• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Interzoo 2022

Picit más jellegű téma. A kiállítók limitált megjelenése miatt a legtöbb aktív standon kb ugyanazokat az akváriumokat, világításokat láttuk.
A Dennerle Plants standon volt egy ilyen akvárium. Persze a stand világítás is beleszólt talán a végső eredménybe, de ez egy Twinstar SM III modell.
Mennyire más a hangulata, ha kap egy háttérfényt is. Nekem bejött 👍

Konkrétan ez a modell: https://greenaqua.hu/hu/twinstar-light-iii-900sm-90-cm-led.html

View attachment 167173
Egy dolgot nem értek: az új lámpa alatt szebb az akva, az energiahatékonyság viszont G.
A többi gyártónál is romlik. Nem tudom más hogy van vele, de nekem elég visszatartó erő.
 
Egy dolgot nem értek: az új lámpa alatt szebb az akva, az energiahatékonyság viszont G.
A többi gyártónál is romlik. Nem tudom más hogy van vele, de nekem elég visszatartó erő.
Ha a DIY ledszalagos lámpákban használt nagy teljesítményű cri95 573O-as V-tac szalag mellé tesszük, akkor teljesen jó. A teljesítmény feltornászásával a hőveszteség is növekszik. Egyszerűen nem megy egy kalap alá az otthon használt szupertakarékos led világítási eszközökkel. Más oldalról nézve meg most tisztul igazából a vásárlói tájékoztatás. A led piaci belépésekor a hatékonyságba egyszerűen nem számolták hozzá sem az ellenállások sem a tápok veszteségét. Lehet, hogy tized annyit fogyaszt egy led dióda a hagyományos izzóhoz képest, de a hagyományosnak csak egy 230V-os csatlakozás kellett. Semmi táp, stb.
 
Egy dolgot nem értek: az új lámpa alatt szebb az akva, az energiahatékonyság viszont G.
A többi gyártónál is romlik. Nem tudom más hogy van vele, de nekem elég visszatartó erő.
Ez nem inkabb a tavalyi energiafogyasztasi cimke modositasa miatt van? Ami korabban A+ vagy magasabb volt, most siman lehet F vagy G kateg is. A korabbi szerint mar nem tudtak eleg + jelet irni :)
 
Ez nem inkabb a tavalyi energiafogyasztasi cimke modositasa miatt van? Ami korabban A+ vagy magasabb volt, most siman lehet F vagy G kateg is. A korabbi szerint mar nem tudtak eleg + jelet irni :)

Elolvastam az első sort, és már nem is olvasom tovább. Aki ezt a cikket írta, az egy... nem is értem...

"rangsorolják a készülékeket egy A-tól G-ig terjedő skálán aszerint, hogy mennyi energiát fogyasztanak"

Tehát a zseblámpa az A+++++ osztályú, mert csak nagyon kevés energiát fogyaszt, a villanymozdony meg GGGGGG energia osztályú mert nagyon sok energát fogyaszt. :oops:
 
Utoljára módosított:
Elolvastam az első sort, és már nem is olvasom tovább. Aki ezt a cikket írta, az egy... nem is értem...

"rangsorolják a készülékeket egy A-tól G-ig terjedő skálán aszerint, hogy mennyi energiát fogyasztanak"

Tehát a zseblámpa az A+++++ osztályú, mert csak nagyon kevés energiát használ fel, a villanymozdony meg ZZZZZ energia osztályú mert nagyon sok energát fogyaszt. :oops:
Hat, pedig olvasd inkabb tovabb ;)
 
Ez nem inkabb a tavalyi energiafogyasztasi cimke modositasa miatt van? Ami korabban A+ vagy magasabb volt, most siman lehet F vagy G kateg is. A korabbi szerint mar nem tudtak eleg + jelet irni :)
Nyilván ez a fő indok. Csak sok esetben olyasmit akarnak uniformizálni okos politikusok, amit nem lehet...
 
Egy dolgot nem értek: az új lámpa alatt szebb az akva, az energiahatékonyság viszont G.
A többi gyártónál is romlik. Nem tudom más hogy van vele, de nekem elég visszatartó erő.
Ez egyrészt a váltás miatt is van. Másrészt pedig a fény 4 féle ledből érkezik, ahol a fehér fény lehet A kategóriájú, de az RGB csatornák teljesen lerontják az összeredményt. Az RGB-nek alig van látható fénye a fehérhez képest, ha a bevitt teljesítményt nézzük, de azért a vizuális végeredményt erőssen befolyásolja. Így az ember simán bevállalja a nagyobb fogyasztás ellenére is.
 
