• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Lépésekre mindig szükség van...

Nemrég elindult az akvárium.A növények elfoglalták a helyüket.(y) A bal oldali két red moor most külön egy edényben ázik,mert nem volt mivel lesúlyoznom őket.:confused:

A beköltözők listája:
Limnophila sessiliflora
Hygrophila difformis
Micranthemum Sp. Monte Carlo
Cryptocoryne wendtii
Rotala rotundifolia
Heteranthera zosterifolia
Hydrocotyle Tripartita Japan
Nomaphila stricta
Cardamine lyrata
Taxiphyllum barbieri
Microsorum pteropus Narrow
Pogostemon stellata
Bacopa???

IMG_1108.jpg
 
Szia!
Szerintem ügyesen összeválogattad a növényeket, low tech-be valók.:) Red moor egy darabig fogja a vizet színezni. Purigent használsz?
Hányas üvegből van az új akvárium. Merevítés miatt kérdem. (szükség van rá?)
üdv
 
Szia!
Szerintem ügyesen összeválogattad a növényeket, low tech-be valók.:) Red moor egy darabig fogja a vizet színezni. Purigent használsz?
Hányas üvegből van az új akvárium. Merevítés miatt kérdem. (szükség van rá?)
üdv

Köszi egy pár órát eltöltöttem a növényválogatással,bár a monte carlo-tól félek egy kicsit remélem megered.
A merevítés engem is zavar 8-as üvegből van az akvárium (nem volt a legjobb döntés),nem tudom ki merjem-e szedni.
 
Ha 8-ból van akkor ne szedd ki! 10-től már biztonságos lenne. Szurkolok, hogy a növények beinduljanak ne algásodjanak.(y)
Milyen szűrőanyagot használsz?
 
Van benne gyári szivacs,siporax,lávakő.Nem túl nagy a felhozatal,de eddig nagyon jól működött a dolog az előző 160-as minimális algával üzemelt,volt aki meg is csodálta,hogy milyen szép a víz.Tervezek majd egy kis tubózást még bele.
 
Sajnálom, hogy nem jöttél a találkozóra... :(

Én is,de reggel megjöttek a növények a GA-ból,utána nem voltam itthon,délután pedig eléggé elhúzódott a telepítés.:bag:
 
Utoljára módosított:
Most,hogy "összeállt" a tank végre jut majd idő a fejlesztésre is.:ROFLMAO: A lakásfelújítás alkalmával a hideg-meleg vízzel és a lefolyóval is odaálltam az akváriumhoz,de még nem kötöttem be,de most kivágtam a szekrény oldalát.Most elérkezett az ideje és ihletet is kaptam a JBL Aqua In-out complete set -től.Így egyetlen tömlővel meg tudom majd oldani a vízcserét.Tömlő behelyez,golyóscsap megnyit,csap megnyit-elzár (vákuum keletkezik) és már megy is a leeresztés.Golyóscsap elzár és csap megnyit és már indul is a töltés.:cool:

Szemléltetés
Toltes93fab.jpg
 
Holnap 1 hetes lesz az akvárium,a növények kezdenek éledezni.A rotalák és limnophila sessiliflora is megindult elég szépen,a monte carlo is kezd növögetni,hozza a kis leveleket,bár így a low tech-ben nem lesz egy sprinter az biztos.Algák közül egyedül a barna van jelen.A red moor taknyosodik rendesen,nem túl szép látvány,majd próbálom leszívatni.Érdekes módon a külön ázó kisebb fák nem taknyosodnak,úgy látszik ők nem fáztak meg.;) Hétvégén indul a tápozás is.

IMG_1136bd760.jpg
 
1 hét áztatás után már be is tudtam rakni a kisebb red moor-okat.Így már nem érzem végre üresnek a bal oldalt,végre kezd valami formája és hangulata lenni.:D A tápozás megindult és a világítást is emeltem 7 órára.

IMG_1145.jpg
 
Végre elkészültem a szekrénybe épített csappal.Nem túl esztétikus,de annál praktikusabb lett a dolog.Az előbb mértem egy keménységet,csapvíz 30nk az akva víz 11nk,nem semmi mit művel az Amazonia .;)

IMG_115288449.jpg
 
Utoljára módosított:
Pénteken volt 2hetes a kicsike,az elmúlt héten elég nagyott ugrott pár növény.Alga fronton nagyon jól állok,még mindíg csak a barna van jelen.Úgy érzem itt lenne az ideje egy otocinclus karbantartó csapatnak,viszont nem tudom,hogy be merjem-e vállalni a jövő héten őket vagy várjak még.Indításra Sera Nitrivec-et használtam.Vélemények?

És így állunk most...
imageca9be.md.jpg
 
Sikerült tesztet beszereznem és minden rendben volt,úgyhogy megérkeztek a lakók is tegnap.6db otocinclus,10db fekete fantom lazac és 10db izzófényű pontylazac.Tegnap volt egy nyírás is,mert szükség volt rá.Az otoknak is lesz dolguk bőven a barna algával.Megjelent még a szakáll alga is egy kisebb mennyiségben.:mad: A tápozás most napi carbo és heti profito-ból áll.


És egy kép is...

image.jpg
 
Back
Oldal tetejére