• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kezdő, de lelkes próbálkozás

Klasszisokkal jobb lett az elrendezés! Meg szabad kérdezni milyen fajta a fehér dekorhomok?
 
Utoljára módosított:
Köszi :)
Klasszisokkal jobb lett az elrendezés! Meg szabad kérdezni milyen fajta a fehér dekorhomok?
Köszi :)
Fressnapf-ban vettem 0.1-0.09 közötti, elég gyorsan üllepedik, így nem kavarog (maradt még ha érdekel kb 10 kg ;) )
Viszont tegnap találtam meg egy régi akváriumom telepítésből származó dekorhomokot - amikor kellett volna hiába kerestem.....
Gyönyörű, viszont az állaga mint a liszt :)
 
Elkészült a DIY lámpám, amit egy hete tesztelek, 10-12 órát világítok úgy, hogy 2 cső bekapcsol 10-18ig, majd itthon bekapcsolom a másik 2-t is 21-22-ig
4x24W T5-ös csövekkel, 2 fokozatban kapcsolható.
Naponta megy az 5 ml micro+macro+carbo
Hetente 30 l-t tudok cserélni ozmo vízzel(15 microsiemens)- holnap meglesz a sajat RO :)

Eredmény, a növényeim felrobbantak, főleg a talajon lévő glosso, és a limnophila teteje is elkezdett vörösödni, és megértettem, hogy milyen amikor bubiznak a növények.
Viszont, ezzel együtt minden barnul, rámtört az alga......valami okos ötletet szívesen fogadok

uhuny2uz.jpg


a középső-első limnophilia ideiglenesen van ott
 
Utoljára módosított:
Kicsit megnyírtam a hátsó nagy stemeket, meg kiszedtem az összes parvuláat, mert eléggé bealgásodtak és gócnak tüntek, kell helyettük valami másik fűszerű.
Minden ötletet, hogy kicsit átalakítsam, vagy új növényeket telepítsek szívesen fogadok :)



a kék háttér napjai meg vannak számláva :D
 
Nagyon régen írtam, így kicsit frissítek:

Pro:
- bekerültek új növények (köszönet @porsolyka és @feco6999 )
- meguntam a műanyag co2 diffit, így bekerült egy GA
- a legújabb és legfontosabb, hogy elkészült a DIY bútor, melyet feketére fényeztek
- annyian szidtátok a kék hátteret, így az új helyre költözés során felkerült a halványszürke folia
- úton van a külső Hydor fütőm (bár ez most a +30 fokban nem igazán fontos)

Contra:
- nagyon nehéz a dekorhomokot tisztán tartani
- küzdöttem elég sokat a cyanoval, 2x3 napos blackout megoldotta
- előjöttek pár helyen a zöld fonalalgám, bár lehet hogy ez eddig is volt, csak az új háttér jobban kiemelte
- még mindig nem tudok jó fotót csinálni :(

És akkor jöjjön az összkép:
 
Készülök fejben, a nagy őszi átalakításra, hiszen a cél a fenti akváriummal az volt, hogy alapszinten megismerjem a technikát, a lehetőségeket, fenntarthatóságot.

Továbbra is sziklás tervnél maradnék, nem nagyon tennék bele gyökereket.
Találtam egy képet, ami nagyon bejött (a beton gyűrűt leszámítva)


Szerintetek megvalósítható egy 100 x 50 x 40 -es méretű akváriumban egy ilyesmi scape?

Talaj: továbbra is enviroment, nekem bejött
Sziklák: Fuji
Növények: valószínű a nagyra növő stem-ektől el kell búcsúznom :(
 
Persze, hogy megvalósítható, van aki ezt egy nano-ba is bepréseli mesterien.
A betongyűrűnek is megvan a varázsa ám! De valami hasonló ívet sziklából követve biztos baráttibban nézne ki.

Ehhez a scape-hez a magas növények nem igazán illenének szerintem, bár a két sarokban lehetne velük mit kezdeni.
 
Nagyon tetszik az akvárium :) Köszönöm a növényeket és a kvarc homokot, nagyon jól tudtam őket hasznosítani, és úgy néz ki bírják nálam a gyűrődést:)
 
A GA-s garnéla fotózáson beleszerettem egy fadarabba a sok virgács között, szemezgettünk, lemértem, forgattam, majd úgy döntöttem, nem, tartom magam, nekem nem kell fa az akiba, csak kövek lesznek.....
Majd eljött a nap vége és még mindig ott kacsingatott és mosolygott rám, így kénytelen voltam elhozni :)


További frissülések:
- a szűrőben kicseréltem a szűrőanyagot, így kikerültek a kerámia gyűrűk, helyette Eheim Biomech került bele, illetve kicsit több Eheim Substrat pro.
- @TZ-nek köszönhetően vannak szép CRS-eim, bár még bújkálnak ;)
- @cheetah -nak köszönöm a Staut és a Pogot :)
- a fekete műanyag cső helyett lett üveg befolyó cső (Easy Aqua üveg befolyó cső - 17mm most csak 6 990,00 Ft - Green Aqua

A DC-ben lévő folyadék "megbolondulhat"? 2 napja (utolsó vízcserekor levegőn volt, és azóta nemhajlandó zöldülni, pedig megy bele a co2 rendesen
 
Utoljára módosított:
en lenni nagyon figyelmetlen!!!
multhet szerdan aramszunet vol kb 30 perc.
visszajott minden, megneztem az idokapcsolokat, rendben, orulok, erre kb egy het alatt azt vettem eszre, hogy brutalisan elkezdtek szaporodni a zold ilyen szor szeru algaim....
mondom ma akkor hetvegere csinalok black-out-ot, hatha segit (carbos kezeles nekem sose mukodott)
co2, vilagitas leallit, automata tapadagolot akarom kikapcsolni, erre veszem eszre, hogy nem is megy!!! valosInu egy hete nincs tapozas :(((((
 
Mik fognak változni. de ez már egy másik napló lesz szerintem :)
a legfőbb változás, hogy szeretnék egy olyan akváriumot csinálni, amivel érdemes nevezni versenyekre (ez egy tanuló év volt). Sokszor nem voltam elég türlemes, elhanyagoltam mert ráér, stb stb

üveg: 10-es Opti 100x44x45
Szűrés: sajnos kevés lesz a 2026-os, a 2080 meg drága, így marad a 2075, ami szintén drága, de kell :D
Világítás: DIY 4x24w-os világítás kicsi, fejben van pár brutál lámpaterv, de lehet hogy csak átépítve lesz 4x39w-ra
Talaj: lávakőzuzalékkal lesz emelve, lesz Tropica táptalaj, és Environment (mivel nem kapható igazán) helyett Tropica lesz
Dekorok: Fuji és Red Moor

Növények:
ami biztos lesz, mert nagyon szeretem: parvula, karacsony moha, stau, reineckii mini
ami nem biztos: stem növények, bár nagyon függ a layouttól, de általában a teteje gyönyörű, az alja meg nem....
Tápozás: növényfüggő de megy majd a micro+macro+carbo+vas + foszfát
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére