• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Köves 64 l

Sziasztok! Lenne egy kérdésem😄 csütörtökön lesz 2 hetes az akvárium és már csak heti 3 vizcsere van.ma megvolt a második és az NO2 szint még mindig magas.Az ammónia szerintem a Prime miatt beállt 0,05 körülire. Az lenne a kérdés hogy az NO2-t hogy tudnám a megfelelő szintre levinni?A válaszokat előre is köszönöm!
 
A Prime sem az ammoniat sem a nitritet nem csokkenti, csak a "mergezoseguket". Mindkettot a gyakori (50%-os) vizcserekkel tudod kordaban tartani az inditas elejen, foleg aktiv talaj mellett. Sokat tud meg az is segiteni, ha adagolsz indito bacikulturat (ajanljuk a Dennerle rapid startot, bar nem olcso nagyon hatekony) illetve telepitesz uszonovenyeket.
 
Az első heten napi vizcsere volt és ment napi 2 kupak Seachem Stability.Most úgy nez ki a dolog hogy 2 naponta van vizcsere,akkor megy bele 1 kupak Stability.Azert furcsa mert az első akvariumnal is így csináltam és szépen az ammoniaval együtt csökkent a nitrit szint is.Azert gondoltam hogy a Prime kavart be mert azt az első akvariumnal nem használtam.
 
Sziasztok!Baj van!!! Kifogyott a CO2 palackom és nem tudok csereltetni Fehérváron január 6 előtt sehol....van valami ötlet hogy most hogyan tovább az akvariummal?
 
Ennyi? Visszavettem a fényt a felére,tapozas maradhat a napi 3 ml macro-micro és a 2 ml easy carbo vagy azt is vegyem visszább?
 
Akkor a micro és macrot visszaveszem a felére,a carbo maradhat vagy most abbol többet adjak kicsivel?
A leirasaban benne van, hogy sose adagold tul. Viszont erdekelne a logika, hogy miert gondolod azt, hogy ha mindent csokkentesz, a carbon emelni kene. Az maradhat ugyanannyi (mar ha az eddigi adagolas rendben volt).
 
Utoljára módosított:
Ma megvolt a vizcsere,innentől heti 1 lesz már csak.A nitrit szint szerintem oké lesz jovoheten és az ammónia szint is tökéletes.Ha a tápot (most hogy nincs CO2) úgy adatokon 3-3 ml macro-micro 2 naponta az jó? A világítást a legalacsonyabb fokozaton uzemeltetem.
 
Sziasztok!sikerült palackot szereznem meg 5 amano garnelat és 5 otot.van alga szépen úgyhogy lehet hogy csinálok egy sötét kúrát....elcseszetem mikor a világítást feltettem 100%-ra.az lenne a kérdésem hogy levegozteto mindenképpen kell vagy ez a sterilizator elég az oxigén beoldasahoz?
 
Sziasztok!sikerült palackot szereznem meg 5 amano garnelat és 5 otot.van alga szépen úgyhogy lehet hogy csinálok egy sötét kúrát....elcseszetem mikor a világítást feltettem 100%-ra.az lenne a kérdésem hogy levegozteto mindenképpen kell vagy ez a sterilizator elég az oxigén beoldasahoz?
A "sterilizátor" oxigént (is) csinál, de a beoldáshoz semmi köze. Levegőztető nem kell, elég a szűrő általi vízforgatás. A CO2 használatakor kifejezetten felesleges a levegőztető általi túlzott vízkeverés.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére