• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Lépésekre mindig szükség van...

Köszi,szép kis lista!Utána néztem és igen mutatós az akváriumod!

Egyébként kész a bútor átalakítás és az elektromos munka,a Logo programozása.

 
Köszi,szép kis lista!Utána néztem és igen mutatós az akváriumod!

Egyébként kész a bútor átalakítás és az elektromos munka,a Logo programozása.

Szia!
Örülök, ha segíthettem. Nálam ebből a listából már Najas guadalupensis nincs az akváriumban. Rettenetesen burjánzott, terebélyesedett. De indításnál algák ellen nagyon jó.
Kérdésem lenne, vízszivárgásjelződ milyen érzékelővel használod? Működési elv érdekelne.
Köszi előre is.
 
Szia!
Örülök, ha segíthettem. Nálam ebből a listából már Najas guadalupensis nincs az akváriumban. Rettenetesen burjánzott, terebélyesedett. De indításnál algák ellen nagyon jó.
Kérdésem lenne, vízszivárgásjelződ milyen érzékelővel használod? Működési elv érdekelne.
Köszi előre is.

A najas nem is tetszik annyira,úgyhogy az nem lesz benne.A szivárgás jelző egy a kábel aminek a szigetelését bevagdostam és ha vizet kap akkor a Logo bemenetére ad egy jelet,leállítja a szűrőt és ki is írja a kijelzőn hibaüzenetként,hogy "leállt a szűrő és vízszivárgás" van.Nagyon szépen működik csapvízzel és akvárium vízzel is.A kábelek az akvárium szélénél és a szűrő alatti műanyag edényben lesznek elhelyezve.(y) (De léteznek erre más megoldások is.)

unnamed.jpg
 
A najas nem is tetszik annyira,úgyhogy az nem lesz benne.A szivárgás jelző egy a kábel aminek a szigetelését bevagdostam és ha vizet kap akkor a Logo bemenetére ad egy jelet,leállítja a szűrőt és ki is írja a kijelzőn hibaüzenetként,hogy "leállt a szűrő és vízszivárgás" van.Nagyon szépen működik csapvízzel és akvárium vízzel is.A kábelek az akvárium szélénél és a szűrő alatti műanyag edényben lesznek elhelyezve.(y) (De léteznek erre más megoldások is.)

unnamed.jpg
Szia!
Köszi a választ! Pofon egyszerű az elv. Tökéletes, jobb mint az úszó szintjelző.
A Logo bemenete mit érzékel? Vezeték ellenállás , kapacítiv, induktivítás változását esetleg?
 
Utoljára módosított:
Szia!
Köszi a választ! Pofon egyszerű az elv. Tökéletes, jobb mint az úszó szintjelző.
A Logo bemenete mit érzékel? Vezeték ellenállás , kapacítiv, induktivítás változását esetleg?

Úgy működik mint egy kacsoló a vezeték egyik vége a +12V-on van a másik pedig közvetlenül a bemeneten.
 
Végre második nekifutásra sikerült a fóliázás,eredetileg fekete lett volna,de mivel az nem sikerült szépre így leváltotta az opál.Kezd akvárium formája lenni....

IMG_1096.jpg
 
Szia!
Jó lesz ez!
Köveket tervezel az akvába?

Igen tervezek,csak még nincsenek meg.Bár egy kicsit a hardscape dillemában vagyok,nem vagyok még teljesen biztos benne.Az eredeti ötletem ez lenne,de valahogy a bal oldalt üresnek érzem.(Két képet barkácsoltam össze paint-el.):p
fasfas.png
 
Szia!
CO2 nélkül sajnos ilyen gyepet nem lehet " üzemeltetni", szerintem.
Ha van időd nézd meg a naplóm, ma indítottam. Ott van "fűszerűség" gáz nélkül. Sagittaria subulata sűrűsödik rendesen. Csak tanács.:);)
 
Szia!
CO2 nélkül sajnos ilyen gyepet nem lehet " üzemeltetni", szerintem.
Ha van időd nézd meg a naplóm, ma indítottam. Ott van "fűszerűség" gáz nélkül. Sagittaria subulata sűrűsödik rendesen. Csak tanács.:);)

Előszőr mindenképp meg akrom próbálni a pravula mini-t.
 
Az 1 napos nyomáspróba után végre a helyére került az aljzat is.A lámpán emeltem egy kicsit,mert összevesztek a red moor-al,de nekem tetszik,hogy kilóg a vízből egy kicsit.A hardscape-en még gondolkodom,hogy maradjon-e meg így vagy változtassak rajta!?(van még az amazonia-ból.)

IMG_1101.jpg
 
Az 1 napos nyomáspróba után végre a helyére került az aljzat is.A lámpán emeltem egy kicsit,mert összevesztek a red moor-al,de nekem tetszik,hogy kilóg a vízből egy kicsit.A hardscape-en még gondolkodom,hogy maradjon-e meg így vagy változtassak rajta!?(van még az amazonia-ból.)

IMG_1101.jpg
Kéne bele mégegy fa, nem? Vagy ha üresen hagyod a bal oldalt, akkor ne emelj rá a talajra, mert így a semmit hangsúlyozod.
 
Próbáld meg felállítani a bal oldalit, mert így nagyon lapos, legalábbis Nekem.

Megpróbáltam úgy is,de úgy érzem ez lesz az igazi elrendezés.(y) Most majd a növényeken fogok agyalni,melyikből,hova kerüljön.
 
Szia!
Beninek igaza van. ne félj a "magasságtól". Alakul, arra figyelj, hogy a kezed elférjen az ágak és üveg között. Takarításnál jobban jársz.
Esetleg próbálkozhatsz kicsit egymáshoz közelebb rakni a két gyökeret olyan sziget szerűen, szerintem.;) Ja kövekkel is tegyél fel fotót.
ui: most látom válaszoltál Beninek.
Növénylista kész?
Meg egy kérdés. Fotók mérete érdekelne, pont jó ez a nagyság, nálam túl nagyok lettek a képek. Hány megás, hány cm a mérete.
 
Utoljára módosított:
Szia!
Beninek igaza van. ne félj a "magasságtól". Alakul, arra figyelj, hogy a kezed elférjen az ágak és üveg között. Takarításnál jobban jársz.
Esetleg próbálkozhatsz kicsit egymáshoz közelebb rakni a két gyökeret olyan sziget szerűen, szerintem.;) Ja kövekkel is tegyél fel fotót.
ui: most látom válaszoltál Beninek.
Növénylista kész?
Meg egy kérdés. Fotók mérete érdekelne, pont jó ez a nagyság, nálam túl nagyok lettek a képek. Hány megás, hány cm a mérete.

Nincs tériszonyom,de nem mutat úgy jól,forgattam én,de úgy nem az igazi.Kövek nem lesznek mégsem,helyette hoztam a fákat.Igaz tehetnék a tövükbe köveket,de azokat a növények úgyis betakarnák.Növénylistának még csak most fogok nekilátni,az sem könnyű.
A fotók 1024*768-ra vannak lebutítva,hogy itt a fórumon is elférjenek.A telefon eredeti felbontását nem tudja megjeleníteni a fórum.
 
Back
Oldal tetejére