• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Inspiráció

Már akkor is nagyon tetszett, amikor bemutattad (2019). Csak azt nem tudtam, hogy erdőnek szánod... :( Azt hittem, nádas lesz.

Az egyik-másik bambuszra rá kellett volna kötözni egy pár ilyet, és tökéletes lett volna az erdő filing... ;)


View attachment 167492
Halk megjegyzés: a képen látható plüss (atomcuki!!) egy koala, ami eukaliptusszal táplálkozik.
A bambuszt az óriás panda fogyasztja, viszont bamboocha kolléga csodás akváriumában nem igazi bambusz van, hanem egy speciális Dracena faj, ami nem is rokon a bambusszal. Egy sárkányfa-féle. 🤭
Csak pici pontosítás, de a poén ült.
 
Az emberek ízlése széles skálán mozog. És ez így van jól. Egy ilyen látványt létrehozni nagy kihívás, és meg is emelem a kalapom a készítői ügyessége előtt. Sosem lennék rá képes.
Ugyanakkor, kiráz a hideg az erdő sűrűjében úszkáló halak látványától. 😨 Már csak egy-két koponya meg hajóroncs hiányzik a képről. Ha mondjuk a "tölgyfák" helyett nád lenne, akkor az egész képnek más volna az üzenete. Azt eltudnám fogadni, sőt, én is gondolkodtam olyan berendezésen, de a karbantartás várható nehézségei elriasztottak.
Azért egy ilyen erdő csak nincs egy szinten a Spongyabobos házikókkal meg a diszkófényű műnövényekkel. 😉
A nád sem rossz opció, sőt. A Dracénás-nádas koncepciók eleve vonzanak, úszónövényekkel ki lehet alakítani egy kerti tó hangulatot. Csak miniben.
 
Tudtommal sokféle fát lehet használni. csak kéreg nélkül.
Azt is gondold meg mivel jár a karbantartása. talán a 2. aránylag jobban karbantartható (lenne, kéreg nélkül) a több szabad tér miatt. ami a halaknak sem rossz. stabilabb is lehet, a növényválasztás miatt.
bár csak kicsit hasonlít, de itt látható mivel jár az "erdő építés" :) mondjuk ezt is érdekes lehet ápolni.
Na de hátha valaki hozzáértő is segít. Nem az én műfajom, nem is tetszik annyira, de szeretem támogatni a ne add fel mielőtt elkezdenéd elvet :)
Pont emiatt is vonz a dolog, mert nem egyszerű egyben tartani. 😊
Kérges fát nem használnék, inkább nagyobb, egyenesebb gyökereket, esetleg vasfát. Ez utóbbi vízszínező tulajdonságát kifejezetten szeretem, tetszik az enyhén (még az erősen is) teaszerű víz.
Ha ezt a stílust lehetne keverni a fekete vizes témával, beleillő fajokkal... Megint tervezek. 😄🤔
 
Köszi, Bandi. 😘
Első blikkre azt gondoltam, ilyet én is tudnék. Másodikra rájöttem, hogy mégsem.
(Pedig már vettem egy 453030 akit verseny szárnypróbálgatás céllal.)

Az jó méret, de inkább mondjuk a plug&plant való ahhoz (meg kell sok türelem és kézügyesség). Kint megépíteni és összeragasztani a hardscapet, majd behajintani az üvegbe megsózni egy kis talajjal, aztán "füvesíteni" 😉
 
Halk megjegyzés: a képen látható plüss (atomcuki!!) egy koala, ami eukaliptusszal táplálkozik.
A bambuszt az óriás panda fogyasztja, viszont bamboocha kolléga csodás akváriumában nem igazi bambusz van, hanem egy speciális Dracena faj, ami nem is rokon a bambusszal. Egy sárkányfa-féle. 🤭
Csak pici pontosítás, de a poén ült.
Bocsánat, teljesen igazad van. Elnézést. A növénytani besoroláshoz is teljesen kuka vagyok. :( Nálam az "mini bambusz" és kész. ;)
Szívem szerint, lecserélném a képet, de akkor a Te leveled tartalma nem ülne... Ezért pótlólagosan...

Tehát ilyen kellene erősíteni a speciális Dracena növényre, hogy nekem teljes legyen az "erdő filing":
panda.jpg
 
Haligali!
Rákerestem, hogy hardscape. Ezeket vágta hozzám a gúgel. 🥰
Esetleg tudja valaki, hogy ezt az erdős-vadulós scape-et hogyan érik el? Milyen fa ez, hosszabb távon rohadna vajon a vízben?
Beleszerettem. Tervezgetek.
Pár hónapja vágtam bele egy ilyesmibe...és néhány hét alatt befuccsolt.
Erdo 84L
Részletek ott leírva.
Vagy nem voltam elég türelmes vele, vagy valami nem volt jó alapból.
Szerintem a fák között kavargó áramlás volt a fő gond.
De hátha találsz benne hasznosat vagy ötletet.
 
Egy stílusos bár azoknak akik nem tudnak leszakadni a fórumról, vagy épp nemrég adták el az akváriumot. :D
Egy jó Sushi mellett lehet bambulni a pulton lévő növényest.

View attachment 168943
Miért nem csináltok egy nagyobb bemutató akváriumot egy nagy pláza frekventált részén? Viszonylag kis befektetéssel sokakat érnétek el. Akár aquascaping versenyt is csinálhatnátok, ha találtok sponzort rá.
 
Back
Oldal tetejére