• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kezdő low 60 literben

Trappista

Mágus
Sziasztok!

Ferencz Sándor vagyok Budapestről, és teljesen kezdő az akvakertészetben.
Több mint fél éve vagyok elméleti akvakertész. :)
Mivel múlt héten volt a születésnapom, ezért úgy gondoltam, hogy itt az alkalom, hogy átnyergeljek a gyakorlati oldalra.
Tegnap fel is kerestük kis családommal a G betűs céget, és ott @Nigro, és @viktorlantos segítségével összeválogattuk, ami a "tanulmányaim" alapján a kezdéshez kell.
Reményeim alapján a segítségetekkel egyszerűbb lesz az elméletet gyakorlattá tenni.
Előre is köszönöm!

Trappista
 
Bár a faunát csak később terveztem, de ma lámpakapcsoláskor mégis összefutottam az akvárium első lakójával, egy planáriával.
Jópofa kinézete volt, de mégis likvidáltam. Remélem nincsenek tesók...
 
Még egy napos sincs, de már itt is az első probléma. :(
Két a flow utjában lévő Microsorum leveleinek vége bebarnult.
Ez a Carbotól van? Ha igen, akkor hogy adjam be, hogy ezt elkerüljem?
Nagyon lassan nyomtam be...
Mit csináljak a barna végű levelekkel?

Illetve előre és jobbra nem kellene még valami a petcii-k mellé?

Köszönöm!
 
Szia!
Üdv a naplóírók és az akvarisztika táborában!:) Tetszik az akvárium! Még egy kis mohát el tudnék képzelni a kövek között. Jobb oldalt valami fűszerűt próbálnék ültetni.Microsorum ilyen növény, néha be-bebarnul, de majd hozza az új egészséges leveleket. Alacsony igényű nem lesz baja. Carbo-t a növényektől távol próbáld beönteni.
Írhatnál az akvárium technikájáról, tápozásáról. Illetve egy növénylista is jól jönne.
Sok sikert az akva indulásához!(y)
 
Szia!

Köszi! Akkor nem aggódom túl, de majd jobban figyelek a Carbo-ra.
A mohát sajnos nem sikerült nagyobb mennyiségben rögzíteni. Így is szálanként halászgatom a kifolyóról.

A "fűvet" @Nigro is mondta, de az eredeti terv fal volt, előtte homokkal, így végül abban maradtunk, hogy nem hozok.
Eleocharis mini jó lehetne low-ba?

Az akváról:

60*30*36 64 liter opti
Eheim 2426 experience 350 félgázon EA üvegszettel (szivacs,~1.8l subsrat, 2l biorio)
Pro Led Z20 60cm világítás

~8 liter Amazonia
2 liter JBL sansibar river
2db kicsi vasfa
saját gyűjtésű Riolit vagy Gabbro Sátoraljaújhelyről sósavazva lesikálva

Anubias nana
Microsorum Trident
Crypto Petchii (green-t szerettem volna, de nem volt)
Limnophila sessili (félbevágva, is hosszú lett, így újra ültettem)
Ludwigia palustris (feleségemnek szeretettel)
"repülő" Weeping moha :D

budapesti csapvíz
2ml Carbo
1ml micro-macro

Terveim szerint 30% vízcsere lesz 2 naponta az első 8-10 nap, aztán heti egy.
A világítást 16-22-ig gondoltam üzemeltetni, úgy hogy 17-18 körül tápozok.
 
Utoljára módosított:
Jó lesz ez így! Jól összeválogattad. Kiváncsi leszek a dekor tísztántartására.;)
Eleocharis mini sajnos nem low-ba való, sok fény meg CO2 kéne neki.
 
A dekorhomok sajna azért kellett mert ez egy társas akvárium.
Ez nálam azt jelenti, hogy kell, hogy életem társának is tetsszen! ;)
Vannak félelmeim, de raktam félre belőle fél kilót, és majd szépen lassan átalakul lejtős szürkébe...

A mini helyett mit ajánlanál ilyen körülmények közé?

Még egyszer köszi!
 
