• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Interzoo 2022

Kiváncsivá tettél, hogy milyen is volt a Dennerle stand. Rátaláltam erre a videóra. Egész csinosan néznek ki az új csipeszek a Dennerlétől. Milyenek minőségben?

Nekem a JBL, Tropica vonalat idézik. A Chihiros csipeszek a vékony heggyel jobbak szerintem.
 
Ha jól értem akkor a Chihi csipesz majdnem közelebb van az ADA teljesítményhez?

Még mindig kevés precíz, tűhegyű csipesz van a piacon, amivel el tudsz ültetni egy előtéri növényt. A tűhegy egyértelmű, ez látszik a csipeszen még dobozban is. A precízség a sarkalatos pont, elég sok csipeszt láttunk, amit ha összenyomsz egyszerűen elcsúsznak egymáson a hegyei és képtelenség használni, nem lehet velő erőt kifejteni.
Az ADA, DOOA vonalhoz elég nehéz felnőni. Itt már szóba kerül az anyagminőség, azért a design is, ha már ilyen összegért veszünk szerszámot. Illetve a csipesz puhasága, ha nem akarsz agyérgörcsöt/ínhüvely-gyulladást kapni, amikor ültetni egy nagy akváriumot, akkor alapkövetelmény, hogy ne kelljen nagy erőt kifejteni minden egy összenyomásnál.
A legtöbb csipesz itt vérzik el, ha esetleg a hegyek összeérnek, egyszerűen túl nagy erőt kell kifejteni, hogy összenyomd. Ezeket mind hozza az ADA egy csipeszben és közel van hozzá a Chihiros is. Az én listámon ezután jön a többi gyártó szorosan.
Ollóknál ugyanez, ne akadjon és puhán záródjon. A mai napig vannak olyan ollók nagy gyártóknál is, hogy a csipesz két éle eláll egymástól és nem tudsz az első 3-4 cm-rel nyírni.
Jah, és a súly! 1-2 eszközben annyi anyag van, hogy más abból 3 ollót is legyárt.
 
MJ készített egy ilyen vidit, ezt érdemes megnézni, ha valamiért kimaradt:


Az interzoo korábban mindig arról volt híres, hogy profi építőket kérnek fel a standokhoz. Idén pont az utolsó pillanatok miatt elmaradt ez.
Pl Sascha Hoyer mindig valami meghökkentő dolgot épített korábban. De ott volt az olasz csapat ITAU szuper berendezésekkel.
Emellett Adrie B., Oliver Knott, Volker is elég sok akvárium építésében részt vett az előző kiállításokon.

Idén pl Tropica standon a live streamben felépített akváriumok nem abban a formában érkeztek ahogy a vendégek építették őket.
Történt valami megmagyarázhatatlan :) És az összes kiállítási akváriumot át kellett építeni az utolsó pillanatban. Ezért lett kevésbé részletgazdag, sokkal egységesebb a megjelenés.
Élőben egyébként nem volt rossz, bár még Lars (Tropica tulaj) is mentegetőzött a látvány miatt. Talán csak a nagy akvárium volt szó szerint gyenge. Kevés volt a növény és a hardscape a mérethez képest.
De szép egészséges volt minden ezen kívül emiatt azt összkép jól mutatott.

Az Aquaelnél kint volt Michal Adamek, aki nemrég a lengyel Aqua Show galériát nyitotta, és Wolfie ott is volt egy-két szép akvárium.

OASE stand jó volt, bár az akváriumok el voltak dugva (sötétben jobban mutat) és a stand inkább a mesterséges tóra és a leülős asztalokra volt kihegyezve, itt Adrie csinálta az akváriumokat, mint az Oase állandó berendező partnere az utóbbi években.