Ez nem inkabb a tavalyi energiafogyasztasi cimke modositasa miatt van? Ami korabban A+ vagy magasabb volt, most siman lehet F vagy G kateg is. A korabbi szerint mar nem tudtak eleg + jelet irni :)
Köszi a cikket, érdekes volt, de nem teljesen világos.
Anno volt a Pengőről Forintra átállás. Bement Mekk Elekné a bótba, és látta, hogy 1 kg cukor X Ft. Szóval volt egy viszonyítási alapja.
Most ránézek az új besorolásra, és lövésem sincs, hogy akkor most milyen jelölés mit takar. Kivétel az A+++ami lehet B, vagy alacsonyabb. 😵‍💫
 
Ha a DIY ledszalagos lámpákban használt nagy teljesítményű cri95 573O-as V-tac szalag mellé tesszük, akkor teljesen jó. A teljesítmény feltornászásával a hőveszteség is növekszik. Egyszerűen nem megy egy kalap alá az otthon használt szupertakarékos led világítási eszközökkel. Más oldalról nézve meg most tisztul igazából a vásárlói tájékoztatás. A led piaci belépésekor a hatékonyságba egyszerűen nem számolták hozzá sem az ellenállások sem a tápok veszteségét. Lehet, hogy tized annyit fogyaszt egy led dióda a hagyományos izzóhoz képest, de a hagyományosnak csak egy 230V-os csatlakozás kellett. Semmi táp, stb.
Ez egyrészt a váltás miatt is van. Másrészt pedig a fény 4 féle ledből érkezik, ahol a fehér fény lehet A kategóriájú, de az RGB csatornák teljesen lerontják az összeredményt. Az RGB-nek alig van látható fénye a fehérhez képest, ha a bevitt teljesítményt nézzük, de azért a vizuális végeredményt erőssen befolyásolja. Így az ember simán bevállalja a nagyobb fogyasztás ellenére is.

Köszönöm, hogy felhomályosítottatok. Sok részletre nem is gondoltam, míg le nem írtátok. :)
 
Sajna a számok nem ezt mutatják, de addig is pörgess bele ebbe:

Óóóó ez nem kritika volt a részemről. Ti tudjátok mi jó a csatornának, én csak élvezem a munkátok. :)
Engem szimplán nem érdekelnek a maintenance videók. A ritkán látott akvárium kiállítás szép akvákkal ás új technológiákkal annál inkább.

Egyébként szerintem félre értelmezitek azt, hogy a 4k cinematic karbantartós vid 3.1 millás megtekintést ért el. Ha megnézed a nézettségi görbét mindenki a teljes látvány részhez teker. Nem a karbantartás miatt nézik, az látszana a görbéken. Döbbenet az az akva, nekem is pont az van a nappalimba arról másolva. Persze jóval bénább, de így is oda vagyok érte. Szóval ezt a videt a beköszönő képe miatt kattintják, nem azért mert maintenance van a nevében.

Ha megnézed a legtöbbet nézet videókat 1M felett csak ez az egy van karbantartós, de 3 olyan van ami valami bemutatós

GA Show room,
ADA JAPÁN - NATURE AQUARIUM GALLERY
Amanó lakásán akva.

Aztán tovább tekerve 500K felett szintén csak 1db GA show room van és nulla karbantartós.

Te tudod mi kell a cégnek és az, hogy én idemásoltam pár számot az nem jelenti, hogy értek hozzá és nekem van igazam. :)
Csak mondtam, hogy én szívesebbel látok szép akvákat, új Oase termékeket...miegymás.
 
Egyébként szerintem félre értelmezitek azt, hogy a 4k cinematic karbantartós vid 3.1 millás megtekintést ért el. Ha megnézed a nézettségi görbét mindenki a teljes látvány részhez teker. Nem a karbantartás miatt nézik, az látszana a görbéken. Döbbenet az az akva, nekem is pont az van a nappalimba arról másolva. Persze jóval bénább, de így is oda vagyok érte. Szóval ezt a videt a beköszönő képe miatt kattintják, nem azért mert maintenance van a nevében.

