• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kezdő low 60 literben

Köszi! Reménykedjünk... ;)

Ma este az utolsó kétnapos vízcsere.
Egyébként az ezzel kapcsolatos tervem kissé átalakult:
2. nap 30% (50% jobb lett volna, de még nem volt hozzá eszköz)
4.-6.-8. nap 50% itt tartok most
terv:
10.-14. nap 50%, és innentől hetente

Ha nem hajt a kényszer, akkor a faunát csak a 3. héten szeretném betelepíteni. De még nem is gondolkodom rajtuk.

Azon viszont egyre többet jár az eszem, hogy fog kinézni az akvárium a jelenlegi növények megnövésével, bedúsulásával.
Más akváriumokat nézve egyre kevésbé látom tarthatónak az alábbiakat:
- sok folt Weeping moha (talán ez rendben lesz)
- alsó szinten, és jobb oldalon Tenellus, és petchii (a petchii ahogy nézem jó magasra nő, így lehet alacsonyabb crypto kellett volna)
- bal oldalt 2. szinten két Anubias Nana (a pusztulás miatt az első képen még látható helyre kell még egy, remélem idővel lesz itt két nagy bokor)
- 3. szinten végig Microsorum (ez a legnagyobb probléma, mert ahogy nézem innen fentről olyan magasra nő a 36 cm, es akváriumban, hogy mindent beterít, és belóg majd a dekorhomok felé is)
- 4. szinten jobb oldalt Ludwigia vöröslik (lehet ide elé akkor nem is kellene Microsorum a fára)
- hátul végig Limnophila sessiliflora (nem tudom mennyi fog látszani belőle ha egyszer majd a Microsorum, és a Ludwigia megnő)

Bocs hogy így írásban, de nem vagyok egy rajztehetség. Vélemény?
Tudom a kezdő örüljön, ha minden megmarad, és nem lep el az alga, de azért próbálnám tudatosan... :p
 
Helyzetjelentés:
A második hét vége felé nő minden mint a gomba. (a gomba nem)
Szerintem ilyen friss akváriumban vágni sem szabadna, de a Limnophila sessili már egyszer az ültetésnél, és azóta még egyszer félbe lett vágva, de már megint a felszínig ér.
A Crypto Petchii-k mindegyike hozza az új leveleket, és a Microsorum Trident is kiheverte már a kezdő akvakertész első carbó támadását. ;)
A Ludwigia palustris teteje vöröslik (az alja kissé felkopaszodott, de meg se látom), az Echinodorus Tenellus megduplázta, háromszorozta :wideyed: az ültetéskori méretét.
A barna alga virágzik. :D Szóval öröm az élet!
Csak a Nana gyökértörzse kezdett el foszlani most, hogy végre ezer gyökérrel kapaszkodik. Félek is kicsit, nehogy a testvére sorsára jusson.
Itt kértem segítséget.
(izé ma olvastam, hogy a másik gyökeret nem is kellett volna kidobnom, amiért leesett az összes levél)

A befolyót átraktam előre a kifolyó mellé, mert folyton zargatta a növényeket, így most mindenki az ég felé tör.

Így nézünk ki most:
18526426769_2cd0db9c1a.jpg

Pár lúzerségem az elmúlt hétről, hogy lehessen csendben mosolyogni:
1. A JBL In-Out set akvárium felőli csapját sikerült zárva hagynom, és amikor rányitottam a nyomást egy hatalmas durranás kiséretében megértettem miért Out set... :rolleyes:
2. Találtam egy pici csigát az egyik levélen (rájöttetek, hogy egyik növényt sem mostam le anno?), és amikor meg akartam nézni közelebbről, hogy mi is az, sikerült a nagy orvosi csipesszel rommá törnöm a házát. :(
3. Lásd első pont csak két nap múlva. Biztos valami agyi problémám van...
4. Még mindig az In-Out set. Sikerült a teli harangot függőlegesen kiemelnem a vízből. A fél liternyi kizúduló víz adott estére némi Hamupipőke melót. Még most is látszik a jobb oldalon.

Egy hét múlva jöhetnek az állatok. Minden javaslatot szívesen fogadok.

Köszi hogy benéztetek!
 
Szia!
Alakul szépen!:) A háttérnövényeket szépen lehet sűrűsíteni, ha a levágott csúcsokat újraülteted. Sajnos csigák "be-beeshetnek"a növényekkel. Csipesszel vagy ujjal összenyomom őket, imádják a halaim meg a garnélák is. Próbálj beszerezni még Anubias-t. Hátha az megmaradna.Tényleg igénytelen növény nem is értem mért nem fejődik ebben a medencében. Egy jó tanács, érdemes árnyékos helyre ültetni, különben zöldalgaréteg lehet a levelein.
Állatokra javaslatom: Oto, Razbóra, Neon, Rc, Yellow garnélák, (Nem tudom Amano garnélák mennyire boronálnák össze a dekorhomokot a talajjal,) okosok megmondják.
További algamentest kívánok!
 