A Dennerle Plants-nél szerintem sokat dobott, hogy Jurijs tudta kiket kell meghívni az építésre. Így Pachi, Andreas Ruppert stb. Nekem ez a stand volt a legjobb aquascaping szempontból, de nagyon sokat dobott a prezentáció.
Világító háttér, erős fény, szép akváriumok, steril hangulat a háttérben és változatos növényhasználat.

Összességében láttunk már jobb felhozatalt, de akváriumot most is többet tudtunk nézni, mint új terméket :)
Jobban belegondolva, két világjárványos év után (vagy most épp pihizik a virnya :unsure:), nehéz a 💩ból 🏰at csinálni.
Szerintem az idei Interzoo inkább egy re-connect event volt. Talán erre volt/van a legnagyobb szükség most.
 
Nagyon sajnálatos, hogy nincsenek innovatív új termékek. Pedig igény az volna rá.
A világ szinte szó szerint leállt két évre, hogy a manóba tudtak volna tervezni, gyártani, marketingezni?
Mint a gyártók, mind a kereskedők, mind a vevők prioritása egészen máshol volt.
Türelem, Bálint. Jönnek majd új cuccok, csak lássuk a vírus hátát, és az energiaárak újra földközelbe kerüljenek.
 
A világ szinte szó szerint leállt két évre, hogy a manóba tudtak volna tervezni, gyártani, marketingezni?
Mint a gyártók, mind a kereskedők, mind a vevők prioritása egészen máshol volt.
Türelem, Bálint. Jönnek majd új cuccok, csak lássuk a vírus hátát, és az energiaárak újra földközelbe kerüljenek.
Soha nem volt olyan jó két éve az akvarisztikának, mint az utolsó két évben. Szerintem ezt @viktorlantos is megerősíti. Persze az ellátási láncokban volt akadozás, de a nagy bezártságban az emberek olyan dolgokra kezdtek el költeni, amire korábban alig. Ilyen volt az akvarisztika, zeneeszközök és még a sporteszközök is talán.
 
Soha nem volt olyan jó két éve az akvarisztikának, mint az utolsó két évben. Szerintem ezt @viktorlantos is megerősíti. Persze az ellátási láncokban volt akadozás, de a nagy bezártságban az emberek olyan dolgokra kezdtek el költeni, amire korábban alig. Ilyen volt az akvarisztika, zeneeszközök és még a sporteszközök is talán.

Ez igaz, de ettől még új fejlesztésekbe nem toltak sok manit. És a második évre elég rendesen megérkeztek a problémák.
Brutál szállítási költségek, gyártási nehézségek, leálló kínai gyárak stb. A legtöbb gyártónál ez annyit jelentett, hogy a létező termékpalettából is sokkal kevesebb termék volt elérhető.
Ez a szakasz még most is tart sajnos.
 
A világ szinte szó szerint leállt két évre, hogy a manóba tudtak volna tervezni, gyártani, marketingezni?
Mint a gyártók, mind a kereskedők, mind a vevők prioritása egészen máshol volt.
Türelem, Bálint. Jönnek majd új cuccok, csak lássuk a vírus hátát, és az energiaárak újra földközelbe kerüljenek.
Mary, szinte mindig egyetértünk, de most nem. Ez a két év, a lehető legjobb alkalom volt az elmélyült tervezésre, gyártás előkészítésre, a marketing erősítésére. Azért a gyártás sem két évre állt le, esetleg pár hétről-hónapról beszélhetünk. A gyártás, szállítás problémáit és nehézségeit elismerem, az nyilvánvaló. De ez esetben, nem az áruhiány, hanem az innováció hiánya a probléma.
Egy szakmai világkiállításon, egy világcég marketingese, lelkesen mutogat két ollót, meg két csipeszt, mint a gyáruk büszkeségét??? Ehhh... Itt valami nem gömbölyű.
Ha egy cég vezetése leül a sarokba, és arra vár, hogy az energia árak majd földközelbe kerüljenek, akkor jobban teszi, ha már most lehúzza a redőnyt. Ez olyan dolog, amire nem érdemes várni, mert sosem fog bekövetkezni.
A vírus kérdés dettó. Elmúlik a covid, jön a majom vírus, meg a szomszédos háború. Az is elmúlik, jön az akármi. Ezek csak nehézségek, amiket az ügyesek a javukra fordítanak, a többiek meg lehidalnak tőle.
OT. vége.
 
