• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

"Kéne 10 aranyrúd! Teljesen mindegy, hogy miből van."

Nyírni leállított szűrővel javallott ;) Utána hálóval le lehet halászni. Ha átmegy rajta, akkor a hálóba egy szúnyogháló, vagy harisnya.
A csiga :arrow: hólyagcsiga ;)
 
Ezt nem mondod komolyan hogy 3m-re elvisz az esőztetőd!? Az enyém max. 30cm-re. (Eheim 2075)
Minden lyukon 3m?
Nálam van a gond, vagy csak én sokallom ezt a távolságot?

Hát, az ember kevésbé nézelődik, amikor ezerrel jön a víz a szobába - inkább azonnal kitépi az elosztót a falból. ;) Mivel ferdén van betéve - feszül kicsit a cső miatt és mivel ez nem a végleges felállás, nem szórakoztam a külső tappancsokkal - lehet, hogy a csőhöz közeliek nem visznek olyan messzire...

De tudod mit, legközelebb, mikor kicsit jobb hangulatom lesz, csinálok videot... ;) Egyébként gondolkodom rajta, hogy visszarakom a jetet, mert konkrétan sivít az egész. Vagy ha lenne kis időm, megcsinálnám az akril esőztetőt a sarokban porosodó csőből. Valamit szeretnék csinálni, mert olyan mintha nem lenne elég a flow a fa mögött, a garnéla kakik rajta-rajta maradnak az Anubias levelén, pedig kézzel úgy érzem folyik ott is rendesen a víz.
 
Nem tudom, ki hogy van vele, de szívesebben cserélek vizet, mint tápozok... biztos azért, mert utóbbit reggel kell csinálni.

A hajamat tépem... már van postakürtcsigám is, meg kandicsrákom is. Azt hittem a Tropicás növényekkel megúszom a kéretlen jószágok zömét. :(

IMG_3458_c.jpg


Viszont két Amamo továbbra is egymást ollóját fogva jár (viszonyításként összesen 5db van az akváriumban, és folyamatosan csinálják, tehát nem egybeesés):

IMG_3451_c.jpg
 
Szia LGA!

A vegetáció sokféleségét nehéz kirekeszteni, szelektálni!
Nálam többször előfordult, hogy szűrés nélkül indítottam akváriumot (remélem ezt senki nem olvassa, nem vállalom az inkfartusos akvakertészek árváit!), általában két hét után tele volt mindenféle aprósággal.
A berendezés több kelléke is hordozhatja az élet csíráit!
Gyökerek, kövek, ESŐVÍZ, de még az olyan akvárium víz is amiben a halak miatt korábban nem láttál belőlük kifejlett példányt!
Viszont amikor nincs természetes ellenség ,előkerülnek szinte a semmiből!

Majd a halak elintézik, a csigákra meg egy Helenát kell ráengedni még mielőtt sokan lesznek (ne keljen annyi csigaházat szedegetni)!

Farkas törvények uralkodjanak az akváriumodban! :twisted:
A.ttila
 
Már félrebeszélek. Kagylósrák nyilván, nem kandicsrák. Csak kikandicskál a fűből...
 
A háromnapos vízcsere előtt a nitrát 25ppm, nitrit 0. Viszont továbbra is ilyen trutyi van a tappancsokon:

IMG_3464_ss.jpg


Az eddig öt Amano mellé bekerült még tovább 16, egy helena - reszkessetek csigák, b verzió reszkessek én, mert ebből is lesz 11k ;) - és pár tappancs (remélem ezeken nem nő trutyi ;):

Was ist los?
IMG_3472_ss.jpg
 
Nekem is volt ilyen trutyim ... Mindent beterített ,de amilyen gyorsan jött olyan gyorsan távozott :/ Nekem érdekes módon ott alakult ki a legjobban ahol erős volt az áramlás. Harangállatkákra gyanakszom:/ Ime egy kedves barátom honlapja : http://akovacscsalad.uw.hu/ ezen az oldalon a mikroszkóp menüpont alatt olvashatsz róluk egy keveset .
 
Nem harangállatka volt - szerintem az máshogy néz ki, van is belőle egy csomó a szívókosár környékén enyésző parvula szálakon. Viszont az tény, hogy az Otok 2 nap alatt letakarították.

