• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ki milyen GH/KH+-t használ?

Garnélák nem mennek néha felfedezőútra emiatt?
Nem, mert nincsenek. 1 db CRS-em van, az nagy túlélő. A minap betettem 5 Amanot, az még kérdéses.
Amúgy 180 literre 20 gramm só az soknak számít? Most tekintsünk el attól, hogy milyen típusú a só, nagyságrendileg kérdem. Amikor belenyomom a vízbe, baromi soknak néz ki. Befehéredik tőle az egész aki. Aztán a GH-n KH-n meg alig emel.
 
Nem, mert nincsenek. 1 db CRS-em van, az nagy túlélő. A minap betettem 5 Amanot, az még kérdéses.
Amúgy 180 literre 20 gramm só az soknak számít? Most tekintsünk el attól, hogy milyen típusú a só, nagyságrendileg kérdem. Amikor belenyomom a vízbe, baromi soknak néz ki. Befehéredik tőle az egész aki. Aztán a GH-n KH-n meg alig emel.
Miért nem teszel bele szódabikarbónát? Én a 20 liter RO cserevízbe teszek 1,7 grammot, az kb. 3-as kH-t csinál, ha jól emlékszem.
 
Mert 0 a KH. ezért a co2 nagyon lenyomja a ph-t.

De akkor elég 1-2°nk Kh is vagy vegyél vissza a CO2-ből, szerintem a 3°nk indokolatlanul sok. 1°nk Kh-t kb. 5-6 g szódabikarbónával tudsz elérni 180 (netto!) literben. De amúgy friss aktív talaj mellett le fog menni a Kh újra és újra.
 
De akkor elég 1-2°nk Kh is vagy vegyél vissza a CO2-ből, szerintem a 3°nk indokolatlanul sok. 1°nk Kh-t kb. 5-6 g szódabikarbónával tudsz elérni 180 (netto!) literben. De amúgy friss aktív talaj mellett le fog menni a Kh újra és újra.
Igaza van az előttem szólónak. http://www.greenaqua.hu/hu/ada-aqua-soil-africana-9liter.html, ilyen talajom van négy hónapja és mindig 0-lás Kh van. Ro vízzel cserélek és Shrimp King Bee Salt Gh+ vissza sóz, 130 tds-re.
 
Sziasztok,

A héten lecseréltem a Salty shrimp GH+ termeket a Salty shrimp GH/KH+ csodájára.

Visszasóztam vele az RO vizemet 130TDS-re de ahogy a csepteszt mutatja továbbra is KH=0
Amit nem értek. Szeretném fetolni legalàbb KH=2-re de nem akarok tobbet hozzáadni a TDS miatt.
KH-ra az alacsony PH5.7 miatt lenne szükségem.

Köszi az ötleteket előre is.

Üdv,
Norbi
 
Sziasztok,

A héten lecseréltem a Salty shrimp GH+ termeket a Salty shrimp GH/KH+ csodájára.

Visszasóztam vele az RO vizemet 130TDS-re de ahogy a csepteszt mutatja továbbra is KH=0
Amit nem értek. Szeretném fetolni legalàbb KH=2-re de nem akarok tobbet hozzáadni a TDS miatt.
KH-ra az alacsony PH5.7 miatt lenne szükségem.

Köszi az ötleteket előre is.

Üdv,
Norbi

Szia! Szódabikarbóna, pár csipet a cserevízbe és mérés után mehet az akvába.
 
Szia! Szódabikarbóna, pár csipet a cserevízbe és mérés után mehet az akvába.

Nem gyülemlik fel a szódabikarbóna egy idő után?
Mennyi kb az a pár csipet? Egy 64 literes akiban szeretnem turbózni a KH-t.
 
Sziasztok,

A héten lecseréltem a Salty shrimp GH+ termeket a Salty shrimp GH/KH+ csodájára.

Visszasóztam vele az RO vizemet 130TDS-re de ahogy a csepteszt mutatja továbbra is KH=0
Amit nem értek. Szeretném fetolni legalàbb KH=2-re de nem akarok tobbet hozzáadni a TDS miatt.
KH-ra az alacsony PH5.7 miatt lenne szükségem.

Köszi az ötleteket előre is.

Üdv,
Norbi
Szia,
Egy vízcserével nem fogod megemelni a KH-t, ha csak 130-as TDS-re sózod vissza. A 130-cal a cserevizedet kb. 2-es GH-ra vitte fel a leírása alapján, ami kb. 1-es KH-t jelent. Az akváriumodba öntve ezt tovább hígítottad. Több vízcserére, vagy magasabbra állított TDS-sre van szükség az elején, aztán visszaveheted szépen.
 
Sziasztok,

A héten lecseréltem a Salty shrimp GH+ termeket a Salty shrimp GH/KH+ csodájára.

Visszasóztam vele az RO vizemet 130TDS-re de ahogy a csepteszt mutatja továbbra is KH=0
Amit nem értek. Szeretném fetolni legalàbb KH=2-re de nem akarok tobbet hozzáadni a TDS miatt.
KH-ra az alacsony PH5.7 miatt lenne szükségem.

Köszi az ötleteket előre is.

