• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kezdő, de lelkes próbálkozás

Szia! Igen, kevés. a nagyok 8-10 szeres forgatást ajánlanak jó szűrőanyagokkal. A 440 l/h gyári érték, ez közegekkel lefojtva kevesebb, szóval kb. 3x-os szűrésed van. Mi a saját akváriumunkban (60l) egy CP e700 szűrőt használtunk, ami kevésnek bizonyult.
 
ez elvileg 440l/h-t tud gyárilag, az aki meg 120 l, gondoljátok, hogy kevés?
Elég az a válasz, hogy a szinte teljesen hasonló méretekkel rendelkező akváriumaimat ex1200 al szűröm, lilyvel minden visszafojtás nélkül?
vagy írjam azt, hogy nem ártana kicsit nagyobb intervallum amiben mozogni tudsz, ne kelljen havonta pucolni a szűrőt a flow csökkenése miatt. Biztonságosabb az...bár ha tényleg marad ez a növényzet akkor még működhet is a dolog, csak nagyobb az algaveszély. Bár ezt azt hiszem már írtam.
Macska meg szereti a melegséget:woot::woot:
 
igyekeztem teljesen szemből képet csinálni.

Jobb oldal:
próbálkoztam Glossostigma elatinoides-val, mivel hozzámvágtak egy befőtesűvegnyit (tudom full igényes növény, de ingyen volt és még sok van ha kell vkinek)

Bal oldal:
sziklát szét kéne 2-3 hosszú darabra hasítani, de lövésem sincs hogyan (vésőre tömörödik csak)
szikla mögé gondoltam pár Limnophila sessiliflora-t

Nem szeretnék gyökeret/fát tenni az akiba, mert teljesen eredetileg sziklás/homokos sügéresnek indult, de elcsábultam itt, esetleg zöld környezetben sötétbarna kopasz sziklák :)

a2edupud.jpg
 
Utoljára módosított:
igyekeztem teljesen szemből képet csinálni.

Jobb oldal:
próbálkoztam Glossostigma elatinoides-val, mivel hozzámvágtak egy befőtesűvegnyit (tudom full igényes növény, de ingyen volt és még sok van ha kell vkinek)

Bal oldal:
sziklát szét kéne 2-3 hosszú darabra hasítani, de lövésem sincs hogyan (vésőre tömörödik csak)
szikla mögé gondoltam pár Limnophila sessiliflora-t

Nem szeretnék gyökeret/fát tenni az akiba, mert teljesen eredetileg sziklás/homokos sügéresnek indult, de elcsábultam itt, esetleg zöld környezetben sötétbarna kopasz sziklák :)

A Glosso homokja alatt van valami táptalaj? ha nincs nyomogass be neki valami táprudat vagy golyót... bár a homokba nem tudom hogy fog nőni... max nagyon lassan....

Kővágó géppel lehet szeletelni... de a jól bevált ősi kalapácsos módszer a nyerő :D
 
nekiestem és elkészült a bal oldal, szétkaptam a nagy követ, illetve újabb növényke érkezett (Limnophila sessiliflora) lehet hogy teli lehetne önteni ott is aljzattal, de már 2 zacsi 5 literes Aqua soil benne van, úgyhogy most nem lesz több :)

pujyvena.jpg


a szűrő szívórésze is átkerült az esőztető oldalra, bár lehet hogy nagyon a növények között van, de jelenleg nemtudom máshova tenni (elég béna a cső része......)
Áramlást hogyan nézitek, mert gondolom fordul a víz a bal oldalon, de nem lászik :unsure:

akvaristán hírdet valaki egy atman at-3338-as szűrőt, Ti megvennétek az eheim 2213 helyett?
 
Utoljára módosított:
Kezd pofásodni (y)
áramlást a CO2 buborékokkal lehet nézni például.. bár már olyanról is hallottam, hogy tejet fecskendeztek be szépen óvatosan...hááát :confused:, inkább a buborékok....
 
kvaristán hírdet valaki egy atman at-3338-as szűrőt, Ti megvennétek az eheim 2213 helyett?

Az áramoltatása és a térfogata közelít a jóhoz... A kérdés az, hogy az Atman megéri-e egyáltalán (hang, strapa...), és hogy milyen állapotban van...
 
