• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kezdő, de lelkes próbálkozás

Anubiasokat akkor elajándékozzam? )
Isten ments,szedegesd le az oldalsó nagyobb esetleg sárgult leveleket és a töveket a kövek repedéseibe vagy ahol összeérnek tűzdeld be.
egy idő után úgy is rá fog nőni a kövekre a gyökere.
Ha meg nagynak találsz párat akkor kopaszd meg tökre levéltelen legyen,
mivel ez egy lassan növő fajta így egy ideig használhatod anubias nana-ként is.
Nálam egy ilyen nagy tőből 5 db nana jött ki.;)
 
Isten ments,szedegesd le az oldalsó nagyobb esetleg sárgult leveleket és a töveket a kövek repedéseibe vagy ahol összeérnek tűzdeld be.
Köszi, ezt kipróbálom

Nálam egy ilyen nagy tőből 5 db nana jött ki.;)
tényleg nagyon sok van, imádta e korábbi bazaltzuzalékos akit, a nagyba csak a "nagyon szépek" lettek átrakva. A fő bajom a korábbival a kemény víz és a levelek széle vízkövesdett :(
 
Na mára jobb lett a kedvem újra :)
Tegnap egy gyors túra a GA-s fiúknál, újabb talaj, illetve Dukenukem jótanácsára - amit nagyon köszönök- bekerült pár tő Bacopa Carolinia, illetve az Anubiasok felkötözésre kerültek a kövekre (ez még lehet hogy változni fog).

vízcsere, aljzatszeparátor (bár kilóg a műanyag lap éle, de ha túl mélyre nyomom akkor átbucskáznak a talajgörönygyök, valami növénykék majd kellenek hogy takarjanak oda is.
Lényegesen jobb a helyzet :happy:

IMG_1034.JPG
 
és akkor jöjjön a bal oldal:

Nagyon gondolkodom, hogyan lehetne eltüntetni a szívó csövet, illetve lehet hogy át is kéne költöztetni az esőztető mellé, viszont ott magasabban van minden a domb miatt, így nem szívna elég mélyről.....
A fűtőszál itt marad az tuti, meg idővel a CO2-es kincsek is itt lesznek ;)
A Limnophila sessiliflora vagy Limnophila aquatica szerintetek jó választás lenne hátra, illetve mennyire bírja bármely növény hogy direktben kapja a fűtést?
A sziklán töprengek, szívem szerint kettőbe hasítanám (aki tudja hogy a Fuji-t hogy lehet szépen hasítani, ne tartsa magában), hogy legyen egy vékony szurdok kozéptájt, illetve próbáltam állítva is, csak akkor sem fér mellé más nagyon....


IMG_1035.JPG
 
Csinálj már egy teljes szembőlnézeti fotót :)
Hol van a kiömlő? milyen típusú? mert nem látom semelyik fotón...
Azt a randa beömlőt meg ha lesz rá való, akkor cseréld le vagy üvegre vagy akrilra.
 
Csinálj már egy teljes szembőlnézeti fotót :)
Már vártam, ezt a kérést, reggel csináltam ezt :)
IMG_1031.JPG


Azt a randa beömlőt meg ha lesz rá való, akkor cseréld le vagy üvegre vagy akrilra.
Kiömlő (esőztető) jobb felül van és az egy Eheim install set, nem látszik mert teljesen fenn van, majdnem a tetején az akinak
A beömlőt - tudom bűn ronda- is olyat akartam, de nem votl rakin a GA-ban múltkor, aztán lehet hgoy akril vagy üveg lesz
 
Hát már majdnem sikerült egy szembe fotót feltenni...
a ki és beömlőt egyoldalra pakoljuk...
ha nem lóg bele a fénycső, még a tető takarásáig töltheted a vizet...
ha eszembe jut még valami szólok :D
 
Szerintem először is mehet bele még sok növény, mert ez gy kissé kopárnak hat, lehet saggitaria, nekem ilyen kevés fény mellett is működött (bár elég lassú),de lehet még moha, crypto hasonló. Esetleg ha azt a nagy követ tényleg tudnád amortizálni, az valóban sokat segítene. Alakul ez..(y)(y)
 
Szerintem először is mehet bele még sok növény, mert ez gy kissé kopárnak hat
Az az igazság, hogy nem szerettem volna nagyon dzsumbujosra csinálni, bár még ettől messzi van :joyful:
Íves aki révén elég nehéz egyedi tetőt gyártani, vagy világítást cserélni, illetve gondolkodom a nem zárt tetőn, de van egy macskánk, aki imád ott heverészni (hiszen jó meleg) és félek, hogy a lógatott világítótesten is feküdne, majd beleszédülne az akiba.....
 
Amikor az akit indítottuk, és egy hozzáértő meglátta (azon kívül, hogy valószínűleg fogta a fejét) azt mondta: a gyakorlottak nem véletlenül nem indítanak akváriumot kevés növénnyel, még akkor sem, ha egy-egy növény nem része a végleges scape-nek. Kellenek, hogy beálljon az egyensúly. :) Szép lesz ez, csak türelem. (y)(y)(y)

Szigorúan zárójelben: nekem az a háttér túl kék. Nem tudom, más hogy van vele, de valami sötétebb szín jobban menne hozzá. :unsure:
 
Szigorúan zárójelben: nekem az a háttér túl kék. Nem tudom, más hogy van vele, de valami sötétebb szín jobban menne hozzá. :unsure:

Jól látod, ez nekem is bántja a szemem, ez volt a Panthone boltban kapható legsötétebb kék fólia, ezenkívül még van koromfekete...amikor megvettem és nem volt direktben világítva jó sötét volt....
 
Íves aki révén elég nehéz egyedi tetőt gyártani, vagy világítást cserélni, illetve gondolkodom a nem zárt tetőn, de van egy macskánk, aki imád ott heverészni
Nem is gondoltam hogy cseréld le most (egyébként is először szerintem egy erősebb szűrőre ruháznék be), ezért javasoltam az alábbi növényeket, amik szerintem ilyen feltételek mellett is megélnek, nem lesz szenvedés velük, ha egy kicsit odafigyelsz,esetleg néha tápozol. Ettől szerintem ez még messze nem dzsungel, de megértelek téged is :):whistle::whistle::)

ui.: valami hasonlóra gondoltam én is mint Dukenukem írta előttemo_O;)
 
[IMG=800x600]https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/t31/324340_319642511388210_1164471042_o.jpg[/IMG]
bocsi, de nem tudtam kihagyni ezt a képet, 100 éve készült, még a régi kinézet, de a lényeg a csalad szeme fénye - a MACSKA ))
Nem tudjuk megnézni... Invalid request...


tudodom, hogy nincs túlszűrt akvárium, de ez elvileg 440l/h-t tud gyárilag, az aki meg 120 l, gondoljátok, hogy kevés?
Nincs hát... de legalább 10 szeres megforgatással kell számolni...
a 440 l/h-ás szűrődet ha megpakolod akkor kb a fele, max a 2/3-a lesz a teljesítmény...
 
Back
Oldal tetejére