• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

"Kéne 10 aranyrúd! Teljesen mindegy, hogy miből van."

A. Kavicsos said:
Szia LGA!

Igen, az!

Itt az idő, hogy a Mollyk átszokjanak rá. :evil: Mostantól fogyókúra. No meg remélem a tegnapi szűrőtakarítás és friss Seachem Purigen is besegít. Igaz, tegnap Kapkodás:LGA 1:0 - a csőtakarítás után valahogy ki kellett volna öblíteni azt, de nagyon be van építve, nem igazán lehet kirobbantani így kimaradt. Hát, ilyent maximum vígjátékban látni, nagy sűrű barna felhő lövellt be az akváriumba, aztán némi köhögés után még egy.
 
Kis híján dolgos egy hétvége volt. Megnyírtam a parvulát, ezzel egy része a Staghornnak kijött, mert már kezdett nagyon elszabadulni. Mondjuk így se én vagyok az úr. Néhány helyre injektáltam 1:4-es Carbot. Érdekes módon a magasabban fekvő Staghornok, meg a BGA folt reagáltak a dologra. Utóbbi eltűnt, előbbiek szép színesek lettek. A parvula közötti részek színe nem változott.

IMG_3876_css.jpg


Olvastam, hogy a Molly csak akkor eszik algát, ha már egy ideje éhezik. Szuper. Az is lehet, hogy az állandó gazolásuktól lett az alga - a héten is 5+ gyökeres parvula úszott, márpedig kézzel kiszedni nem egyszerű, nyírásnál egy se jött ki. Hmm. Így vagy-úgy tutter ők csinálták. Lenne puskám, most jönnének a ház mögé! ;)

IMG_3879_css.jpg
 
Nigro said:
A közelin az alga halott. ;)
Azért a nagytotálon nem is tűnik vészesnek az aki... :) :thumbup:

Ugye hol tart ma már a Photoshop erm.. Gimp? ;)

A fán kívüliek sajnos szürkék. Majd etetem ôket tovább.
 
A világítást levettem 120W-ről 90W-re - parvula barnul is -, tápozás dupla (heti 60% vízcsere, 180l nettó, 20ml/nap). Az algák szaporodnak. Ahogy a "tropicás" csigák, van már belőlük pár kg.

A Mollykat is most már nagyon el kéne ajándékoznom, minden nap kihúznak 1-2 szép parvulát.
 
Mivel az alga terjedni látszott, 70W-re visszavettem a világítást. Ezzel együtt a táp is visszament 12ml/nap-ra mert nem látszott befolyásolni a dolgot. Most a staghorn nem terjed, legalábbis látványosan nem. Megjelent, egyelőre mutatóba viszont a BBA pár szál Vallisnerián, illetve a lelángszórózott BGA foltom is visszakékült.

A meredek tanulási görbe jegyében, több mint felesben általam kevert makrót használok - igaz, ez pontosan a GA arány szerint készült.

A mai vízcsere előtt, tegnap este beüzemeltem egy 18W-s UV-t. Mivel egy 2324-re van kötve, ami bemegy annak annyi, mert kb. éppen csak csordogál a jószág. A 2324-ben takarítottam is egy óvatos lögybölés erejéig, no meg kiöntöttem az alját. A e1501-be meg visszakerült a másik zacsi Seachem Purigen, meg beraktam egy réteg perlont a gyűrűk fölé.

Vallisneriák eléggé beindultak, napi 1-2cm-t tudnak nőni, még így is.
 
A hétvégén levettem 50W-re a világítást, mert alga csak nem akar visszavonulót fújni. No, meg lecseréltem aluprofilosra a világítást a plexi lap helyett. Ez is ugyanolyan minimalista design, de legalább befér mellette a kezem. https://akvakertesz.hu/viewtopic.php?f=10&t=2195&p=63551#p63551 A Vallisnériából ritkítottam is úgy másfél kg-t, az algásaknak menniük kellett.

Valószínűleg a flow is kevés, mert matatás közben úgy láttam, hogy mulmot kavartam fel, így egy kicsit mulmoztam egy 6/9-es csővel. De nem mertem nagyon duhajkodni, mert egy csomó helyen nem elég sűrű a gyep, az Amazóniát meg mégsem akartam leszívni.