Lassan egy hónapja bombáztam szét a régi akit, és mostmár egy hete megy nagyon szépen növényekkel berendezve, naponta 20%-os vízcserével az aki, így ma bekerült pár halacska:

- 2 Otocinclus
- 1 túlélő neon (szegény a régi akiból maradt és nincs szívem megszabadulni tőle)
- 3 túlélő Hyphessobrycon pulchripinnis (citromlazac)

3 Apistogramma cacatuoides (1h+2n) még a másik akiban, bár nagyon nehéz megállni, hogy áttegyem Őket is.

Itt a forumon is találtam egy hírdetést amiben eladóvá vált egy Eheim Prof. II 2026-es. A fő gondom az, hogy kis Eheim 2213-sal is már nagyon lobog a bal oldalon a Limnophila sessiliflora. Mit fog csinálni a nagy szűrővel?

ja és készül DIY citromsavas co2, egy próbát megér, ha szívás jön a nagynyomású, meg persze tervezés alatt van komolyabb világítás is :)
 
eltelt megint egy kis idő és gondoltam feltöltök egy-két képet

Újítások:
- Eheim 2026 Pro2 szűrés
- napi 3ml Carbo
- új növények köszönöm porsolyka-nak :)
- DC és egy GW Co2 Atomizer bár még nincs meghajtva, mert nem jön meg minden alkatrész a DIY citromsavashoz, lehet hogy megunom és nyelek egy nagyot anyagilag és jön a nagynyomású :)

Bekerültek a halacskák is

hy8ehu8a.jpg


és még egy kép oldalról fotózva:
uberusy4.jpg
 
Utoljára módosított:
Amíg nincs sűrű és fotogén növényzet, addig marad a halak fotózása. A razbórák annyira gyorsak, hogy képtelen vagyok lencsevégre kapni őket élesben, ellenben a hím kakadusügér ott pózólt a kamerának :)

Pal_20140225.jpg
 
Egy gyors állapotfrissítés :)

Sessiflorák nagyon beindultak, a többiek visszafogott növekedést mutatnak.

akvarium_140306.jpg

A képek továbbra sem profik....., sorry :)

Ha minden jól megy, a hétvégén elkészül a DIY lámpa 4x 24W függesztve az aki fölé.
 
megérkezett a saját tervezésû bútor, meglepetés volt, mert azt hittem nekem kell összerakni, de azt mondták, ha már kivágták, össze is ragasztották:

va5u3uqa.jpg


vyregave.jpg


Köszönet az újpesti lapszabászat.com-nak, akik az amatôr terveimet kicsit módosították, elláttak nagyon sok hasznos tanáccsal és nem utolsó sorban elkészítették :)

Ezekután csiszolás, glettelés, csiszolás, alapozás, csiszolás, aztán végső fény
 
Utoljára módosított:
atrendeztem kicsit a domboldalakat, a bal oldal valtozott drasztikusabban,
megerkezett a varvavart reinikii mini ( koszonet @feco6999)
illetve feltettem az uj 4x24w os t5 DIY lampamat, hat eg es fold a kulonbseg
egy gyors telefonos foto:
y7amyduj.jpg


(jobb oldalon az ajtonal mar ott varakozik az akril cso, mar csak hajtogatni kell)
 
Egy gyors állapotfrissítés :)

Sessiflorák nagyon beindultak, a többiek visszafogott növekedést mutatnak.

akvarium_140306.jpg

A képek továbbra sem profik....., sorry :)

Ha minden jól megy, a hétvégén elkészül a DIY lámpa 4x 24W függesztve az aki fölé.

Az Anubiasok levele sztem így algàsodni fog, főleg ha az új làmpàd beindul :cool: a helyedben valahogy a làvakövek közè tennèm, közèpre meg a kövekre Fissidens vagy vmilyen moha tök jó lenne, úgy a kis jàrat közèpen mindig làtszana. Egyèbkènnt ahhoz kèpest, ahogy indultàl, hogy neked nem kell sok növèny:rolleyes: Szèpen sokasodnak!!!! Csak így tovàbb!
 
Back
Oldal tetejére