• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech kriszko river bank

kriszko

Főkertész
Sziasztok!
Bevallom hiányzott az édesvizi akvárium. Így mikor a tengerit átköltöztettem egy kisebb akváriumba, adva volt, hogy sós helyett édesvízzel töltsem meg az üveget. Egy kevesebb gondozást igénylő, inkább halas, mint növényes akváriumot szerettem volna pontlylazacokkal, törpesügérrel, esetleg vitorlásokkal. Növény is kevés lesz benne alapban és azok se igényesek.

Üveg: 90x40x50 180L
Világítás: JBL LED Solar Nature
Szűrés: terveim szerint Eheim 2075
Dekor: dekorfa, dekorhomok, folyami kövek, kavicsok

A lámpát köszönöm @inadsz Dani-nak, a köveket pedig @Zsoltiabéka Zsoltinak.

44FA3E1E-4CEA-4D85-984F-5FC98951CCC0.jpeg
Valami ilyesmi lenne az elképzelés szárazon. Kíváncsi vagyok, hogy feltöltve mennyire fog összeborulni az egész.
A tuskó mögé Vallisneria spiralis menne, mellé jobbra a sarokba Echinodorus ozelot green, elé Cryptocoryne wendtii brown, elé pedig Anubias nana, valahova a fára Microsorum pteropus és Anubias angustifolia afzelii, baloldalt a nagy kő mőgé Echinodorus harbich mellé balra a sarokba pedig Cryptocoryne purpurea (ha ki nem folyik a homok onnan).
Lassan elkezdtem feltölteni.
Egyelőre ennyi.
 
Köszönöm. Majd azért még kerül bele pár növény (crypto, anubias, vallisneria), de nem azokon lesz a hangsúly.
Én is nagyon szeretem a corykat, jópofa, aranyos halak🙂
Hali! Ha a közepes levelű anubias is jó, akkor abból bármikor tudok adni. A 200 literes üvegemben van bőven, a napló a fotóin az is látszik mekkorák. Ha crypto albida brown jó, akkor nevelhetek azt is neked. (azt leginkább csak írtom mostanában) 😉
 
Hali! Ha a közepes levelű anubias is jó, akkor abból bármikor tudok adni. A 200 literes üvegemben van bőven, a napló a fotóin az is látszik mekkorák. Ha crypto albida brown jó, akkor nevelhetek azt is neked. (azt leginkább csak írtom mostanában) 😉
Szia!
A közepes levelű alatt a sima nana-t érted?
Az albida brown mennyire bírná a te aksid után a mostoha körülmènyeket?🙂
 
@kriszko , esetleg Aponogeton madagascariensis? Egy ilyen stílusú üvegben jól mutatna. Nálam nem érvényesül, egyszerűen elnyomja a többi. Mindig ki kell szabadítanom...Pedig szépen elvan. 🙂
 
Növények még sehol, leszámítva három adag microt, még a kosárból se vettem ki őket. Egyelőre nagyon minimálban akarom nyomni. Bekerült 2 black és 4 half black vitorláshal, valamint 6 corydoras julii és 1 sziámi algaevő.
View attachment 170365View attachment 170366
Rájöttem, hogy a gömbölyű köves berendezés a gyengém. :giggle:
Már kipróbáltam a lávakövet, most éppen megkövesedett fa a fő dekor elemem. A következőnek, ilyen "közönséges" kavicsosnak kell lennie!
 
Rájöttem, hogy a gömbölyű köves berendezés a gyengém. :giggle:
Már kipróbáltam a lávakövet, most éppen megkövesedett fa a fő dekor elemem. A következőnek, ilyen "közönséges" kavicsosnak kell lennie!
Ebben egyet tudok érteni veled🙂
Legalábbis vannak berendezések amikhez kifejezetten ez ilyen jellegű kövek passzolnak.
 
Pár kép ide is. Mindenki jól van. A coryk folyamatosan keresnek-kutatnak, hátha találnak valami kis ételmaradékot.
A vitik pedig amint meglátnak egyből jönnek oda, folyamatosan ennének.
A kilógó fatörzsre szeretnék valamilyen növényt rögzíteni. Én vitorlavirágra gondoltam.
E00827F4-1646-4FD8-A4F8-E4FFEFF5285E.jpegCB223715-CF30-4042-88C9-8FAA7BA9DF14.jpegEE4FE326-9E30-4E7F-A60E-141013366223.jpegD994693E-7218-458B-A9ED-406BB5EBD4CF.jpegB44A6F56-C348-440E-A428-CDBCA0497656.jpeg
 
Back
Oldal tetejére