Az UV óta láthatóan kevésbé zöldül a víz, de gondolom a kb. 120lph-s flow amit szerencsétlen 2324 produkál elég karcsú. Illetve elkezdtem azon gondolkodni, hogy lehet h a mangrove színezi a vizet? :shock:

Beraktam egy Seachem Ammonia Alertet, de az bíz olyan sárga maradt azóta is, hogy öröm nézni. Akkor az alga valószínűleg nem a magas ammóniától van. ;)

Raktam be a garnéláknak főtt pirospaprikát, a neonok azonnal be is védték. Látszik, hogy csak két naponta kapnak enni. :) Érdekes, hogy rajtuk kívül még az otok eszik, Amanot nem nagyon látok rajta...

IMG_3906_css.jpg
 
LGA said:
Raktam be a garnéláknak főtt pirospaprikát,

Saját termesztés vagy bolti?
Ha bolti, ne lepődj meg ha kiírtod vele őket, hiszen nagyon érzékenyek a vegyszerekre, úgy mint a rovarok.
Kizárólag 100% BIO zöldségeket szabad adni nekik.
 
HoZee said:
LGA said:
Raktam be a garnéláknak főtt pirospaprikát,

Saját termesztés vagy bolti?
Ha bolti, ne lepődj meg ha kiírtod vele őket, hiszen nagyon érzékenyek a vegyszerekre, úgy mint a rovarok.
Kizárólag 100% BIO zöldségeket szabad adni nekik.
A rovarok - zöme - nem túl érzékeny a vegyszerekre. Ezért is használnak nagyon brutális vegyszereket rovarirtásra... ;)
Amúgy bolti, de nincs az az idegméreg, ami 30 perc főzést túlélne. Bioból pedig csak abban hiszek, amit én nevelek - de olyanom most nincs, talán idéntől. RC-k másik akváriumban 2-3 óra alatt lekopasztják. Mostanában viszont sajnos nem volt időm ilyesmit adni nekik...
 
Na, eltelt egy kis idő - de sajnos idő híján nem jutottam napló közelbe. Sikerült szereznem egy 2028-at, így lecseréltem a 2324-et. Tépi is a víz rendesen a Vallisneriákat - ugye közel 2000lph száguld szűrőanyagok után. Sajnos az UV úgy tűnik csak fél siker. Napi 5 óra a 18W-s JEBO csodával és zöldül a víz. Nem nagyon, de keresztben látszik. Beraktam múlt hét végén 2dl+ szenet, hátha a gyökér szórakozik, de ugyanúgy színes a víz.

Mollyk kikerültek, így most nem nagyon úsznak gyökeres dolgok... pedig bekerült két Stiphodon, és ástak már egy csomó lukat. Sőt az egyik kb. maréknyi talajt rendezett át, szépen elásva a parvulát (csak a csúcsa látszik ki). Alga nagyjából döntetlent játszik. A múlt héten vagy hogy kiszedtem megint fél kg. ecsetalgás Vallisnériát. A víz felszín felől terjednek vissza - vélhetően ott nem gondozza semmi. Meg az substrat és az üveg között van BGA, mondjuk nem is szép.

Csigából több ezer lehet, pedig vízcserénél amennyit lehet leszívok. Nagyjából átlag 2cm2-re jut 1db - köveken nyilván 10x-es sűrűség, üvegen tizede. Egy heléna nyomja rajtam kívül az ipart, de mostanság nem is láttam, lehet gyomorrontása van. Durvítanom kéne.