A bazi nagy idillnek véget vetett, hogy szombaton ebédszünet alatt sikerült beszereznem 6db líra farkú Black Mollyt. A vízcsere után bekerültek az akiba, majd kipróbáltam az Aquatic Nature Droppeys. A Mollyk teljesen megvadultak. Szétzavarták a rámozduló Amanokat és Otokat. Azóta Otok leginkább a fán vagy az aljzaton, Amanok meg kb. sehol. Hihetetlen tülekedést csaptak a valós és vélt étel körül. Viszont hihetetlen mód fosnak mindentől. Amíg megy az akvárium világítás, addig nincs is gond: ha meglátnak odajönnek az üveghez, mert nyilván enni akarsz adni. Viszont ha nem megy a világítás, ahogy közeledsz, kitör a pánik. Van amelyik lesüllyed a talajra és úgy rebegteti a mellúszóit, hogy látszik, hogy infarktusa van. Van amelyik megpróbálja beásni magát(!), csak úgy száll az Amazónia. De leginkább menekülnek a szélrózsa minden irányába, neki az üvegnek, vízfelszínnek, egymásnak. És a csinos kis 3cm helyett 8+cm-sek, nagyobbak mint egy vadkan. Teljesen betöltik az akváriumot.

Ha nem lenne túl rövid, most megint tépném a hajam. Ezúttal hydrát találtam, amit némi bénázás után a mohadarabbal együtt hajítottam ki, amin ült. Van a fiamnak egy pici akváriuma, belső szűrővel. 5 helyről van benne növény, olyan dolgokat szívok le az aljáról, amiért egy sertéstelepet is bezárnának. Ott a legdurvább dolog némi fonalféreg volt - de az is csak a leszívott trutyiban látszik.
 
Mintha lassabban zöldülne a víz, bár csütörtökre már 5 nap telt el az előző vízcsere óta, így eléggé látható volt a probléma. Az üveg is kevésbé diatomos, azért kapott egy törlést. Vasárnap sikerült meghajlítanom műanycsőből a hiányzó beömlőt, így üzembe állt az új szűrő. Ennek része zsír új Quarzite Glass - csak hogy ismét legyen kajcsi az algáknak. ;) Szóval most JBL 1501+Eheim 2324 szűr, ami csak előrelépés, még ha nem is így terveztem eredetileg.

Nitrit 0, nitrát 25ppm felett.

Kivettem az aktív szenet, a fenbendazol kezelés előtt. A Seachem Purigen tejeskávé színű - kevesebb mint egy hónap alatt -, azt hiszem venni kéne még egyet. A fenbendazolból első körben 100mg-t raktam be, de hiába porítottam és ráztam két óráig, fehér porként szállíngózott az akváriumban. Egyelőre nem látom a hatását - de a port igen. Holnap vízcsere után próbálkozom kicsit többel. Esetleg konyhasóról valakinek pozitív véleménye? Mondjuk a 2 óra múlva 90% vízcsere itt nem működik.

Hihetetlenek ezek a Black Mollyk. Az a lényeg számukra, hogy a másik ne jusson kajához. Inkább kiköpik, amit esznek, hogy rámarjanak a másik szájában lévőre. Vagy ha ennivalót vélnek beesni valahová, simán kiássák a növényt - éppen egy 3cms szép gyökerű parvulát húztak ki. Az egyik elég sokat fekszik az aljzaton, elég gyanús.
 
A hétfői állapot (a Mollyk talajlakó állatok...):

IMG_3722_ss.jpg


Ez a valami a moha része, vagy nyertem vele valamit?
IMG_3725_ss.jpg


Megjelent némi alga, először a mohaháló felfeslett szálának néztem, de mintha nőne, van belőle 4-5 szál, máshol nincs is. Majd hétvégén megpróbálok utána- és ráolvasni. Megpróbáltam kivenni a hálót a mohából, fail. Jött a moha, alatta egyébként rengeteg mulm. A moha meg kb. olyan, mint egy 2cm vastag nemezréteg, sűrű mint a szivacs. Hétvégén azzal is lesz dolgom. Háló soha többet, damil ftw - vagy esetleg pillanatragacs.

A fenbendazol épp egy kicsit ritkította meg a férgeimet, a csigákat meg sehogy. Mondjuk hidra az nincs.

És van ilyen algám is.
IMG_3726_ss.jpg


Ilyet még nem láttam sehol. 1-2mm átmérőjű, teljesen szabályos körök. Teljesen éles széllel, átlátszatlan zöld pöttyként, mintha temperával megfröcskölték volna az üveget. És hétfő óta nem a méretük nőtt, hanem a számuk.

Mellesleg rájöttem takarítás közben, hogy amit eddig az üvegen diatomnak néztem, az nem az, hanem baciréteg. A szaga elárulta - kiszedtem pár nem használt eszközt, azok dettó Sírhant művek illatos verziói -, illetve azóta máshol megnéztem jobban, máshogy is néz ki, le sem törölhető oly kecsesen, mint nálam.

