem jó. Vízcsere után GH 5, KH 9, úgyhogy GH-t megemelem majd...
pH még kicsit magas 7,5-8,0 körül

És a végére az ígért kép:
20160625 (6).JPG

Azt el is felejtettem, hogy ide előre került egy kis potya Fissi, úgy tűnik él, meglátjuk mi lesz belőle.

Remélem megérte benézni :)
 
Tegnapra a Blyxa benyögte az unalmast, ami mondjuk várható volt a fertőtlenítő tréning miatt, tudván, hogy kényes növény. De azért ahogy néztem, van törzse, amiből még ki tud hajtani, meg olvastam hogy tarra is lehet vágni, úgyhogy megkapja az esélyt...
 
Gyors helyzetjelentés:
Hétvégén szokásos vízcsere megvolt, az akva hűtést nem kap, a víz hőmérséklete nem nagyon megy föl 25-26 fölé (a szobában sincs melegebb), ennyit jelent a nyitott akva?
A Blyxa halott, az utolsó mohikán amano-t sem találom, szerintem ő is feladta. Úgyhogy most egy darabig tisztán növényes a kocka :(:). Csak egy darabig, mert a hó végén jön bele egy csapat Galaxy, vagy Kéksávos, vagy vegyesen:rolleyes: majd meglátom melyik tetszik jobban :)
A Lilaeopsisról eltűnt az ecset, a Pinnatifida regenerálódik, az Reineckii nő, mint a gomba, a mohák is szépen hajtanak.
Viszont a Blyxa helyére kellene valami, mondjuk Blyxa, kezelés nélkül:p, mert az tetszett...

Képet majd hozok ma-holnap, mert anélkül nem napló a napló:happy:
 
Viszont a Blyxa helyére kellene valami, mondjuk Blyxa
pH még kicsit magas 7,5-8,0 körül
A blyxa hajlamos hisztis növénynek lenni. A lehetséges milliónyi ok közül az egyik, hogy az álmoskönyvek szerint a 7 fölötti pH értéket nem szokta szeretni.
Rengeteg oka lehet, de én is többszöri kudarc után RO víz visszasózva, a 6-7 pH tartományban, gH 6-7, kH 4-5 körüli paraméterekkel, sok fénnyel, CO2-vel EI tápozással, táptalaj + akadama (nyilván minden agyagos jó, de nekem ez volt akkor éppen otthon) talajban tudtam először maradásra és növekedésre bírni.
 
Köszi. Azt tudtam, hogy kényes, de hogy ennyire...:shy: akkor jó lesz, ha más növény után nézek, de valami hasonló megjelenésű kéne. Bár a Blyxa elég egyedi.:cool: Esetleg van valami tipped mi legyen helyette?:rolleyes: Nem sok lehetőség marad, ami talajba ültethető... talán a Staurogyne repens...ritkított esetleg valaki mostanában?:happy:
 
Utoljára módosított:
Akkor jöjjenek a képek, aztán egy kis panaszkodás:bored:
20160707 (1).JPG 20160707 (4).JPG
És a panasz: felfedeztem az üvegen apró fehér foltokat, mintha csigák lennének, de nem azok, mert nincs házuk. Meg alakra a lapostetvekhez is hasonlítanak és lassan mozognak az üvegre tapadva. Tudja valaki mik lehetnek? Képet nem tudok róluk csinálni, nagyon kicsik, kb. 1mm átmérőjűek. Mielőtt a halak mennek bele, adjak valami fertőtlenítést? Vagy majd a halak lerendezik?
 
A hétvégi rutin megvolt, kicsit vagdostam, kicsit mulmoztam, és beraktam a HM-et a nagy tesóból. Sok változás nincs.
Egy képet azért hoztam:
SSA40049.JPG

És pár száraz adat:
Vízcsere: kb. 40%
HP univerzális táp 0,4 ml/nap
Carbo 0,8ml/nap
Világítás: 11W compact + 4w LED napi 5? órában, ezt meg kell néznem, nem tudom pontosan:shy: az biztos, hogy nem sok, mert ablak mellett van, úgyhogy kap természetes fényt folyamatosan
Alga: egy kis barna, és az áthozott ecset (már kihalóban), agancs (kezelés megkezdve).
A héten be kell lőnöm a pH-t (~7) és a keménységet (~8, ~6), mert jövő hét végén érkeznek a halak.:)

Szép napot!
 