Utoljára módosított:
Ma megvolt az első vízcsere.
30%-ot cseréltem Easylife FFM-el kezelve a csapvízet.
A rendelkezésemre álló EHEIM 22/16-os csővel, illetve a feltöltéshez használt 50/14-es csővel igen kalandos volt, de elvileg a következő vízcseréhez már jön a céleszköz. :)
Beüzemeltem az időzítőt is, és a család kedvéért a világítási időpontot kétfelé vágtam 6-7 és 17-22 időpontokra, 17-es tápozással.
Lehet ebből gond?

A flying moss kapcsán közben az jutott eszembe, hogy nem kellene itt azért némi kohéziónak lenni a szálak között?
Mert értem én, hogy kötözni, szorítani, ragasztani, hálózni kell, de azért szálanként? :ROFLMAO:
 
Szia!
Már megint én okoskodom.;) Világítási időt ne vedd ketté! Családot meg kell győzni erről. Hiszen sehol nem kel fel a Nap kétszer, 24 óra alatt. Növények, halak nem nagyon tolerálják. ( Nálam volt ilyen kérés, de ellenálltam. :LOL:
 
Ma reggelre az anubias nana befeküddt az áramlatba. :(
Pedig a befolyóval szembeni oldalon van, ahol már alig áramlik a víz.
Némelyik levél szár felöli része be is sötétedett.
Összességében nagyon nem néz ki jól.

Tudok tenni érte valamit?

A többiek jól vannak.
Megjelent egy kis barna alga is a Microsorum fonákján de ahogy olvastam talán ez normális...
 
Utoljára módosított:
Szia!
Barna alga az induló akváriumok "velejárója". Majd algazabálók eltüntetik, (Oto-k, garnélák.)
Anubias-t érdemes rákötni damillal fára, kőre. Később szépen ráfonja magát a tereptárgyakra.:)
 
Szia!

Sajna nem a rögzítés a gond, hanem ahogy nézem a szára lágyult el annyira, hogy nem tartja meg a leveleket. Némelyik levél szár felöli vége is kezd sötétedni. :-(
Ha mind elpuszul, összesen 2db alig egy cm-es levél marad. Nem is ez zavar, mert ha egy levél is marad, akkor csak türelem kérdése, hanem hogy nem tudom mitől, és hogy mit tegyek vele. (?)

A barna algát sok helyen olvastam, ezért szinte "vártam" is. :-p
 
Sajnos ő nem volt túlélő. :(
Most értem haza, és már darabokban találtam.
Rosszul gondoltam. Nem a szár gyengült el, hanem a gyökér találkozásánál rothadt el minden levél.

Ez azért érdekes, mert ugyanakkor a gyökér teljesen egészségesnek, sőt az eredetinél nagyobbnak látszik, ráadásul csak 4 nap...

A vasfa közben előírás szerint elkezdett "habosodni". A mai vízcserével majd próbálok leszívni belőle.


Hogy ne menjen el teljesen a kedvem a Limnophila menti a becsületet. 4 nap alatt 5mm új hajtás a vágott végen. :)



Az algákról ezt a leírást itt olvastam a fórumon valahol, de azért köszi! Lassan jövök egy csokival.
 
Sziasztok!

Ma (tegnap) megvolt a harmadik vízcsere.
És ha már arra jártam elültettem a @ZoleeG által javasolt Echinodorus Tenellus-t is.
Persze kezdő akvarista, csak a boltban bátor, így végül nem szedtem szálakra, de így is megijedtem a tálcányi "fű"-től. :)
18316778899_caa2f7cb71.jpg
Azért jelentem leküzdöttem az akadályt, sőt mivel javíthatatlanul mazoista vagyok, levágtam, és mellé dugványoztam az egyedül jól teljesítő Limnophila-t is.
Íme egy kép a jobb sarokról:
18315279200_5d4633b7c7.jpg
Az akvárium egy hét után így néz ki:
18498629892_8a9a4767b3.jpg

Már csak a fotón vettem észre, hogy a porszívózás útán jóval meredekebben raktam vissza a bal oldali követ, de majd holnap (izé ma) megigazítom.

Köszi, hogy benéztetek! Minden javaslatot, kritikát örömmel fogadok! ;)
 
Nekem tetszik! Amolyan térdigérő fű hatása lesz majd a Tenellus-nak. 1-2 hét és jöhetnek a "lakók" is.;)
 
Back
Oldal tetejére