A cinematic videók sosem a nézettség miatt készültek. Ez már az elején is látszódott, amikor a karbi vidi még el sem készült.
A YT az emberekről szól. Persze vannak kivételek a chill vidikre, de az algoritmus sosem szerette ezeket a videókat. Tudom mert egy ideig én szerkesztettem őket 😂
Viszont nem akartuk elengedni a sorozatot, mert ez adja vissza leginkább az akváriumok szépségét. Az építésben ritkán látszik ez.

Amire értettem a bejegyzésem az az, hogy az ilyen kiállítási témák kevésbé mennek. Nálunk is tervben volt, hogy csinálunk egy hétfői 5 percest belőle, de ezt elengedtük az idei gyengébb kiállítás miatt.
2-3 termékről lehetett volna beszélni kb. Talán legközelebb. Ahogy látom a fenti aquaowner videó mellett a legtöbb interzoo videó 10K alatt van nézettségben. MJ-nek 3 videó kellett a 20K-hoz.
De a baj inkább a téma szegénysége volt. A miértről egyébként érdekesebb lenne beszélni, vagy arról, hogy mi történt a Tropica bemutató akváriumokkal az Interzoo előtt, talán egy későbbi elmélkedős videóban megejtjük.

Viszont a fenti karbis vidivel kapcsolatban azért megosztok veled pár infót :)
Eddig 142 ezer óra nézettségnél tart. A 3.2 milliós nézőszám alapján 36.6%-át nézték a videónak. 😜
A görbe alapján az látszik hogy a bekattintás után van egy nagyobb zuhanás 30 másodpercen belül (hook hiánya), de ezt betudjuk annak, hogy a YT egész széles körben ajánlja a vidit. Ezután viszont viszonylag kiegyenlített végig

1653937695556.png

Egyébként örülünk neki, hogy ennyi emberhez eljutott, de különösebb jelentőséget nem tulajdonítunk neki. Egy korszak kiemelt videója volt. Ma már nehezebb megismételni egy hasonló sikert a YT megváltozott algoritmusa és talán az emberek érdeklődése miatt.

Használunk pár cuccot, ami segít a csatorna menedzsmentben, de nem ez alapján készülnek a videók. Nem is a várható siker miatt. De mint érdekesség bedobom mit mond az egyik ilyen. Döntsétek el tényleg ezek e a legjobb irányok.
Valószínűleg nem mindenki ért vele egyet. Mindenki más videót szeret a YT-nek meg lehet inkább a vlogok kellenek, lehetőleg úgy, hogy minden nap készítesz valamit angol nyelven éveken át, amíg fel nem dobod a pacskert :)

1653937974782.png

Ennyit a YT világáról.... :)

Igyekszem írni pár sort a kiállításról is, most hogy már rápihentünk kicsit és ülepedett a dolog. De Aquaowneres videóban minden benne volt amiről lehet beszélni.
 
Visszakanyarodva az Interzoo-ra.

Úgy mentünk ki, hogy stábot nem viszünk, de lesz nálunk gimball, teló, hogy a fontosabb momentumokat fel tudjuk venni és egy kommentáros vidi formájában egy soron következő hétfőn eldurrantsuk.
Akkor még nem tudtuk mi vár ránk, bár Dani már említette, hogy a kiállítói listában most egész kevesen vannak az elmúlt évekhez képest.
A kiállítás előtt több gyártó is jelezte, hogy nem lesznek kint idén. Ennek ellenére reménykedtünk, hogy a többiek megtöltik élettel az akvarisztikai részt.