Szia! Ismét köszönöm! Az Amanokra már rá is kérdeztem az ezzel foglalkozó topikban.
Oto pedig biztos lesz, mert nagyon jópofa. (vagy Algázó Géb, mert az is)
A razbórával viszont feladtad a leckét. Tényleg szépek, de van belőlük vagy ezer féle, és ahogy nézem nem igazán csapvízbe valók.
A neon régi álom, de ahogy olvastam nagyobb tér kell nekik. (?)
Láttam, hogy az RC és a Yellow nálad együtt van a Happy-ben. Nem fajtalankodnak? :p
 
@dantesix : Én is. ;) Köszi a bíztatást!
@ZoleeG : Majd el felejtettem! Nana mindenképpen lesz még. Sajnos nem igazán van árnyékos hely, de talán a steamek és a Trident majd megoldják.
Nyírás ügyben pedig bátor leszek, és hozzányúlok a Ludwigiához is.
 
Amióta megégettem a Microsorumot, a dekorhomok felett fecskendezem be, de semmit nem zárok ki. :cool:
Egyébként ahogy a képen is látszik, a vágott (felső) fele felől kezdett el barnulni, és szálasodni a gyökértörzs, és már mozog az alatta lévő levél.
Remélem megáll valahol útközben, mert egy-két levelet még elviselek, de a teljes növényt nem adom! :mad:
 
Láttam, hogy az RC és a Yellow nálad együtt van a Happy-ben. Nem fajtalankodnak?:p

De fajtalankodnak. "Bár nekem tetszenek a mulatt meg a mesztic nők is.":):).
 
Ma az akvárium hőmérséklete új csúcsot döntve elérte a 29 fokot, ami kissé már zavaró.
A meterológia persze holnaptól lehülést mond, de erre most nem építenék, hogy jönnek a lakók.
Öcsém a jégkockát ajánlotta :D, de én inkább valamilyen ventilátoros megoldásra gondoltam.
Van is itthon 2db 12cm-es PC-s...
Ha nem sikerül összehozni, akkor csak az RC jöhet szóba, mert azon nem látszik, ha megfő. :p
 
Ma az akvárium hőmérséklete új csúcsot döntve elérte a 29 fokot, ami kissé már zavaró.
A meterológia persze holnaptól lehülést mond, de erre most nem építenék, hogy jönnek a lakók.
Öcsém a jégkockát ajánlotta :D, de én inkább valamilyen ventilátoros megoldásra gondoltam.
Van is itthon 2db 12cm-es PC-s...
Ha nem sikerül összehozni, akkor csak az RC jöhet szóba, mert azon nem látszik, ha megfő. [emoji14]
Én is nagyon gondolkozok a ventillátoros hűtésen! Mondjuk az én vizem 25 fokos éppen, de azért jó lenne biztosabbra menni. Összeszedem az alkatrészeket és csinálok majd egyet! Ha Neked kész lesz dobhatnál fel képet!
Tetszik az akid! Grat hozzá! ;)
 
Sziasztok!

Ma megérkeztek az első lakók az akváriumba 5 Amanó és 4 Oto személyében.
Hát vagy az akklimatizáció sikerült hosszúra, vagy a GA-s srácok éheztetik őket a cél érdekében, de amint kiszabadultak, nekiestek az algának, így holnap meg azt kell vennem. :p
Amúgy szeretnék is reklamálni, mert a garnélák igen rövid bélrendszerrel érkeztek, és ezért evés közben folyamatosan sták tele a dekorhomokot...

A nap amikor megszegtem a fogadalmam, hogy nem lesz ADA cuccom:
18680415879_20f89cc44e.jpg
Első felderítő az aknamezőn...
18680415609_a61ec999ab.jpg
Mond haver, nem zavar, hogy éppen ...kilok?
18678880380_ddb840b01f.jpg
Tiszta vadnyugat
18245942993_f46e251a89_n.jpg18869335701_ef685f06e3_n.jpg
:ROFLMAO:
 
Sziasztok!

Sajnos ZoleeG kollegának igaza lett, ami az Amano-k aljzatbontó képességét illeti, így ismét megízleltem milyen csipesszel szedegetni az Amazoniát a dekorhomokról.
Viszont talán most elmondhatom, hogy sikerült a scapet pár apró változtatással garnélabiztossá tenni. :cool:
A látható alga az elmúlt 2 nap alatt elfogyott, így erősen elgondolkodtam rajta, hogy legalább az Otokat etetni fogom holnaptól, mert Nigo blogján olvastam anno, hogy a Kövér Lászlóból dog a Tóth Ottó. :)
A Microsorum Tridentet nem nagyon érdekli, hogy mit szeretnék, nő bele a vakvilágba, de fogalmam sincs, hogy lehet-e rövidíteni a leveleit anélkül, hogy tönkre vágnám, így hozzá se nyúlok.
Valaki linkelne egy nyírással kapcsolatos topic-ot? (én nem találtam) Köszönöm!
Az akvárium közben a paintnek hála egyre szebb:
 
Sok sikert, szépen alakul.
Köszi!