Mary, szinte mindig egyetértünk, de most nem. Ez a két év, a lehető legjobb alkalom volt az elmélyült tervezésre, gyártás előkészítésre, a marketing erősítésére. Azért a gyártás sem két évre állt le, esetleg pár hétről-hónapról beszélhetünk. A gyártás, szállítás problémáit és nehézségeit elismerem, az nyilvánvaló. De ez esetben, nem az áruhiány, hanem az innováció hiánya a probléma.
Egy szakmai világkiállításon, egy világcég marketingese, lelkesen mutogat két ollót, meg két csipeszt, mint a gyáruk büszkeségét??? Ehhh... Itt valami nem gömbölyű.
Ha egy cég vezetése leül a sarokba, és arra vár, hogy az energia árak majd földközelbe kerüljenek, akkor jobban teszi, ha már most lehúzza a redőnyt. Ez olyan dolog, amire nem érdemes várni, mert sosem fog bekövetkezni.
A vírus kérdés dettó. Elmúlik a covid, jön a majom vírus, meg a szomszédos háború. Az is elmúlik, jön az akármi. Ezek csak nehézségek, amiket az ügyesek a javukra fordítanak, a többiek meg lehidalnak tőle.
OT. vége.
Elég sok kickstarteres kampányban vagyok benne és mindben leállt a tervezés Covid alatt. Nem jöttek össze az emberek úgy a tervekről beszélni és vannak dolgok amiket nem mutogatsz úgy home office-ba mint a munkahelyen.
Persze versírók pont úgy haladtak mint azelőtt, de minden eszköz megtervezése mást igényel. A tervezést prototípusok követik amiken változtatnak mindenki hozzáteszi amije van, hetente új prototípus... szerintem mindenhol elakadások voltak. Egy szűrőt nem fogsz otthon fejleszteni, de még egy csipeszt sem. Egy programkódot igen. Valamint az innovációk meg mindig kockázattal járnak. Anyagiakat a túlélésre fordítják. Szerintem ez az első amit ilyenkor megcsapnak.
 
