• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kerti tó csobogóval valaki?

Konkrét növényterv még nincs, de tele szeretném pakolni tavi növényekkel. Napon lesz.
Vízel, bármikor felröltheted. Ha mocsári növényes lesz, akkor kora tavasszal érdemes inditani(március vége, április eleje) mert lesz idejűk magukhoz térni, alkalmazkodni a vízhez, és a víz felmelegedéshez. Ha tavi rozsa(tündér rózsát) is akarsz bele akkor érdemes tőzeget belerakni. Na de ennek kell sok fény. Én próbáltam növény talajjal is, de azt vettem észre, hogy gyorsan ki merül alatta, mert nyárra, már elkezdtek sárgulni a levelei, és a virágzás is leált.
Akváriumi növényeket, csak akkor rakjál bele, ha már a víz elérte a 15 fokot.
 
Vízel, bármikor felröltheted. Ha mocsári növényes lesz, akkor kora tavasszal érdemes inditani(március vége, április eleje) mert lesz idejűk magukhoz térni, alkalmazkodni a vízhez, és a víz felmelegedéshez. Ha tavi rozsa(tündér rózsát) is akarsz bele akkor érdemes tőzeget belerakni. Na de ennek kell sok fény. Én próbáltam növény talajjal is, de azt vettem észre, hogy gyorsan ki merül alatta, mert nyárra, már elkezdtek sárgulni a levelei, és a virágzás is leált.
Akváriumi növényeket, csak akkor rakjál bele, ha már a víz elérte a 15 fokot.
Nagyon köszönöm a választ!
 
Csak kérdezem laikusként... A kerti tavat nem lehet olyan alga (vagy mi) mentesen tartani, mint az akváriumokat? Az akváriumaidnál megszoktuk a patyolat tisztaságot, kristály tiszta vizet. Itt meg olyan barna szmötyi lep be mindent, mint a balatoni nádasokban.
Egy tavat nehezebb tisztán tartani, mint egy akváriumot. Itt nem lehet szabályozni a fényt, több külső hatások éri, meleg, hideg, szél eső, stb.
Ennek a barna trutyinak, egy része el szokott tünni, de nem teljesen, mikor a nagyobb lesz a növényzet. Ez általábban, augusztus környékén szokott megtörtént. Ezt tapasztaltam.
 
Back
Oldal tetejére