• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Keretek közt

És mi az az átlátszó akármi az első képen fent középen? Kutya legyek ha megfejtem egyedül.
Ajándékba kaptam ezt az akváriumot bontásból. Jók a paraméterei ezért építettem be, viszont ott felül van egy üveg kereszttartó arra nem vagyok büszke. 10x-esen túl biztosított akvárium. Méretéhez képest nagyon vastag üveg, fenti kereszttartó 3 réteg 8-as üveg egymásra ragasztva. Tanulság: Amikor egy boltban vagy akvárium készítőnél elhangzik, légy nyugodt 30-50 éve ezzel foglalkozok, akkor szerény mosollyal lépj hátra és búcsúzz el. Pár év gyakorlattal többre viszik mint ezek az ős kövületek a 20x20-as zártszelvény keretekkel,meg a talp üveg ragasztásukkal.
Szóval nem volt szívem kidobni ha már felajánlották.
 
Érdekes dologra lettem figyelmes. Ami ha belegondolok, magától értetődik, okom se lehetne a meglepetésre. 2 egymás melletti akvárium.Ugyan az a táp,szinte minden ugyan az. Vettem a ga-ban aromatica-t. Mind a 2 akváriumba tettem belőle. Növögetnek. Múlt hétvégén a bontásra itélt 160-asomban a barna levelű cryptocoryne levele el kezdett lyukadni. Éhes a drága. Dugtam a gyökeréhez aquaplant tablettát 3 db-ot. Nem is figyeltem,hogy mellette figyel az aromatika. Szerintem megette mind a hármat.Készítem a képet mind kettőről.:snaphappy:
 
Szét kellene borítanom itt az aljzatot. A hirsuta mindenhol felütötte a fejét.Jön a hc-ból, a parvulából, a hc már nagyon menőt,fel kellene azt is szednem mert elégé mulmos az alja. A jobb szélen a parvulából rendesen hajt a hc és próbál teret hódítani. Vissza kellene vágni a stemeket mert már bura van az alj növényzet felett. A valahogyan belekerült májmoha szinte már a halakból is hajt. Ki kellene pusztítani. Annyira szép kis növény de olyan mint a vírus. Bármihez hozzáér azt benövi. Kellene leszedni a riccardiábol is, kövekre ragasztani az Anonymous ba előkészíteni. :sleep: negyed négy:sorry: cigi,kv és had szóljon. Ennyi idő alatt már a negyedével végeztem volna..
 
Jövőhét végén ha minden jól megy túl kell esni egy nagy munkán. Szeretném felszedni az akvárium komplett aljzatát mivel a hc nagyon megnőtt, alatta vastag mulm alakult ki,belenőtt a parvulába szinte teljes vegyes a hangulat illetve ahol nem keveredtek, ott a hirsuta telepedett a hc-ba. Illetve mindenhol bújik mindenből a riccia, valahogy bekerült, az is irtásra kerül. Nagy a kavar meg kell csinálni mert 14.-étől nagy munkám kezdődik, se hétvége se szabadnap,kb 6-8 hétig.:confused:
 
Most, hogy nincs idő hét közben mutyizni az akváriummal brutál módon összekeveredtek a növények. Ma kell valamit kezdenem vele mert így nem lesz jó. A parvula szinte már 15 cm. Elkezdem keresgetni a szebb gyökereket mert terveim szerint tovább építem gyökerekkel díszítve.
 
Túl estem a nagy aljzat tisztitáson. Felszedtem az egészet valamennyit szét válogattam és visszatettem. 2 hét és újra egyben lesz. Van egy kis bajom... Meguntam ezt az akváriumot. Dühöng bennem a tenni akarás a mééég fa, mééég kő, méég növény. Egyelőre bele tettem egy gallyat pár annubiast át telepítettem ebbe és arra a következtetésre jutottam, hogy kell bele fa bőven. és növények. Elfelejtem ezt a berendezést. Az az marad alapnak. Feljebb viszem a hátteret gyökerekkel és lesz belőle egy dzsungli. Ez valahogy az elején megfogott, nagyon tetszett de hamar meguntam. Ebből az akváriumbol lesz egy fás gyökeres köves. Nem gondolnám, hogy egy új naplót kellene kezdenem miatta mert ugye minden marad a helyén csak a berendezés folytatódik.
Uram isten.. lesz ennek vége? Tud ennek valami majd egyszer határt szabni? Drága Pecás.. mekkora szobája van ahol csak akvárium van... Tavasszal ha minden jól megy meglesz a kertes ház. Az első ami fontos 5 szoba+1+ nappali+konyha fürdő. A +1 szoba a szobámból fog nyílni, halk zümmögés jelzi, hogy ott valami erőmű dolgozik. Hajnalban kattannak a mágnes szelepek, és a reggeli órákban felcsattannak a fényágyúk. ÁÁÁÁ. AKAROM!
Egy reflektorral fogom be világítani az egész szobát úgy, hogy érje a fény az összes akváriumot.
page.jpg
Mondjuk egy ilyen 18000 wattos lámpával. A megvilágított fa alatt nappali fényt varázsol éjjel. 2 db van ebből az emelő kosárban.

Viccet félre téve. Az átalakításokat szerintem a jövőhéttől megkezdem, és megprobálok egy szép kis gyökeres dzsungelt kihozni belőle.
Ilyen lett a takarítás újra gyepesítés után. A kép minőség őőő....
DSC02966.JPG DSC02974.JPG
 
Back
Oldal tetejére