Elég sok kickstarteres kampányban vagyok benne és mindben leállt a tervezés Covid alatt. Nem jöttek össze az emberek úgy a tervekről beszélni és vannak dolgok amiket nem mutogatsz úgy home office-ba mint a munkahelyen.
Persze versírók pont úgy haladtak mint azelőtt, de minden eszköz megtervezése mást igényel. A tervezést prototípusok követik amiken változtatnak mindenki hozzáteszi amije van, hetente új prototípus... szerintem mindenhol elakadások voltak. Egy szűrőt nem fogsz otthon fejleszteni, de még egy csipeszt sem. Egy programkódot igen. Valamint az innovációk meg mindig kockázattal járnak. Anyagiakat a túlélésre fordítják. Szerintem ez az első amit ilyenkor megcsapnak.
Nyilván, ahány ember, annyi tapasztalás. Te ezt tapasztaltad, én mást. Azt sosem állítottam, hogy mindenkinél minden probléma mentesen zajlott. De pont a tervezés az, amihez a tapasztalatom szerint, már egyáltalán nem kell az irodában mutogatni semmit, senkinek. Azt sem állítom, hogy ez minden esetben így van, de döntő többségben igen (tapasztalatom alapján).
Sőt tovább megyek... a covid kifejezetten jót tett a tervezés hatékonyságának! Már nem kell 2-3 órát tölteni az oda-vissza utazgatással, hogy aztán fél óra alatt átbeszéljük a dolgokat, hanem kapcsolódunk a netre, és pikk-pakk mindent megmutogatunk egymásnak a monitoron, amit az előtt a tárgyalóban, a falra vetített képen nézegettünk. A brainstorm is ugyan úgy működik az online térben, mint korábban a személyes találkozók alkalmával (már akinél működik... ;) ) Persze a covid előtt is megtehettük volna ezt, csak senkinek (vagyis a többségnek) nem sült el rá az agya. Most meg a szükség előhozta... ;) Én azóta sem támogatom a személyes megbeszéléseket, és általában be is jön a javaslatom.
Az, hogy melyik cég harcolt a túlélésért, és melyik nézett előre, csak a vezetésen múlik (múlott). Pontosabban és jellemzően egy emberen, a Főnökön.
Példa, ami egyáltalán nem tartozik egy akvarista fórumra, de mégis megemlítem: a feleségem az ingatlan piacon tevékenykedik, és egy eddig nem túl kiemelkedő teljesítményt nyújtó irodában dolgozott. A dolog úgy működik, hogy az érdeklődőket elkísérik az ingatlanba, amit kiszemel, és bemutatják neki. Aztán vagy megveszi vagy nem. No, a covid alatt minden ingatlaniroda behúzta a féket, mert ugye ki sem lehet mozdulni otthonról! A feleségem főnökasszonya kitalált valamit, a lezárást követő 1-2 napban, amitől a forgalmuk soha nem látott eredményeket ért el a covid alatt, és ez a felfelé ívelés azóta is folytatódik. Azóta, a jelentéktelen iroda jelentéktelen főnökéből, a szakma szemében, egy félisten lett. Mindenhova hívják, és az iroda eredményeit csak csodálják. Szóval, így is kilehet jönni a covidból. ;)
 
Utoljára módosított:
Nyilván, ahány ember, annyi tapasztalás. Te ezt tapasztaltad, én mást. Azt sosem állítottam, hogy mindenkinél minden probléma mentesen zajlott. De pont a tervezés az, amihez a tapasztalatom szerint, már egyáltalán nem kell az irodában mutogatni semmit, senkinek. Azt sem állítom, hogy ez minden esetben így van, de döntő többségben igen (tapasztalatom alapján).
Sőt tovább megyek... a covid kifejezetten jót tett a tervezés hatékonyságának! Már nem kell 2-3 órát tölteni az oda-vissza utazgatással, hogy aztán fél óra alatt átbeszéljük a dolgokat, hanem kapcsolódunk a netre, és pikk-pakk mindent megmutogatunk egymásnak a monitoron, amit az előtt a tárgyalóban, a falra vetített képen nézegettünk. A brainstorm is ugyan úgy működik az online térben, mint korábban a személyes találkozók alkalmával (már akinél működik... ;) ) Persze a covid előtt is megtehettük volna ezt, csak senkinek (vagyis a többségnek) nem sült el rá az agya. Most meg a szükség előhozta... ;) Én azóta sem támogatom a személyes megbeszéléseket, és általában be is jön a javaslatom.
Az, hogy melyik cég harcolt a túlélésért, és melyik nézett előre, csak a vezetésen múlik (múlott). Pontosabban és jellemzően egy emberen, a Főnökön.
Példa, ami egyáltalán nem tartozik egy akvarista fórumra, de mégis megemlítem: a feleségem az ingatlan piacon tevékenykedik, és egy eddig nem túl kiemelkedő teljesítményt nyújtó irodában dolgozott. A dolog úgy működik, hogy az érdeklődőket elkísérik az ingatlanba, amit kiszemel, és bemutatják neki. Aztán vagy megveszi vagy nem. No, a covid alatt minden ingatlaniroda behúzta a féket, mert ugye ki sem lehet mozdulni otthonról! A feleségem főnökasszonya kitalát valamit, a lezárást követő 1-2 napban, amitől a forgalmuk soha nem látott eredményeket ért el a covid alatt, és ez a felfelé ívelés azóta is folytatódik. Azóta, a jelentéktelen iroda jelentéktelen főnökéből, a szakma szemében, egy félisten lett. Mindenhova hívják, és az iroda eredményeit csak csodálják. Szóval, így is kilehet jönni a covidból. ;)
Én erősen csatlakoznék ehhez. Az nem fejlesztés, hogy újracsomagolsz mindent és egy korábban egy másik cég zselés co2 szettjét a saját neved alatt piacra dobod. Én speciel ezt személyes sértésnek veszem. Ennyire vagyunk márkakedvelő fogyasztók megbecsülve? És az is komoly, hogy a dennerle egy nyomáscsökkentős (hol van a dupla kamra?) sodastream szettel állt elő méregdrágán, mágnesszelep meg nuku? Ne haragudjon a világ, de majd két éve már mérföldekkel jobb sodastream rendszereket használok! Igaz, hogy utána kellett járnom és le kellett leveleznem a kínai gyártóval, de valamit valamiért. Azért annyira nem nagy kunszt a dolog. És ne jöjjön senki azzal, hogy kínaiak rossz minőséget gyártanak, nem megbízhatóak stb. Nem a sz*rt kell megvenni tőlük, hanem a minőséget és akkor nem lesznek minőségi problémák.
Szóval kezdem erősen azt érezni, hogy baromira le vannak maradva az európai akvarisztikai cégek. Mostanában újdonságot és gondolkodást a nagy cégek közül csak a chihirostól láttam. Miért olyan bonyolult appal irányítható co2 vezérlést csinálni?? Megjegyzem ezt az ötletet szerintem elsőként én vettem fel nekik egy levélváltás során. De ők legalább figyelnek a visszajelzésekre.
Nem lehet a covidra fogni semmit. Aki akarta az megragadta a lehetőséget, aki meg nem az meg újracsomagol.
 