Az akvarisztikai szektor bár eltörpül a háziállat kiállítók mellett, a korábbi kiállításokon elég nagy számban voltak jelen. Az elérhető 12-13 pavilonból 2 általában akvarisztika volt mindig. Millió tengeri, édesvízi és más a hobbihoz kapcsolódó gyártók.
Idén talán 2-3 tucat gyártó volt jelen és olyan játékosok maradtak ki akik hazai pálya miatt igazán ott lehetettek volna. Eheim, JBL, Tetra csak hogy néhányat említsünk. A tengeri vonal nagyágyúi sem jöttek el pl hollandok stb.
Nem voltak jelen az ázsiai kiállítók sem, legtöbben utazási korlátozások miatt. Korábban teljes kínai pavilon volt, most egész Kína távol maradt.

kb 1.5 napunk volt hogy mindent bebarangoljunk. Ebből nagyjából az első fél napon mindent láttunk is amit látni kell. Ez azt hiszem mindent elárul.
Oase szép nagy standdal volt jelen, de igazán csak a skim volt ami megdobogtatta a szívem. Persze volt új csomagolás a szűrőknek (csak csomagolás) és volt pár egyéb dolog amiről szeretnénk ha beszélnénk, de nagy valószínűséggel nem lesznek slágerek.
A terkó egy korábbi kanadai terkó gyenge mása, szerintem nem is hozza az OASE szintet. Vagy legalábbis amit elvárnék a megjelenéstől.
Persze legalább kiállították az akvárium szetteket, amit nálunk a boltban is meg tudtok nézni már egy ideje. A scaperline sorozat volt a legutóbbi, ez kb fél éve van már nálunk is. Nem igazán újdonság.
Jönnek a talajok, vízkezelők. A talajok talán már nálunk is elérhetőek.

Dennerle Plants szép stand, érdekes koncepció, hogy minden berendezést elneveztek valaminek. Ennél érdekesebb, hogy az akváriumokat a németeknél húzó nevek készítették, akik most is aktívan versenyeznek.
Sajnos növény újdonságot nem láttam. A Dennerle Plants egy komolyabb szervezeti átalakuláson ment keresztül az elmúlt években, aminek nagyjából most érnek a végére. És most a teljes fókusz azon van, hogy minden növényt németországban termesszenek. Tanulva a covid és a mostani időszak logisztikai problémáiból. Ez áldozatokkal is fog járni. Kiesnek majd olyan növények, amit nem vagy nehezen tudnak csak termeszteni az EU-ban :(

Tropica 50 éves szülinap, néhány növény újdonság, amiből talán az Anubias Mini Coin volt ami szerintem tényleg újdonság. Valami oknál fogva még nem volt rendelhető korábban és a kiállításon is limitált dobozkában volt látható. Remélem azért eljut majd a tömeges termesztésig, mert egy bonsai és petite verzióhoz hasonlóan könnyen tartható változat.
Átalakulnak a csomagolások, szerintem nem éppen a legjobb irányba, de én csak marketinges vagyok, annyira nem értek hozzá :)
Így a talajok, tápok, kapszula, co2 stb is más csomiba kerül.
A dezodoros CO2 végre kikerül a kínálatból és bekerül helyette az Aquario zselése Tropica néven. Hiába no az OEM sok gyártónál elsődleges megoldás, nem kell gondolkodni és fejleszteni hozzá.
A kertészet viszont tovább fejlődik itt az EU-ban is. Ahogy Tomi mesélte kb beduplázzák a termelői kapacitásokat, ami tovább garantálja a folyamatos ellátást.

Dekorból a németek ugyanazt hozták amit évek óta látunk. Pedig örömmel látnék néhány új dekor fát kis akváriumokhoz esetleg más variációt dekor kövekből. Új dekorhomokokat stb stb.... Itt nagyon hiányzott Ázsia

Chihiros osztott standon volt kint nem gyártói minőségben. Az egyetlen újdonság a kis Wabi lámpa volt amit végre megtapiztunk élőben. Minden más már szerepel kínálatunkban. A WRGB 2 Pro még csak most landol a németeknél, nekik ez újdonság volt. De pl nem láttam a tengeri lámpát kiállítva amit már legalább 5-6 hete megkaptunk a gyártótól tesztelésre.

Aquael, itt a böszme szűrő volt ami érdekes volt a teljesítmény miatt. Hiánypótló lenne, de még csak prototípus. Pl a kiállításon lévő kb 800-1000 literest akváriumot egyedül tekerte ami elég jó. Viszont a prototípisban lévő fűtő 2x150W nem igazán egy ilyen akváriumhoz való. Jeleztük nekik, reméljük orvosolva lesz, mert így nem igazán hasznos a fűtő funkció. Itt a többi cuccon végigmentünk, akváriumok stb és ismét meg kellett állapítani, hogy minőségben nem ehhez vagyunk szokva. Egy jó belépő dolog, de sok termék problémás, gyenge felépítésű stb...