Sajna a valóságban nem olyan szép, mint a paintben.
Mivel a Microsorumba nem merek belevágni, a Sessiliflora pedig gyorsabban nő, mint ahogy vágni tudom, a kezdeti háromszög kicsit kezd kicsúszni a kezeim közül.
A Ludwigát elfektette a flow, így azt a vasfa mögött kettévágtam, és újra ledugtam. A többiben viszont szívesen venném a profik tanácsát. Köszönöm!

Közben a barna algát leváltotta a zöld,

és megint találtam csigát,

de ez már nem is zavar. :)
 
...
Ez a Carbotól van? Ha igen, akkor hogy adjam be, hogy ezt elkerüljem?
Nagyon lassan nyomtam be...
...
Amióta lakótársak is meglettek az akváriumomban, én hígitve adom be a carbot. Van egy úgy literes "mérőm", azzal kimérem úgy féllitert az akiból, bele a carbót és lassan vissza az akváriumba, remélhetőleg messze a nővényektől de ugyanakkor áramlásba valamint hogy a halak/garnélák ne kíváncsiskodjanak ilyenkor hogy mit csinálok és öntök be :)
 
Kedves naplóm...

A zöld algát láthatóan nem eszi senki, így kipróbáltam a bankkártyás módszert.
Nagyon jól működik. Ajánlom mindenkinek szíves figyelmébe! :)

Az Amanok folyamatosan dobálják el a bőrüket, amiről nekem a vízipók ide vonatkozó része jutott eszembe.
Gyorsan el is játszottam mindenkivel a családban. Bámulatos, hogy mindenki elhitte. (y)

Bár tudom hogy pontatlan, azért hetente nézek vízet a Tetra 6 in 1-el
A három mérés átlaga:
NO3 10
NO2 1
GH 8-16
KH 10
PH 6,8
CL2 0

Az újabb csiga folytán most árgusabb szemmel figyelek, és láthatóan a következő állatok vannak "telepítés nélkül" az akváriumban:
(bocsi a béna macro képekért de csak kompaktom van)

hólyagcsiga: (?)



A következő egy a méretéhez képest (mellette egy Amazonia szem) iszonyatos gyors kis állat. Alig lehetett lefotózni.
Talán kagylósrák: (?)



Planária:

Ez utóbbiból fogtam már anno egy 1cm-es példányt is telepítés után, most viszont vannak egy páran.
Szoktam nézni, ahogy az áramlaton szörföznek, majd eltűnnek a szűrőben. Kíváncsi leszek takarításkor... :confused:

Megpróbáltam már csapdázni is, de csak egy mozdult rá a dennerle crusta gran-ra, meg a garnélák.
Ez útóbbiak őszintén sajnálták, hogy nem férnek be. :D

Nem adom fel. Most kipróbálom a cookiest... :sneaky:

Miközben a fentieket írtam, megvolt az első szökevény Amanom is. Még szerencse, hogy itt ültem, és hallottam, ahogy pattog. :cool:
Most öntöttem fel elöször a tetejétől 3 cm-re az akváriumot, de szerintem így inkább hanyagolom a jövőben.
 
...
Bár tudom hogy pontatlan, azért hetente nézek vízet a Tetra 6 in 1-el
A három mérés átlaga:
NO3 10
NO2 1
GH 8-16
KH 10
PH 6,8
CL2 0

...
NO2 egy egész 1-es? Mert akkor ez igen magas... mondhatni erősen mérgező már, tudtommal. Vízkezelőt ajánlanék.
NO3 viszont nem sok, az alá ne nagyon engedd mert különben táphiány jelentkezhet a nővényeken.
 
NO2 egy egész 1-es? Mert akkor ez igen magas... mondhatni erősen mérgező már, tudtommal. Vízkezelőt ajánlanék.
NO3 viszont nem sok, az alá ne nagyon engedd mert különben táphiány jelentkezhet a nővényeken.

Szia!

Használok vízkezelőt (Easylife FFM kicsivel a gyári ajánlás feletti mennyiségben)
A garnélák, halak jól vannak, és elég aktívak, de a Tetra 6 in 1 teszten sajnos az 1mg/l az első jelölés, fehérnek meg azért nem mondanám.
Talán majd veszek rá egy tesztet ami mér a 0 és a 0,5mg/l közötti tartományban. :unsure:
NO3 megy az akváriumba a Green Aqua Macro táppal 1ml/nap (1MA, 1MI, 2CA), de majd figyelek, hogy ne nullázzák ki a növények.
Nem tudom érdemes-e növelni a mennyiséget?

Köszönöm a segítséget!
 
Back
Oldal tetejére