Kinézetre nem sok változott... mohanyírás lenne esedékes.
IMG_4109_css.jpg
 
Hát, a legutóbbi bejegyzés óta történt pár dolog. Még talán az akváriummal is... :)

A mohanyírás azóta sem történt meg, pedig most már nagyon loboncos, meg egy nagyobb csomó lenn a talajon is tanyát vert. Talán a jövő héten... ;) (Ha valaki kér egy adag nem nyesedék Vesicularia ferriei-t, szóljon. ;) )

Virágzik az Anubias. :) Szóval a foszfor biztosan nem hiányzik a vízből.
IMG_4189_css.jpg
IMG_4192_css.jpg


Van viszont sok Euglena vagy tettestársa. Az UV-zés úgy tűnik nem oldotta meg a kérdést. Az aktív szén sem - tehát nem valamelyik műanyag hajóroncsból jön. ;) Most lassan csökkentem a tápszintet. Egyelőre más ötletem nincs. Sajnos erősen gyűlik a mulm, pedig minden vízcserénél mulmozok is. A halak nincsenek túletetve, a minap a neonok szó szerint megtámadták a 30 centis csipeszt és rángatták - nem gondoltam, hogy ekkor erő van bennük. (Ezek után hogy lehet horgászbottal kifogni egy 75kgs harcsát?!? :shock: ).

A BGA-val döntetlen a küzdelem, ha egy hét direkt kezelés nélkül telik el, akkor kezd előjönni a talajból - ahonnan sajnos még nem tudtam eltávolítani. A többi alga erősen kontroll alatt van, bár most az üvegen zöld pöttyök helyett néha barna keletkezik. :) A Stiphodonok kezelik az összes többik. Nem tűnt el, de nem zavaró mértékű.

Stiphodonról jut eszembe...
IMG_4313_css.jpg

... járó szűrőnél. :) Hiába no, a hazájában vízeséseken mászik fel.

Végezetül pedig kettő kép, magáról az akváriumról:
IMG_4428_css.jpg

IMG_4607_css.jpg
 
Halakhoz ne nyúlj be kézzel legközelebb csak acélhálós kesztűben ;) A géb jópofa, biztos élvezi az áramlást.
Viszont szemet szúrt az euglena, amit a képekről én zöld szemesostorosnak nézek vagyis egy növényi tulajdonságokkal is rendelkező állati egysejtű. Mivel található benne zöld színtest ezért tud fotoszintetizálni is. Érdekes, hogy a halacsok nem ették meg, pedig a csipeszt komázták ;)
 
No, nem is nyitnék a nem létező protiszta domén tagjainak besorolásáról vitát (meg hát genetikailag csak közelebb áll a zöldalgákhoz) - de azért megjegyezném, hogy a nyomorult "Euglena vagy tettestársa" lefed pár ezer fajt. ;) :twisted: A viridis olyan 40-80μm, és a spirogyra is csak kb. a duplája, így az 5cm+ neonok aligha csapnak le rá. :ugeek:

Fogalmam sincs mitől zöld a víz, de majd egyszer leadok egy fél litert valahol, hátha kiderül.
 
Nem néztem, hogy ki a napló, ha a tudom, hogy ha tiéd, nem szólok bele ilyesmibe, polihisztor úr :oops: ;)
 
inadsz said:
Nem néztem, hogy ki a napló, ha a tudom, hogy ha tiéd, nem szólok bele ilyesmibe, polihisztor úr :oops: ;)

Písz (vagy píz? így egy hosszabb nap után az aluljáróban mindig összekeverem... ;) ). Nem trollkodni akarok. Nem értek mindenhez - pl. az autókhoz sem. Még jó, hogy a GA-nak van vezetési tanácsadó szolgáltatása, így Keymaker ki tudott segíteni közlekedési lámpák ügyében a múltkor is. ;)

A felzabáltatás projekt anno azért maradt abba, mert nem tudtam sehonnan sem szerezni megbízhatóan csak Daphinát tartalmazó, nagy mennyiségű jószágot. Pedig ennél környezetbarátabb kezelés nincs is. Még a halak gyomrát is ápolja! ;)
 
Az akvárium (mármint a setup) idáig bírta. Mivel már rég nem tápoztam, meg ilyesmi, a kényesebb növények szép lassan elköltöztek. Anubiasok jól érezték magukat, a petite bokrok is vagy 3x-ra nőttek egy év alatt. Alig férnek be az 54 literesbe. Szóval ma kibányászva, kisikálva - kis szerencsével holnaptól új felállásban indul újra a jószág.
 
Back
Oldal tetejére