• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Leves-Kocka

Mi a véleményed az indításról?

  • szuper lesz

    Votes: 10 52.6%
  • elmegy

    Votes: 5 26.3%
  • kukába vele

    Votes: 1 5.3%
  • menjek inkább péknek

    Votes: 3 15.8%

  • Total voters
    19
A zöld neon még dereng, de hogy létezik gyémánt is, azt nem is tudtam...:oops: és a neten sem sok infó van róluk... de úgy általában a neonoknak nem kellene nagyobb hely, nagy úszótér?

Valami klasszikus nanohalra gondoltam, pl. Türkizcsíkú/Zöld/Zöldsávos törperazbóra, Gyöngydánió (6-8 db)

vagy Elegáns törpefogaspontyocska esetleg guppi... (3-4 db)
 
Nos, a várva várt jobb minőségű kép:
SSA40020_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Azt még nem tudom hogy csináljam, hogy a gép ne tükröződjön az üvegen:rolleyes:

Köszi hogy benéztél! :)
:yawn::sleep:
 
Ma reggeli friss paraméterek:
pH ~ 7,5-8,0
KH ~ 10
GH ~ 7
NO2 ~ 2 :confused:
NO3 ~ 25

Vízcsere 1,5 napja...

Itt is látszik, hogy nem vicc az indítás, a baciknak:alien: kell az idő...:)
 
Növények kiegészítésként, amik szóba jöhetnek:

előre:
Eleocharis parvula mini

elől-oldalt, ill. a pogomezőbe:
Eleocharis acicularis,
Cryptocoryne parva

hátul középen:

ha kipusztul a reineckii akkor lehet hogy semmi...? esetleg valami fűcsomó

Kétoldalt tarkításra:
Hygrophyla pinnatifida
Ludwigia palustris

Kövek közé valami moha...
 
Tegnap este, munkából hazaérve gyorsan megvalósítottam az aznapi ötletet. Kiegészítő lámpa a nano fölé.
Halál egyszerű, olcsó, gyorsan kész van és még nem is néz ki rosszul (szerintem).

Alapanyagok:
40 cm DN16x2,0 5rétegű cső
2 m 2x0,75mm2 kábel
E27 foglalat
kapcsoló
dugvilla

Szerszámok:
flex
csavarhúzó
kés

A cső egyik végét bevágtam, ez ül az üveg szélére, meghajlítottam, és átfűztem rajta a vezetéket, amit készre szereltem.
Teljes költség kb 1000,- (ha mindent meg kell venni)

A végeredmény:
SSA40026.JPG SSA40024.JPG

Ehhez még annyi hozzá tartozik, hogy persze az izzó cserélve lesz, csak próba volt. És kap valami burát is... lehet, még ma:)
 
A lámpa kapott egy 400 forintos befőttesüveg töltő tölcsért ernyőnek, és egy 4W-os 6000Kelvines 400Lumenes LED izzót, így a 30 liter ~1300 lument kap, ez ~ 40 lumen/liter. Elég lesz! :) Ilyen lett:
SSA40018.JPG

És a teljesítménye (+ vaku villant): SSA40019.JPG

Ma 1 hetes az akvárium,és volt egy 30%-os vízcsere esővízzel.
 
Kiegészítés:
Az elmúlt 1 héten a világítás 6 órát ment, ezen a héten emelem fél órával az időtartamot. Még csak az eredeti lámpa megy.
Napi 0,3 ml carbot kap, táp még nem ment bele, ezen a héten lehet elkezdem azt is adagolni. A növények alkalmazkodnak, nagy bajuk nincs.
 
Tegnap vettem észre, hogy a pár szál lilaeopsis brasiliensis-en kiújult az ecset (a másik akvából tettem át őket, és hát jött velük...) most kapnak carbot a nyakukba egy darabig leállított szűrővel, így 0,8 ml-re emeltem a napi dózist. Aztán majd tarra vágom.
Gondolkoztam olyan megoldáson is, hogy kiveszem őket és emersen nevelem egy darabig, hogy az ecset leszáradjon. Viszont nem tudom, hogy ez működhet-e!? Nem újul ki ismét az alga, amint visszakerül a vízbe? A lilaeopsis levélváltása miatt gondolom az alga is eltűnik, de a levélváltás miatt új esélyt adok az algának?
 