Sicce, Bár a termékek még nem szerepelnek nálunk a gyártóval nagyon jó a kapcsolat és a fejlesztésekben is igyekszünk hasznos visszajelzéseket adni az ütközési pontokon.
Szerintem a pumpákat felrakjuk hamarosan azoknak, akik szűrőket építenének. Emellett volt egy cuki fűtő széria, de sajnos nagyon kis teljesítményű így max nano akváriumokhoz lesz használható

Dennerle Új csomagolást kapnak a szettek, pár apróságot láttunk, pl új szerszámkészlet szettet, de igazán nagy dobás nem volt. Elég kis standon voltak kint.
Az akvárium szetteken Chihi A sorozat díszelgett, mert a másik partner a collar gyakorlatilag az ukrán háború áldozata lett (szétbombázták a városukat)

Twinstar Valahol kint voltak őket pl én nem találtam, de valszeg Daniék igen. Nincs új fejlesztés, picit alszik a gyártó. A legutóbbi III. szériás lámpáik már legalább 6-12 hónaposak. Vártam volna valami teasert a jövőre nézve

Vízteszt Egy korábbi fotométeres céget most lecsekkoltunk élőben. Talán behozzuk majd bár a 100-150 ezres test kit nem az átlagember tesztcsomagja lesz

Seachem Tomi szavaival élve semmi termék nem volt kint :) Amikor utoljára kint voltam 4-5 éve akkor jött pont a Tidal és egy pár más érdekesség. Most nem igazán volt semmi.
A tápadagoló ami a GA-ban fut már egy fél éve kb ugyan kint volt, reméljük hamarosan kapható is lesz. Talán végre rendelhetőek az Aquavitro termékek is, amire eddig korlátozás miatt nem volt lehetőség

Tengeriben Tropic Marin stand volt picit érdekesebb. De itt is inkább a halak csomagolására kiállított karos csomagoló rendszerek voltak különlegesek

És itt nagyjából ki is merült a dolog. Volt még Sera, de itt sem volt semmi.

Így a kiállítás legnagyobb kihívása az volt, hogy úgy tudjunk körbejárni, hogy ne a YT miatt állítson meg valaki vagy gyártói vagy hobbi körökből.
A látogatók egy része leginkább ezek miatt a találkozások miatt jár ki. Az üzletek idén kicsit keserű szájízzel kellett, hogy távozzanak. Bár néhány hónapja még az sem látszódott reálisnak, hogy lesz egyáltalán kiállítás.
Így szó szerint az újdonságok helyett inkább annak örültünk, hogy még élünk. A többi már csak hab a tortán.

Olaszoknál most lesz Zoomark és reméljük a Covid kezelhető marad a kövi években. Így a következő Interzoo már megszokott formában több száz akvarisztikai kiállítóval tud megjelenni.

PS: A kiállítás előtti napokban az amerikai UNS is nálunk járt, velük a kiállításon is összefutottunk. Jó érzés volt, hogy már az utazást is úgy tervezték, hogy biztosan eljussanak hozzánk, annyi jót meséltek kint az amerikai oldalon a GA-ról. Sok a videó függő és az ADG-n kívül nincs igazán semmi olyan bolt, ami a GA-val egy szinten lenne aquascaping vonalon. Így lassan a téli szalámi mellé a GA-t is oda lehet tenni pff 😋
 
Így összegzésnek talán annyit még a végére, hogy ha májusban ez a szitu egy Interzoo kiállításon, akkor az idei évre nagyjából láttunk már mindent.
Persze lehet még becsúszik majd valami az év végével, de szűrőben, világításban, talajok és kiegészítők terén nem nagyon lesz olyan, amit még nem láttunk.
Ez nem feltétlenül baj, ma már gyorsabban eljutnak az újdonságok a kiemelt partnerekhez, youtube huszárokhoz, mint a kiállításokra és emiatt talán gyorsabban érnek el a vevőkhöz a termékek. Nem kell éveket várni.