Üdv,
Norbi
miért nem vettél csak kh+ arra csak ugy is az indítás elején van szükséged! a ph stabilizálás véget! de lehet ma már kis köveket "granulátumokat" venni, garnélatenyésztök használják, amit vagy a szüröbe vagy az akváriumba tesz bele az ember s biztossan tartja a ph-t 6,7-6,8 on! amugy meg nyugodtan tedd fel a tds-ed 150-180ppm környékére! majd beáll a ph-d meg a co2 se told túl, az is igen le tudja savanyítani a vized! amúgy meg egy türelem játék az egész majd beáll magától! persze ahogy a kollegák irták a szódabikarbóna is tökéletessen megteszi!
 
miért nem vettél csak kh+ arra csak ugy is az indítás elején van szükséged! a ph stabilizálás véget! de lehet ma már kis köveket "granulátumokat" venni, garnélatenyésztök használják, amit vagy a szüröbe vagy az akváriumba tesz bele az ember s biztossan tartja a ph-t 6,7-6,8 on! amugy meg nyugodtan tedd fel a tds-ed 150-180ppm környékére! majd beáll a ph-d meg a co2 se told túl, az is igen le tudja savanyítani a vized! amúgy meg egy türelem játék az egész majd beáll magától! persze ahogy a kollegák irták a szódabikarbóna is tökéletessen megteszi!

Tourmalin-ra gondolsz? Urban legend.. :)
 
Tourmalin-ra gondolsz? Urban legend.. :)
nem tudom pontossan mi a neve! nekem van itthon folyadékban! meg a legutóbbi csapat prl-t amikor hoztam a vizükbe volt beledobva ezk a kavicsok egy evökanálny kordában tart 50litert! valami ipari cucc! a kavicsokat ugy képzeld el méretben mint a bio rio talán kicsivel nagyobb! de itt egy fotó(y)
 

Attachments

  • IMG_4066.JPG
    IMG_4066.JPG
    186.1 KB · Megtekintések: 22
Sziasztok,

A héten lecseréltem a Salty shrimp GH+ termeket a Salty shrimp GH/KH+ csodájára.

Visszasóztam vele az RO vizemet 130TDS-re de ahogy a csepteszt mutatja továbbra is KH=0
Amit nem értek. Szeretném fetolni legalàbb KH=2-re de nem akarok tobbet hozzáadni a TDS miatt.
KH-ra az alacsony PH5.7 miatt lenne szükségem.

Köszi az ötleteket előre is.

Üdv,
Norbi
Inkább a cseppteszteknek higgyél mint a TDS mérődnek. Ez a 130-as érték nem etalon dolog szerintem, mivel ez a vízben oldott sókat méri, vagyis egy erősebb tápozás is szépen feltolja. Nálam 240 körüli értékek vannak 5-ös GH-nál. Volt mikor a TDS-t néztem, és sokkszor emiatt vízcsere után nem is adtam a cserevízhez gH növelőt, viszont ennek egyenes következménye lett, hogy elfogytak a garnéláim, mivel a gH jó ha 1 volt ( az első csepptől már szint váltott)
 
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, ma reggelre szépen apránként felboostoltam az akávriumban a KH-t 2-re. Ezzel már így elégedett leszek.
Azt remélem, hogy a co2 nem fogja annyira lehúzni a PH-t a nap folyamán.
6.3 a PH reggelre és remélem nem viszi le a nap végére 5.6-5.7-re mint eddig történt.

Köszi a segítséget @tsokee @Victor @Keinrath Adrian @dexkill
Ne told neki annyira a Co2-öt! inkább hagyd egy órával előbb bekapcsolni!
 
Sziasztok! Szeretnék CBS-eket tartani, így az akvárium vizét gh 6 és pH 6.8-ra szeretném belőni. Azt olvastam, hogy ezek a garnéla nem igazán tolerálják a víz tulajdonságainak ingadozását. Ezért már a vízcseréhez használt RO vizet is erre az értékekre lőném be. Ehhez a cserevíz értékekhez elég gh+-t vagy gh/kh+-t érdemes használn? Magyarul: hogy tudom visszasózni a RO vizet, hogy gh 6 és pH 6.8-as értékeket kapják?
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! Szeretnék CBS-eket tartani, így az akvárium vizét gh 6 és pH 6.8-ra szeretném belőni. Azt olvastam, hogy ezek a garnéla nem igazán tolerálják a víz tulajdonságainak ingadozását. Ezért már a vízcseréhez használt RO vizet is erre az értékekre lőném be. Ehhez a cserevíz értékekhez elég gh+-t vagy gh/kh+-t érdemes használn? Magyarul: hogy tudom visszasózni a RO vizet, hogy gh 6 és pH 6.8-as értékeket kapják?
Aktív talajra lesz szükséged elsősorban! Gh+ használj csak!
https://www.greenaqua.hu/hu/green-a...-novelo-250-g.html?nosto=nosto-page-category2
Teljesen kiváló a feladat betöltésére!
A Ph az már más tészta! de ezek az állatok tolerálják a ph 5,5-7 ig tehát nem kell pontossan 6,8 ph nak lenni ,valahol a két érték közt!
 
Sziasztok! Szeretnék CBS-eket tartani, így az akvárium vizét gh 6 és pH 6.8-ra szeretném belőni. Azt olvastam, hogy ezek a garnéla nem igazán tolerálják a víz tulajdonságainak ingadozását. Ezért már a vízcseréhez használt RO vizet is erre az értékekre lőném be. Ehhez a cserevíz értékekhez elég gh+-t vagy gh/kh+-t érdemes használn? Magyarul: hogy tudom visszasózni a RO vizet, hogy gh 6 és pH 6.8-as értékeket kapják?

A 6,8 éppen a javasolt felső határ. 6,0-6,5 között bármi jó. Saját tapasztalat: pH 5,37 még vígan jó volt nekik :O :/
 
Back
Oldal tetejére