• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Lávaköves

Kedves Mária,

Gyönyörű az akvárium es a képek is! (Én csak a halakat kerestem egy kicsit tovább, mert olyan jól beleolvadnak a környezetbe.)

Ami az algát illeti, nekem is hasonlóan néz ki az akvarium összes fala. Én zöld pont algára tippeltem, mert ezzel párhuzamosan a köveken egyértelműen az jelent meg. Adagolom a foszfátot folyamatosan és várom az eredményt, illetve ezen túlmenően minden heten algakaparó+tőrlőkendő kúra. Eddig sajnos mindig visszajött.

Szep napot!

Zoli
 
Itt egy kicsit zöldebb változat.
https://img1.indafoto.hu/4/5/99355_86979b9d2d17f97f3de8721bb062ed11/19403535_533dc270296b3406169cd28e10ae1c9c_xl.jpg
19403535_533dc270296b3406169cd28e10ae1c9c_l.jpg
 
Itt egy kicsit zöldebb változat.

gyönyörűséges :) egyetlen apró megjegyzés: az előtéri hydrokkal nem vagyok kibékülve... jó a kontraszt a sötétebb mohák és ágak+kövek mellett, de nagyon magasra jöttek... szerintem :sorry:
 
Nagyon jól néz ki!! Gratulálok!
Ismét nagyot alkottál! Èrdemes visszanézni a frissen telepített aki képeit, brutál jó változás!
Hidrot átveszem szívessen! Úgy is régen láttam már élőben ezt a lávaköves erdőt.
Üdv
 
Nagyon szép az aksid!(y)
A képeket milyen trükkel tudod láthatóvá tenni?
Nekem is az indafoton van de legutóbb nem tudtam megjeleníteni a képeket mert eltűnt egy kód!
Üdv Jani!
 
Nagyon szép az aksid!(y)
A képeket milyen trükkel tudod láthatóvá tenni?
Nekem is az indafoton van de legutóbb nem tudtam megjeleníteni a képeket mert eltűnt egy kód!
Üdv Jani!

Megnyitod a képet,alatta van egy "Beágyazás" menü.
Itt csak a nagy képet tudod megjeleníteni a második linkkel.
A kicsinél pedig egér jobb gomb a képre>elem kivizsgálása menü
Alul felugrik egy hosszú alak,ahol az éppen aktuális oldal html kódjai jelennek meg.
Ha az egérrel rámutatsz valamelyikre,elhalványodik egy egy oldal részlet.
Kicsit lejjebb ott van a kis kép linkje is.Ezt írom be itt képbeillesztőbe.
 
Bevallom az elején nem voltam oda ezért a scape-ért, de mostanában nem győzöm bámulni a képeket. Eszméletlen jó.

Én poralgának nézem.Letolom,egy hét múlva megint ott van.Bár lehet ciano is van mert elég szúrós szag terjeng vízcserekor.Az szerintem a talajból jön,mert a felpakolás miatt egész mélyen ott van,elég randa.
Nálam pont ugyan ez van(n)
Azért kicsit örülök, hogy egy ilyen vérprofi aksiban is látok ilyet. Legalább még biztosabb vagyok abban, hogy nem tehetek ellene.
 
Megnyitod a képet,alatta van egy "Beágyazás" menü. Itt csak a nagy képet tudod megjeleníteni a második linkkel. A kicsinél pedig egér jobb gomb a képre>elem kivizsgálása menü Alul felugrik egy hosszú alak,ahol az éppen aktuális oldal html kódjai jelennek meg. Ha az egérrel rámutatsz valamelyikre,elhalványodik egy egy oldal részlet. Kicsit lejjebb ott van a kis kép linkje is.Ezt írom be itt képbeillesztőbe.

Sikerült!(y)
Kicsit másképpen de sikerült!
Köszönöm!
Pusszantás neked!:love:
Üdv Jani!
 
Köszi Jani,ahol tudok,segítek!:)

ECSETALGA.Úgy néz ki , megnyeretm a csatát ellene.Nem volt olyan sok,a folyamatos
irtás miatt sziten tartható volt.
Recept:Működött, ami a legtöbb esetben bevált
nálam.A szűrő egy 2075-re tuningolt Eheim 2073.Melette még pörgetett az akiban egy Hydor 900.
Kivettem.Láthatóan szorul vissza.Mivel önmagától nem fog megszünni,ezért feles E. Carbóval
helyi érzéstelenítést alkalmazok.Leállítpot szűrőnél a prolémás helyere injektálom a szert.
Mostmár nem látom ,hogy visszanőne.Két hét kell általában,mire bármire is reagálnak a növények,algák.
Vigyázni kell,mert a mohák nem bírják ezt a tortúrát.Telibe ne Carbozuk őket.

Mostmár csak a poralgára kellene valamit kitalálni.Nincs is egy hét,hogy totál leszedtem a fényképezés miatt,
már megint nő vissza.Érdekes módon a szélekről megy a közepe fele.
 
Mostmár csak a poralgára kellene valamit kitalálni.Nincs is egy hét,hogy totál leszedtem a fényképezés miatt, már megint nő vissza.Érdekes módon a szélekről megy a közepe fele.
Szia,
Bámulatos kis hangulatot varázsoltál ide, nagyon tetszik! SŐt :)
A poralgára reagálnék, mert nekem van egy módszerem, ami bevált. Én is sokat kapargattam és hetente visszajött, aztán olvastam valahol, hogy le kell mosni.
Namármost vízcserénél lemostam a szemetet egy szivaccsal, de nem ám úgy, hogy letöröltem a vízbe. Próbáltam minél többször öblögetni a szivacsot. 1-2 húzás, öblögetés (vödörben), aztán megint. Nem jött vissza csak minimális, megint megcsináltam és eltűnt. Most kicsit hanyag voltam, és nem takarítottam az üveget és megint ott van (alig láthatóan), szóval ha nem a vízbe mosod vissza, hanem kiveszed az akváriumból, akkor megszűnik szerintem.
Mindenféle vegyszer nélkül, nekem ez bevált.
 
Köszi Bálint!
Én is ezzel próbálkozóm egy ideje.Én még megspékeltem azzal,hogy Carbot itattam a szivacsra és úgy töröltem le.
Egészen pontosan úgy próbáltam,hogy vízcserénél mikor lement a fele víz,a szabadon maradt algát töröltem le Carbos
szivaccsal a vízszintig.Csak próbára,hogy mi történik.Alul nem bántottam,hogy lássam a különbséget.
Most alul full algás,talán kétheti alga van rajta,felül pedig mintha nem jönne annyira vissza.Van egy nagyon vékony réteg,
de közel sem olyan intenzív,mint amikor simán letöröltem.A tervem most az,hogy leengedem a vizet annyira,
hogy a halak ,garnélák épp hogy úszni tudjanak.Letörölöm Carbóval átitatott szivaccsal,azután tisztával.
A víz alatt is szépen hozzáférek.Azután a régi víz kb fele vissza , utána pedig rendes vízcsere.
 
Back
Oldal tetejére