• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Lépésekre mindig szükség van...

Szia!
Alakul a dzsungel:)!
Érdekelne a Hydrocotyle Tripartita Japan-ról mi a véleményed. Látom fejlődik szépen. Hogyan ültetted el? Talajról felfele is kúszik? Fán is az van, ha jól látom? Köszi előre is a választ.
 
Szia!
Alakul a dzsungel:)!
Érdekelne a Hydrocotyle Tripartita Japan-ról mi a véleményed. Látom fejlődik szépen. Hogyan ültetted el? Talajról felfele is kúszik? Fán is az van, ha jól látom? Köszi előre is a választ.

Köszi!
Én elégedett vagyok vele,nagyon szép kis növény és jól is érzi magát low-tech-ben.Szétosztottam több felé és a fára is jutott jól látod.Ami a fán van bealgásodott a nagyobb fény miatt,most szedegettem le róla.Viszont a másik ágon lévő MC nem algásodik.Egyenlőre inkább csak bokrosodik,szerintem majd nekem kell kicsit szétültetnem,gondolom a közepes fény miatt törekszik felfelé.A fára kötözött több fényt kap így jobban kúszik,már kimászott a vízből is.:cool:
 
Néhány kép a jelenlegi helyzetről.A microsorum most kezdett el leveleket hozni,a régiek elég gyatrán néznek ki,a hydrocotyle szépen terjeszkedik,a cardamine-n pár levél átlátszó vagy már szét is foszlott,pedig szépen növekedik,a mote carlo lassan,de fejlődik,bár mintha pár levél ezen is elbarnult volna.Lehet hogy tápanyaghiányom van??:confused: Naponta megy a carbo 1ml/20l és 10ml/100l profito,a világítás pedig 7óra egyenlőre. A fákat folyamatosan takarítják az otocinlus-ok,kezdenek letisztulni,de még 2 hét kell nekik mire végeznek,mert elég vastag "bunda" alakult ki rajtuk.:dead:

IMG_1216.jpg

IMG_1217.jpg

IMG_1218.jpg

IMG_1220.jpg

IMG_1221.jpg
 
Egy kis jelentés a dzsungelből!
Szépen elfoglalják a növények a helyüket egy-két kivétellel.Jobb oldalon a hortenzia és cardamine nem volt a top-on.A cardamineről az elhalt részeket eltávolítottam,újraültettem.A hortenzia úgy néz ki nem élte túl sajnos.Valószínűleg a carbot kaptak közvetlenül.A carbo-val most leálltam próbából,mintha még jobban is éreznék magukat bizonyos növények,a monte carlo azóta például jobban terjeszkedik.A mohák,a pogok és a narrow is kezd beindulni,de nem egy sprinterek azok sem.A világítással is próbáltam játszani,de maradtam a 7,5 óránál,8-8,5 nél már megjelent a zöld pont alga.

imagedf14f.jpg
 
Elmúlt 4 hónapos az akva.Mióta átálltam a mic-mac + profito összeállításra azóta sokkal szebbek a növények.A carbo-t már legalább 1 hónapja nem adagolom,mert sokszor kimaradt és az automata tápozás nem készült még el.A barna alga problémám megoldódott egy szűrő takarítással és légtelenítéssel.Maradt még levegő a szűrőmben ezért lehetett gyenge a szűrésem.Most viszont még egy keményebb ellenfelem akadt az ecsetalga személyében.Most az áramlással játszok,mert eddig a maximumon volt és szépen el is lepte a fákat az ecset.Világítás jelenleg 6 órán van így sikerült kontrolálnom a fonal és a zöld pont algákat,mivel kap egy kis délutáni napfényt is az akva.Érkezett még pár endler a gyerekszobaiból és pár darab RC.Érdekes,hogy milyen jól megvannak.Fantom lazacok,izzófényű pontylazacok és az endlerek sem bántják őket,békésen tisztogatják a szépen alakuló gyepet.:)

Pár kép:

01ddfa9154ee8300656812cf98e575e9a1ebcab47a_00001.jpg

013b3979bf84df67c4e8a33abbff918efe958aabca_00001.jpg

017725a0f2385f2ec4761eea95fefbd24abd6a58fe_0000181f42.jpg
 
Jól megtréfált a fiam a héten,növesztett nekem egy szép kis fonálalga csomót.:confused:Bekapcsolta a világítást és mivel éjjeles voltam,nem vettem észre csak tegnap éjjel.Hajnali 3-kor mentem wc-re és nem értettem miért vakít el a fény.:wideyed: Az algacsomót eltávolítottam,a programot pedig módosítottam,hogy ha bekapcsolja akkor 5perc múlva ki is kapcsoljon.:cool:
 
Mostanában nem nagyon jelentkeztem,de nem is lett volna érdemes.Ráfért egy nagy karbantartás a medencére.Az algák kezdték magukat jól érezni,a szűrő sem teljesített túl jól,a növények felkopaszodtak(talán nem bírták a meleget).Végre rászántam magam egy kis átrendezésre is,így még jobban is tetszik.Szinte minden növényt kipakoltam,a fákat átrendeztem.Sajnos az ecsetalga csak örült a nagyobb szűrőteljesítménynek és robbanás szerűen elkezdtek szaporodni,de felvettem velük a harcot.:cool: Íme egy kép a jelenlegi állapotról:
IMG_0640.jpg
 