Parvula meg nem hagyja el az emers szálait. Csak barnállanak a töveken és nem rohadnak el tisztességgel - mint a Valisnéria anno -, 2 hónap alatt megtehetné már, nem igaz? Sokat várok tőle? Jutalomfalat segíthet? Mert akkor átállok inkább a heti vízcserére... :crazy: :)
 
Szia LGA!

Mióta van Utricularia gibbám másoknál is látok!
Az első képen az van!
A Növények topicban írtam róla és van fénykép is.
Nagyon lassan nő, nem kell írtani, összefogdossa az apró élőlényeket!

Az algához nem tudok hozzá szólni, nem néztem még ilyen közelről!

Ha a Mollik folyamatosan talaj közelben vannak az nem jó jel!

Az összkép viszont egész jó!
 
A. Kavicsos said:
Mióta van Utricularia gibbám másoknál is látok!
Az első képen az van!

Szuper! Nem is gondoltam volna Utriculariám is lesz. :) Akkor az marad, csak ritkítok.

A. Kavicsos said:
A Növények topicban írtam róla és van fénykép is.
Nagyon lassan nő, nem kell írtani, összefogdossa az apró élőlényeket!

Ismerem őket. :) A lassan nő az nálam kb. napi 1-1,5cm. :lol:

A. Kavicsos said:
Az algához nem tudok hozzá szólni, nem néztem még ilyen közelről!

Ez nem nagyitás! :) kb. 1 méterről úgy néz ki az akvárium, mintha ecsettel ráfröcsköltem volna. Nyilván valamiféle zöld pontalga, csak még nem láttam sehol ilyent - mármint, hogy ilyen határozott széle legyen. És úgy nézem nem a pontok mérete nő alapvetően, hanem a száma. Sajnos tél közepén egy fél órára "rásüt" a nap - még ha az akvárium 10m-re van is az ablaktól és egy Ikeás függöny szűri is a napot.

A. Kavicsos said:
Ha a Mollik folyamatosan talaj közelben vannak az nem jó jel!

Csak akkor vannak ott, ha a) megijednek, ekkor ugyanis véletlenszerűen idioták, például megpróbálják beásni magukat a földbe(!), b) azt hiszik ennivaló van a földön. Komolyan mondon, tisztán látszik, hogy honnan fejlődtek ki a tyúkok. :twisted: A garnélák sokkal intelligensebbek, pedig ez nem lenne indokolt.

Milyen zöld kaját kapnak, az a földre kerül így rendszerint azzal foglalkoznak. Pláne, hogy lassan oldódó cucc, így órákig kitart. Azt reméltem, hogy így a garnélák is ennivalóhoz jutnak, de a minap ránéztem éjszaka elemlámpával és ezek a retkek még a tök sötétben is zabáltak.

A. Kavicsos said:
Az összkép viszont egész jó!

Ugye mennyit segít, ha az ember nem csak a növényt vágja, hanem a fényképet is? ;)

Ma megpróbálom megreparálni a mohát - valószínűleg ritkítás is lesz belőle. Viszont a rengeteg barna, emers parvula szállal még nem tudom mit csinálok...
 
A tenellus teljesen elszabadult. Terjed mint a futótűz, lehet hogy ki fogom venni, mert teljesen esélytelen a fékentartása.
 
Első körben a fiakat kiszedtem - kisebb veszteséggel, mint ahogy vártam. Különösen ahhoz képest, hogy milyen szép hosszú (6cm+) és terjedelmes gyökereik voltak. Sajnálom ezt a 6-8 darabot kidobni, remélem hamarosan zöld lámpát kap az ovis akvárium projekt és akkor oda jó lesz.

IMG_3739_ss.jpg


A zöld víz a ritkább, heti vízcserék miatt erősödik. Most már muszáj lesz megUVzni...

IMG_3738_ss.jpg
 
Átkerült a fiam akváriumából 5 vörös neon. A zöld víz ellen megpróbálok egy kicsit emelni a KH-n. Illetve kicsit megheggesztettem a világítást, kijavítottam a kontakthibás részeket, így 8 helyett 10 szalag ég - remélem a parvula jobb belátásra tér. ;)

IMG_3825_css.jpg
 
Sajnos úgy tűnik, hogy kisebbfajta gyűjteményre tettem szert alga téren. Tegnap kiszúrtam, hogy a megbolygatott mohán és környékén BBA van. Ma a részletesebb inspektálás alkalmából sajnos elég sok helyen találtam - biztos feltűnt volna, szerintem szilveszterkor még nem voltak.

IMG_3869_css.jpg

BGA

IMG_3870_css.jpg

Ez lehet, hogy inkább Staghorn?

IMG_3873_ss.jpg

Gyűjteményes kiadás
 
Back
Oldal tetejére