Én erősen csatlakoznék ehhez. Az nem fejlesztés, hogy újracsomagolsz mindent és egy korábban egy másik cég zselés co2 szettjét a saját neved alatt piacra dobod. Én speciel ezt személyes sértésnek veszem. Ennyire vagyunk márkakedvelő fogyasztók megbecsülve? És az is komoly, hogy a dennerle egy nyomáscsökkentős (hol van a dupla kamra?) sodastream szettel állt elő méregdrágán, mágnesszelep meg nuku? Ne haragudjon a világ, de majd két éve már mérföldekkel jobb sodastream rendszereket használok! Igaz, hogy utána kellett járnom és le kellett leveleznem a kínai gyártóval, de valamit valamiért. Azért annyira nem nagy kunszt a dolog. És ne jöjjön senki azzal, hogy kínaiak rossz minőséget gyártanak, nem megbízhatóak stb. Nem a sz*rt kell megvenni tőlük, hanem a minőséget és akkor nem lesznek minőségi problémák.
Szóval kezdem erősen azt érezni, hogy baromira le vannak maradva az európai akvarisztikai cégek. Mostanában újdonságot és gondolkodást a nagy cégek közül csak a chihirostól láttam. Miért olyan bonyolult appal irányítható co2 vezérlést csinálni?? Megjegyzem ezt az ötletet szerintem elsőként én vettem fel nekik egy levélváltás során. De ők legalább figyelnek a visszajelzésekre.
Nem lehet a covidra fogni semmit. Aki akarta az megragadta a lehetőséget, aki meg nem az meg újracsomagol.

Azért azt látni kell, hogy pl. Tropica esetén nem te vagy a célközönség a zselés rendszerrel. A Tropica hálózata mérföldekkel fejlettebb, mint az aquario lesz valaha.
Ez a nagy láncok vevőit fogja pozitívan érinteni, ahova ezek a kis gyártók egyszerűen nem férnek be. A Tropica meg egy évtizede szállít oda euro milliókért növényeket.
Biztos vagyok benne, hogy a korábbi CO2 cuccokat is nagyobb volumenben adta el mint a korábbi gyártó Ista.