És hogy mindig lehet valami kis újdonságot becsempészni pl Sicce okos pumpáknál néztem, hogy hőmérséklet szenzor a működés mellett tudja jelezni, hogy gond van e a víz hőmérsékletével. És erről figyelmeztetést küld.
Apróság, de ma akár már minden drágább szűrő tudhatná, ha a gyártók nem azzal lennének elfoglalva, hogy a kedves vásárló biztos csak pumpálni akarja a szűrőt, meg időnként 5 percre leállítani, hogy halakat etessen 😜
Lehet csak meg kellene kérdezniük pontosan mire lenne szükség :)
 
Ami viszont érdekesség a kiállításról, bár nem termék....

Idén először fordult elő, hogy "halrendőrség" portyázott a kiállítói standok között. Ez a csapat megnézte az akváriumok vízparaméterét és ha nem megfelelőnek találta, elővette a kiállítót, hogy orvosolja a problémát.
Ez napközben mondjuk elég sok bonyodalmat ad pl egy vízcsere miatt, amikor mindenki sörrel a kezében próbálja túlélni a napot, de összességében egy tök jó kezdeményezés. 👍
 
Az akvarisztikai szektor bár eltörpül a háziállat kiállítók mellett, a korábbi kiállításokon elég nagy számban voltak jelen. Az elérhető 12-13 pavilonból 2 általában akvarisztika volt mindig. Millió tengeri, édesvízi és más a hobbihoz kapcsolódó gyártók.
Idén talán 2-3 tucat gyártó volt jelen és olyan játékosok maradtak ki akik hazai pálya miatt igazán ott lehetettek volna. Eheim, JBL, Tetra csak hogy néhányat említsünk. A tengeri vonal nagyágyúi sem jöttek el pl hollandok stb.
Nem voltak jelen az ázsiai kiállítók sem, legtöbben utazási korlátozások miatt. Korábban teljes kínai pavilon volt, most egész Kína távol maradt.
Nem kell ezen csodálkozni, Vik. Olyan cég, mint az EHEIM, JBL, de még az Aquaflora is képtelen lett volna megszervezni és hozni a megszokott színvonalat a szokásos futball pályányi területen. Egyszerűen túl rövid volt az idő.

Dennerle Plants szép stand, érdekes koncepció, hogy minden berendezést elneveztek valaminek. Ennél érdekesebb, hogy az akváriumokat a németeknél húzó nevek készítették, akik most is aktívan versenyeznek.
Sajnos növény újdonságot nem láttam. A Dennerle Plants egy komolyabb szervezeti átalakuláson ment keresztül az elmúlt években, aminek nagyjából most érnek a végére. És most a teljes fókusz azon van, hogy minden növényt németországban termesszenek. Tanulva a covid és a mostani időszak logisztikai problémáiból. Ez áldozatokkal is fog járni. Kiesnek majd olyan növények, amit nem vagy nehezen tudnak csak termeszteni az EU-ban .
No, ez az igazi marketing fogás: aktív és nem no name szképerekkel berendeztetni akváriumokat! Nagyon ügyes, és ugyan képeket nem mellékeltél, de kíváncsi lennék, hogy zsűriző szemeid számára milyenek voltak a kiállított akváriumok.
Juan WS-ja előtt beszélgettem Alexszel, és ezeket említette. Azt is, hogy most nemhogy újdonság, de a régi növényekből is néhány lekerül a palettáról.
Én kifejezetten örülök, hogy saját pályára terelik a növénytermesztést. Más cégek is követhetnék e példát.

Tropica 50 éves szülinap, néhány növény újdonság, amiből talán az Anubias Mini Coin volt ami szerintem tényleg újdonság. Valami oknál fogva még nem volt rendelhető korábban és a kiállításon is limitált dobozkában volt látható. Remélem azért eljut majd a tömeges termesztésig, mert egy bonsai és petite verzióhoz hasonlóan könnyen tartható változat.
Átalakulnak a csomagolások, szerintem nem éppen a legjobb irányba, de én csak marketinges vagyok, annyira nem értek hozzá :)
Így a talajok, tápok, kapszula, co2 stb is más csomiba kerül.
A dezodoros CO2 végre kikerül a kínálatból és bekerül helyette az Aquario zselése Tropica néven. Hiába no az OEM sok gyártónál elsődleges megoldás, nem kell gondolkodni és fejleszteni hozzá.
A kertészet viszont tovább fejlődik itt az EU-ban is. Ahogy Tomi mesélte kb beduplázzák a termelői kapacitásokat, ami tovább garantálja a folyamatos ellátást.
Figyelemmel kísértem (többek között) George bejelentkezéseit, és számomra csalódás volt a Tropica "történelmi kiállítása".
Amikor Tomi is kint volt, izgalmasnak, eredetinek tűnt minden akva. Erre fel, Nürnbergben szinte kaptafa akvák voltak. Tomiáltal berendezett akva egy semmitmondó (értsd, jómagam is össze tudtam volna rakni) üvagkalitkává vált.
A csomi váltás meglepő számomra. A jelenlegi helyzetben biztos, hogy erre kell/lehet költeni?
Pl. női kezek számára nem lehetne végre az ollókhoz szilikon gyűrűt gyártani? (Mondjuk ez minden gyártóra vonatkozik.)