Egy pár hónap megint eltelt az utolsó bejegyzésem óta.Sajnos elég nagy a katasztrófa,mondhatnám hogy elvesztettem a csatát.Az ecsetalga rettenetes módon elszaporodott,ellepte a fákat,a talajt,a növények szárát...Harcoltam ellene nem keveset,írtottam carbo-val,változtattam az áramláson többször is,de mindig visszajön.Valószínű az elszaporodott halak lehetnek az oka,mert mostanra kb 60db úszkál a 150 literben.:confused:Hamarosan szétkapom az egészet,fákat valahogy letakarítom,kiveszem az élőlényeket és valami erős algaírtóval lekezelem a növényeket és a talajt,mentem ami menthető.Aztán megpróbálok belőle valami újat kihozni.Tippeket elfogadok az algaírtáshoz.:brb:
IMG_1312.JPG IMG_1313.JPG
 
Nem olyan vészes ez...
Én 2X indítottam akváriumot, mindkét indításnál beecsetesedtem. Az elsőnél kipróbáltam Én is mindent, de nem történt semmi érdemi javulás. Kb 3 hónap után meguntam, és bevetettem a csodafegyvereket: 2 db kölyök sziámi algázót (kb 4 cm), és happy life algin regulart a gyári ajánlás duplájával. Kb 3 hét alatt az ecsetalga megadta magát, és soha nem jött vissza. Második indításnál az ecsetesedés kezdetén jöttek a sziámik és a HL lötty, és azóta sincs semmi gondom.
Valószínűnek tartom, hogy az indítás nehézségei, és a kemény víz lehet az ecset megjelenésének oka, és hiába csinálunk mindent jól, az elején nehéz elkerülni...
Szóval nyugi, simán menthető a dolog, csak Te is dobj be 2 zabagépet, meg egy kis algaírtót. Ha igazam van, akkor az alga eltűnik, és nem jön vissza. Ha visszajön, akkor viszont továbbra is fennáll a kiváltó ok, és valami nem stimmel, majd akkor lehet fejet vakarni...
 
Köszi a tanácsokat!Sziámikat már vettem 4db-ot,mellette carboztam az algákat,fogyasztották is szépen de inkább a garnélák.Sajnos a sziámikat nem igazán látom egy ideje.:(
HL algint-t mindenképp adagolni fogom.:cool:

Ha megérkeznek a hozzávalók akkor hamarosan a hőfokot is stabilizálni tudom majd,a nővények nem nagyon kedvelik a melegebbeket.
 
Ecset nálam is mindig megjelenik azokon a fákon, amiket nagyon ér a flow. Ha jól látom, esőztetőd van, ezért a beáramló víz telibe kapja a dekort. Nem tudom, nálad mennyire mozgathatóak a dekorok, nálam elég mobilak, néhány havonta kiveszem a fákat, leecsetelem vagy carboval, vagy ecettel, hagyom hatni a szert, azután vagy lekaparom, vagy csak leöblítem és teszem is vissza az akváriumba.
 
Egy pár hónap megint eltelt az utolsó bejegyzésem óta.Sajnos elég nagy a katasztrófa,mondhatnám hogy elvesztettem a csatát.Az ecsetalga rettenetes módon elszaporodott,ellepte a fákat,a talajt,a növények szárát...Harcoltam ellene nem keveset,írtottam carbo-val,változtattam az áramláson többször is,de mindig visszajön.Valószínű az elszaporodott halak lehetnek az oka,mert mostanra kb 60db úszkál a 150 literben.:confused:Hamarosan szétkapom az egészet,fákat valahogy letakarítom,kiveszem az élőlényeket és valami erős algaírtóval lekezelem a növényeket és a talajt,mentem ami menthető.Aztán megpróbálok belőle valami újat kihozni.Tippeket elfogadok az algaírtáshoz.:brb:
View attachment 15816 View attachment 15817

Csak kérdezném, hogy ez biztos ecset alga a dekoron? Jártam már én is így dekorfával, nálam nem ecset volt, hanem valamilyen gombás "fertőzés". Vízből kivéve ilyen nyálkás, trutyis tapintása volt, leszedtem, visszajött, leszedtem, visszajött. Maradt a dekor kidobása. Ja és nekem ez a trutyis cucc csak a fán jelentkezett, aljzaton, növényeken nem.
 
Csak kérdezném, hogy ez biztos ecset alga a dekoron? Jártam már én is így dekorfával, nálam nem ecset volt, hanem valamilyen gombás "fertőzés". Vízből kivéve ilyen nyálkás, trutyis tapintása volt, leszedtem, visszajött, leszedtem, visszajött. Maradt a dekor kidobása. Ja és nekem ez a trutyis cucc csak a fán jelentkezett, aljzaton, növényeken nem.
Egyértelműen ecset,ez inkább "szőrős", erős szálakból áll és mindenre rátelepszik.
 
Back
Oldal tetejére