Az úgy történt, hogy tegnap utamba esett Törökbálint... Nem bírtam megállni, hogy ne rendeljek a GA-ból:oops::D Ha már arra csapja az embert az élet, ki kell használni:p Vettem is pár nélkülözhetetlen dolgot (növénytáp, carbo, perlon, haltáp), meg olyat is ami nem nélkülözhetetlen, de már nagyon vágytam rá, még nem tudom hova, de tudtam, hogy kell. Ez pedig nagyon rég a bögyömben volt, mint az a bizonyos pirkadat. Valójában ez az első ilyenem, nem volt dolgom még vele, és csak bízni tudok benne, hogy marad a szívem csücske.
Na jó, tovább nem ragozva az ismeretlent, elárulom, hogy miről is van szó, vagy legalábbis körülírom:p aztán majd hozok képet:pics: csak egyszer jussak oda, legyen rá időm. Valójában még én sem láttam igazán!:( De fogom! És ti is, ha figyelitek a naplót!:)

A találós kérdés: Az biztos, hogy kicsi. Nem igényel sok törődést, de azért szeret reflektorfényben lenni. Ennek ellenére sem siet sehova. Apja is, anyja is Araceae. És nem is tudnék elképzelni magamnak ennél jobb hobbit.

Fel van adva a nagy talány,
de ma valaki megfejti talán!
Jutalom ugyan most nincsen,
Büszkeség lesz az Ő kincse!

Míg leszáll az éj, van idő,
nem hull le lepel a képről.
Jöjjenek hát az ötletek,
ennyit várok most tőletek!

Az írói és költő vénámról ennyit...és egy évre kiégett a művészi énem:ROFLMAO: fotós meg nem is volt:D:confused:
Ezt is eme csemete tette velem:p
Remélem a vízi-gazolás ennél jobban megy majd:oops::D
 
Az úgy történt, hogy tegnap utamba esett Törökbálint... Nem bírtam megállni, hogy ne rendeljek a GA-ból:oops::D Ha már arra csapja az embert az élet, ki kell használni:p Vettem is pár nélkülözhetetlen dolgot (növénytáp, carbo, perlon, haltáp), meg olyat is ami nem nélkülözhetetlen, de már nagyon vágytam rá, még nem tudom hova, de tudtam, hogy kell. Ez pedig nagyon rég a bögyömben volt, mint az a bizonyos pirkadat. Valójában ez az első ilyenem, nem volt dolgom még vele, és csak bízni tudok benne, hogy marad a szívem csücske.
Na jó, tovább nem ragozva az ismeretlent, elárulom, hogy miről is van szó, vagy legalábbis körülírom:p aztán majd hozok képet:pics: csak egyszer jussak oda, legyen rá időm. Valójában még én sem láttam igazán!:( De fogom! És ti is, ha figyelitek a naplót!:)

A találós kérdés: Az biztos, hogy kicsi. Nem igényel sok törődést, de azért szeret reflektorfényben lenni. Ennek ellenére sem siet sehova. Apja is, anyja is Araceae. És nem is tudnék elképzelni magamnak ennél jobb hobbit.

Fel van adva a nagy talány,
de ma valaki megfejti talán!
Jutalom ugyan most nincsen,
Büszkeség lesz az Ő kincse!

Míg leszáll az éj, van idő,
nem hull le lepel a képről.
Jöjjenek hát az ötletek,
ennyit várok most tőletek!