Talán végre rendelhetőek az Aquavitro termékek is, amire eddig korlátozás miatt nem volt lehetőség
Nemtom, Vik. Igaz, hogy csak keveset láttam a livestreameken, de nekem tetszik az Aquavitro. Igaz, inkább tengeriben erősek (igazíts ki, ha tévedek).
Amit viszont kiszúrtam, az "elcseszett" olló. Aztán felvilágosítottak, hogy az kifejezetten gyepvágáshoz lett kifejlesztve.
Az UN új paludáriumai is igen tetszetősek, és jó lenne idehaza is látni a polcokon. Persze a kérdés: fuvar és vám után mennyivel lenne "olcsóbb" egy ADA paluhoz viszonyítva?

Így szó szerint az újdonságok helyett inkább annak örültünk, hogy még élünk. A többi már csak hab a tortán.
Örülök, hogy így látod Te is. 😍
 
Nagyon ügyes, és ugyan képeket nem mellékeltél, de kíváncsi lennék, hogy zsűriző szemeid számára milyenek voltak a kiállított akváriumok.

MJ készített egy ilyen vidit, ezt érdemes megnézni, ha valamiért kimaradt:


Az interzoo korábban mindig arról volt híres, hogy profi építőket kérnek fel a standokhoz. Idén pont az utolsó pillanatok miatt elmaradt ez.
Pl Sascha Hoyer mindig valami meghökkentő dolgot épített korábban. De ott volt az olasz csapat ITAU szuper berendezésekkel.
Emellett Adrie B., Oliver Knott, Volker is elég sok akvárium építésében részt vett az előző kiállításokon.

Idén pl Tropica standon a live streamben felépített akváriumok nem abban a formában érkeztek ahogy a vendégek építették őket.
Történt valami megmagyarázhatatlan :) És az összes kiállítási akváriumot át kellett építeni az utolsó pillanatban. Ezért lett kevésbé részletgazdag, sokkal egységesebb a megjelenés.
Élőben egyébként nem volt rossz, bár még Lars (Tropica tulaj) is mentegetőzött a látvány miatt. Talán csak a nagy akvárium volt szó szerint gyenge. Kevés volt a növény és a hardscape a mérethez képest.
De szép egészséges volt minden ezen kívül emiatt azt összkép jól mutatott.

Az Aquaelnél kint volt Michal Adamek, aki nemrég a lengyel Aqua Show galériát nyitotta, és Wolfie ott is volt egy-két szép akvárium.

OASE stand jó volt, bár az akváriumok el voltak dugva (sötétben jobban mutat) és a stand inkább a mesterséges tóra és a leülős asztalokra volt kihegyezve, itt Adrie csinálta az akváriumokat, mint az Oase állandó berendező partnere az utóbbi években.

A Dennerle Plants-nél szerintem sokat dobott, hogy Jurijs tudta kiket kell meghívni az építésre. Így Pachi, Andreas Ruppert stb. Nekem ez a stand volt a legjobb aquascaping szempontból, de nagyon sokat dobott a prezentáció.
Világító háttér, erős fény, szép akváriumok, steril hangulat a háttérben és változatos növényhasználat.

Összességében láttunk már jobb felhozatalt, de akváriumot most is többet tudtunk nézni, mint új terméket :)
 
Utoljára módosított:
Kiváncsivá tettél, hogy milyen is volt a Dennerle stand. Rátaláltam erre a videóra. Egész csinosan néznek ki az új csipeszek a Dennerlétől. Milyenek minőségben?

 
Back
Oldal tetejére