Te meg én vagyunk a láthatatlan kisebbség, akikre ritkán mozdul egy gyártó. Amikor valamit 50+ ezer darabban kell legyártani, hogy saját zászló alatt menjen és a legjobb haszonnal lehessen adni, ott nagyban kell gondolkodni.

A kínai dolgokról beszéltünk korábban, még mindig tartom magam hozzá, hogy a többség sajnos gáz. És ezt annál jobban érzed minél többet dolgozol velük.
A gyártók között nagyon kevés aki minőséget készít. Nem erre szoktatta őket a piac, meg a megrendelők. Csak az ár volt a szempont. És ez most sincs másképp.
Viszont megvan az a hatalmas előnyük, hogy gyorsan reagálnak bármilyen trendre. És pillanatok alatt lefejlesztenek bármit, vagy bárminek a mását is.
 
Sajnos egyébként az okos fejlesztések többsége érdeklődés vagy megfelelő pénzügyi háttér miatt elbukik.
Persze lehet nézni azt is, hogy túl ambiciózus volt a terv. Hiába találták ki jól, nem mérték fel a valódi igényt és a piacot.

Itt volt remek példának az Ecinu reduktor, amit hónapokig teszteltünk. Ezen az árszinten egyetlen hiba sem fordulhatna elő soha sem.... és hát elég sok volt belőle.

Az okosabb fejlettebb LED világítások, ahol az árcédula nem találkozik a vevők igényeivel.

Az Aquario szerintem bérgyárt az Twinstarnak a Dennerlének és a Tropicanak is. Meg még ki tudja kinek.
Ez is egy megoldás a know how és a gyártási kapacitások kihasználásának, hogy életben maradhasson a gyártó az eredeti termékével vagy épp az új fejlesztésekkel.

Nagyon gyerekcipőben járnak az okos megoldások az akvarisztika területén. Mondjuk ezen nincs mit csodálkozni. Kicsi a piac.
Marketingre sincs rendes csapat a legtöbb gyártónál, akkor egy fejlesztő partner vagy saját csapat hogyan is létezhetne.

Elkészül egy ilyen jó kezdeményezés, mint a scapeitio, de a szponzorokkal együtt sem tudja fenntartani az akvarisztikai közösség.
És mennyi ilyen mobil appal kerestek már meg bennünket, amik azóta már sehol sincsenek.

Én előfizetős rendszerben gondolkodnék kizárólag. Mint anno a seneye volt. Csak hát itt a teszt nem volt elég ok az előfizetéses modellre.
Az előfizetések biztosítanák a fejlesztés költségét. És bármikor ki lehet ugrani belőle ha az ügyfél úgy akarja.
De hiába gondolom, hogy ezt jól meg lehetne csinálni, a világ még nem érett rá. Majd ha már a TV mellett az autó szoftver és minden másért is fizetünk vagy épp nem, akkor helyére kerülnek ezek is.
Csak addig már kifizetjük majd az okoslámpa vagy okosbigyó árát is sokszorosan és még elő is fizetünk a használatra. :)
 
Sajnos egyébként az okos fejlesztések többsége érdeklődés vagy megfelelő pénzügyi háttér miatt elbukik.
Persze lehet nézni azt is, hogy túl ambiciózus volt a terv. Hiába találták ki jól, nem mérték fel a valódi igényt és a piacot.

Itt volt remek példának az Ecinu reduktor, amit hónapokig teszteltünk. Ezen az árszinten egyetlen hiba sem fordulhatna elő soha sem.... és hát elég sok volt belőle.

Az okosabb fejlettebb LED világítások, ahol az árcédula nem találkozik a vevők igényeivel.

