• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Lávaköves

tibicuk

Legenda
Legjobb napló
18848351_de7bbc7546e874885f1f6d001e19c68f_m.jpg

Adatok
Indítás időpontja:2013.05.07.
Akvárium:70x50x40cm
Térfogat:140liter

Technika
Szűrés,forgatás:Eheim Prof 3 2073+Hydor Koralia 900
Szűrőanyag:Eheim gyári(MechPro nincs benne),Seachem Matrix, Seachem Purigen,Sera Siporax
Világítás: DIY 20x3W CREE XR-E 7090 Q5 HP LED

Co2 rendszer
Co2:2kg palack
DIY Reaktor
Rhröna reduktor
Camozzi mágnesszelep

Hardscape
Talaj:Up aqua ,mezei bolti vörösses 3-4mm-es kavics
Kövek,fák:lávakő,Red Moor.

Táp
EI szerint porokból keverve,MgSo4,NaHCo3
50% vízcsere,Full RO

Növények
Eleocharis acucilaris
Lilaeopsis brasiliensisStaurogyne repensFissidens fontanus
Vesicularia ferriei 'Weeping'
Riccardia chamediryfolia
Hemianthus micranthemoides
Rotala sp. ''green''Rotala rotundifolia
A
nubias barteri petite
Ammania sp. bonsai
Alternanthera eineckii 'Mini'

Halak
Hyphessobrycon herbertaxelrodi
Paracheirons siemulans
Otocinclus affinis
Pár darab Boraras
Amano garnéla
Red sheri garnéla


Annyit el tudok mondani,hogy az Up aqua talaj ugyan úgy lágyítja a vizet mint a Elos.Első vízcser után gyakorlatilag 0-s víz volt az akiban. Ezért Full csapvízzel cseréltem 3 hétig,később kis Ro-val keverve.A harmadik héten kezdett kimerülni a talaj.Ma már Full RO megy.
Előjött egy kis Staghorn,de csak pár szál. Még fél centis korában észre vettem,ezért egy kicsit tekerem a co2-őn,illetve inkább korábban kezdem a beoldást és 1:1 arányú Carboval nyakon öntöttem őkelmét. Van még ecset néhol és pontalga.Az előbbit szintén Carboval kezelem,vagy injekciós tűvel,vagy vízcserénél,mikor szárazva kerül a kő,fa,ekkor ecsetelem.

Jöjjön pár kép.Látszik,hogy folyamatosan változott az elmúlt hónap folyamán az akvárium.
Lehetséges,hogy pár helyre még teszek Weeping mohát.
Mint ahogy mindig,most is a homokozóban kezdtem akit építeni.


18848299_72d4d10cae6fc6788d4de5dc3fc27870_l.jpg

18848297_1c623cb7354cbe569b77357307e0ac72_l.jpg


Feltöltés után.
18848301_b81064121d54df2ff3c3cc6294f80fb1_l.jpg



18848303_61710793b39eba81a8bc6eeaec4224a5_l.jpg

18848305_6ba7319aefd94215e6ee1fe4d0f2f0c4_l.jpg

18848307_973aec4a9b908d48a16410eb81f3dccf_l.jpg

18848351_de7bbc7546e874885f1f6d001e19c68f_l.jpg

18848485_d11d2445132665bd5903b539654d636c_l.jpg
 
Ez megint jól sikerült(y)Nagyon tetszik a színvilága.Nem is gondoltam ,hogy lávakőböl ilyet ki lehet hozni.:woot:

üdv:gzs
 
HOPPPPÄÄÄ.Ba....meg.ez jutot elsöre eszembe,nagyon väratlan Volt az elsö Foto.GRATULA.Nekem az ilyen akik meg nyers formäjukban tetszenek a legjobban.(y)
 
Gyönyörű, ötletes, aprólékos munka, le a kalappal! (y) A talajemelés... na az sem gyenge :D

