• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Lépésekre mindig szükség van...

bundibacsi

Kertész szaki
Üdv mindenkinek!

Szerintem nem sokan szeretnek beszélni a "sötét múltról",de én most megteszem.
Először is egy kis infóval szeretnék szolgálni az utóbbi pár évemről amit az akvarisztikával töltöttem.2009-ben kezdtem el foglalkozni az akvarisztikával ami szegény halak számára nem lehetett túl nagy öröm,de én lelkes voltam.:confused: Ugyanis 2009 nyarán hozzájutottam egy kisméretű színes TV -ért cserébe egy pár literes kis akváriumhoz 2db aranyhallal.Igen boldog voltam,mert kiskoromban nem igazán volt lehetőségem megismerkedni az akvarisztikával.Mint boldog "akvárium" tulajdonost a párom ellátott "jó" tanácsokkal,mivel neki már volt akváriuma csak abbahagyta.A tanácsok közt szerepelt pl: "hetente ki kell pakolni mindent és átmosni a köveket,szűrőt",én pedig hűen követtem a tanácsait,de be kellet látnom,hogy ez az akvárium kicsi.Következő lépésként egy 60 liter körüli-t üzemeltem be a régi helyett,persze itt is még megvoltak a "jó" tanácsok.:banghead: Végre kerültek növények is bele,amit persze az aranyhalak jóízűen elfogyasztottak.Ezt elég nagy kudarcként éltem meg,de kitartottam az aranyhalak mellet és volt szerencséjük beköltözni a következő,még nagyobb akváriumba is ami végre 160 literesre sikerült.Azóta is ezt az akváriumot nyúzom kisebb nagyobb sikerekkel tarkítva az akvárium jelenleg is üzemel.:oops: Az egyik nagyobb átalakítás az utolsó előtti képen látható ekkor még a növények is boldogok voltak.Jelenleg sajnos elég szomorúan néz ki az összeállítás,az utóbbi időkben nem volt rá sok időm foglalkozni,de most végre szeretném kicserélni az akváriumot,mert zavar a magassága és az oldalpolcos szűrő is megszűnt és természetesen a látványa sem valami bizalomgerjesztő.:cry:Az új akvárium 100x35x45cm lesz mivel a bútorhoz is kell igazodnom és a sok olvasgatás,nézelődés után arra jutottam,hogy Low-tech -be fogok belevágni,mert ezzel a "műfaj"-al is elég szép eredményeket láttam már.Pár pontylazacot,oto-t és kevésbé igényes,a low-tech akváriumban is megélő növényeket képzeltem bele.Dekorációnak köveket és fákat vegyesen,a talajban még bizonytalan vagyok.Technikának 100w körüli világítást,a meglévő Tetratec 1200 -ast,tápozásnak esaylife carbo+profito párosra gondoltam. És itt jön amiben egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek,mégpedig az,hogy osszátok meg velem a gyakorlati tapasztalataitokat,tanácsaitokat,hogy nektek mi volt a buktató a low-tech -ben.A továbbiakban pedig majd megosztom veletek,hogy mire jutottam.;)
-tZQUHf-ZpnG_H-N6EKD3fD5DgjNOhI54-zlBgGicrPn9YIj8KQPAJGuEfFbdeDCSAK6s2Dz8co=w1135-h662

3LXjAOt1YPcDD54GMzsTAg88d0eMBUgKHKlNG7dP02qSVhH0nop8S1jVOvCYEe-MEMswS_ooN3I=w1135-h662

k5D7euaQIBsnsK0StoUToKk4e8-Up75odNm4_CN5FjxVcaC0IaAPhX2FugCP2wt7FpNAiO2QeEc=w1135-h662

Zx4rF1uSEu5k0dFX9orpyBBxml8ppvU0ajiUxjBnaok5W4qksCKiRfKGvvutdMHLnvqDa1SyCZc=w1135-h662
 
A második kép elég merész :D A lelógásra gondolok, de persze a koponya is egész jó. Én talajnak manadot ajánlok, persze ha a keret engedi akkor jobbat. Én is mostanában készülök indítani az első projektemet hasonló paraméterekkel, csak fele ekkorában :) Sok sikert kívánok és várom a fejleményeket!
 
Hónapokig üzemelt úgy és nem volt vele semmi gond.:LOL: Én is a manado-val szemezgettem,de azért még semmi sem 100%,csak januárban fogom elkezdeni az egész projektet,addig még agyalok rajta,hogy mit is szeretnék pontosan.Majd átolvasom a neked szóló tanácsokat is hátha van közte amit hasznosítani tudok.Neked is sok sikert.(y)
 
Megkezdőtött a "hozzávalók" összeszedése.Új üveg megrendelve,siemen logo mini plc is úton van...
 
Megy a kísérletezés a növényekkel egyenlőre a gyerekszobai kis akváriumban.Van 1-2 faj ami különösen jól érzi magát.Az első kép 8.-án készült a második pedig ma. @Beni ;)

111383f7.jpg

111.jpg
Na ne, ennyit nőtt minden?! :eek:
Azt hiszem nem lesz itt gond! (y)
 
Tegnap megérkezett az új "üvegkád" ;) Kezdenek körvonalazódni a részletek.

Akvárium mérete: 101*35*45
Talaj:ADA auqa soil amazonia 18L + jbl gyökértáp golyó
Világítás:Quad 2x39W 6500k
Szűrés: Tetratec 1200
Fűtés:Jager 125W
 
Tegnap sikerült még beszereznem egy szép méretes Red Moor-t.Ma reggel pedig megérkezett az Amazonia és a világítás is.Kezd összeállni lassan...
IMG_10896716d.jpg
 
Tegnap megérkezett az új "üvegkád" ;) Kezdenek körvonalazódni a részletek.

Akvárium mérete: 101*35*45
Talaj:ADA auqa soil amazonia 18L + jbl gyökértáp golyó
Világítás:Quad 2x39W 6500k
Szűrés: Tetratec 1200
Fűtés:Jager 125W
Nem szeretnék okoskodi,de ha rászántad magad és a lovettát egy tuti ADA talajra akkor ne jbl tápgolyóval bibelödj.Nem tudom mi a terved növények terén,de a helyedben megfontolnám a táptalaj használatát.:)
 
Nem szeretnék okoskodi,de ha rászántad magad és a lovettát egy tuti ADA talajra akkor ne jbl tápgolyóval bibelödj.Nem tudom mi a terved növények terén,de a helyedben megfontolnám a táptalaj használatát.:)

Már meggondoltam magam és már tegnap beszereztem egy 5l-es aquabasis Plus -t.A tápgolyó csak egy ötlet volt,még szerencsére nem vettem meg.:cool:
 
Nem szeretnék okoskodi,de ha rászántad magad és a lovettát egy tuti ADA talajra akkor ne jbl tápgolyóval bibelödj.Nem tudom mi a terved növények terén,de a helyedben megfontolnám a táptalaj használatát.

+1
Esetleg a kimért alap ADA adalékcsomagot is érdemes berakni az amazonia alá.
 
Szívesen fogadnék ötleteket a növényválasztással kapcsolatban,mert nem könnyű mivel low-tech -ről van szó.A pravula mini-t biztos,hogy ki fogom próbálni,viszont a fára is szeretnék kötözni valami microsorumot vagy hasonlót,ebben még tanácstalan vagyok.:bookworm:
 
Back
Oldal tetejére