• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kezdő low 60 literben

Az Easylife FFM klórmentesító, neked meg magas nitrited van amihez más vízkezelőre van szükséged. Mondjuk ez is csak addig magas, amíg nem jön létre baci kultúra amit aztán át fog alakítani nitráttá, asszem :D
De addig esetleg tudnál használni Sera Toxivec-et. Az pont semlegesíti ammóniát meg nitritet. Biztosán van más is, de én ezt szoktam használni vízcserekor.

Elvileg 60 litereshez ez nem sok, de ez sok mindentől is függ, pl. mennyi nővény van és abból mennyi ami első sorban vízből veszi fel a tápot, milyen gyakran és mennyi vizet cserélsz, stb.
Ki kell tapasztalni :) Ha túl sok tápot adagolsz, legfeljebb algabúmód lesz :D
Próbálj esetleg adagolni 2 milit és nézd meg hogy az alga mennyire fog élvezni :D
Minden esetre itt egy táblázat a GA tápok használatához:

GA_tap.jpg
 
Ne felejtsük el ez egy Low-tech akvárium. Nem kell pörgetni a tápokkal.(szerintem). 1ml mic mac talán tényleg kevés 64l-re. nálam 4ml megy 200l-be. 2ml-nél többet nem adnék.
Amúgy a szűrőd igazán mostanában fog "beállni, beérni", hiszen 1 hónapos az akvárium.
Tudjuk ezek a tesztcsíkok csak iránymutatók nem igazán pontosak, sajnos. Tudsz vegyél "csepegtetős" tesztet.
NO3-at tudod növelni még pár halacska betelepítésével is.
 
Köszönöm!

Az algák most is elég jól érzik magukat, és ennyi tapasztalattal az algabummot még a játék kedvéért se kockáztatnám. :LOL:
Majdnem a fél akvárium dekorhomokos, és csak 6 órát világítok egy UPAqua Pro LED-del.
Heti 40-50% vizet cserélek, és nem szégyellem bevallani, hogy nem tudom mi az a Sera Toxivec. :p
Ahogy írtam is, valami csapathal még mindenképpen lesz, de várok még vele, hogy a bacikultura is elbírja.
Később talán valami komolyabb teszt mellett megpróbálom emelni a tápozást is. A Tetra tesztet egy kicsit bánom már...
 
... nem szégyellem bevallani, hogy nem tudom mi az a Sera Toxivec. :p
...
Ez egy Sera cég által gyártott vízkezelő. Ahogy mondtam, első sorban ammóniát meg nitritet semlegesíti. Baci kultúra elősegítő pedig a Bio Nitrivec, szintén Sera-tól.
Sera termékeket általában minden akvárium boltban megtalálhatód. Nem hiszem hogy sokkal rosszabb lenne más hasonló készítményeknél. De megrendelheted GA-tól is hasonló hatású készítményeket, nekik igen széles és minőségi választék szokott lenni.
Pl. hogy elősegíts a bacikon ezt ajánlanám: Prodibio BioTrace /1 ampulla/ nyomelem baktériumoknak (eleség) 1 ml. most csak 340,00 Ft - Green Aqua Green Aqua valamint: Prodibio Bio Digest /1 ampulla/ baktériumkultúra elősegítő 1 ml (biodigest) most csak 390,00 Ft - Green Aqua Green Aqua

Minden esetre a nitrit lenullazáson elgondolkodnék, hogy mivel tudnám eltüntetni az akváriumból mert tényleg mérgező már 0,3 értektől.
 
Sziasztok!

Egy hétig nyaralni voltunk, így, bár sógornőm előírás szerint adagolta a tápokat, egy kicsit izgultam mi vár itthon.
Közben a gyerekek addig nyúztak, hogy hazafelé beugrottunk a GA-ba "rendes halért".
Ezúton is köszönet @viktorlantos-nak a választásban nyújtott segítségért és a tíz Zöld Neonért. (És igen, tényleg kell majd mellé valami piros is)
Hazaérve egy igazi dzsungel fogadott, de ez nem vette el a kedvem sem a halak beszoktatásától, sem a be és kifolyó első takarításától az új szerzemény ADA kefével, hiszen a Limnophila erdő kivágásával ej ráérünk... :p
Az egyik nagyobb Amano közben többször is rárabolt a túl alacsonyra tévedt Neonokra, de szerencsére nem lett katasztrófa. :p
Most így nézünk ki:


Közben a nitrit tényleg eltűnt, de a nitrát szint továbbra is csak 10 körüli.
 
Nekem teszik így dzsungelesen. Gondoltam, hogy jó lesz a NO2 színted ;)
NO3 is beáll majd szépen, pár új halacska is segít ebben.:)
 
Sziasztok!

Szomorú esemény kapcsán jelentkezem. Tegnap hazaérve az egyik Otot a kifolyóba szorulva találtam meg enyhén aszott állapotban. Sajnos nem tudom mi vitte el. Tegnapelőtt még mind a négyen vidáman legelésztek. A víz rendben, bár kissé meleg hűtéssel 26-28 fok. Azért eszközöltem egy 50%-os vízcserét.
R.I.P.! [emoji17]
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Tegnap eszközöltem némi kis igazítást az elvadult növényzeten, aminek következtében most kissé rendezettebb lett az összkép:


Ugyanakkor van egy kis hiányérzetem.
Szerintetek a bal oldali Anubiastól jobbra nem kellene valami a "dárdahegy" mögé?

Köszönöm!
 
Szép látványt nyújt! (y)

Most hogy mondod.... tényleg kissé üresen tátong az a rész :) Én is el tudnám képzelni oda még valamit, esetleg Alternanthera reineckii? Habár azt inkább jobb oldalra talán az élénk vörös színért...
 
Szép látványt nyújt! (y)

Most hogy mondod.... tényleg kissé üresen tátong az a rész :) Én is el tudnám képzelni oda még valamit, esetleg Alternanthera reineckii? Habár azt inkább jobb oldalra talán az élénk vörös színért...

Köszi!

Tényleg szép kis növény, de nem tudom, hogy low körülmények mellett mennyire lenne életképes. (?)
 
Esetleg a "dárdahegyet" pár centit benyomni a homokba, vagy egy laposabbra cserélni és bevonni Riccardia-val?
 
Szerintem elsősorban fényre van szüksége...

Sajna nálam abból sincs túl sok. A világítás egy Upaqua Proled Z20. Azt sem tudom hány W-nak felel meg...
Azért tetszik! :)

Esetleg a "dárdahegyet" pár centit benyomni a homokba, vagy egy laposabbra cserélni és bevonni Riccardia-val?

Na igen. Elnézve @HUGO kolléga akváriumát, ez a növény megér egy külön projectet is.
Lowtechbe megmarad?
 
Akkor nem a víz hőmérséklete miatt. Nálam a nagy aki fix 27 fokos és kutyabajuk.
Mivel szoktál őket etetni? És esznek is amikor etetsz?
 
Back
Oldal tetejére