Az írói és költő vénámról ennyit...és egy évre kiégett a művészi énem:ROFLMAO: fotós meg nem is volt:D:confused:
Ezt is eme csemete tette velem:p
Remélem a vízi-gazolás ennél jobban megy majd:oops::D

No, hát úgy néz ki, hogy csak nekem érdekes és izgalmas. Mindegy, a megfejtés: Cryptocoryne lutea Hobbit:)
Ma estére már bekerült az kockába, bár kisit anyáztam az ültetés alatt, de kész lett. Végül pár kép:
20160713 (3).JPG 20160713 (4).JPG 20160713 (7).JPG 20160713 (5).JPG
:sleep:
 
Csináltam egy növénylistát, :eek: a végére leesett az állam, hogy mennyi minden van benne (a *-al jelöltek később érkeznek):

1. Hygrophila difformis

2. Hygrophila polysperma

3. Hygrophila pinnatifida

4. Najas guadalupensis

5. Alternanthera reineckii

6. Lilaeopsis brasiliensis

7. Pogostemon helferi

8. Bacopa australis

9. Hydrocotyle japan

10. Bucaphalandra spec. „Wavy Leaf”

11. Hemianthus micranthemoides

12. Fissidens fontanus

13. Riccardia chamedryfolia

14. Vesicularia ferriei „Weeping”

15. Vesicularia montagnei „Christmas”

16. Taxyphillum barbieri

17. Moonosolenium tenerum

18. Cryptocoryne lutea „Hobbit”

19. Lemna minor

20. Rotala rotundifolia (?)

21. * Staurogyne repens

22. * Anubias barteri var. nana „Petite”

Hétvégén vízparaméterek beállítása, és jövő héten érkeznek a lakók:happy:
 
Látványos a fejlődés. Nem semmi, hogy mennyi féle növényt bele tudtál szuszakolni egy olyan pici üvegbe. Gratulálok, csak így tovább.
 
Látványos a fejlődés. Nem semmi, hogy mennyi féle növényt bele tudtál szuszakolni egy olyan pici üvegbe. Gratulálok, csak így tovább.
Köszi, valójában van növény, ami csak egy-egy tővel képviselteti magát, de igyekszem teletömni :D
Meglepődtem, hogy némely növény milyen gyorsan alkalmazkodott és nőtt (pl. reineckii)
 
Akkor jöjjenek a képek, aztán egy kis panaszkodás:bored:
View attachment 13900 View attachment 13901
És a panasz: felfedeztem az üvegen apró fehér foltokat, mintha csigák lennének, de nem azok, mert nincs házuk. Meg alakra a lapostetvekhez is hasonlítanak és lassan mozognak az üvegre tapadva. Tudja valaki mik lehetnek? Képet nem tudok róluk csinálni, nagyon kicsik, kb. 1mm átmérőjűek. Mielőtt a halak mennek bele, adjak valami fertőtlenítést? Vagy majd a halak lerendezik?
Csigák lesznek csak még kicsik.
Nem aggódnék miattuk ilyen lágy vízben nem szaporodnak túl, alga ellen meg nagyon jók!

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI Y530-U00 eszközömről
 
Hali
Én is a Japonica Blyxiat akartam nano akváriumba de sokan írták,hogy High Tech kell hozzá sok Fény és Co2 szóval lemondtam róla....De Találtam egy hasonló növényt és ez elméletileg Alacsony-közepes fényt igényel ..én ezt fogom kipróbálni....ez szerintem pont olyan mint a Blyxia?!
http://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-juncus-repens-in-vitro.html
Köszi a tippet! Ez valóban hasonló, és még méretben is nagyjából megegyezik a Blyxával. Majd elgondolkodom rajta, hogy kell-e mert igazából Crypto ment a helyére.
 
Képes beszámoló...

Nyaralás előtt (változás itt is van az előző állapothoz képest - helyet csináltam egy kis staunak :)):
20160717_1 (2).JPG
Nyaralás után (a crypto egy része elolvadt, de a többi jól van, és megmarad. Jah, és van egy-két új jövevény Miskolcról - 1 Anubias nana petite és 11 miskolci fenegyerek galaxy):D:
20160722_1 (6).JPG

20160722_1 (2).JPG
 
Back
Oldal tetejére