Az Aquario szerintem bérgyárt az Twinstarnak a Dennerlének és a Tropicanak is. Meg még ki tudja kinek.
Ez is egy megoldás a know how és a gyártási kapacitások kihasználásának, hogy életben maradhasson a gyártó az eredeti termékével vagy épp az új fejlesztésekkel.

Nagyon gyerekcipőben járnak az okos megoldások az akvarisztika területén. Mondjuk ezen nincs mit csodálkozni. Kicsi a piac.
Marketingre sincs rendes csapat a legtöbb gyártónál, akkor egy fejlesztő partner vagy saját csapat hogyan is létezhetne.

Elkészül egy ilyen jó kezdeményezés, mint a scapeitio, de a szponzorokkal együtt sem tudja fenntartani az akvarisztikai közösség.
És mennyi ilyen mobil appal kerestek már meg bennünket, amik azóta már sehol sincsenek.

Én előfizetős rendszerben gondolkodnék kizárólag. Mint anno a seneye volt. Csak hát itt a teszt nem volt elég ok az előfizetéses modellre.
Az előfizetések biztosítanák a fejlesztés költségét. És bármikor ki lehet ugrani belőle ha az ügyfél úgy akarja.
De hiába gondolom, hogy ezt jól meg lehetne csinálni, a világ még nem érett rá. Majd ha már a TV mellett az autó szoftver és minden másért is fizetünk vagy épp nem, akkor helyére kerülnek ezek is.
Csak addig már kifizetjük majd az okoslámpa vagy okosbigyó árát is sokszorosan és még elő is fizetünk a használatra. :)
Egy dologra szeretnék az előző posztból reagálni, mielőtt ehhez hozzászólok. Az aquario zselés rendszerét imádtam. Pont annyit adott le, amennyi egy jó indításhoz kell. Bármikor használnám újra, ha nem lenne már így is 3 co2 rendszerem tartalékba (és hogy itt válaszoljak @star67 -nek: egyenlőre nem szándékozom őket eladni :D ).
Ecinu engem sem nyűgözött le. Túl sok volt a negatív kritika róla és élőben sem dobtam hátast tőle.
Én az utóbbi idők legjobb technikai termékének a tru nano szűrőket tartom. No persze nem a gagyi műanyag házasat, hanem a fémet. A ki és befolyók, meg a pumpa teljesítménye is meggyőző volt. Persze tonnányi ötletem lenne, hogy mit lehetne máshogy csinálni ilyen kicsi méretben, meglehet a fele nem is működne. :D
Viszont nem csak ilyen technikai fejlesztéses dolgokra gondoltam. Egy jó ideje morgok pl. azért, hogy az aquario neo flow akváriumba bemenő ágát miért nem lehet normális lilyvel és poppyval ellátni, vagy olyan kimenő résszel, ami nem egy vékony sugárban tolja ki a vizet, hanem eloszlatja azt. A skimmer egy jó ötlet volt, és maga az anyaghasználat is szuper. Minden akváriumon ilyenre szeretnék váltani, mert nem szeretem az üveget. Ugyanakkor nem tudok, mert a fenti problémák nincsenek megoldva. És pont ezért, ha végső véleményt kell mondanom, akkor alapvetően minden pozitívuma ellenére is csak egy gyenge közepesnek értékelném.
Szóval mindenhol kitalálhatók az olyan ötletes új termékek, amik hasznosak és eladhatóak. Egész biztos vagyok benne, hogy az ollón és csipeszen kívül egy sor olyan növényekkel kapcsolatos termékkel elő lehetne rukkolni, ami akár az ültetéshez a növényelőkészítésnél, akár később a karbantartás során hasznos lehetne. És nem kell feltétlenül méregdrága dolgokra gondolni. Az ADA pl ebben zseniális. Zárásként annyit, hogy nem a tropicát akartam szidni, mert ők aztán a legkedvesebbek és legaranyosabbak mindenki közül, csak példaként hoztam fel őket.
 
Back
Oldal tetejére