Két apró észrevétel, mer kekec vagyok :

az egyenesre fűrészelt ágvégek engem zavarnak, gondolom majd moházod őket, vagy ilyesmi...

a reinickii mini a (rendezői) bal oldalon (csak az üveg mellett) lefelé nagyon elviszi a tekintetet a piros színével... szerintem :barefoot:

Kekeckedés vége :giggle: Gratulálok!!! :D

ui: a needle leaf nélkül sokkal jobb lett :whistle:
 
Na most értem ide!!
Ilyen fajta akikat, mindig a ferde szeműek oldalán látok, mindig az jut eszembe, hogy biztos csak bedobálta a köveket és a fákat, de a vége mindig egy pazar akvárium lett. Szóval nekem tetszik, hogy tőled ez a második olyan akvárium , ami ezen a vonalon fut.
Viszont a disco barátunknak lehet igaza van, még ezen a képen piszok jól néznek ki a fák, az utolsónál viszont már soknak érzem a fák mennyiségét, ha megengeded én ezen vonalon mennék tovább (belinkelt kép) és már csak növényesíteném a hátteret.
Amúgy mi alapján építetted ezt a hardscape-t, van valamilyen kép amit visszaszeretnél adni evvel az akival??
 
Ilyen fajta akikat, mindig a ferde szeműek oldalán látok, mindig az jut eszembe, hogy biztos csak bedobálta a köveket és a fákat, de a vége mindig egy pazar akvárium lett. Szóval nekem tetszik, hogy tőled ez a második olyan akvárium , ami ezen a vonalon fut.
Viszont a disco barátunknak lehet igaza van, még ezen a képen piszok jól néznek ki a fák, az utolsónál viszont már soknak érzem a fák mennyiségét, ha megengeded én ezen vonalon mennék tovább (belinkelt kép) és már csak növényesíteném a hátteret.
Amúgy mi alapján építetted ezt a hardscape-t, van valamilyen kép amit visszaszeretnél adni evvel az akival??

Biztosan valami ferde szemű vér folyik az ereimben.De valószínű kizárt,inkább török.:D
Az akvárium tervezés előtt nem nézegettem ázsiai akikat,inkább természetfotókat,de azt nagyon sokat.
Valamilyen szinten azért tudat alatt hatással vannak rám az ázsiai aquascaperek munkái.
Van egy kép,amit már nagyon régen meg akartam csinálni,de soha nem voltak elég nagy kövek hozzá.
Ez a kép évek óta vissza-vissza tér,mikor akit téma után nézek és ismételten bekerül az "ütős" mappába.

18854397_bb4592580452c632d29a000e1e78f492_l.jpg


Nagyon megtetszett az ADA galériában az az aki,ahol pinnatifidak vannak a lávaköveken,valamint a bedörzsölős módszer.Itt Riccardiat,
Friussidenst és ha jól tudom Spiky mohát vegyesem dörzsöltem.Ebből csak a Frissi maradt meg.Úgy látszik a többiek nem bírták ezt az
atrocitást.Teljesen elkopott az ujjam,míg bedörzsöltem a mohákat.:DNagyon sajnálom a Riccardia-t,mert elég tetemes mennyiség volt,szépen
megnőtt már a másik akiban. Most megint növesztem a rácson.
Lehet Lecgó,Tibi igazatok van.Még nőnek a rotalák.Lehet azért pakoltam oda a fákat,mert nagyon üres ott fenn,de ha megnő a Roti,akkor
mást fog mutatni.Az Ammania-t is átgondolom.

18855363_e9fde41fdd0a0a71150f7c3c160c366a_l.jpg
 
Szió!
Nagyon klassz akváriumot raktál össze! S , hogy leddel világítasz annak még jobban örülök. Egy kérdés: a reineckii mini tartja a piros színét?
 
Szia!
Ez valami káprázatos lett gratulálok,folyamatosan nézem a képeket bambulok milyen részletgazdag,mint ha egy festményt néznék valamelyik tárlatban (y)
 
Back
Oldal tetejére