Tegnap este gyors vízcsere, 30%. A berendezés elég iszapos volt, Manado...
Előtte KH~6, GH~10, NO2~0, NO3~10, pH~7,5. Nitrit biztató, a viszonylag sok stem eredménye lehet? Talán. Azért a lakókkal még várok.
További örömök: tudtam, hogy valami új bekerült az egyik növénycsomaggal, vártam, hogy megnőjön, ez lett belőle:
20160608 (12).JPG Rucaöröm :)
20160608 (9).JPG
Minden szépen beindult, kivéve a Hydrocotyle tr. jp., kicsit még duzzog:bored:
20160609 (3).JPG Végül az ágcsúcsra egy kis karácsony moha került @Szász István kolléga kedvességéből, köszönet ezúton is (az orbitális nagy csomó a nagyba került, már az is látható a naplóban):)
Elől-oldalt még kicsit hiányos, és a súlyozókő alá is szeretnék valami közepes fűszerűt a kövek közé. Nem tudom mi lesz a befutó...:rolleyes:
Köszi a látogatást, remélem élvezhető volt :)
 
A jobb oldalról kidobtam a pogo-t,most üres a helye, valami kisebb termetű (max 10 cm) növényt kéne betenni oda.
Elképzelések:
valami Crypto féle, Ranunculus, Staurogyne, esetleg más ötlet, javaslat?
Jah, és akinek van a fentiekből felesleg, ne tartsa magában! Nem kell sok, csak mint levesbe a bors..egy csipetnyi :p cserébe petrezselymet tudok felajánlani!:);)
Elvileg ma beköltözik egy pár amano, ha a nap, a hold és természetesen a vízparaméterek együttállása megfelelő lesz:D
 
Na két nem túl jó kép, aminek élesnek kéne lenni az homályos, de azért látszik :) Tegnap beköltözött 6 db amano gyerkőc, egyből munkának is láttak:D

SSA40027.JPG
SSA4002811.JPG

Előtte mértem, NO3 ~10, NO2 ~0, GH ~7, KH~6, pH~7, vízcsere egy hete volt, és holnap lesz...
 
Amanóba! Amano-ból (amik egy hete költöztek be 6-an) csak 1-et látok már pár napja...:confused: remélem ezek jó rejtőzködők vagy bűvészek és láthatatlanná váltak egy időre...:rolleyes: lehet hogy ezek meghaltak, egy még biztos él, de a reményhal meg utoljára...
 
Amanóba! Amano-ból (amik egy hete költöztek be 6-an) csak 1-et látok már pár napja...:confused: remélem ezek jó rejtőzködők vagy bűvészek és láthatatlanná váltak egy időre...:rolleyes: lehet hogy ezek meghaltak, egy még biztos él, de a reményhal meg utoljára...
Jah, ezért tegnap a szűrőt szétszedtem, nem voltak benne... de akkor már kipucoltam. Aztán ahogy beindítottam, akkora áramlás volt, hogy kavart mindent, ezért csináltam gyorsan egy esőztetőt, és rátettem. Így most esőztetővel megy a nano is.:):(
 
Ma megvolt a heti rutin (vízcsere, takarítás) meg egy kis metszés a petrezselymen.
Tegnap voltam @letsgodisco -nál a Pinnatifida-ért, illetve kaptam két kis tő Blyxa-t is (egyébként érdemes hozzájuk elmenni, az akva is megér egy misét, de emellett nagyon különleges dolgokkal foglalkoznak, van egy két vizes gyöngyszem is;)) A növényeket ma be is ültettem, persze előtte volt egy kis kezelés: kaptak 2x hypo-s fürdőt, majd a @Szabó Henrik kolléga még le nem védett módszerével (hidrogénperoxid) egy fél napos áztatást. Remélem ezzel likvidáltam a cyano-t:dead:.

Amanoból szinte biztos, hogy már csak 1 van:bored:, bár nem találtam hullákat, és a Monosolenium-ot sem vizsgáltam át, úgyhogy halvány esély még maradt...

Ma még mérek vízparamétereket, főleg GH KH érdekel, és természetesen csinálok egy képet is:snaphappy:;)
 
Back
Oldal tetejére